Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, czy możecie mnie wspomóc raz jeszcze namiarami na kierowników budowy ? Swojego czasu dostałem trzy namiary od forumowiczów ale niestety dwójka z nich jest już zajęta przez cały sezon a jeden ma mi dać odpowiedź w przeciągu kilku dni.

 

Poszukuję kierownika, który może być z tych nieco droższych ale rzeczywiście spojrzy na budowlańców co robią i nie ograniczy się do stemplowania dziennika.

 

Za pomoc bedę niezwykle dźwięczny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

okolice Babice, Kwirynów, Janów, Klaudyn

może ktoś wie, widział

około 1000m2

 

Będzie cięzko ja szukałam prawie rok juz myślałam że zrezygnuje ale w końcu udało mi się kupić działke w Kwirynowie przez agencje Ranczo. Ja jeszcze płaciłam 260 zł za metr ale teraz krzyczą 400 zł!!! Jest sporo ludzi którzy mają działki w tych okolicach ale nie chcą ich sprzedawać bo to wciąż świetna lokata kapitału. A jak już sprzedają to krzyczą kosmiczne pieniądze!!! Ale powodzenia!!!! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okolice Babice, Kwirynów, Janów, Klaudyn

może ktoś wie, widział

około 1000m2

 

Będzie cięzko ja szukałam prawie rok juz myślałam że zrezygnuje ale w końcu udało mi się kupić działke w Kwirynowie przez agencje Ranczo. Ja jeszcze płaciłam 260 zł za metr ale teraz krzyczą 400 zł!!! Jest sporo ludzi którzy mają działki w tych okolicach ale nie chcą ich sprzedawać bo to wciąż świetna lokata kapitału. A jak już sprzedają to krzyczą kosmiczne pieniądze!!! Ale powodzenia!!!! :D :D :D

 

trzy lata temu znajomy w Kwirynowie kupował po 170 zł i się łamał, czy nie za drogo.... niezły progres! :o

ciekawe do ilu dojdzie ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania około 150 stempli 3m (BORZĘCIN MAŁY)

cena 4zł/szt (większość z nich dobrze zaimpregnowana i o solidnej średnicy), oraz 150 szt pustaków stropowych keramzytowych z betoniarni MD.

Odbiór własnym transportem

kontakt :

[email protected]

lub tel 693-347-103

pozdrawiam Babiczan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja szwagierka rok temu kupiła po 220 na granicy Babic i Lipkowa, teraz obok człowiek kupił po 350...

50% w rok - całkiem nieźle

J

 

Nie tylko u nas, ceny mieszkan rosna ludzie coraz czesciej mysla o budowe a bez dzialki ani rusz. Ogolnie za mieszkanie jednopokojowe lub ewentualnie dwu, kupisz dzialke w okolicach Babic, taka jest terazz regula. Ja zreszta tak zrobilem sprzedalem kawalerke 40m i prawie straczylo mi na dzialke ale to tez bylo jakis czas temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okolice Babice, Kwirynów, Janów, Klaudyn

może ktoś wie, widział

około 1000m2

 

Będzie cięzko ja szukałam prawie rok juz myślałam że zrezygnuje ale w końcu udało mi się kupić działke w Kwirynowie przez agencje Ranczo. Ja jeszcze płaciłam 260 zł za metr ale teraz krzyczą 400 zł!!! Jest sporo ludzi którzy mają działki w tych okolicach ale nie chcą ich sprzedawać bo to wciąż świetna lokata kapitału. A jak już sprzedają to krzyczą kosmiczne pieniądze!!! Ale powodzenia

 

Nie polecam wyzej wymienionej agencji nieruchomosci, zwykli cwaniaczki, znam dwoch wlascicieli ktorzy sprzedawali m.in przez ta agencje, ktora dala im do podpidania umowe na wylaczonosc nie mowic o tym ze ona taka jest. A druga sprawa, znam jedne malzenstwo, ktore kupilo dzialke w Klaudynie i mialo duzo problemow zeby dostac pozwolenia. No ale moze sie poprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów z tej grupy.

Mam na imie Włodek i chciałbym anonsować swoje uczestnictwo na łamach tego forum.

Moja rodzinka (2+1) nabyła działke w Borzęcinie Dużym/k Warszawy i naszym zamiarem jest przenieść się w sezonie 2008 do nowego domu z obecnych okolic Bemowa.

Chciałbym zapytać czy ktoś z szanownych forumowiczów budował , lub ma jakąś popartą argumentami opinię na temat budownictwa gipsowego ( np strona http://www.polgips.com.pl ) i efektywności tego typu technologii energooszczędnego budowania.

Jesteśmy wspólnie z żoną zainteresowani tym tematem za przykładem naszego pacjenta (jesteśmy dentystami - stąd w miom profilu takie www) który od 3 lat mieszka w takim właśnie domu w technologii "R" (168m2,z użytkowym poddaszen, akumulacyjna podłogówka elektryczna - kable-,nagórze 2 piece akumulacujne , dynamiczne , bez solarów , z trzema ogrzewaczami pojemnościowymi -kuchnia +2 łazienki - , podłoga na gruncie 20 cm styropian (średnia gęstość), ściany z elementów gipsowo - stysopianowych "R"+tynk mineralny, strop w systemie 'R" - rodzaj monolitu, poddasze użytkowe , dach dwuspadzisty ( wschód,zachód) - 35 cm wełny + membrana wysokoparoprzepuszczalna + dachówka ceramiczna , okna PCV 1,4 ... czegoś (pzrepraszam za brak wiedzy), dzrzwi również dobre i ciepłe + koza dużej mocy w salonie wraz z kuchnią i jadalnią (52m2) z podłączeniem do rekuperatora pewnej szwedzkiej firmy (bez wymiennika gruntowego)).Oto właśnie dom który jest oceniany przez gospodarza za bardzo zdrowy i komfortowy z wysokością rachunków ze całkowite zuzycie energii elektrycznej ( też tej przeznaczonej na inne potrzeby) na pozionie 3500 PLN /rok.

