Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mario weż wycenę Dachluxa i pojedz do Dach Zapolski i Extradachy. Popros o kontrofertę to bedziesz miał porównanie. Dziwi mnie natomiast info o braku Robena :o Ja mam mieć Euronita i już kilka razy odkładają terminy dostępności dachówki. Miała być w połowie kwietnia, wczoraj powiedzieli ze moze w połowie maja, ponoć nie ma jej w całej polsce i ma przyjśc jakis transport z niemiec. Nawet proponowali zamienic na Robena bo byłby szybciej.

 

Co wszelkich "jakosciowych" wątpliwosci polecam poczytac wątki dachowe na ogólnym.

 

Mają Robena ale "dużą"(464*304) ale i w składzie i dekarz kazał trzymać się od takiej dachówki z daleka. Dekarz polecał mi "mały (???)" ale nie wiadomo czy i kiedy i za ile będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie związane z dachem...

 

Tak więc cały dach wyszedłby 23 700 brutto + oczywiście drewno, które Pan Witek tak pi razy drzwi wycenił mi na 2200 (całośc więc jakies 26 koła). I co Wy na to ?

 

Coś mi tu mało jak za taki dach ... Dziwię sie ponieważ przy podobnych parametrach dach kosztował mnie 40 tyś. (wprawdzie na rupp-ie a nie na betonówce i na deskowaniu z papą ale i tak...).

 

Jak by nie liczyć to do wyceny (Dachlux-u czy innych) dodaj 15-20% bo zawsze będzie mało dodatków (obróbek, blachy, silikonu, spinek itp). Dolicz wyłaz dachowy i stopnie. Nie lekceważ tego bo to Ci sie przyda w przyszłości.

 

W tym miejscu radze Ci zastosować sporo spinek do dachówki szczególnie od strony zachodniej (niektórzy nie dają wcale). W tym roku podczas silnych wiatrów ludziom latały dachówki po okolicy a u mnie ani jedna...

Zainwestujesz 100-200 zł i będziesz spokojniejszy. Nie słuchaj "fachowców" w stylu "Panie po co to ?" ... itp

 

 

Tak więc cały dach wyszedłby 23 700 brutto + oczywiście drewno, które Pan Witek tak pi razy drzwi wycenił mi na 2200 (całośc więc jakies 26 koła). I co Wy na to ?

 

Jeśli chodzi o więźbę to już nie uwierzę w tę wycenę p. Witka Ile masz tam metrów drewna ? (w projekcie powinno być choć szacunkowo). Stary... licz min 5 tysięcy albo i więcej za samo drewno.

 

 

Przykro mi że tak studzę Twój nowoinwestorski zapał .. ale niestety taka proza życia ... Ja już to przeszedłem i ... dalej niestety jeszcze gorzej ... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o więźbę to już nie uwierzę w tę wycenę p. Witka Ile masz tam metrów drewna ? (w projekcie powinno być choć szacunkowo). Stary... licz min 5 tysięcy albo i więcej za samo drewno.

 

 

:

 

Wycena dekarza dotyczy tylko drewna na łaty/kontrłaty. Więźbe robi ekipa od stanu surowego więc materiał na więźbę oczywiście musze doliczyć.

 

Napalony to ja specjalnie nie jestem :wink: Nie znam się na budowlance, polecony dekarz zrobił mi kosztorys więc się na nim opieram. Ale za sugestię spinkową dziekuję i skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycena dekarza dotyczy tylko drewna na łaty/kontrłaty. Więźbe robi ekipa od stanu surowego więc materiał na więźbę oczywiście musze doliczyć.

 

Aaaaa ... to sorki ... :-) W takim razie jak najbardziej realna wycena (sięgnąłem po notatki i dokładnie mnie to 2100 zł kosztowało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napalony to ja specjalnie nie jestem :wink: Nie znam się na budowlance, polecony dekarz zrobił mi kosztorys więc się na nim opieram. Ale za sugestię spinkową dziekuję i skorzystam.

p. Witek Groń i tak Ci spinki założy i pytał nie będzie o radę. Jeśli chodzi o takie dodatki to jest drogi i wymagający, nie robi z byle czego i robi dobrze. Musisz tylko uważać, bo jest bardzo szybki :-)), taki dach zrobi ci w max tydzień, więc musisz mieć wszystkie materiały gotowe od zaraz, albo jemu pozostawić ich załatwienie. Jest naprawdę dobry, jestem bardzo zadowolony (robił mi więźbę, deskowanie i "dachówkę").

