Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak z innej beczki - czy ktos ma namiary na przedszkole montessori w babicach? Nie moge go zlokalizować, a moja córeczka nie dostała sie do państwowego i teraz musze szybko cos znaleśc.

 

aga

O to ci chodzi?

Akademia prezdszkolaka?

0 504 070 578 0-22 722 96 37

Babice Nowe, ul. Ogrodnicza 63

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no i mamy Euro 2012, no i czas przyspieszyć budowę, bo teraz to i ceny materiałów i dostępność ludzi, będzie zastraszająca, a wydawało się, ze gorzej już być nie może :)

ale bilety rezerwuje :)

 

Też bym chętnie popatrzył na żywo, ale myślę, że luzik :D - ktoś tam w UEFA musi się niedługo opamiętać i zabrać nam tą imprezę. Przecież to obciach na cały świat będzie - u nas nie tylko nie umie się dróg budować, u nas nie umieją nawet oznakować po ludzku budowy...

:evil: Jechał ktoś wczoraj przez Bronisze? Mijało się giełdę, a w ostatniej chwili info, że droga zamknięta. Ale ludzie głupieli, jak ja jechałem, to nawet nie było jak zawrócić, taki kociołek się zrobił. Jakby nie można było postawić znaku 100-150 metrów wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym chętnie popatrzył na żywo, ale myślę, że luzik :D - ktoś tam w UEFA musi się niedługo opamiętać i zabrać nam tą imprezę. Przecież to obciach na cały świat będzie - u nas nie tylko nie umie się dróg budować, u nas nie umieją nawet oznakować po ludzku budowy...

jaki kraj takie Euro ;)

dam im szanse. może przynajmniej do wroclawia i do poznania bedzie się dalo normalnie dojechac :)

 

GILGOR ty nas lepiej przestań pocieszać, ja zacząłem w ten Poniedziałek i mam wrażenie, że wszystko drożeje z godziny na godzine, a ty mi tu piszesz o Euro.

hehe, no niestety. dziewczyny w Girls-Budzie mówią, że przestały już robić cenniki, bo się nie opyla. ceny mają na stickerach na monitor poprzyklejane, ale długo tam nie wiszą :)

ciekawe jak długo jeszcze. przecież jak wywindują ceny wyżej niż w europie, to żaden skład nie będzie kupował polskich materiałów budowlanych. ba, już nie kupuję. Słowacki porotherm się pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mamy Euro 2012 ... a skąd weźmiemy resztę ?"

 

Ten tekst mi sie najbardziej podobał jako komentarz do wczorajszego wydarzenia.

Ludzie budujmy szybko bo za rok-dwa nie będzie z czego budować :-).

 

Poszukuję elektryka, który położyłby instalację elektryczną pod tynki i wylewki (ogrzewanie podłogowe).

Jeśli ktos mógłby polecić dobrego fachowca to prosze o info :D

Pozdrawiam.

 

Polecam p. Grzegorza Poznańskiego 607158767.

Tylko mam pytanie po co Ci instalacje elektryczne w posadzkach ? :o

Czy masz zamiar podłogówkę robić elektryczną ? :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez paniki.

Zachodnie firmy na pewno zwietrzą tu biznes i będą otwierać nowe zakłady. Podobno rockwool już to zrobił. W tym roku jeszcze nie było kłopotu z wełną, a pod koniec zeszłego - 2 miesiące czekania. Generalnie na etapie grubszej wykończeniówki nie ma żadnego problemu z materiałami. Nie zdarzyło mi się czekać na jakikolwiek materiał budowlany dłużej niż kilka dni. Problem dotyczy tylko producentów ceramiki budowlanej, których rosnący rynek zaskoczył. I nie ma w tym nic dziwnego, nikt się nie spodziewał po latach złej koniunktury w budownictwie, takiego boomu. Moim zdaniem rynek materiałów dostosuje się i znormalnieje. Rynek wykonawców też by znormalniał gdyby otworzono granice dla Ulkraińców.

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechał ktoś wczoraj przez Bronisze? Mijało się giełdę, a w ostatniej chwili info, że droga zamknięta. Ale ludzie głupieli, jak ja jechałem, to nawet nie było jak zawrócić, taki kociołek się zrobił. Jakby nie można było postawić znaku 100-150 metrów wcześniej.

 

Nie, no tam, to jest teraz kompletna porazka, kompletne dno z oznakowaniem :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez paniki.

