Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Mam do sprzedania ok. 130 stempli długosci ok. 2,80 - 3 m, cena 4 zł/szt.

oraz podłączenie prądu budowlanego od słupa czyli warkocz (taki gruby kabel, który idzie od słupa w ulicy) i słup drewniany.

pozdrawiam

justa

 

Aha, a ja potrzebuję pilnie kawałek styroduru do podmurowania pod drzwiami balkonowymi, może komuś został, chętnie odkupię, bo nie chce mi się kupować całej paczki, a EIMUND (będzie robił u nas wylewki) powiedział, że lepszy styrodur niż cegły.

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

potrzebne namiary na studniarza do wykopania studni kręgowej

 

niestety na głębinową nie ma wody, dzis był p. Figiel i stwierdził że na mojej działce tylko studnia z kręgami ok 5-6 metrów jest woda

macie jakiegos dobrego studniarza od takich studni i jaka jest cena wykopania takiej studni ??

 

Czy z takiej studni woda nadawać sie będzie do użytku w domu a nie tylko do ogrodu ?? i czy jej wystarczy np w lato do podlewania

 

i jescze pytanie odnośnie humusu, u mnie na działce jest jego około 50-60 cm, czy trzeba zebrać wszystko ?? pod humusem jest glina

 

pozdrawiam

 

Asia i Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski do gazowni i elektrowni można wydrukować z internetu.

W gazowni czas oczekiwania na warunki 2 miesiące

dobrze by było. ja już czekam powyżej 2 m-cy i pani w słuchawce mówiła, że jeszcze co najmniej 3tyg. stąd moje pytanie o jakiś zapis określający czas w jakim muszą wydać papier, bo zaczyna mnie to irytować mimo iż nie ma pośpiechu... jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę pytań ;)

czy jest jakiś zapis dot. czasu wydania warunków przez gazownie?

http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/2004/1113.htm par. 7 ust 1 pkt 1, ale oni i tak tego nie przestrzegają, bo "warunki są ekonomicznie nieuzasadnione"

dzięki, tak czy śmak jest jakiś bat jakbyco. na razie nie pili mnie, ale jak przypili, to mogę wywalić wielką reklamację personalną, znając nazwisko prowadzacej sprawę. nie ważne czy przyniesie efekt, to raczej dla zasady.

 

tak btw. to ekonomiczne, znaczy, że kosztowne dla nich. u mnie nie są w żaden sposób kosztowne dla nich, gdyż gaz mam już przy działce, czeka wyłacznie na postawienie skrzynki. więc tak to się nie wykręcą, a warunki to ja już miałem do projektu, tylko się przeterminowały, więc wystarczyło by wystawić je pownownie.

nie lubie jak ktoś mnie roluje i olewa i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak btw. to ekonomiczne, znaczy, że kosztowne dla nich. u mnie nie są w żaden sposób kosztowne dla nich, gdyż gaz mam już przy działce, czeka wyłacznie na postawienie skrzynki. więc tak to się nie wykręcą, a warunki to ja już miałem do projektu, tylko się przeterminowały, więc wystarczyło by wystawić je pownownie.

nie lubie jak ktoś mnie roluje i olewa i tyle.

 