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p. Witek Groń i tak Ci spinki założy i pytał nie będzie o radę. Jeśli chodzi o takie dodatki to jest drogi i wymagający, nie robi z byle czego i robi dobrze. Musisz tylko uważać, bo jest bardzo szybki :-)), taki dach zrobi ci w max tydzień, więc musisz mieć wszystkie materiały gotowe od zaraz, albo jemu pozostawić ich załatwienie. Jest naprawdę dobry, jestem bardzo zadowolony (robił mi więźbę, deskowanie i "dachówkę").

Pozdr

Łukasz

 

Zgadza się. Powiedział, że na dachu będzie 6-7 dni :wink: Co do materiałów to kryję w połowie wrzesnia ale kupuję już teraz.

 

Zmieniając temat czy możecie mnie uświadomić jak długo trwa zrobienie instalacji elektrycznej, co, gaz, woda, kanalizacja w domku 120m2 ? I czy instalatorzy mogą pracować jednoczesnie czy będą sobie wchodzić w paradę ?

 

Stan surowy z dachem będę miał pod koniec września (początek października) i zastanawiam się czy dam radę zrobić jeszcze coś w tym roku :roll: Nie mam pojęcia czy dom da się zamknąć jeszcze w 2007 czy raczej mogę sobie odpuścić i ruszyć na wiosnę 2008 ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając temat czy możecie mnie uświadomić jak długo trwa zrobienie instalacji elektrycznej, co, gaz, woda, kanalizacja w domku 120m2 ? I czy instalatorzy mogą pracować jednoczesnie czy będą sobie wchodzić w paradę ?

 

Stan surowy z dachem będę miał pod koniec września (początek października) i zastanawiam się czy dam radę zrobić jeszcze coś w tym roku :roll: Nie mam pojęcia czy dom da się zamknąć jeszcze w 2007 czy raczej mogę sobie odpuścić i ruszyć na wiosnę 2008 ?????

 

Im pozniej tym drozej.

Duzo zalezy jakie planujesz okna. Jesli PCV, to nie ma problemu, bo najpierw wstawiasz okna, a potem instalacje, tynki i wylewki. Jesli drewniane, to troche trudniej, bo najpierw musza byc zrobione tynki i wylewki, inaczej traci sie gwarancje.

Elektryk i hydraulik raczej jednoczesnie nie pracuja. Najpierw elektryk, potem tynki, hydraulik i wylewki. Co prawda niektorzy robia hydraulike przed tynkami, ale wtedy tynkarze musza uwazac na rurki, zwlaszcza jak jest ogrzewanie podlogowe. Moj hydraulik bal sie, ze podziurawia i chcial wejsc dopiero jak tynkarze skoncza.

 

Generalnie trzeba liczyc

- elektryk 1-2 tyg. (zalezy jak liczna ekipa)

- tynki - zalezy czy gipsowe czy cementowo-wapienne. Gipsowe szybciej sie robi (1-2 tyg), ale dluzej schna, a cem-wap. dluzej sie robi (u mnie 2 osoby robily chyba ze 2 miesiace), ale szybciej schna.

- hydraulik ok. 2 tyg.

- wylewki 1 dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Pilnie poszukuję siatki na prowizoryczne ogrodzenie.

OK. Ale aż dwa razy poszukujesz :-)))))

Pewnie miałbym coś dla Ciebie ;-), daj znać na maila ze stopki to sie umówimy. Niestety najlepszej jakości towar to nie jest, ale cena będzie atrakcyjna ;-)) - sam ocenisz czy Ci się przyda.

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję namiaru na jakąś firmę transportową, która mogłaby mi przewieźć więźbę dachową. Ze względu na gabaryty (najdłuższy odcinek ma ok.12m) musiałby to być jakiś tir (plandeka) nie wiem fachowo jak taki długi samochód się nazywa. Może ktoś ma namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję namiaru na jakąś firmę transportową, która mogłaby mi przewieźć więźbę dachową. Ze względu na gabaryty (najdłuższy odcinek ma ok.12m) musiałby to być jakiś tir (plandeka) nie wiem fachowo jak taki długi samochód się nazywa. Może ktoś ma namiary.

 

Witam,

ja miałem dokładnie takie same kawałki 12m i kierowca przywiózł je Starem, najpierw załadował krótsze a najdłuższe na wierzch tak że wystawały kawałek przed kabine

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...