Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej!

Zalega mi troche piachu na działce

byłem na Agawy...

to ten żółty piasek za surowym piętrusem ? :wink:

prawie jak zasypowy do fundamentów....

No tak, przecież mówiłem że się nadaje do zasypania fundamentów :-)). Ale musiałeś być kilka dni temu, bo od wczoraj już go nie ma :-)). Pewnie niedługo ktoś go kupi z okolicznego składu piachu. A jak chciałem dać za darmo to nie było chętnych ;-)).

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Poszukuję dobrego architekta wnętrz, jeśli może mi ktoś pomoc to będę zobowiązany , natomiast ja mogę polecić solidną ekipę murarzy do stanu surowego otwartego , ekipa czysta , solidna i sądzę przyzwojta cenowo.

Wiadomośc proszę przesłać na pocztę : [email protected]

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczace instalacji gazowej. Mam juz zrobiona instalacje od skrzynki do domu i w domu. Dostalam od wykonawcy dziennik budowy i inwentaryzacje. Pytam sie co teraz z odbiorem w starostwie, a on mi mowi, ze juz nie trzeba oddawac dziennikow budowy. Dostalam tez jakies papiery do gazowni, ktore podpisalam, a tam na dole drobnym maczkiem bylo napisane, ze oswiadczam, ze instalacja juz jest odebrana (rozumiem, ze przez starostwo). Juz nie pamietam jak to dokladnie bylo napisane, bo te papiery juz zlozylam w gazowni na Andersena.

Czy to na pewno tak jest? Nie chce miec zadnych problemow ze starostwem.

KozAnka,

Nie oddawałam żadnych papierów do starostwa. Wszystko toczyło się na drodze wykonawca-Andersena-Al.Jerozolimskie. Ponieważ u mnie był robiony także gazociąg przez Gazownię Serwis to i z nimi mieliśmy kontakt. Zrobił się taki bałagan komunikacyjny, że nie wiem czy jestem w stanie podać ścieżkę obiegu dokumentów i w ogóle o jakie dokumenty tam chodziło. Tym bardziej, że protokoły odbioru z Gazowni Serwis po drodze zaginęły i trzeba było zabawić się w detektywa. Po prostu przy kolejnym okienku dostarczaliśmy te dokumenty, których akurat wymagano. I w ten sposób doszliśmy do umowy o odbiór gazu, która też oparła się o jakiegoś kierownika.

Ale do starostwa nic nie oddawaliśmy - tego jestem pewna w 100%-tach.

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Przedwczoraj się zarejestrowałam, dzisiaj pora na przywitanie i parę słów.

W ubiegłym roku staliśmy się szczęśliwymi (mam nadzieję) posiadaczami działki w Lipkowie. W chwili obecnej bierzemy się porządnie za gromadzenie papierzysk do pozwolenia na budowę. Projekt wybrany i kupiony. Jestem bardzo ciekawa jak to będzie. Życzcie szczęścia.

 

No i nie obędzie się bez pytanek: czy ktoś miał do czynienia z Wojewódzkim Zarządem Melioracki i Urządzeń Wodnych w sprawie papierka o sączkach potrzebnego do wyłączenia gruntów z produkcji rolniczej? U mnie podobno sączki są (choć jeszcze oficjalnie tego nie wiem) i pytanie co z tym dalej?

 

Dzięki, pozdrawiam,

jania22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie obędzie się bez pytanek: czy ktoś miał do czynienia z Wojewódzkim Zarządem Melioracki i Urządzeń Wodnych w sprawie papierka o sączkach potrzebnego do wyłączenia gruntów z produkcji rolniczej? U mnie podobno sączki są (choć jeszcze oficjalnie tego nie wiem) i pytanie co z tym dalej?

Jesli przebieg saczkow drenarskich "wchodzi" w obszar zajmowany przez budynek - to musisz wystapic o tzw. pozwolenie wodnoprawne na likwidacje lub przebudowe saczkow.

To czy bedzie to przebudowa czy likwidacja - zalezy od tego jakim odcinkiem sieci drenarskiej jest "twoj" saczek (saczki). Jesli nie ma on "strategicznego" znaczenia (czyli nie jest jakims glownym saczkiem odprowadzajacym, do ktorego schodza sie inne saczki z okolicy) - to jest bardzo duza szansa, ze pozwola Ci go po prostu zlikwidowac. Jesli zas jest to saczek "strategiczny" - to byc moze trzeba go bedzie przesunac w inne miejsce dzialki (co oczywiscie jest kosztowniejsza sprawa).

 

W naszej gminie jest sporo zdrenowanych terenow - tak wiec kwestie saczkow drenarskich spotyka sie czesto. U mnie na dzialce byly dwa saczki - dostalem zgode na likwidacje obu. Jeden zaczynal sie na mojej dzialce - wiec z tym nie bylo zadnego problemu, drugi na dzialce sasiada, ale sasiad rowniez wystapil o likwidacje, wiec pojechalismy "po calosci" i wycielismy i jego czesc i moja :)

 

Generalnie musisz zaczac od zdobycia mapy swojej dzialki z zaznaczona siecia drenarska... Dawniej mape "zdobywalo sie" w Powiatowym Osrodku Dokumentacji Geodezyjnej w Broniszach - teraz chyba geodezja przeniosla sie do Ozarowa, tuz obok starostwa...

 

Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie budowa juz zaawansowana. W zwiazku z tym mam coraz wiecej roznych smieci gruzu. Mysle ze juz prawie jeden kontener pawie sie nagromadzil. Moje pytanie wiec czy ktos zna jakas solidna firme, oraz jakie to moga byc koszty. Czy wypozyczamy kontener i jak sie napelni firma go zabiera... jak to w praktyce wygalda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie musisz zaczac od zdobycia mapy swojej dzialki z zaznaczona siecia drenarska... Dawniej mape "zdobywalo sie" w Powiatowym Osrodku Dokumentacji Geodezyjnej w Broniszach - teraz chyba geodezja przeniosla sie do Ozarowa, tuz obok starostwa...

 

 

Dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź. Jutro jadę do Grodziska złożyć podanie o mapę. (Teraz są w Grodzisku). Ciekawa jestem ile mnie ta cała zabawa z sączkami będzie kosztować czasu. A jeszcze ze dwa tygodnie temu nie wiedziałam, że istnieje taki temat. Czuję wielką przygodę przed sobą.

Pozdrawiam,

jania22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas cala zabawa z saczkami trwala 2 miesiace. Najpierw czekalismy miesiac na mapke z Grodziska, potem kolejny miesiac w urzedzie w ozarowie. Okazalo sie ze nasze saczki przechodza tez przez dzialki sasiadow. Musielismy sie z nimi skontaktowac, zeby dali nam pisemna zgode na przerwanie saczkow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...