Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej!

Gdzie najtaniej można zamówić kontener na odpady na budowę?

Będę wdzięczy za jakieś namiary.

Pozdr

Ł.

Jak zamawiałem kontener w firmie Perfekt (Perfect - nie pamiętam jak się pisało :) ) - nie wiem, gdzie mam telefon, ale przejeżdżając koło cmentarza w Babicach wystarczy przystanąć przy bramie wjazdowej na cmentarz i spisać numer telefonu z kontenera - byli dużo tańsi (chyba z 50 złotych) niż konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Babiczanie.

Czy ma ktoś z Was może namiar (lub może wypożyczyć lub sprzedać) na beczkowóz do wody? Ociągają mi się strasznie z podłączeniem wodociągu, a czas zaczynać budowę (Borzęcin Mały). Sąsiad po drugiej stronie zgodził się na udostępnienie wody, ale musimy mieć jak ją przewozić. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...mam pytanie do tych co już zbudowali. Czy jak kupuje materiał na ściany (PHT, MAX itp.) czy oprócz faktury z magicznym numerem PKWiU potrzebuję czegoś jeszcze od składu budowlanego ?

 

Coś mi sie w radiu obiło o uszy o jakiś zmianach itp....(usłyszałem niestety ostatnie dwa zdania z informacji), że musze mieć jeszcze jakieś certyfikaty od wytwórcy (zgodnośc z normami, ekologią itp...) ?

 

I co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

ktos moze podzielic sie doswiadczeniami w temacie czekania na pozwolenie na budowe instalacji gazowej wewnętrznej w starostwie w Ożarowie Maz.?

ile się czeka - 2-3 tygodnie, czy moze dluzej. Poza tym ze kobita w okienku jest nie do życia, to chyba problemów nie ma ;))?

 

mam także pytanie bonusowe: może ktoś polecić firmę od parapetów wewnętrznych...? albo kogoś od układania hydroizolacji na chudziaku...?:)

 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi

 

qki z Ożarowa Mazowieckiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiałem kontener w firmie Perfekt (Perfect - nie pamiętam jak się pisało :) ) - nie wiem, gdzie mam telefon, ale przejeżdżając koło cmentarza w Babicach wystarczy przystanąć przy bramie wjazdowej na cmentarz i spisać numer telefonu z kontenera - byli dużo tańsi (chyba z 50 złotych) niż konkurencja.
To jest właśnie p. Kardasiewicz - telefon podał Zbyszek52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiałem kontener w firmie Perfekt (Perfect - nie pamiętam jak się pisało :) )
To jest właśnie p. Kardasiewicz - telefon podał Zbyszek52

Tak też wynikał z tego jak Pan Kardasiewicz się przedstawił :-))) i rzeczywiście wygląda najtaniej.

Dzięki

Pozdr

Łukasz

 

A mozesz napisac ile kosztuje u niego kontener?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie p. Kardasiewicz - telefon podał Zbyszek52

 

Tak też wynikał z tego jak Pan Kardasiewicz się przedstawił )) i rzeczywiście wygląda najtaniej.

Dzięki

Pozdr

Łukasz

 

 

A mozesz napisac ile kosztuje u niego kontener?

 

Witam,

 

W dniu dziejszym zamawialem kontener. Cena rzeczywiście konkurencyjna: 300+Vat, gdzie np w firmie Byś 390+vat. Kontener 5,5 m3.

 

pozdr.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...mam pytanie do tych co już zbudowali. Czy jak kupuje materiał na ściany (PHT, MAX itp.) czy oprócz faktury z magicznym numerem PKWiU potrzebuję czegoś jeszcze od składu budowlanego ?

 

Coś mi sie w radiu obiło o uszy o jakiś zmianach itp....(usłyszałem niestety ostatnie dwa zdania z informacji), że musze mieć jeszcze jakieś certyfikaty od wytwórcy (zgodnośc z normami, ekologią itp...) ?

 

I co Wy na to ?

 

Zbudowałam :), zgłosiłam zakończenie prac w starostwie, otrzymałam prawomocną decyzję (styczeń-luty 2007) i nikt mnie o nic nie pytał :)

Czego i wam życzę :)

 

W spisie dokumentów, które należy dostarczyć do starostwa nie ma żadnej wzmianki o certyfikatach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mam także pytanie bonusowe: może ktoś polecić firmę od parapetów wewnętrznych...?

 

 

Korzystałam z usług Jareko (specjalisty od okien na tym forum :):))

Panowie byli przerażająco :) dokładni i jak na fachowców terminowi!!! (Mam nadzieję, że od tego czasu nic się nie zmieniło :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie p. Kardasiewicz - telefon podał Zbyszek52

 

Tak też wynikał z tego jak Pan Kardasiewicz się przedstawił )) i rzeczywiście wygląda najtaniej.