Zachodnie firmy na pewno zwietrzą tu biznes i będą otwierać nowe zakłady. Podobno rockwool już to zrobił. W tym roku jeszcze nie było kłopotu z wełną, a pod koniec zeszłego - 2 miesiące czekania. Generalnie na etapie grubszej wykończeniówki nie ma żadnego problemu z materiałami. Nie zdarzyło mi się czekać na jakikolwiek materiał budowlany dłużej niż kilka dni. Problem dotyczy tylko producentów ceramiki budowlanej, których rosnący rynek zaskoczył. I nie ma w tym nic dziwnego, nikt się nie spodziewał po latach złej koniunktury w budownictwie, takiego boomu. Moim zdaniem rynek materiałów dostosuje się i znormalnieje. Rynek wykonawców też by znormalniał gdyby otworzono granice dla Ulkraińców.

Pozdrawiam

jj

 

Co do wełny to jesienią był sezon na zamykanie budów (jak co roku zresztą) i dlatego brakowało wełny ... zobaczymy jak będzie tej jesieni.

 

Oczywiście że rynek znormalnieje .. ale niestety na poziomie cenowym o 100% wyższym ... i to jest problem.

 

Największy problem jest z wykonawcami, nie dość że są kiepscy to jest ich za mało na nasze potrzeby i dodatkowo szum w mediach powoduje ze woda sodowa uderza im do głowy (często przymulonej winkiem) i myślą że są boscy i ekskluzywni.

 

Nawet Ukraińcy cenią się po 10 zł/godz do byle jakiej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos orientuje sie moze gdzie mozna dostac Silke? W okolicznych skladach jej nie ma i nie wiedza kiedy sie pojawi. Wiem, ze sa braki na rynku ale w koncu nie zaprzestali jej produkcji wiec ktos ja powinien miec :-)

 

Dzieki,

Piotr

 

Probowalam kupic na poczatku marca, ale Silka do konca kwietnia nie przyjmowala zamowien. Mamy 19-ego wiec byc moze teraz juz zaczeli przyjmowac. Ja zrezygnowalam i kupilam silikaty bialostockie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez paniki.

Zachodnie firmy na pewno zwietrzą tu biznes i będą otwierać nowe zakłady. Podobno rockwool już to zrobił. W tym roku jeszcze nie było kłopotu z wełną, a pod koniec zeszłego - 2 miesiące czekania.

jj

 

Chyba zalezy z jaka. Poszukuje Isover Dachoterm SL 100mm. Ani widu, ani slychu. Ani u nas, ani - odpowiednika - u Niemcow.

Na Rockwoola LFasrock MAX 18 cm czekam od marca. Podobno ma byc w czerwcu.

Jesli ktos mialby namiary gdzie mozna to dostac to prosze o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje, jak to jest aktualnie z lokalnymi dostarczycielami internetu - kto, jaka jakość? Na neostradę raczej narazie nie mam szans.

Korzysta ktoś może z usług Radionetu lub Sferii, może Upc?

Jak macie jakieś dożwiadczenia, to proszę podzielcie się.

Dopiero dziś tu zajrzałem.

Mam Radionet chyba od lipca. Z małymi przerwami, spowodowanymi ewidentnie przez łącze do TPSA, chodzi bez problemu. Mam na tym też telefon (bramka VoIP), gdyby było źle, nie mógłbym w ogóle rozmawiać, a jest OK. Poza tym telekomunikacja to moja branża, byle czego bym nie chwalił. Przepustowość obecnie dużo lepsza od deklarowanej. Może jak się podłączysz, to spadnie. :wink:

Baza Radionetu jest w środku Kwirynowa.

A tak przy okazji spadły mi zdecydowanie koszty telefonu. porzednio placiłem ok 100 zł, teraz ok. 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest piach z wykopu pod fundamenty, a że mam piwnicę to trochę tego jest :-). Nadaje się idealnie do np. podniesienia terenu.

Pozdr

Łukasz

Hmmm widze ze Kwirynow, nie boisz sie o zawilgacanie tej piwnicy?

Spokojnie, zrobuiłem badania geotechniczne przed budową, a robiąc wykop przekonałem sie że sucho jak pieprz. Ale i tak położyłem izolacje tak, jakby poziom wód gruntowych miał być wysoki (niegdy nie wiadomo). Kwirynów ma bardzo różne warunki jeśli chodzi o wodę.

 

A przy okazji, nie napisałem wcześniej, że ten mój piach nadaje się do zasypania fundamentów oczywiście.

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...