Warunki to mały pikuś w porównaniu do podpisania umowy. Ja czekałem od czerwca do stycznia :) Po drodze jeszcze Urząd regulacji energetyki raczył zażądać skasowania opłaty którą gazowcy chcieli ode mnie wyłudzić. Jeżeli gaz masz w drodze to może będzie krócej ale nie nastawiaj się na błyskawiczne załatwienie sprawy. Awanturować się możesz ale wygląda na to że ta instytucja tak już ma w standardzie. Jeżeli mają kilka tysięcy zaległych umów a zajmuje się tym 5 osób które mają przerób 2 umowy/dzień to efekty łatwo przewidzieć. Najśmieszniejsze jest to że przez większość czasu gazownia jest w trakcie przeprowadzki. Z Kasprzaka w Aleje teraz przeprowadzają się na Kruczkowskiego a za kilka miesięcy mają wrócić w Aleje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki to mały pikuś w porównaniu do podpisania umowy. Ja czekałem od czerwca do stycznia :) Po drodze jeszcze Urząd regulacji energetyki raczył zażądać skasowania opłaty którą gazowcy chcieli ode mnie wyłudzić. Jeżeli gaz masz w drodze to może będzie krócej ale nie nastawiaj się na błyskawiczne załatwienie sprawy. Awanturować się możesz ale wygląda na to że ta instytucja tak już ma w standardzie. Jeżeli mają kilka tysięcy zaległych umów a zajmuje się tym 5 osób które mają przerób 2 umowy/dzień to efekty łatwo przewidzieć. Najśmieszniejsze jest to że przez większość czasu gazownia jest w trakcie przeprowadzki. Z Kasprzaka w Aleje teraz przeprowadzają się na Kruczkowskiego a za kilka miesięcy mają wrócić w Aleje :lol:

 

tak wiem.

a o umowie zapomniałem :)

dziwny ten kraj, w którym firma bądź co bądź działająca na rynku wolnym (?), z aspiracjami rozwoju, ma w nosie maluczkich hołubiąc wyłącznie wielkich odbiorców. cóż... tepsa też ma się dobrze, mimo ciągłych kar.

nie dziwie się, że później jest tak jak tu:

http://wiadomosci.onet.pl/1399004,2677,1,kioskart.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Interesuje mnie kupno działki rolnej (do odrolnienia w tym lub przyszłym roku, ew. za 2 lata) w okolicy Babic 1000-3000 m2 do kwoty 170000. Dobrze by było żeby w pobliżu były jakiekolwiek media i blisko zabudowy. Może ktoś wie coś na ten temat? Byłabym wdzięczna za każdą informację.

 

Pozdrawiam

annao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli ktos z forumowiczów chciałby pozbyć się słupków (stemple drewniane) do tymczasowego ogrodzenia działki na czas budowy + stara siatka to chetnie odkupię. Nie pogardzę także zbitą z desek "bramą".

 

Potrzeba mi około 40 słupków i 90-95m siatki.

 

Mam oczywiście czym to przewieźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pecha. Niestety ale na naszą działkę ktoś zrzucił ziemię ponad 20 ciężarówek po 20m3 każda :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: . Kiedy zaalarmowali mnie sąsiedzi było już za poźno. Czy może jest któś zainteresowany? Odbiór w Borzęcin Duży załaduję na swój koszt. Towar nie gliniasty jednak zdarzają się korzenie i kamienie.

Osoby które chciałyby pomóc proszę o kontakt na priv.

 

Pozdrawiam

Link1

 

Ależ ja z chęcią tę ziemię odbiorę - akurat potrzebuję do wyrównania działki. Czy jest to ciemna ziemia, czy na tej ziemi będzie coś rosło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pecha. Niestety ale na naszą działkę ktoś zrzucił ziemię ponad 20 ciężarówek po 20m3 każda :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: . Kiedy zaalarmowali mnie sąsiedzi było już za poźno. Czy może jest któś zainteresowany? Odbiór w Borzęcin Duży załaduję na swój koszt. Towar nie gliniasty jednak zdarzają się korzenie i kamienie.

Osoby które chciałyby pomóc proszę o kontakt na priv.

 

Pozdrawiam

Link1

 

Ależ ja z chęcią tę ziemię odbiorę - akurat potrzebuję do wyrównania działki. Czy jest to ciemna ziemia, czy na tej ziemi będzie coś rosło?

 

Witaj Jacku

Na ziemię już znalazłem chętnego tak więc przykro mi ale już nic z tego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek Górski napisał

Witam wszystkich,

 

gdyby ktoś chciał pozbyć się ciemnej ziemi, to się polecam.

 

 

Pozdrawiam

 

Jacek

Ja też :lol: :lol: :lol:

Mam jeszcze inną prośbę: szukam fachowca, który wykończy poddasze płytami KG. Pan który był umówiony jesienia, ,,nie ma czasu".

Będę wdzięczna za namiary.

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...