Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

 

Właśnie zarejestrowałem się w Grupie Babickiej chociaż mój skrawek ziemi w Kwirynowie mam już ponad 3 lata. Chwilowo nie zabieram się do budowy, ale chciałbym zrobić prowizoryczne ogrodzenie.

 

Czy ktoś może mi polecić wykonawcę, który ogrodzi zwykłą siatką na stemplach budowlanych?

 

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich,

 

Chwilowo nie zabieram się do budowy, ale chciałbym zrobić prowizoryczne ogrodzenie.

Czy ktoś może mi polecić wykonawcę, który ogrodzi zwykłą siatką na stemplach budowlanych?

z góry dziękuję

Proponuje samemu to całkiem fajne zajecie, można się nieźle rozruszać. Właśnie wczoraj ogrodzilem swoją.

PS.

Łukasz prawie starczyło siatki - jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po Świetach :wink:

 

Czy forumowicze korzystający z kredytów mogą mi polecić jakiegoś rzeczowego człowieka robiącego operaty szacunkowe dla banku ? Mój bank nie ma jakiejś własnej listy rzeczoznawców.

 

Mając na myśli rzeczowego chodzi mi o takiego, który wyceni mi koszt budowy domu tak aby bank nie stwierdził (rozpoczynamy ze środków własnych), że jezeli dadzą nam tyle o ile wnioskujemy to z opertau wyjdzie, że na wykończenie brakuje np 50-100 tysi. :wink:

 

Jestem po wizycie w Open Fin. i człowiek, z którym rozmawiałem twierdzi, że kumaty kosztorysant zrobi mi wycenę w przybliżeniu taką o jaką mi chodzi czyli i bank będzie zadowolony i ja.

 

Problem mam taki jak pewnie większość budujących...tzn cześć prac będę robił z rodziną, część w czasie późniejszym, częśc w jeszcze późniejszym, część dofinansuje rodzina....i chciałbym aby na papierze w operacie wyszło w przybliżeniu tyle ile chcemy wziąć kredytu + nasz wkład :wink:

 

Pomożecie ????? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na myśli rzeczowego chodzi mi o takiego, który wyceni mi koszt budowy domu tak aby bank nie stwierdził (rozpoczynamy ze środków własnych), że jezeli dadzą nam tyle o ile wnioskujemy to z opertau wyjdzie, że na wykończenie brakuje np 50-100 tysi. :wink:

 

Na przykładzie mbanku

Operat szacunkowy ma się nijak do kosztów budowy. Operat ma powiedzieć bankowi za ile ewentualnie będzie mógł sprzedać Twój dom gdybyś przestał płacić raty. Rzeczoznawca będzie więc brał pod uwagę ceny nieruchomości w okolicy a nie faktyczne koszty które musisz ponieść. Przy obecnych cenach operat i tak wyjdzie dużo powyżej faktycznych kosztów.

Jeżeli natomiast chodzi o to czy bank uzna że dasz radę zbudować dom lub nie to opierać się będzie na kosztorysie uproszczonym, który oczywiście samodzielnie zweryfikuje. Jeżeli zamierzasz budować z środków własnych to i tak zażądają wyjaśnienia za co a więc lokaty, fundusze itp. Przy budowaniu na raty też może być pewien problem bo będą chcieli żebyś zakończył budowę w ciągu określonego czasu.

Teraz podsumowując to co wpisze rzeczoznawca do operatu wpływa wyłącznie na ocenę jaki masz % wkładu własnego. Kosztorys uproszczony robisz sam więc wpiszesz co chcesz natomiast jak przesadzisz to bank go nie przyjmie więc i tak trzeba trzymać się realiów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po Świetach :wink:

 

Czy forumowicze korzystający z kredytów mogą mi polecić jakiegoś rzeczowego człowieka robiącego operaty szacunkowe dla banku ? Mój bank nie ma jakiejś własnej listy rzeczoznawców.

