Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pozdrawiam Stare Babice,

poszukuję usilnie sprawdzonej, w miarę taniej ekipy do stanu surowego, na ten sezon. Gdbyście dysponowali kontaktami, proszę o namiary na priva.

 

Namiary wysylam na priva, na razie robia u mnie, ale firma ma kilku ludzi w zanadrzu, ktorych mozna wykorzystac.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy ktoś ma namiary na tani piach? Podnosimy się do góry i mamy ponad metr piachu do wsypania w dom.

 

Niestety tani piach to w okolicach wwy rzecz ktora sie wszystkim sni.

 

Moge polecic czlowieka, z ktorym mozna sie dogadac jezeli chodzi o piasek, niskiej jakosci piasek podobno mozna u niego bylo dostac juz za 180 PLN za wywrotke.

 

Wojtek Radzki, Stare Babice, ul. Kutrzeby bodajze 25, telefon 601 80 39 11

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy sasiedzi,

musze podzielic sie z wami naszymi frustracjami... Dzisiaj zwolilismy nasza ekipe do stanu surowego. Ekipa byla z polecenia (koledze 5 lat temu wybudowali dom i byl zadowolony). Cale szczescie, ze zorientowalismy sie z kim mamy do czynienia na samym poczatku (na etapie wykopania fundamentow), bo az sie wlos jezy na plecach, gdy mysle co by bylo, gdybysmy dalej brneli z nimi :evil: No wiec w skrocie...

ekipa chciala juz 3 dnia, aby im wiecej zaplacic niz sie umowilismy (a umowilismy sie z nimi na dosc duza kwote), domagali sie zaliczki 25 tys przed ukonczeniem stanu surowego; nie chcieli powiedziec ile kosztuje stal, ktora zamowili, obijali sie z robota.. Wczoraj wieczorem przyjechal do nas zrozpaczony inwestor, ktoremu schrzanili budowe, wyliczajac ile to bledow ekipa pana H. zrobila, rozpaczajac, ze ponaciagali go na kosztach materialow o jakies 30%. Po prostu horror. Dzisiaj ekipa ma zabrac swoje rzeczy (ludzie juz pojechali, barak jeszcze stoi). Do tego dowiedzielismy sie od samych robotnikow, ze ich szef nie wyplaca im dniowki, straszy ich, itp, itd..

Nikomu nie polecam takiego stresu. Szukamy wiec innej ekipy, moze ktos z was zna kogos wartego polecenia, ale musi to byc UCZCIWA ekipa.

Pozdrawiam was, postaram sie nie zalamac. :cry:

ozzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany Ozzie

to niezle Was urzadzili, ale moze przynajmniej dobrze ze stalo sie to na samym poczatku

to chyba nasi to jacys swieci - jak do tej pory zadnych problemow, wysle Ci namiary na naszego wykonawce, moze ma jakas wolna ekipe, bo u nas to jeszcze z miesiac sie zejdzie i chyba potem tez juz cos maja

trzymaj sie

pozdrawiam

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka napisała:

jak dotej pory nic do mnie nie dotarlo, chyba ten priv na forum niezbyt dobrze dziala, bo to juz nie pierwsza wiadomosc ktora do mnie nie dotarla, wiec jesli mozesz to wyslij mi mailem

 

 

O masz ci los! To ja się nawypisywałam i poszło w kosmos :wink: . Zdaje się, że trzeba złożyć zażalenie do pana wjukowskiego.

Namiary wysyłam e-mailem. Krzycz gdyby nie doszło.

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za slowa otuchy i namiary na wasze ekipy. Jestescie kochani! :) Maz ma dzisiaj zrobic xero naszych planow i jutro bede spotykac sie z ekipami po wycene. Bede was informowac na bierzaco. A tak przy okazji nastepnego spotkania Pod Swierkiem, to moze wiecej opowiem (i pewnie wtedy bede mogla juz sie smiac z calej sytuacji). Czy zanosi sie na jakies spotkanie grupy babickiej?

Pozdrawiam

ozzie

PS- mamy taka piekna pogode, jak raz nadaje sie na murowanie.. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nie zwiazane z budowa do szanownych sasiadow-Babiczan... Czy orientujecie sie jaka jest ta szkola w Babicach (niedaleko kosciola).Dzieki.

