Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, ja w temacie rekuperacji i GWC mam pytanie do forumowiczów.

 

Czy ktoś z Was korzystał z usług firmy "Klimat Dom" z Łomianek. Dostałem ofertę na wentylację mechaniczną z odzyskiem + GWC a chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat fachowości firmy. Ewentualnie chetnie skorzytsam z namiarów na inne polecane firmy.

 

A tak na marginesie czy ktoś z Was ma założoną lub planuje wentylację mechaniczną z rekuperacją + GWC. Ostatnio zastanawiam się nad tymi systemami, dużo czytam ale jakoś nie mogę sobie zdania wyrobić. W domu będę miał ogrzewanie gazowe, ktore chciałem wspomagać kominkiem. Kilku fachowców od rekuperacji odradziło jednak prowadzenia ogrzewania kominkowego (jako wspomagania) wraz z rekuperacją tymi samymi kanałami (twierdza, że robiono tak kilka lat temu i nie radzą łączyc obu systemów w jednych kanałach). Namawiają do ogrzewania (dogrzewania) kominkiem salonu, a ciepło z niego posrednio i tak zostanie w domu dzięki rekuperacji.

 

No i nie wiem co robić. Rekuperacja jest drożasza od rozprowadzenia ciepła kominkiem ale co do zasady ma spełniać inne funkcje oprócz tylko i wyłącznie dogrzewania domu. Jedno jest pewne...rekuperacja zrobiła się ostatnio modna a nie chciałbym przepłacać za nowoczesne "trendy" budowlane jeżeli nie mają one rzeczywistych plusów mogących zrekompensować dość duże koszty montażu. Może jakies porady od forumowiczów... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie prawda nie prawda my najchętniej z girs budem współpracowalismy i na prawde serdecznie polecam. Chyba ,ze sasiedzi juz całkiem dziewczyny zagryzli , mam nadzieje ,że nie bo ciaz zamierzamy z nimi współpracowac:)

 

 

A gdzie ten Girls-Bud sie mieści . Ja materiały zamówiłem w Tombudeex - ie w Starych Babicach, dali naprawdę korzystne ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów z tej grupy.

Mam na imie Włodek i chciałbym anonsować swoje uczestnictwo na łamach tego forum.

Moja rodzinka (2+1) nabyła działke w Borzęcinie Dużym/k Warszawy i naszym zamiarem jest przenieść się w sezonie 2008 do nowego domu z obecnych okolic Bemowa.

Chciałbym zapytać czy ktoś z szanownych forumowiczów budował , lub ma jakąś popartą argumentami opinię na temat budownictwa gipsowego ( np strona http://www.polgips.com.pl ) i efektywności tego typu technologii energooszczędnego budowania.

Jesteśmy wspólnie z żoną zainteresowani tym tematem za przykładem naszego pacjenta (jesteśmy dentystami - stąd w miom profilu takie www) który od 3 lat mieszka w takim właśnie domu w technologii "R" (168m2,z użytkowym poddaszen, akumulacyjna podłogówka elektryczna - kable-,nagórze 2 piece akumulacujne , dynamiczne , bez solarów , z trzema ogrzewaczami pojemnościowymi -kuchnia +2 łazienki - , podłoga na gruncie 20 cm styropian (średnia gęstość), ściany z elementów gipsowo - stysopianowych "R"+tynk mineralny, strop w systemie 'R" - rodzaj monolitu, poddasze użytkowe , dach dwuspadzisty ( wschód,zachód) - 35 cm wełny + membrana wysokoparoprzepuszczalna + dachówka ceramiczna , okna PCV 1,4 ... czegoś (pzrepraszam za brak wiedzy), dzrzwi również dobre i ciepłe + koza dużej mocy w salonie wraz z kuchnią i jadalnią (52m2) z podłączeniem do rekuperatora pewnej szwedzkiej firmy (bez wymiennika gruntowego)).Oto właśnie dom który jest oceniany przez gospodarza za bardzo zdrowy i komfortowy z wysokością rachunków ze całkowite zuzycie energii elektrycznej ( też tej przeznaczonej na inne potrzeby) na pozionie 3500 PLN /rok.

Przyznam ,iż ze względu na plusy komportowego użytkowanie właśnie takiego typu ogrzewania niecentralnego jakim są kable grzejne elektryczne - wspólnie z żoną próbujemy znaleźdź potwierdzenie faktycznych kosztów całkowitego utrzymania takiego , lub podobnego domu. Faktem jest również iż mamy dylemat potrzeby lub nie - przyłącza gazowego , które przechodzi obok naszej działki w ul Kosmowskiej...

