Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie polecam wyzej wymienionej agencji nieruchomosci, zwykli cwaniaczki, znam dwoch wlascicieli ktorzy sprzedawali m.in przez ta agencje, ktora dala im do podpidania umowe na wylaczonosc nie mowic o tym ze ona taka jest. A druga sprawa, znam jedne malzenstwo, ktore kupilo dzialke w Klaudynie i mialo duzo problemow zeby dostac pozwolenia. No ale moze sie poprawili.

 

Ja myślę, że oni działają jak większośc agencji. Taka jest prawda, że samemu trzeba dokładnie wszystko posprawdzać bo agent chce opchnąc działkę, agencja jest ubezpieczona więc wiele nie ryzykują więc to niestety na nas spoczywa obowiązek dokładnego zbadania papierów...a na rynku Babickim oni są prawie monopolistami. Pod jaki numer z ogłoszenia bym nie zadzwonił to odbierał zawsze agent z Rancza.

 

Ja ze współpracy byłem średnio zadowolony (agent nie wiedział jak wygląda sprawa drogi, drenów, co chwilę był zastrzelony pytaniem, właścicielka średnio miła....) ale specjalnej tragedii nie było.l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich szczęśliwców z krainy Babic, którym udało się skończyć budowę domu lub którzy są właśnie w trakcie jej zakończenia. Mnie ten przerażający odcinek specjalny dopiero czeka. A w obliczu rosnących cen materiałów budowlanych i znikających ekip budowlanych sama myśl o budowie domu wywołuje ciarki na plecach. :-? Ale czego nie robi sie dla rodziny.

 

Jak wszystko pójdzie dobrze to za 2-3 lata będę przyszłym mieszkańcem Lipkowa. Razem ze mną sprowadzę cudowną zonę i 3 małych rycerzy (4+1+1). A potem rodzina powiększy się o małego Goldena Retrievera.

 

Jestem na etapie projektu i załatwiania spraw gminno / urzędowych. Projekt domu już mam, obecnie szukam geodety do narysowania mapek do celów projektowych. Złapałem jednego - wycenił mnie na 1500 PLN - za 5 mapek. Czy macie kogoś godnego polecenia - miejscowego geodete, który w miarę szybko i skutecznie załatwi mi takie mapki? Podobno teraz to trwa min 5 tygodni...

 

Pozdrawiam

 

Krzysztof :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, uwazajcie na Ranczo!

Mam z nimi niemiłą sprawę, która nadal ciągnie się w sądzie.

Ogladałem kilka działek przez agencję Karent, pół roku później i przez Ranczo. Kupiłem w końcu przez Karent bo z nimi miałem wcześniejszą umowę i kontakt z sprzedajacym, a gdy Ranczo się dowiedziało to wytoczyli proces sądowy sprzedajacemu i mi. Mimo ze jak tą działke ogladałem z Ranczo to mówiłem agentce ze już ją znam! Sprawę ze sprzedajacymi przegrali, apelację też. Moja ma się ku końcowi i mam nadzieję ze wygram. Ale zabrali mi sporo czasu i nerwów (załatwianie adwokata, z 10 wizyt w sądzie po kilka godzin) przez ponad 3 lata. Ta działka była w wielu agencjach. Strach pomyśleć co by było jak by i inne chciały prowizję - miałbym procesy przez kilkanaście lat!

Wniosek: trzeba bardzo uważać na to co się podpisuje w umowie. Nie dajcie sobie wpisywać działki bez szczegółów. Jak poznaliście ją wcześniej z innej agencji to nie podpisujcie umowy!!!!!!!!!!! Nie wierzcie w ich zapewnienia "na gebę" , ze na miejscu zobaczycie działkę i jakby co to się ją skreśli. Oni nie odpuszczają! Podają złe informacjie co do stanu prawnego działek, ich uzbrojenia, podbijają cenę itp.

Ostroznie z Ranczo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie projektu i załatwiania spraw gminno / urzędowych. Projekt domu już mam, obecnie szukam geodety do narysowania mapek do celów projektowych. Złapałem jednego - wycenił mnie na 1500 PLN - za 5 mapek. Czy macie kogoś godnego polecenia - miejscowego geodete, który w miarę szybko i skutecznie załatwi mi takie mapki? Podobno teraz to trwa min 5 tygodni...

Krzysztof :lol:

 

Ja korzystałem z Dominika Marchlińskiego 502 543 702. Mapki zrobił za 600 czy 700zł i szybko. Ale wiem ze inni narzekali na niego, ze nieterminowy i nie odbiera telefonów. Ja byłem zadowolony z jego usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w temacie siedlisk? Jakie warunki musi spełniać działka (rolna?) żeby można było wybudować "siedlisko"? Jesli w planie zagospodarowania nie przewidziane są siedliska to czy warto wogóle zawracać sobie tym głowę?

Może ktoś zna sytuację w Janowie, Kwirynowie?

 

pozdrawiam forumowiczów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

Geodeta p. Barszczewski - człowiek anioł - przynajmniej podczas pierwszego kontaktu. Dziekuje za namiary. Równiez będe polecał.

 

A teraz mam pytanie z innej beczki - ponieważ działka nie jest uzbrojona musze odwiedzic:

 

Gazownie - wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci gazowej

Woda Kanalizacja - Ecco Babice - wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci wodno kanalizacyjnej

Energetyka - - wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci energetycznej

 

Czy ktoś mi podpowie jakie papiery oprócz aktu notarialnego potrzebuję w tych instytucjach i czy są jakies opłaty z tego tytułu? I jak ługo się czeka na wydanie takich warunków???

 

Pozdrawiam

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

Geodeta p. Barszczewski - człowiek anioł - przynajmniej podczas pierwszego kontaktu. Dziekuje za namiary. Równiez będe polecał.

 

A teraz mam pytanie z innej beczki - ponieważ działka nie jest uzbrojona musze odwiedzic:

 

Gazownie - wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci gazowej

Woda Kanalizacja - Ecco Babice - wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci wodno kanalizacyjnej

Energetyka - - wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci energetycznej

 

Czy ktoś mi podpowie jakie papiery oprócz aktu notarialnego potrzebuję w tych instytucjach i czy są jakies opłaty z tego tytułu? I jak ługo się czeka na wydanie takich warunków???

 

Pozdrawiam

K

Wnioski do gazowni i elektrowni można wydrukować z internetu.

W gazowni czas oczekiwania na warunki 2 miesiące - chyba bez opłat. Opłata jest dopiero określona w warunkach. załączniki: oświadczenie o prawie do dysponowania gruntem (druk gazowni) i mapa terenu w skali 1:500 lub 1:1000

W elektrowni czas oczekiwania ok. 3 tygodnie - jakaś drobna opłata ok. 150 zł. Większa opłata określona jest w warunkach. załączniki jak wyżej.

Warunki wod - kan od ręki - opłata po 500 zł za każde warunki (osobno woda, osobno kanalizacja).

Mapę kupuje się w składnicy w Broniszach. Oprócz aktu notarialnego przygotuj sobie wypis z miejscowego planu.

Z papierków trzeba jeszcze załatwić wyłączenie z probukcji rolniczej w starostwie i rozeznać sprawę melioracji w Grodzisku Mazowieckim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

 

2 dni na forum a sprawy idą jak burza do przodu :D

jak tak dalej pójdzie w takim tempie w sierpniu będzie stał gotowy nowy dom :p

 

czy do tych instytucji mogę pojechać z mapkami starszymi niż 3 miesiace, bo w starostwie dostałem w listopadzie mapki 1:1000 z pieczątką że mapka aktualna jest przez 3 miechy :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...