 

Dawno mnie tu nie było i proszę mogę dorzucić swoje 3 grosze. :lol: Moje dziecko jest w 2 klasie w tej szkole. Uczy się nieźle i ma fajną wychowawczynię i kolegów. W szkole masz także SKS, logopedę, angielski Berlitza, bedzie tez niemiecki, prywatną szkołę muzyczną, zbiórki zuchów i harcerzy, zajęcia pamięciowe z Centrum Szkolenia Wojakowskich. Oprócz przemówień pani dyrektor przez głośniki :o na każdym zebraniu rodziców - da się wytrzymać. Aha! Jest bardzo dużo wycieczek, szczególnie do Puszczy ale nie tylko.

A szkoła wiejska jest o tyle fajna, że nie żyjesz tu anonimowo. Jak Twoje dziecko pójdzie jarać fajki w krzaki :evil: , to Ci sąsiad lub mama kolegi doniesie. Zresztą jeśli bedziesz blisko mieszkać to nie będziesz całe życie kierowcą swojego dziecka! A z tymi kolegami to fajnie się pobawić i pojeździć na rowerze - tu dzieci są bardziej rozproszone niż w bloku, a koledzy to ważna rzecz.

Zyczę powodzenia!

Kateb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorka napisała:

jak dotej pory nic do mnie nie dotarlo, chyba ten priv na forum niezbyt dobrze dziala, bo to juz nie pierwsza wiadomosc ktora do mnie nie dotarla, wiec jesli mozesz to wyslij mi mailem

 

 

O masz ci los! To ja się nawypisywałam i poszło w kosmos :wink: . Zdaje się, że trzeba złożyć zażalenie do pana wjukowskiego.

Namiary wysyłam e-mailem. Krzycz gdyby nie doszło.

jj

 

 

dzieki bardzo, dostalam mailem, a wiadomosc na priva do tej pory nie dotarla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

z chęcią wchłonę każdą wiedzę na temat fundamentów.

 

Same prace przy fundamentach trwaly doslownie 3,5 dnia:

1h sciagniecie humusu

1 dzien na przygotowanie law i wylanie chudziaka ( u mnie grunt jest dosyc nieeciekawy wiec postanowilismy z kierownikiem budowy zwiekszyc zakres zbrojenia i postac law, fundamentow i plyty podlogowej)

1 dzien na zbrojenie

1 dzien na szalunki

1,5 h na przyjazd 18m3 betonu z pompa 14m

 

Szerokie ławy w moim budynku planowane byly tylko na zewnątrz, jednak zmodyfikowalismy projekt o zbrojone lawy przechodzace przez srodek i krzyzujace sie ze soba. Dodatkowo wypuscilismy z law trzpienie stalowe, ktore beda zwiazane ze zbrojeniem plyty, tak wiec powstanie cos w rodzaju zazbrojonej poduszki.

 

Kolejny etap to izolacje i sciany fundamentowe w przyszlym tygodniu, a potem plyta

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy budujący!

Jestem tutaj nowa :oops:

Gratuluję wszystkim samnozaparcia w budowaniu. My kupiliśmy gotowy dom i troche go będziemy udoskonalać w lipcu.

Piszę na tym forum ponieważ chciałabym podziękować jednemu z Was za gruz, który zabrałam do bagażnika focusa. Potrzebowałam na "fundamenty" huśtawki i domku dla dzieci. Jeszcze raz wielkie dzięki! :D

Najpierw sama potrzebowałam gruz a niedługo będę mieć do oddania. W związku z remontem łazienki będę miec trochę takiego łazienkowego gruzu (z kawałkami płytek). Jeżeli ktoś potrzebuje w lipcu to chętnie oddam.

Pozdrawiam! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozzie,

Dołączam się do ogólnych głosów sympatii i poparcia.

Czy mogłabyś ujawnić dane nieuczciwego wykonawcy tak aby inni omijali go z daleka? Nie tytułem porachunków ale w trosce o tych, którzy jeszcze się natną.

Tak sobie myślę, że przydałaby się czarna lista fachowców, którzy są nieuczciwi, nierzetelni i po prostu partaczą. Czy ktoś widział coś takiego na forum muratora?

Wymieniamy się adresami sprawdzonymi "na tak", proponuję ujawniać też takich wykonawców, którzy po prostu są kiepscy.

Pozdrawiam,

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...