Dzięki

Pozdr

Łukasz

 

 

A mozesz napisac ile kosztuje u niego kontener?

 

Witam,

 

W dniu dziejszym zamawialem kontener. Cena rzeczywiście konkurencyjna: 300+Vat, gdzie np w firmie Byś 390+vat. Kontener 5,5 m3.

 

pozdr.

Sławek

 

Ale w Bysiu 390+vat jest za kontener 7m3. Za 5,5m3 biora 340+vat.

Ale to i tak taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie związane z dachem.

 

Po pierwsze mam poleconego fachowca Pana Witka Gronia. Czy komuś z Was robił dach ?

 

Po drugie mam pytanie cenowe.

 

Mój dach ma 225m2 trzy okna dachowe i dwie lukarny. Dach prosty bez szaleństw.

 

Cena za całośc robocizny (łaty, kontrłaty, folia, dachówka, gąsiory, rynny, obróbka okien itp) cena 10 000 brutto.

 

Chciałem kryć ceramiką Robenem ale niestety Robena "niet" i nie wiadomo czy i kiedy będzie. Dostałem ofertę z Dachluxu na beton Euronit. Za cały dach z trzema Veluxami, rynnami Bryza, folią Tyvek Solid (??)...śrubkami, łacznikami i innymi cudami...wyszło 13 700.

 

Tak więc cały dach wyszedłby 23 700 brutto + oczywiście drewno, które Pan Witek tak pi razy drzwi wycenił mi na 2200 (całośc więc jakies 26 koła). I co Wy na to ?

 

Zastanawiam się jeszcze nad ceremiką, której nie ma. Myślicie, że jakościowo jest duża różnica między Robenem a betonowym Euronitem ? Bez problemu jest dostępny Creaton ale ceny niestety poza zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za całośc robocizny (łaty, kontrłaty, folia, dachówka, gąsiory, rynny, obróbka okien itp) cena 10 000 brutto.

dobra cena

 

Chciałem kryć ceramiką Robenem ale niestety Robena "niet" i nie wiadomo czy i kiedy będzie. Dostałem ofertę z Dachluxu na beton Euronit. Za cały dach z trzema Veluxami, rynnami Bryza, folią Tyvek Solid (??)...śrubkami, łacznikami i innymi cudami...wyszło 13 700.

jak chodząc po innych składach z wyceną dachluxu szukałem kontroferty, to w naszej okolicy nie było takowej. pewien pan nawet zanim zaczelismy rozmawiac, jak powiedzialem ze mam od nich wycene, to powiedzial, ze nie jest w stanie ich przebic, bo oni maja za duzy obrot i za dobre rabaty.

ja w kazdym razie kupowalem w dachluxie. choć wybór np rynien czy folii moglbyc ciekawszy, bo w zasadzie go nie ma i jak masz wycene na wszystko, ale zostaniesz z cenami dachówki a folie weźmiesz gdzie indziej, to są tańsze rozwiązania niz tyvek.

 

Zastanawiam się jeszcze nad ceremiką, której nie ma. Myślicie, że jakościowo jest duża różnica między Robenem a betonowym Euronitem ? Bez problemu jest dostępny Creaton ale ceny niestety poza zasięgiem.

mi roben w ogóle nie odpowiadał, a i kilku fachowców, niezależnych nie brało odpowiedzialności za ilość odpadów. ja wziąłem rupp ceramike. a różnice widać, miedzy dachówkami, choć teraz juz coraz mniej, miedzy betonem a ceramiką. ale IMO, pod beton dach powinien być porzadniejszej więźbie. no i nie wiem jak, nawet angobowany, beto bedzie z biegiem czasu wyglądał od północy (mech).

 

opowiadali sobie chłopaki taka historyjke o robenie, ze po pijaku kiedyś wzieli dwie dachówki na "karata" ;) roben pekl od udzerzenia, a po rupp ceramice skakali i nie chiala peknac :) ale ja nie z powodu tej opowiastki wybrałem co wybrałęm. zwyczajnie kolor mi bardziej odpowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario weż wycenę Dachluxa i pojedz do Dach Zapolski i Extradachy. Popros o kontrofertę to bedziesz miał porównanie. Dziwi mnie natomiast info o braku Robena :o Ja mam mieć Euronita i już kilka razy odkładają terminy dostępności dachówki. Miała być w połowie kwietnia, wczoraj powiedzieli ze moze w połowie maja, ponoć nie ma jej w całej polsce i ma przyjśc jakis transport z niemiec. Nawet proponowali zamienic na Robena bo byłby szybciej.

 

Co wszelkich "jakosciowych" wątpliwosci polecam poczytac wątki dachowe na ogólnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...