Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie :D

Potrzebuje namiary na architekta wnetrz. Macie moze kogos godnego polecenia?

Rozmawialem dotychczas z dwoma. Jeden zaspiewal 100 zl/m2 :o a drugi 150 zl za godzine "konsultacji"...

 

BTW: zostalo mi ok. pol palety U220 z Markowicz. Oddam po cenie z 2006 roku :wink:

Aaaa... I zostalo mi kilkanascie, moze dwadziescia-pare pustakow stropowych Porotherm. Moze ktos potrzebuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Serdecznie pozdrawiam byłych budowniczych, aktualnych budowniczych i przyszłych budowniczych – sąsiadów z okolic Starych Babic.

Od miesiąca jestem sympatykiem tego forum. Liczę na wymianę świeżo zdobywanej wiedzy i doświadczeń budowlanych. Mam nadzieję, że będziemy tworzyć dla siebie ‘grupę wsparcia’ w zmaganiu się z wyjeżdżającymi ekipami fachowców oraz galopującymi cenami materiałów budowlanych.

Mamy zamiar zamieszkać w Wojcieszynie. Aktualnie mieszkamy w Warszawie na Nowodworach w składzie 2 + 1.

Chcemy wystartować z budową na początku czerwca.

Stan zaawansowania: działka (jeszcze bez ogrodzenia), projekt ‘bliźniak’ (Murator C63), ‘pozwolenia, mapki, przyłącza etc ’ (zbliżają się do szczęśliwego końca), część materiałów budowlanych kupiona (te galopujące ceny), ekipa budowlana ‘zaklepana’.

Bieżące plany: karczowanie krzaczków, ogrodzenie tymczasowe, barak – komórka dla ekipy.

Koniec budowy – to pytanie otwarte…

 

 

Serdecznie pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób robiących dach w tym roku? Jaki materiał wybraliście i jak jest z jego dostępnością?

My wybraliśmy Braasa, zamówiliśmy na poczatku lutego (czyli ok 3-4 miesięczne wyprzedzenie) i okazuje się, że NIE MA i nie wiadomo czy będzie!!

I co teraz? Na ceramiczną dachówkę chcyba zbankrutujemy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób robiących dach w tym roku? Jaki materiał wybraliście i jak jest z jego dostępnością?

My wybraliśmy Braasa, zamówiliśmy na poczatku lutego (czyli ok 3-4 miesięczne wyprzedzenie) i okazuje się, że NIE MA i nie wiadomo czy będzie!!

I co teraz? Na ceramiczną dachówkę chcyba zbankrutujemy!

 

My robimy z Euronita (beton). Robena "dużego" który jest dostępny nie poleca mi dekarz, "mały" jest niedostepny (w Dachluxie też go odradzali)...Oglądaliśmy jeszcze Rupp i Creaton...ale są poza naszym zasięgiem...tzn może by nam starczyło ale jak będziemy wykańczać za rok przy szaleństwach cenowych to liczyć się będzie każdy tysiąc.

 

Tak więc to jest nasza pierwsza oszczędność. Co do dostępności to ceglasta jest w przeciągu około 1 mc na brąz trzeba czekać 2-3 mc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób robiących dach w tym roku? Jaki materiał wybraliście i jak jest z jego dostępnością?

Mam dach z grafitowego Euronitu podwójne S, tyle że kupowałem go w lutym a wtedy był dostępny od ręki... Ekipa była zadowolona z jakości tych dachówek ja z wyglądu też. Myśle że kwestia wyższości jednej firmy nad drugą to temat na rozmowy przy piwku a kupować należy to co jest w dobrej cenie i dostępne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

Potrzebuje namiary na architekta wnetrz. Macie moze kogos godnego polecenia?

Rozmawialem dotychczas z dwoma. Jeden zaspiewal 100 zl/m2 :o a drugi 150 zl za godzine "konsultacji"...

 

BTW: zostalo mi ok. pol palety U220 z Markowicz. Oddam po cenie z 2006 roku :wink:

Aaaa... I zostalo mi kilkanascie, moze dwadziescia-pare pustakow stropowych Porotherm. Moze ktos potrzebuje :)

 

Witam

 

Jeżeli chodzi o architekta wnętrz to 100 PLN za metr w Warszawie to teraz TANIO ! Z moich obserwacji wynika, że średnia to 150 i rośnie. Czasami niektórzy liczą mniej jak projektują pow. np. 120 m 2.

I jest zasadnicza różnica powiędzy architektem wnętrz a aranżatorem wnętrz.

Aranżator bieże 50 - 70 PLN z metra.

Akurat miałem do czynienia z jedny i drugim i mimo, że drożej to jednak wziąłem architekta.

 

Mojej Pani architekt nie mogę narazie polecać, bo nie wiem jaki będzie efekt końcowy. Poza tym jest tak zawalona robotą, że czasem trzeba wywierać presję ;)).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje, jak to jest aktualnie z lokalnymi dostarczycielami internetu - kto, jaka jakość? Na neostradę raczej narazie nie mam szans.

Korzysta ktoś może z usług Radionetu lub Sferii, może Upc?

Jak macie jakieś dożwiadczenia, to proszę podzielcie się.

 

Czy UPC działa na terenie gminy Babice ? . Wątpię, a szkoda ponieważ obecnie mam (na Boernerowie) UPC i jestem bardzo zadowolony TV + Internet(5Mb/512kb) + Telefon.

 

Wiem jedno... w "moim" Klaudynie jest prawie pustynia informatyczna. Tylko radiówka i to nędza straszna. Sąsiad ma telefon radiowy w TP i internet ale twierdzi że w wietrzne dnia (jak wczoraj) komunikacji ze światem nie ma :cry:

 

Jak tak dalej pójdzie to sie nie przeprowadzam :-?. Chyba poczekam na rozwój cywilizacyjny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...