Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja wierciłem w Wieruchowie i niestety wody nie było, po badaniach okazało się że jest tylko woda na studnię kręgowa na około 5-6 metrach

 

 

 

ponawiam pytanie o humus, czy pod fundamenty trzeba zebrać wszystko aż do gliny która jest po dnim u mnie jest ok 60 cm czarnej ziemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie o humus, czy pod fundamenty trzeba zebrać wszystko aż do gliny która jest po dnim u mnie jest ok 60 cm czarnej ziemi

po pierwsze, zeby Ci na to pytanie odpowiedzieć, trzeba zrobić badania geologiczne lub mieć wiedzę i być na miejscu.

po drugie, na to pytanie odpowie Ci Twój kierownik budowy, ktory powinien określić ile jeszcze trzeba zdjąć. to czasami określa się w trakcie kopania.

a na koniec,: humus: Ťczęść składowa niektórych gleb powstała z rozkładu obumarłych substancji organicznychť

czyli zdejmij to czarne, a dalej pytaj kierownika, on ponosi odpowiedzialność za wykonywaną zgodnie z prawem i projektem, pracę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POTRZEBUJE PILNIE BARAK, kontener lub przyczepke kempinowa!! Od zaraz:) Moze macie lub nie wiecie gdzie mozna taka kupic lub wynajac.

 

.............

Na allegro możesz nabyć takie cudo ( kemping ) za 1000.

swego czsu kupiłem niewiadów mały za 550 i przywiozłem go na lawecie bo nie miał ubezpieczenia - dla "fachowców" był OK.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dziś dowiedziłałem się od Pani w Gminie , że moja dziłka w Borzecinie Dużym nie jest w juryzdykcji Spółki Wodnej a melioracja na mojej dziłce to moja sprwa - ja chcę mieć "sucho" to musze się o to zatroszczyć sam...

 

Przyznam sie że moja argumentacja dotycząca opieki na d terenami zmelioryzowanymi przez Gmine wogóle do niej ( tej Pani) nie trafiała...

Tym samym planujemy dla konfortowego przygotowania dziłki po pierwszy podnieśc ją do wysokości ul Kosmowskiej , a po drógie zatrudnić fachowców do wykonania odwodnienia ( drenażu ) tak aby po wybudowaniu domu nie mieć kłopotu na wisnę z podmokłym terenem ogrodu.

 

Prosze zatem pięknie , o kontakty do ludzi zajmujących się takii oto usługami.

 

Pozdrawiam i z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dziś dowiedziłałem się od Pani w Gminie , że moja dziłka w Borzecinie Dużym nie jest w juryzdykcji Spółki Wodnej a melioracja na mojej dziłce to moja sprwa - ja chcę mieć "sucho" to musze się o to zatroszczyć sam...

 

Przyznam sie że moja argumentacja dotycząca opieki na d terenami zmelioryzowanymi przez Gmine wogóle do niej ( tej Pani) nie trafiała...

Tym samym planujemy dla konfortowego przygotowania dziłki po pierwszy podnieśc ją do wysokości ul Kosmowskiej , a po drógie zatrudnić fachowców do wykonania odwodnienia ( drenażu ) tak aby po wybudowaniu domu nie mieć kłopotu na wisnę z podmokłym terenem ogrodu.

 

Prosze zatem pięknie , o kontakty do ludzi zajmujących się takii oto usługami.

 

Pozdrawiam i z góry dziekuję.

 

I co, już tak bez walki?

A podatki im nie śmierdzą? Ciekawe, czy będą Ci doliczać do podatku spółkę wodną....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dziś dowiedziłałem się od Pani w Gminie , że moja dziłka w Borzecinie Dużym nie jest w juryzdykcji Spółki Wodnej a melioracja na mojej dziłce to moja sprwa - ja chcę mieć "sucho" to musze się o to zatroszczyć sam...

 

Przyznam sie że moja argumentacja dotycząca opieki na d terenami zmelioryzowanymi przez Gmine wogóle do niej ( tej Pani) nie trafiała...

Tym samym planujemy dla konfortowego przygotowania dziłki po pierwszy podnieśc ją do wysokości ul Kosmowskiej , a po drógie zatrudnić fachowców do wykonania odwodnienia ( drenażu ) tak aby po wybudowaniu domu nie mieć kłopotu na wisnę z podmokłym terenem ogrodu.

