Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Mam do Was pytanie. Budowę rozpoczynam na przełomie czerwca i lipca.

Czy zamawiać juz materiały budowlane ? Czy jest wogóle możliwośc przy dzisiejszym boomie na ceramikę "ścienną" abym kupił materiał dzisiaj za dzisiejsze ceny i trzymał go w depozycie do czerwca w składzie ? Z punktu wiedzienia składu budowlanego to chyba marny interes.

 

I jeszcze jedna sprawa. Czy dawaliście projekt domu do składów budowlanych w celu negocjacji cen na wszystkie materiały do stanu surowego czy poszczególne materiały braliście w różnych mkiejscach.

 

...przypomniało mi się jeszcze jedno pytanie. Czy jeżeli w projekcie mam styropian 12 cm, a ewentualnie chciałbym zmienić na grubszy np 14 cm (zwiększy się grubośc całej ściany o 2cm w stosunku do projektu) to czy taka zmiana może być w prowadzona na etapie budowy wpisem do dziennika budowy po zgodzie kierownika bez konieczności zmian w projekcie.

 

Projekt z innymi papierami leży już w Starostwie....a tak nam po głowie chodzi czy nie dodać grubszego styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Swobodnie możesz zmienić grubość ocieplenia bez pytania kogokolwiek o zgodę. Kierownik może wpisać do kajetu ale jak nie wpisze to nic się nie stanie. A tak nawiasem mówiąc jak ktokolwiek jest w stanie zmierzyć grubość ocieplenia po otynkowaniu budynku - będzie mierzył grubość ściany?

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do forumowiczów. Czy projekt od architekta powinien zawierać szczegółowe wyliczenia ile czego (ile cegieł, ile i jakie drzewo na dach, wymiary okien itp.). Moj architekt daje mi rysunki bez zadnych wyliczeń i mówi,żebym wyliczył sam. A jak to było w waszym przypadku? A może ludzie na składach budowlanych mogą zrobić te wszystkie wyliczenia? Doradźcie. Pozdrawiam.

Acha Jeszcze jedno. Może ktoś dysponuje kontaktem do jakiegoś porządnego kierownika budowy.

 

Takie informacje powinieneś mieć w projekcie.

Na składzie też powinni ci wyliczyć -tak było u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario1976,

Ja rozpoczynam budowę jak tylko pogoda pozwoli. Jakiś czas temu zrobiłam objazd okolicznych hurtowni polecanych na forum. No i sprawa tak wygląda:

W Budomixie (ul Izabelińska w Starych Babicach) pani powiedziała, że ona teraz materiału nie ma (interesowały mnie bloczki betonowe, ceramika 25p+w i inne na stan surowy) i nie może mi powiedzieć jakie ceny będą. kazała się dowiadywać o bloczki a po ceramike przyjechac z 2-tyg wyprzedzeniem. W Girls-Budzie w Macierzyszu materiału nie przechowują, więc tez nie byli w stanie powiedzieć ile będzie kosztował. W Normie w Klaudynie sprawa wyszła najlepiej. Zamówiłam bloczki, stal i styropian na stan zero 31 stycznia po starej cenie. od 1 lutego była podwyżka (najwięcej bloczki +27%). Dostałam umowę depozytową - towar mam na wywołanie jak będzie mi potrzebny.

Nie wiem jak z ceramiką, bo tez drożeje - tutaj może być problem z przechowywaniem, my potrzebujemy samego porothermu 2200szt.

Podsumowując - najlepiej wypadła Norma. Towar "zaklepany" po cenie konkurencyjnej (trochę taniej niz w Macierzyszu).

 

A co do kosztorysu w projekcie. Ja nie mam niestety zestawienia materiałów więc liczę sama z kierownikiem budowy. Pan z Normy też jest budowlańcem - więc spokojnie zweryfikował podane przeze mnie ilości materiałów.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario1976,

Jeszcze jedna uwaga. Też planowałam korzystać z usług jednej hurtowni i dzięki temu uzyskac rabat. Ale jakoś marnie to widzę - z uwagi na dynamiczną zmianę cen. Jeśli budujesz dom to w Normie porozmawiaj z dyrektorem handlowym i dostaniesz ceny hurtowe. Ja się nie deklarowałam z długoterminową współpracą a oferta była korzystna mimo to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario1976,

Jeszcze jedna uwaga. Też planowałam korzystać z usług jednej hurtowni i dzięki temu uzyskac rabat. Ale jakoś marnie to widzę - z uwagi na dynamiczną zmianę cen. Jeśli budujesz dom to w Normie porozmawiaj z dyrektorem handlowym i dostaniesz ceny hurtowe. Ja się nie deklarowałam z długoterminową współpracą a oferta była korzystna mimo to.

 

W kosztorysie uproszczonym mam teoretycznie podane informacje o tym co i czego będzie mi potrzebna...ale po pierwsze troche powiększyliśmy sobie dom, a po drugie przeszliśmy z betonu kom. na porotherm. Umówie się z szefem mojej ekip[y i przeliczymy czego i ile mam zamawiać.

 

Dzieki wielkie za informacje. Tak więc ruszam w teren :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam do Was pytanie. Budowę rozpoczynam na przełomie czerwca i lipca.

Czy zamawiać juz materiały budowlane ? Czy jest wogóle możliwośc przy dzisiejszym boomie na ceramikę "ścienną" abym kupił materiał dzisiaj za dzisiejsze ceny i trzymał go w depozycie do czerwca w składzie ? Z punktu wiedzienia składu budowlanego to chyba marny interes.