Przyznam ,iż ze względu na plusy komportowego użytkowanie właśnie takiego typu ogrzewania niecentralnego jakim są kable grzejne elektryczne - wspólnie z żoną próbujemy znaleźdź potwierdzenie faktycznych kosztów całkowitego utrzymania takiego , lub podobnego domu. Faktem jest również iż mamy dylemat potrzeby lub nie - przyłącza gazowego , które przechodzi obok naszej działki w ul Kosmowskiej...

Uprzejmie prosimy biegłych w materii o wsparcie opiniami i uwagami.

 

Witam Szanownego Forumowicza!

mamy dzialeczke w tych samych rejonach, tyle ze na drugim koncu Kosmowskiej. chcemy ruszyc w tym roku (raczej wrzesien niestety) z czym sie da!

co do tematu budowy w systemie gipsowym to wiem niewiele - orientowalismy sie raczej w szkieletach/kanadyjczykach i porownywalismy to z tradycyjna technologia. Szkielety poszły tak do góry,ze nie warto juz chyba zajmowac sobie tym glowy.

co do ogrzewania,to rowneiz myslelismy nad gazem, podlogówką w czesci domku oraz kotlami - nasz wybór padnie prawdopodobnie na kociol na ekogroszek,ale z mozliwoscia opalania innym paliwem - na allegro widzialam kotły na 5 roznych paliw-ekogroszek,wegiel,pelety itp...jak znajde link,to wkleje.ich koszt to ok 8-9 tys,ale chyba warto. zasobnik wystarcza uzupelniac co 7dni,a i co do wygasania to trzeba sie zorientowac,bo czytalam,ze sa juz takie,gdzie proces wygasania trwa 2-4dni...i dopiero w domku zaczyna robic sie zimno.a to juz calkiem niezle!

podłogówka natomiast nie wyjdzie tanio - ani polozenia,ani korzystanie. w planach bedziemy ją miec tylko w lazienkach, czesci kuchni i moze kawalek przedpokoju. i to raczej wodna niż elektryczną.

stawiamy takze na solary - tylko zastanawiamy sie jeszcze nad kominkiem, bo albo ekogroszek,albo kominek z plaszczem wodnym...

najtaniej wychodzi zakupic taki komplet...same solary liczą sobie bardzo drogo...

Jesli jeszcze czegos sie dowiem,bede tu wrzucac...Jestesmy na etapie zakupu i adaptacji projektu.mapa w trakcie produkcji,bo podlaczali nam wode.prad bedzie,jak kupimy projekt...umowa podpisana. no i skladamy wniosek-pozwolenie na budowe.

Zobaczymy,co wyjdzie w trakcie. aha, ja natomiast proszę, jesli Panstwo posiadaja, o namiary na jakies ekipy od fundamentow i szamba...niestety kanalizacja w tym rejonie pozostaje w planach. co do reszty to na razie nie wiem:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

w ostatnich postach widziałem że ktoś szukał ekipy do ocieplenia zewnętrznego budynku, ja właśnie zamówiłem firmę którą polecił mi mój znajomy .

Razem z właścicielem obejrzeliśmy to co zrobili i wyglądało to całkiem nieźle.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to wyślę kontakt na priva.

Z tego co wiem to mają jeszcze wolne terminy no i ceny robocizny poniżej 30 zł za m2.

 

Pozdrawiam

Łukasz :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobione przez 3 ekipy murarskie wyceny mojego projektu

(dom parterowy 160m) jeden chce 35 tyś za stan surowy do więźby drugi 43tyś a trzecie 50 tyś!!! czy to możliwe żeby były takie rozpiętości cenowe!!!

 

witam serdecznie,bardzo prosze o namiary na te ekipy na maila [email protected]. dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

w ostatnich postach widziałem że ktoś szukał ekipy do ocieplenia zewnętrznego budynku, ja właśnie zamówiłem firmę którą polecił mi mój znajomy .

Razem z właścicielem obejrzeliśmy to co zrobili i wyglądało to całkiem nieźle.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to wyślę kontakt na priva.

Z tego co wiem to mają jeszcze wolne terminy no i ceny robocizny poniżej 30 zł za m2.

 

Pozdrawiam

Łukasz :p

 

ja poproszę! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy możecie mnie wspomóc raz jeszcze namiarami na kierowników budowy ? Swojego czasu dostałem trzy namiary od forumowiczów ale niestety dwójka z nich jest już zajęta przez cały sezon a jeden ma mi dać odpowiedź w przeciągu kilku dni.

 

Poszukuję kierownika, który może być z tych nieco droższych ale rzeczywiście spojrzy na budowlańców co robią i nie ograniczy się do stemplowania dziennika.

 

Za pomoc bedę niezwykle dźwięczny :wink:

kierownik budowy 604-719-458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...