 

Prosze zatem pięknie , o kontakty do ludzi zajmujących się takii oto usługami.

 

Pozdrawiam i z góry dziekuję.

 

I co, już tak bez walki?

A podatki im nie śmierdzą? Ciekawe, czy będą Ci doliczać do podatku spółkę wodną....

 

 

Co proponujesz?

Proszę o radę - wiadomo że jeżeli są możliwości to im otym przypomnę (w gminie).

Z góry dziękuję

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wizyta u radnego z Twojej wsi - na stronie Gminy znajdziesz nazwisko, on może poruszyć sprawę i spróbuje ocenić, czy pani z Gminy "robi cię w wała", czy tak faktycznie jest.

Jest jeszcze druga kwestia, czy w okolicy Twojej działki są jakieś drożne przewody melioracyjne, bo jeżeli wokół działki w rowach stoi woda, będzie to znaczyło że w okolicy jest niedrożna/zniszczona melioracja - to i tak nie będziesz miał gdzie spuścić swojej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POTRZEBUJE PILNIE BARAK, kontener lub przyczepke kempinowa!! Od zaraz:) Moze macie lub nie wiecie gdzie mozna taka kupic lub wynajac.

 

.............

Na allegro możesz nabyć takie cudo ( kemping ) za 1000.

swego czsu kupiłem niewiadów mały za 550 i przywiozłem go na lawecie bo nie miał ubezpieczenia - dla "fachowców" był OK.

Pozdrawiam

 

Ja mam 5 osob wiec Niewiadow odpada:( Słyszalem ze kolo Ozarowa jest jakich facio co wynajmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma jest ok. Poza szambem brałem cały beton na fundamenty i stropy, na ławę pod bramy, wszystko ze specjalnymi dadatkami przeciw nasiąkaniu wodą [ sprawdzone...... na jesieni wierciłem otwory pod kotwy prowadnic bramy i beton był pod wodą a wywiercało się suche, więc naprawdę dodali ].

Nie wiem jakie teraz sa ceny ale kiedy to robiłem były konkurencyjne albo porównywalne i na pewno nie rąbią na ilości jak to się niekiedy czyta........

Szamba są pewnie droższe od tych np. z Radomia ale ja swoje montowałem blisko ogrodzenia [ tuż przy nim droga ] i pod terenem komunikacyjnym więc zależało mi na mocnej zbrojonej konstrukcji a BudMar takie właśnie wykonuje [ mozna sprawdzić w zakładzie produkcyjnym w Mościskach ]. Inni oszczędzają na zbrojeniu i grubości ścian więc może się zdarzyć że coś pęknie..........

Generalnie jestem zadowolony, może dlatego że ten wybór mam już za sobą.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też montował szambo Kucharski - polecił nam go nasz kierownik, bo szambo blisko domu i nie można było kopać dołu (żeby się fundamenty nie naruszyły), tylko trzeba było najpierws wbić w ziemię szalunek metalowy, potem wybrać ziemię, włożyć szambo i zasypać - wykonali wszystko świetnie. Poza tym byliśmy na styk z odległościami od granicy i od domu (dokładność do 3 cm) - i jest OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem i ja:)

Niedługo odwiozą mnie do Tworek , tydzień temu miałam odebrać pozwolenie a do dziś go nie mam bo od 7 dni jest w podpisie u Pani Naczelnik!

Codziennie tam dzwonię i słyszę że już jutro powinno być, dziś powtórka podobno na jutro?! Jak tak dalej pójdzie to nie dam rady zacząć budowy od 12 kwietnia będzie mi się odwlekać przez te cholerne zwrotki z poczty , oszaleć można!

Nie chcę też stawiać się im bo trochę poszli mi kiedyś na rękę i tak mi mało zręcznie ale jak jutro nie odbiorę to chyba mnie szlag trafi i zrobie małą awanture:)

Aha, mam do oddania ziemię z wykopu z działki czystą bez gruzu, gałęzi itp rzeczy tylko jest to ziemia gliniasta dobra na podkład pod czarną na trawnik , może ktoś chce?

Mam tez pytanie do Was czy macie do polecenia kogoś rozsądnego kto robił Wam projekt przyłączy gaz, prąd, woda?Jeśli tak poproszę o namiary, z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...