Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich po raz pierwszy.

Zamierzam zacząć budowę w czerwcu i jestem na etapie podpisywania umowy z wykonawcą stanu surowego.

Może ktoś z budujących budował lub buduje z ekipą:

Bartosińskiego

Oponowicza

Jóźwiaka

Marczyka

lub

Zwolińskiego?

 

Panowie Ci twierdzą, że budowali w okolicach Piaseczna więc interesują mnie opinie na ich temat...

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam

 

 

Witam bo ja poXpierwszy My chyba z jedną z tych grup będziemy działać!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ex67,

 

100 zl za ocieplenie z materialami to dzisiaj nie jest cena z ksiezyca - przy ocieplaniu wiekszych budynkow ceny zaczynaja sie od 180 zl / m2

 

KrzysiekSW

 

Minal stycznen, luty prawie i 730 jak nie bylo tak nie ma.

Uwazam, ze gmina/mieszkancy/my zrobilismy blad protestujac przeciwko nowej linii. Nalezalo sie zgodzic na 730 (bo co 2 linie to nie jedna :)) i metoda malych kroczkow drazyc dalej o zwiekszenie czestotliwosci kursow.

A tak to MZA zamknelo projekt i chyba niepredko ujrzy on swiatlo dzienne z powrotem - czeka na decyzje gminy ....

 

Y

 

Cóż Yoric, jeśli pamiętasz naszą dyskusję....

Praktycznie wszyscy moi znajomi z tej strony gminy uważają, że dobrze się stało - linia 730 na proponowanych warunkach to była porażka, znaczne pogorszenie komunikacji - głównie dla mieszkańców Lipkowa, części Babic a nawet i Zielonek (dojeżdżających do Huty) - żeby było śmieszniej za gminną kasę (dofinansowanie linii). Nawet mieszkańcy Koczarg mieliby dojazd do Wawki "na około".

Poza tym, wedle mojej wiedzy z MZA za bardzo negocjować się nie da, bo gmina nie ma nawet zbyt dużego wpływu na uzgadnianie rozkładów jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed kopaniem studni i doradźcie mi gdzie ją wykopać ?

przed budynkiem, z boku czy może od strony ogrodu ??

 

 

:o zazwyczaj tam gdzie woda........

 

 

a czy człowiek kopiący studnie będzie wiedział czy trzeba wcześniej sprowadzić jakiegos magika do tego

 

Kopiacy lub wiercacy (lepiej wiercacy) ma ze soba magika albo sam umie sobie z rozdzka poradzic. Jesli nie masz nikogo to zadzwon 601356699 Pan Marian Konecki. U mnie bardzo profesjonalnie sie sprawil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po raz pierwszy.

Od dawna przeglądam to forum i uważam, że jest najlepsze.

Buduję się w Lipkowie i mogę oddać za darmo glinę z wykopu pod fundament. W tym rejonie to chyba każdy ma jej dużo, ale może znajdzie się ktoś chętny.

Będzie tego około 10 wywrotek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osób, które uzyskały decyzję wodno-prawną w starowtwie. czy przy składaniu pozwolenia na budowę zwracali uwagę w architekrurze, czy jest na tej decyzji pieczątka, że decyzja jest prawomocna? czy można złożyć decyzję bez tej pieczątki?

 

Zwracali uwagę i nie wydadzą pozwolenia na budowę bez prawomocnego pozwolenia wodno - prawnego. Powinnaś jednak złożyć wniosek i załączyć decyzję bez pieczątki bo przy przyjmowaniu projektu nie zwracają na to uwagi. Wniosek o pozwolenie na budowę i tak musi swoje odleżeć i uzupełnisz prawomocną decyzję poźniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na forum. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem działki w okolicach Borzęcina i planuję ją w najbliższym czasie ogrodzić. Mam w związku z tym ogromną prośbę do forumowiczów - czy możecie mi polecić solidną ekipę wykonującą ogrodzenia? Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeśli ktoś ma do odsprzedania stemple ok 3m lub drewniane słupki ogrodzeniowe to chętnie odkupię, potrzebuje ok 50szt...

 

Ps. Ewentualnie jakąś siatką na ogrodzenie tymczasowe budowy też jestem zainteresowany - ok 100 m

Proszę o info na priv-a ew o tel. 600 400 901

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...