 

I jeszcze jedna sprawa. Czy dawaliście projekt domu do składów budowlanych w celu negocjacji cen na wszystkie materiały do stanu surowego czy poszczególne materiały braliście w różnych mkiejscach.

 

Witaj MARIO.

 

Według mnie nie ma się co zastanawiać tylko trzeba kupować. Z POROTHERMEM 25 P+W jest ogólnie ogromny problem, od marca drożeje 10% a w lutym już też zdrożał. Z tego co się orientuję to z przechowaniem materiału na składzie budowlanym jest też spory problem. Składy mają taką koniunkturę, że im się to poprostu nie opłaca. Ja w tym tygodniu bardzo intensywnie poszukiwałem materiału i poczułem się jak za komuny; w 3-ech składach powiedzieli,że towaru wogle nie mają i na kwiecień napewno nie załatwią, po dlugich poszukiwaniach wkońcu udało mi się znaleźć skład na którym przechowają mi towar ale jak chciałem negocjować to facet powiedział cytuję "panie ciesz się pan,że wogole możesz pan kupić i nie rozmawiajmy woglóle o cenie". Na początku myślałem, że to tylko napędzanie koniunktury ale widzę, że rzeczywiście jest problem z towarem i wydaje się, że będzie drożał a napewno nie stanieje. Tak więc kupuj i się długo nie zastanawiaj.

 

Pozdrawiam

Ja zaczynam w kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario1976,

. Zamówiłam bloczki, stal i styropian na stan zero 31 stycznia po starej cenie. od 1 lutego była podwyżka (najwięcej bloczki +27%). Dostałam umowę depozytową - towar mam na wywołanie jak będzie mi potrzebny.

Nie wiem jak z ceramiką, bo tez drożeje - tutaj może być problem z przechowywaniem, my potrzebujemy samego porothermu 2200szt.

Podsumowując - najlepiej wypadła Norma. Towar "zaklepany" po cenie konkurencyjnej (trochę taniej niz w Macierzyszu). .

 

Witaj MARGARET.

Mogła byś zdradzić po jakiej cenie kupowałaś bloczki i P25?

Ja bloczki zamówię chyba w budokruszu i strop też bo oczywiście ma drożeć a tam można przechować.

 

 

I jeszcze jedno : ponawiam moją gorącą prośbę o namiary na jakiegoś porządnego kierownika budowy. POMÓŻCIE dobrzy ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filipek,

To jest normalna cena. W połowie zeszłego roku płaciłam tyle samo. To była najniższa cena podana przez trzech wykonawców. U mnie robił Dobrosielski. Szybko, bezproblemowo.

Pozdrawiam

jj

 

Dzięki, będzie 600 bez rach. Może wiesz ile kosztuje instalacja wewnętrzna (dwa wejścia do budynku) ?

 

Pozdr

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filipek,

A co mam nie wiedzieć :wink:

Instalacja zewnętrzna - 8 m od ogrodzenia do domu - 300 zł

Instalacja wewnętrzna miedziana - 2 punkty 1200 zł. Do kotłowni ok. 7m i dalej z kotłowni do kuchni, dokładnie Ci nie powiem ale minimum 10 m. Miedź ładnie wygląda i w mniej reprezentacyjnych miejscach spokojnie można pozostawić niezabudowaną.

Udanych negocjacji :)

jj

PS Czy może ktoś polecić niedrogiego elektryka do założenia osprzętu (gniazdka, wyłączniki)? Ile się płaci za takie rzeczy? Będę wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozanka,

Wykonanie trwa jeden dzień. Wykonawca - P.Dobrosielski - mieszka w Izabelinie na Sierakowskiej tuż przy 3-go Maja. Tel.501206216. Jest jeszcze Bojanowski z Raszyna ale w moim przypadku wychodził drożej.

jj

PS Zastanawiam się czy tych gniazdek nie może po prostu zamontować ekipa wykończeniowa. To chyba nie jest nic skomplikowanego.

KrzysiekSw,

Mógłbyś coś doradzić jako fachowiec? Handlujesz osprzętem elektrycznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do rzeczy. Na taras planowalem miec drzwi 2-skrzydlowe, z ruchomym slupkiem. Ladnie to wyglada po otwarciu, bo... nie ma na srodku zadnego slupka :wink: ALE! Ale okazuje sie, ze stosowanie szyb P4, a zwlaszcza okuc WK2 w drzwiach lub oknach z ruchomym slupkiem mija sie z celem!

ja bym powiedział, że nie da się w ogóle uzyskać w tym wypadku standartu bezpieczeństwa WK2

 

Drzwi lub okno z ruchomym slupkiem, nawet jesli wyposazyc je w okucia WK2 nie spelnia norm antywlamaniowych!

e-e, WK2 to nie rodzaj okucia, a klasa bezpieczeństwa. nie ma okuc WK2 tylko takie, ktore spelniaja pewne kryteria :)

 

Pomijajac ewentualne problemy ze znizkami na ubezpieczenie - to po prostu szkoda pieniedzy na okucia WK2 dla calosci stolarki, jesli np. w drzwiach na taras bedzie ruchomy slupek...

[...]

Wiec przy WK2 - tylko staly slupek, albo drzwi przesuwne (ale u mnie nie bylo na nie miejsca)... 8)

zdecydowałem się na suwanke, ale tu tez nie da sie zastosowac WK2, tyle, że IMO, tak jest bezpieczniej i trudniej do wylamania :) chyba...

 

jeszcze jedno, do P4 nie da sie wstawić cieplej ramki, to tak w kwestii informacji :) ramki są zwykle 12mm, a P4 to 16mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...