Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź. Jutro jadę do Grodziska złożyć podanie o mapę. (Teraz są w Grodzisku). Ciekawa jestem ile mnie ta cała zabawa z sączkami będzie kosztować czasu. A jeszcze ze dwa tygodnie temu nie wiedziałam, że istnieje taki temat. Czuję wielką przygodę przed sobą.

Pozdrawiam,

jania22

Janiu, przygoda przygodą, trzeba przygotować kolejną kupkę pieniązków; ja za projekt przebudowy drenów (oraz zasypania kawałka rowu melioracyjnego, który się kończy na mojej działce) zapłaciłam 800 zł. Do tego mapka - około 100, podanie w starostwie - ponad 100, wychodzi już ponad 1000 za same papierki. Znam lepsze przygody...

 

No, ale nie piszę tego, żeby Cię zniechęcić, ja też jestem na etapie papierologii, pozdrawiam,

Didi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rany, miesiąc temu jak byłam na mojej działeczce w Koczargach (przy Akacjowej), jak zawsze, na przeciwko mnie byla pusta działka sąsiada. Dziś zastałam piętrowy dom z więźbą, częściowo przekryty folią i dachówkami gotowymi do układania :o :o :o Gratuluję sąsiadowi zdolności organizacyjnych!!! ...i poproszę o namiar na ekpię...

Didi

 

PS. Czy to przypadkiem nie Kasia i Marcin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź. Jutro jadę do Grodziska złożyć podanie o mapę. (Teraz są w Grodzisku). Ciekawa jestem ile mnie ta cała zabawa z sączkami będzie kosztować czasu. A jeszcze ze dwa tygodnie temu nie wiedziałam, że istnieje taki temat. Czuję wielką przygodę przed sobą.

Pozdrawiam,

jania22

Janiu, przygoda przygodą, trzeba przygotować kolejną kupkę pieniązków; ja za projekt przebudowy drenów (oraz zasypania kawałka rowu melioracyjnego, który się kończy na mojej działce) zapłaciłam 800 zł. Do tego mapka - około 100, podanie w starostwie - ponad 100, wychodzi już ponad 1000 za same papierki. Znam lepsze przygody...

 

No, ale nie piszę tego, żeby Cię zniechęcić, ja też jestem na etapie papierologii, pozdrawiam,

Didi

 

 

My nie placilismy za projekt przebudowy drenow ( nie wymagali ), calosc papierkow kosztowala nas okolo 300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, blaszak zaklepany :D

 

Witam,

 

szukam baraku dla ekipy, jakby ktoś coś wiedział/widział to byłbym wdzięczny za informację

 

pzdr

Tatua

 

Moja sąsiadka w dalszym ciągu chyba sprzedaje blaszak rozkładany. Może Ci sie przyda jako barak. Proszę dzwonić na tel. 694602700 p. Teresa Wąsowska

 

 

a ja niestety :( nadal poszukuję baraku dla ekipy.

 

pzdr

Tatua

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatua Nie wypaliło z blaszakiem mojej sąsiadki ?

 

w blaszaku wszystkie śruby pordzewiałe tak, że przez godzinę udało nam się zwalczyć kilka a tylko sam dach jest mocowany w kilkudziesięciu miejscach... Generalnie blaszak zbyt solidny żeby go co kilka miesięcy składać i rozkładać.

A ja szukam czegoś co da się przewieźć w jednym kawałku albo rozłożyć w jeden dzień.

 

pzdr,

Tatua

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my wciaz i wciaz ziemi do podniesienia terenu szukamy help. Glina odpada nie chce zeby mi woda stała.

No i kogos do podmurowania okien i tynkarza itd....:):)

 

jeśli odpowiada ciemna ziemia średniej klasy to czasem coś jest tylko najlepiej jak bym znał numer tel. jak by coś było to dzwonie i przyjeżdżam tylko cena około 200pln trawa na tym urośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my wciaz i wciaz ziemi do podniesienia terenu szukamy help. Glina odpada nie chce zeby mi woda stała.

No i kogos do podmurowania okien i tynkarza itd....:):)

 

jeśli odpowiada ciemna ziemia średniej klasy to czasem coś jest tylko najlepiej jak bym znał numer tel. jak by coś było to dzwonie i przyjeżdżam tylko cena około 200pln trawa na tym urośnie.

 

czyli masz do upchnięcia wszystko - piasek, glinę, ziemię.... nieźle :)

wszystko po 200 zł ? ile tej ziemi za tę kwotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my wciaz i wciaz ziemi do podniesienia terenu szukamy help. Glina odpada nie chce zeby mi woda stała.

No i kogos do podmurowania okien i tynkarza itd....:):)

 

jeśli odpowiada ciemna ziemia średniej klasy to czasem coś jest tylko najlepiej jak bym znał numer tel. jak by coś było to dzwonie i przyjeżdżam tylko cena około 200pln trawa na tym urośnie.

 

czyli masz do upchnięcia wszystko - piasek, glinę, ziemię.... nieźle :)

wszystko po 200 zł ? ile tej ziemi za tę kwotę?

 

no nie wszystko po 200 a ziemi 18 m. 30 ton (w przybliżeniu są to dwa kamazy, tatry) kwestia dogadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to o sączkach wiem prawie wszystko, teraz będę wdzięczna jak mnie oświecicie gdzie mogę znależć namiary na firmy budowlane, które budują domki. Ponieważ nie znamy się na budowlance, ustaliliśmy z mężem, że chcemy aby stan surowy zamnięty wybudowała rozsądna firma, a my dostarczymy inspektora. Chodzi mi o kompleksową usługę z dostarczeniem materiałów itd. Muszę w końcu się dowiedzieć ile ten luksus kosztuje, bo jakoś żle sypiam ostatnio.

 

Może jakiś link na stronach muratora do takich wątków.

Znowu dziękuje ślicznie za pomoc.

jania22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie budowa juz zaawansowana. W zwiazku z tym mam coraz wiecej roznych smieci gruzu. Mysle ze juz prawie jeden kontener pawie sie nagromadzil. Moje pytanie wiec czy ktos zna jakas solidna firme, oraz jakie to moga byc koszty. Czy wypozyczamy kontener i jak sie napelni firma go zabiera... jak to w praktyce wygalda.

Jednorazowa usługa to wypożyczenie na 3 dni. Kontener 5 m3 ca 310 zł, większy (zdaje się 8 m3) ok.360 zł. Ceny z pruszkowskiego MZO i BYŚa, o stałą umowę się nie dowiadywałam.

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie budowa juz zaawansowana. W zwiazku z tym mam coraz wiecej roznych smieci gruzu. Mysle ze juz prawie jeden kontener pawie sie nagromadzil. Moje pytanie wiec czy ktos zna jakas solidna firme, oraz jakie to moga byc koszty. Czy wypozyczamy kontener i jak sie napelni firma go zabiera... jak to w praktyce wygalda.

Można zamówić, ale musisz sam załadować :-).

Ostatnio wziąłem namiar od gościa, który niedaleko mnie łądował smieci. Ma samochód z taką koparką (tak jak samochody z HDS-em) i pojemnikiem, odpada kwestia ładowania. Podjeżdża, ładuje, ty płacisz i on odjeżdża ze śmieciami. Dla mnie rewelacja,ale jeszcze nie korzystałem więc ceny nie znam. Tel. 602232541

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...