Uprzejmie prosimy biegłych w materii o wsparcie opiniami i uwagami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie prosimy biegłych w materii o wsparcie opiniami i uwagami.

 

Jeśli mam być szczery to radzę nie wierzyć w bajki, że ogrzewanie elektryczne będzie tanie. Koszt ogrzewania elektrycznego jest w tej chwili najwyższy z dostępnych możliwości ogrzewania.

Jeśli gaz masz tuż przy działce to właśnie ogrzewanie gazowe będzie najtańsze (cały koszt - instalacja i zużycie energetyczne w okresie 10 lat).

Nie wiem też czy rozwiązanie z ogrzewaniem wewnętrznym na paliwo stałe jest rozwiązaniem atrakcyjnym, trzeba pilnować aby nie wygasło, bo jak wygaśnie to w domu robi się zimno.

 

Jeśli dobrze zrozumiałem - to odradzam, taniej i lepiej będzie z gazem. Ja osobiście do gazu będę miał minimum 150 m, więc bardziej opłaca mi się zamontować pompę ciepła.

 

Pozdrawiam

 

Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów z tej grupy.

Mam na imie Włodek i chciałbym anonsować swoje uczestnictwo na łamach tego forum.

Chciałbym zapytać czy ktoś z szanownych forumowiczów budował , lub ma jakąś popartą argumentami opinię na temat budownictwa gipsowego ( np strona http://www.polgips.com.pl ) i efektywności tego typu technologii energooszczędnego budowania.

Cześć!

To jest forum takie bardziej regionalne :-)), i czyta je pewnie mniejsza ilość osób, więc jak Ci nikt nie odpowie to się nie zniechęcaj i spróbuj zapytać na forum wymiana doświadczeń, lub na liście pl.misc.budowanie myślę że będą większe szanse na odpowiedź.

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać czy ktoś z szanownych forumowiczów budował , lub ma jakąś popartą argumentami opinię na temat budownictwa gipsowego ( np strona http://www.polgips.com.pl ) i efektywności tego typu technologii energooszczędnego budowania.

 

Ja z gipsu nie buduję co prawda ale dwa dni temu wertowałem moje archiwalne numery Muratora i Ładnego Domu (uzbierała się cała sterta już :wink: ) i znalazłem jeden opis takiego domu. Dom został postawiony chyba 10 lat temu i własciciele są bardzo zadowoleni...jeżeli nie czytałeś tego art. i jesteś zainteresowany mogę go zeskanować i przesłać na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownik czy inspektor/

cena za wizyte czy za calosc?

za wizyte zazwyczaj ok.200PLN

 

Kierownik - czarownik 1500zł za całość. Ze wstępnej rozmowy wynika że ma się pojawić jak będą powstawać fudamenty, później ściany aż do dachu. Tak naprawdę to chodzi o to żeby uzupełniał dziennik budowy.

Ewentualnie jak macie jakieś telefony to poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pecha. Niestety ale na naszą działkę ktoś zrzucił ziemię ponad 20 ciężarówek po 20m3 każda :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: . Kiedy zaalarmowali mnie sąsiedzi było już za poźno. Czy może jest któś zainteresowany? Odbiór w Borzęcin Duży załaduję na swój koszt. Towar nie gliniasty jednak zdarzają się korzenie i kamienie.

Osoby które chciałyby pomóc proszę o kontakt na priv.

 

Pozdrawiam

Link1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pecha. Niestety ale na naszą działkę ktoś zrzucił ziemię ponad 20 ciężarówek po 20m3 każda

Link1

Link1 popytaj w okolicy, może nie złośliwie, tylko ktoś zamówił, żeby podnieść działkę a się goście pomylili. 20 ciężarówek - jakoś nie sądzę żeby to byłą partyzantka, ale wszystko jest niestety możliwe.

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pecha. Niestety ale na naszą działkę ktoś zrzucił ziemię ponad 20 ciężarówek po 20m3 każda

Link1

Link1 popytaj w okolicy, może nie złośliwie, tylko ktoś zamówił, żeby podnieść działkę a się goście pomylili. 20 ciężarówek - jakoś nie sądzę żeby to byłą partyzantka, ale wszystko jest niestety możliwe.

Pozdr

Łukasz

 

Dzieki za radę. Niestety ale przy drodze do Mariewa po lewej stronie, ale jest w odległości nie większej niż 1 km działka na którą miało to trafić (prawdopodobnie), ale po danych z zółtej tablicy informacyjnej nie jestem w stanie nic ustalić, a ochrona danych osobowych nie pozwala mi nawet na doszukanie się jakiegoś kontaktu do inwestora lub kier bud, na działce tylko fundamenty i ani żywej duszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...