Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Od jakich materiałow ....

 

Podaj mi adres e-mail, to Ci wyślę.

 

Czy ja też mogę prosić ?

 

Inna kwestia czy ocieplając poddasze wełną dawaliście szczelinę wentylacyjną pomiędzy wełną a deskowaniem ?. Oczywiście dotyczy tylko deskowanych a nie foliowanych (tu nie trzeba) dachów.

 

Jeśli tak to czym były robione dystanse pomiędzy deskami a wełną ? Sznurkiem ? Czymś innym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quote=["ex67"]

Inna kwestia czy ocieplając poddasze wełną dawaliście szczelinę wentylacyjną pomiędzy wełną a deskowaniem ?. Oczywiście dotyczy tylko deskowanych a nie foliowanych (tu nie trzeba) dachów.

 

Jeśli tak to czym były robione dystanse pomiędzy deskami a wełną ? Sznurkiem ? Czymś innym ?

 

Cześć

Jescze nie ocieplałem, ale mam pełne deskowanie. Szczelina konieczna. U mnie miedzy krokwie 18cm bedzie wsunięta wełna 15cm. Dystans to sznurek,albo żyłka.

 

pozdr

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie odliczania VAT na materiały budowlane. Czy dokumenty składa się w US w jakimś konkretnym czasie czy np na koniec roku?

W przypadku budowy, zbiorczo do pół roku od zakończenia inwestycji - ale szykuje się jakaś nowelizacja. Nie wiem, czy można to podzielić na mniejsze części. Nie ma natomiast wymogu składania corocznego, jak PIT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku budowy, zbiorczo do pół roku od zakończenia inwestycji - ale szykuje się jakaś nowelizacja. Nie wiem, czy można to podzielić na mniejsze części. Nie ma natomiast wymogu składania corocznego, jak PIT.

Precyzując:

- albo w czasie trwania budowy raz w roku (nie jest istote w ktorym miesiacu danego roku, musi to byc po prostu raz w roku),

- albo jednorazowo po zakonczeniu budowy, tak jak pisze jprzedworki - nie pozniej niz pol roku od zakonczenia inwestycji.

 

Dokumenty "zrodlowe" mozna znalezc na stronach Ministerstwa Budownictwa:

http://www.mb.gov.pl/finans/USTAWA%20o%20zwrocie%20VAT.pdf

http://www.mb.gov.pl/finans/Załącznik%20do%20obwieszczenia%20MTiB.pdf

http://www.mb.gov.pl/finans/Sposób%20posługiwania%20się%20wykazem.pdf

 

Nie wiem czemu dwa pozyzsze linki tak sie zachowuja... :-? pewnie przez polskie literki w adresie

Trzeba sobie po prostu skopiowac caly adres recznie do przegladarki...

 

 

Przydatne sa jeszcze wyszukiwarki numerow PKWiU:

http://www.vat.pl/pkwiu/

http://klasyfikacje.tejo.pl/index.php?szukaj=pkwiu

http://kalamazoo.pl/pkwiu/

http://www.stat.gov.pl/klasyfikacje/PKWiU/pkwiu.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna kwestia czy ocieplając poddasze wełną dawaliście szczelinę wentylacyjną pomiędzy wełną a deskowaniem ?. Oczywiście dotyczy tylko deskowanych a nie foliowanych (tu nie trzeba) dachów.

 

Jeśli tak to czym były robione dystanse pomiędzy deskami a wełną ? Sznurkiem ? Czymś innym ?

 

My tez robilismy. Krokwie mamy 16 cm, wiec welne dalismy 12 i pod krokiwe 8. A dystanse sznurkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakich materiałow do wykończenia domu mogę ubiegac sie o zwrot VAt?

 

Glazury, armatura,farby??? Gdzie mam szukać takich informacji? Na stronach urzedu skarbowego nic nie ma. W piatkowej rzepie podawali adres stronki z inf ale sie nie otwiera.

 

 

Musisz wejść na stronę MF tzn. http://www.mf.gov.pl i na link informatory i tam znajdziesz informacje na temat zwrotu dla osób fizycznych niektórych wydatków zwiaząnych z budownictwem mieszkaniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie odliczania VAT na materiały budowlane. Czy dokumenty składa się w US w jakimś konkretnym czasie czy np na koniec roku?