Pomożecie ????? :D

 

Witaj

Operat 501-361379, 022-6928070. Operat może obejmować koszt budowy oraz powinien zawierać przyszłą wartość nieruchomości ( wartość rynkową). Wartość rynkowa jest zawsze wyższa niż koszt budowy i banki to satysfakcjonuje. Jeśli chodzi o tego człowieka to jest bardzo elastyczny, myślę że powinieneś być zadowolony. Tak naprawdę to sam przedstawiasz do banku kosztorys w którym szacujesz co ile będzie kosztowało i możesz lekko zawyżyć koszt prac które wykonujesz sam, no chyba że bank żąda od ciebie faktur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie mbanku

Operat szacunkowy ma się nijak do kosztów budowy. Operat ma powiedzieć bankowi za ile ewentualnie będzie mógł sprzedać Twój dom gdybyś przestał płacić raty. Rzeczoznawca będzie więc brał pod uwagę ceny nieruchomości w okolicy a nie faktyczne koszty które musisz ponieść. Przy obecnych cenach operat i tak wyjdzie dużo powyżej faktycznych kosztów.

ale bedzie bral pod uwagę rółnież jaki bedzie standard budynku, czyli z czego będzie wykonany i jakie przewidujesz wyposażenie, oraz oczywiście położenie, dostępność usług, sklepów, fabryk, uciążliwych sąsiedztw etc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po Świetach :wink:

 

Czy forumowicze korzystający z kredytów mogą mi polecić jakiegoś rzeczowego człowieka robiącego operaty szacunkowe dla banku ? Mój bank nie ma jakiejś własnej listy rzeczoznawców.

 

Mając na myśli rzeczowego chodzi mi o takiego, który wyceni mi koszt budowy domu tak aby bank nie stwierdził (rozpoczynamy ze środków własnych), że jezeli dadzą nam tyle o ile wnioskujemy to z opertau wyjdzie, że na wykończenie brakuje np 50-100 tysi. :wink:

 

Jestem po wizycie w Open Fin. i człowiek, z którym rozmawiałem twierdzi, że kumaty kosztorysant zrobi mi wycenę w przybliżeniu taką o jaką mi chodzi czyli i bank będzie zadowolony i ja.

 

Problem mam taki jak pewnie większość budujących...tzn cześć prac będę robił z rodziną, część w czasie późniejszym, częśc w jeszcze późniejszym, część dofinansuje rodzina....i chciałbym aby na papierze w operacie wyszło w przybliżeniu tyle ile chcemy wziąć kredytu + nasz wkład :wink:

 

Pomożecie ????? :D

 

I pomyslec ze sie jeszcze open finance i expander nie nauczyli.....wprowadzac klientow w blad ;)

Ponad rok temu przerabialem podobny problem - tez sie balem ze jak mi rzeczoznawca zrobi operat to mi bank na tej podstawie bedzie kazal brac kredyt dokladnie w kwocie wynikajacej z operatu - tak przynajmniej twierdzili SPECE Z EXPANDERA. Cale szczescie w praktyce wyglada to inaczej

Polecam rzeczoznawce p. Grzegorza KOLIBOWSKIEGO 0602 159 158- niedrogo i solidnie

Pozdrawiam

Pawel N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPERAT

 

Dla mnie dwa operaty (działka i dom "do zbudowania" robiła firma HARBUZ z ulicy Pięknej. Niesteyt nie mam przy sobie telefonu, ale myślę, że w internecie się znajdzie.

Wyceniają tak, jak klient chce. I można zapłacic bez VATu. Za drugi operat - luty 2007 - na domek w budowie - zapłacilićmy 850 zł netto.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mozecie polecic kogos od bram i ogrodzen? Chodzi mi o ogrodzenie murowane z klinkieru, metalowe przesla, drewniane sztachetki i brame wjazdowa przesuwana. Chyba dobrze sie wyrazilam... :roll: Bardzo prosze o kontakty. Moze byc na priv. :p :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...