Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

maximus!

Będąc w połowie budowy stwierdzam, że to ja mam większą wiedzę niż kierownik budowy. On ma tylko uprawnienia i to się liczy. A Ty licz na siebie i licz swoje pieniądze. Pewnie inni też doszli do tego wniosku, a że tu forumowicze rzetelni i uczciwi to nie mogą Ci polecić nikogo.

A hydraulika masz w moim poprzedni poście (o tak post już wkrótce!).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sopelek coś w tym jest. Jak byłem w NORMIE to był tam taki niby kierownik budowy z uprawnieniami. Po dziesięciominutowej rozmowie stwierdziłem, że nie chce mieć z nim raczej doczynienia ( tej jego porady, aż żal było słuchać).

Licze te pieniądze i licze i się doliczyć niemogę, chyba muszę zmienić okulary ha,ha,ha.

Byle do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecę - JACK-BUD - robili mi ocieplenie i tynki zewnętrzne - cenowo i fachowo ok, nawet śmieci po sobie wywieźli :)

 

Witam,

 

Ja rozmawiałem na formu muratora z człowiekiem z Babic którema firma Jack-BUD robiła ocieplenie i strasznie sobie narzekał, że nie posprzątali, coś żle zrobili itp.. ogólnie nie polecał.

 

_________________________________________________________

Ocieplenie wykonywała mi firma JackBud (tel.607303028) ale pomimo rekomendacji i wielu pozytywnych opinii nie dokońca się wykazała.

Zatrzymałem im trochę pieniędzy i na wiosnę muszą wykonać kilka poprawek.

____________________________________________________________

 

Marsjanka jak rozumiem ty miałaś pozytywne doświadczenia.

 

Pozdrawiam

LDEB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozmawiałem z JACKBUD-em i muszę jedno przyznać ... kosztowo to Oni są straszni. Zaśpiewali sobie 80 zł /m2 ocieplenia styropianem 12cm (z materiałem).

 

Jesienią za tyle to Oni robili ocieplenia wełną (z materiałem) a teraz (właściwie to pytałem w grudniu) za styropian tyle śpiewają.

 

Inna sprawa że ta firma mam kilka ekip i wszystko zależy od trafu. Widziałem robiony przez nich dom w którym tynk mamplamy bo czegoś tam dodali za dużo.

 

Mam wprawdzie fachowców co za ocieplenie chcą po 20 zł (robocizna) ale się trochę ich boję :lol: bo nie ma tu żadnej ich roboty w okolicy. Wcześniej robili tynki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolona z prac JACK-BUDu

Robili u mnie ocieplenie, tynki zewnętrzne, montowali parapety zewnętrzne (płytki klinkierowe z fugowaniem), wymurowali luksfery w oknach w łazience.

Wszystko szybko, sprawnie, zostawili porządek, śmieci wywieźli, tam gdzie poprosiłam coś jeszcze zrobili (co w sumie nie należało do nich tak w 100%).

Kontaktowałam się z panem Gitalewiczem 605 41 33 86, miałam z nimi spisaną umowę, z datami i wszystkimi warunkami, wszystko zostało dotrzymane, miałam wcześniej kupiony styropian, którego trochę zabrakło - bez problemu dokupiłam resztę, w bardzo dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po raz pierwszy.

Zamierzam zacząć budowę w czerwcu i jestem na etapie podpisywania umowy z wykonawcą stanu surowego.

Może ktoś z budujących budował lub buduje z ekipą:

Bartosińskiego

Oponowicza

Jóźwiaka

Marczyka

lub

Zwolińskiego?

 

Panowie Ci twierdzą, że budowali w okolicach Piaseczna więc interesują mnie opinie na ich temat...

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Ci twierdzą, że budowali w okolicach Piaseczna więc interesują mnie opinie na ich temat...

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam

 

Zauważ że to grupa Babicka i do Piaseczna jest kawałeczek ....

 

Prawda zapomniałem dodać, że w okolicach Babic też budowali.

Więc jeśli ktoś ma na ich temat wyrobioną opinię proszę o info na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-e, WK2 to nie rodzaj okucia, a klasa bezpieczeństwa. nie ma okuc WK2 tylko takie, ktore spelniaja pewne kryteria :)

 

Oj Gildor, lapiesz mnie za slowka :wink:

Dokladnie nazywa sie to "Okucie klasy Wk2", ale przeciez nie w tym rzecz.

Generalnie okucia WK2 roznia sie od WK1 przede wszystkim iloscia kotwien i konstrukcja tychze kotwien, ktore maja postac "grzybkow".

Jest jeszcze klasa WK3, ale niewielu producentow okien je stosuje - i to nie ze wzgledu na cene, a raczej na "utrudnione" otwieranie okien, zwłaszcza po kilku latach uzytkowania.

 

jeszcze jedno, do P4 nie da sie wstawić cieplej ramki, to tak w kwestii informacji :) ramki są zwykle 12mm, a P4 to 16mm :)

Oczywiscie, ze dla okien z szybami P4 mozna zastosowac ciepla ramke!

Tak samo jak to, ze mozna wybrac jaki rodzaj szyb zyczymy sobie miec w zespoleniu. W szybie zespolonej dwu- czy trzyszybowej tylko jedna szyba jest klasy P4, pozostale sa "zwykle". I to wlasnie wsrod nich mozna przebierac - szyby przeciwsloneczne, samoczyszczace, lustrzane... Ograniczeniem najczesciej bywaja finanse inwestora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Planuję rozpocząć budowę pod koniec marca, dokumenty juz złożone czakam na decyzję. Co prawda budujemy sie w Wieruchowie ale to prawie Stare Babice .

Możecie mi podac namiary na :

1. kogos kto ściągnie humus za rozsądną cenę

2. fachowca od studni (plalnujemy zrobić narazie swoją wode do celów budowlanych i podlewania ogrodu a jak sie nada to i do celów domowych też)

3. chyba najważniejsze namiary na hurtownie godne polecenia z materiałami budowlanymi do stanu surowego

 

pozdrawiam wszystkich

Jacek i Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...