 

Wniosek o zwrot VAT-u na mat. budowlane składa się do urzędu skarbowego zgodnie z miejscem zamieszkania. Ostateczny termin składania wniosków mija w czerwcu 2008r. Można składać kilka wniosków uzwględniając poszczególne zakupy, albo złożyć jeden całościowy po zakończeniu inwestycji lecz nie później niż do czerwca 2008r. Pamiętajcie, że we wniosku uwzględnia się tylko zakupy dokonane do końca 2007r. Lista materiałów które podlegają odliczeniu VAT-u znajduje się na stranie http://www.mf.gov.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wysłałem wszystkim, którzy prosili :D - w razie czego przyjmuję reklamacje :wink:

Ex67, ja deskowałem, krokwy 18, wełna 15, dystans sznurkiem, wełna - mimo dość gęstego sznurowania (robiłem sobie to wszystko sam) "poprzełaziła" miejscami przez sznurek i lekko dotyka do desek. U znajomych było podobnie - myślę, że nie ma się tym przejmować, bo przy 3 cm dylatacji tak tam ładnie ciągnie powietrze, że spokojnie wszystko dosusza - kontroluję co jakiś czas i nie ma narazie żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za informacje w sprawie odliczenia VAT :lol:

 

Czy ktoś z Was już składał takie pisemko w US? Pytam, bo w zeszłotygodniowej Polityce opisano, że wypełnianie takich dokumentów to karkołomna sprawa... Tak, żeby może część z nas się zniechęciła :roll:

 

Pozdrawiam.

 

rzecz w tym, że po pierwsze musisz wyłuskać z faktur te towary, które są podane przez Ministerstwo Finansów na liście, a po drugie musisz wyłuskać je na podstwie numerów PKWiU, które sprzedający nie ma obowiązku wpisywać Tobie na fakturę. zatem na własna ręke musisz dojść co jest co i czy jest to zgodne z tym co Min. Finansów zaaprobowało. poza tym, sprzedający nie zawsze nazywaja poprawnie na fakturze sprzedany towar -> np. podkład to może być albo podkład albo farba ... generalnie żmudna robota, po to żeby zniechęcić ubiegających się o zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mario jak tam twoje pozwolenie za budowę. Ja dzwoniłem dziś i pani powiedziała, że już zaczęła rozpatrywać luty ale do mojego jeszcze nie doszła ( składałem 07.02.07r ), kazała odezwać się w przyszłym tygodniu.

Witam,

 

ja składałem 06/02/07. Minęły dopiero dwa tygodnie więc nawet nie dzwoniłem. Pani przyjmująca papiery powiedziała, że powinni załatwić sprawę (jesli dokumenty są ok) w miesiąc. Zadzwonie więc pod koniec przyszłego tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie podpinam do ponizszego pytanka i bede wdzieczny za pomoc.

Pozdrawiam

Dawid

Witam wszystkich

 

Planuję rozpocząć budowę pod koniec marca, dokumenty juz złożone czakam na decyzję. Co prawda budujemy sie w Wieruchowie ale to prawie Stare Babice .

Możecie mi podac namiary na :

1. kogos kto ściągnie humus za rozsądną cenę

2. fachowca od studni (plalnujemy zrobić narazie swoją wode do celów budowlanych i podlewania ogrodu a jak sie nada to i do celów domowych też)

3. chyba najważniejsze namiary na hurtownie godne polecenia z materiałami budowlanymi do stanu surowego

 

pozdrawiam wszystkich

Jacek i Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jeszcze jedno jeżeli ktoś z Was poszukuje dobrej oferty na drzwi do garażu

to prześlę na priva bo właśnie udało mi się wynegocjować fajna cenę na drzwi dł.4500 wys.225 - cenę ze wszystkim 6100 (drzwi+automat+robocizna) nie ważne czy to jest Horman lub Normstahl.

W Pruszkowie Pani z firmy Normstahl krzyknęła za to samo 7400

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie podpinam do ponizszego pytanka i bede wdzieczny za pomoc.

Pozdrawiam

Dawid

Witam wszystkich

 

Planuję rozpocząć budowę pod koniec marca, dokumenty juz złożone czakam na decyzję. Co prawda budujemy sie w Wieruchowie ale to prawie Stare Babice .

Możecie mi podac namiary na :

1. kogos kto ściągnie humus za rozsądną cenę

2. fachowca od studni (plalnujemy zrobić narazie swoją wode do celów budowlanych i podlewania ogrodu a jak sie nada to i do celów domowych też)

3. chyba najważniejsze namiary na hurtownie godne polecenia z materiałami budowlanymi do stanu surowego

 

pozdrawiam wszystkich

Jacek i Asia

 

Moge polecić Pana od studni. Pan Paluchowski 502 286 560.

Za moją studnię wziął 900 pln + 100 za agregat pradotwórczy bo nie mam jeszcze prądu. Jest na 16m (podobno bo na ręce mu nie patrzyłem) i ma dwa filtry (nie wiem jakie i nie wiem czemu dwa :wink: ). od sąsiada wziął 100 pln więcej bo zakładał mu jeszcze jakiś zawór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...