Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ponieważ ktoś tu już pytał o wykonawcę schodów, to podaje namiar

Pan Dariusz Lasek – 608-404-823

Z tego co wiem Pan Darek robi także drzwi.

Wczoraj u nas skończyli montowanie schodów.Schody są betonowe, obłożone drewnem. Drewno dąb, schody jednobiegowe, szerokość 1m, 18 schodów.., do tego barierka aby dziecko nie wchodziło na schody i barierka do kuchni.., wszystko razem met. i robocizna 6650.zl.

Wykonawca terminowy i dokładny. Rok temu robił schody u kolegi i jak dotąd nic się z schodami nie dzieje, wiec mamy nadzieje, ze u nas tez tak będzie.

Jeśli ktoś będzie się kontaktował proszę mówić, ze z Forum Muratora.

 

Zeljka: Czy możesz zapodać jakąś fotkę tego dzieła ? :-)

Interesuje mnie takie obłożenie schodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rany, miesiąc temu jak byłam na mojej działeczce w Koczargach (przy Akacjowej), jak zawsze, na przeciwko mnie byla pusta działka sąsiada. Dziś zastałam piętrowy dom z więźbą, częściowo przekryty folią i dachówkami gotowymi do układania :o :o :o Gratuluję sąsiadowi zdolności organizacyjnych!!! ...i poproszę o namiar na ekpię...

Didi

 

PS. Czy to przypadkiem nie Kasia i Marcin?

 

nie to nie my, ale jesteśmy nie daleko i daj Boze nie mieszkać w tym domu, który w tak rewelacyjny sposób buduje developer, Przy okazji dane mi było poznać pana Developera i ... szczęśliwy jestem, że on nam domu nie stawia. Dośc powiedzieć, że po wylewce nastepnego dnia już murowali ściany. Generalnie coś takiego jak chociazby minimalne przerwy technologiczne u nich nie występują.

Zaczynaliśmy budowe w tym samym mmncie i my będziemy wylewać stropy w przyszłym tygodniu, a oni kłada dachówkę. Tylko, że my mamy zamiar mieszkać we własnym domu, a developer sprzeda i zapomni, że to w ogóle budował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to nie my, ale jesteśmy nie daleko i daj Boze nie mieszkać w tym domu, który w tak rewelacyjny sposób buduje developer, Przy okazji dane mi było poznać pana Developera i ... szczęśliwy jestem, że on nam domu nie stawia. Dośc powiedzieć, że po wylewce nastepnego dnia już murowali ściany. Generalnie coś takiego jak chociazby minimalne przerwy technologiczne u nich nie występują.

Zaczynaliśmy budowe w tym samym mmncie i my będziemy wylewać stropy w przyszłym tygodniu, a oni kłada dachówkę. Tylko, że my mamy zamiar mieszkać we własnym domu, a developer sprzeda i zapomni, że to w ogóle budował.

 

Z calym szacunkiem ale nie masz racji. "Przerwy technologiczne" to relikt przeszłej epoki, poza tym jak wyleli strop ( po to są atesty z betaniarni i beton z gruchy B-20 a nie jak kiedyś kręcony w betoniarce na budowie ) to po dwóch dniach można murować ściany bo i tak zanim je w pełni wymurują, zrobią więźbę, i ułożą dachówkę, czyli w pełni obciążą to i tak już "przerwa technologiczna" zaistnieje.

Takim tępem jakie proponujesz to rzaden biurowiec by nie powstał :wink: Wyobrażasz sobie 40 "przerw technologicznych" przy budowie takiego choćby "Ronda 1" a zapewniam Cię że beton biorą z tych samych betoniarni co zwykły śmiertelnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ex67 Podam fotke na priv. Bo to nie moja fotka, tylko kolegi schodow. Nie mam jego zgody ma publiczne pokazywanie, a jak uda nam sie z naszyego aparatu zdjac fotki (mamy maly problem) to pokaze fotki naszych schodow.

z reszta jak skontaktujesz sie z facetem, to przesle Ci fotki schodow ktore robil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z calym szacunkiem ale nie masz racji. "Przerwy technologiczne" to relikt przeszłej epoki, poza tym jak wyleli strop ( po to są atesty z betaniarni i beton z gruchy B-20 a nie jak kiedyś kręcony w betoniarce na budowie ) to po dwóch dniach można murować ściany bo i tak zanim je w pełni wymurują, zrobią więźbę, i ułożą dachówkę, czyli w pełni obciążą to i tak już "przerwa technologiczna" zaistnieje.

Takim tępem jakie proponujesz to rzaden biurowiec by nie powstał :wink: Wyobrażasz sobie 40 "przerw technologicznych" przy budowie takiego choćby "Ronda 1" a zapewniam Cię że beton biorą z tych samych betoniarni co zwykły śmiertelnik.

 

mhmmm, nie no jasne ;) i jak obłożą sobie steropianem dom, a potem go wytynkuja w środku to też dobrze, nieprawdaż? ;) bo tak też robią szaleni developerzy obok nas, albo wymalują farbą izolacyjna dopiero co wymurowane bloczki fundamentowe ...

może i nie mam racji, ale pozwolisz, że przykładu z takich budowniczych, to ja jednak brać nie będę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhmmm, nie no jasne ;) i jak obłożą sobie steropianem dom, a potem go wytynkuja w środku to też dobrze, nieprawdaż?

ja rozumiem, że zanim zaczęliście cokolwiek robic dalej, jak mury postawiliście, to rok odczekania w tym stanie być musiał?

ja nie widze nic złego w wykonaniu najpierw elewacji a potem tynków wewn. bo ja mam okna z PCV. odparuje, nic mu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie widze nic złego w wykonaniu najpierw elewacji a potem tynków wewn. bo ja mam okna z PCV. odparuje, nic mu nie będzie.

Tu bym uważał, bo jednak tynk wewn. to sporo wody, właśnie robią u mnie i leją sobie :-) wężem po ścianach w najlepsze :-)), a tak woda wchodzi w ścianę i paruje na zewn. Ale twoja wola, pewnie się chałupa nie rozpadnie, tylko po co, jest jakiś racjonalny argument? A jeszcze inni fachowcy mogą uszkodzić/zabrudzić elewację.

 

Bartelus!

Zawsze Cię oszukają :-)), bo trochę zostaje w pompie, troche wyleci pomiędzy szalunkiem, nigdy idealnie nie policzysz. Ja polecam Czosnów, brałem wszystko tam i jestem zadowolony.

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu bym uważał, bo jednak tynk wewn. to sporo wody, właśnie robią u mnie i leją sobie :-) wężem po ścianach w najlepsze :-)), a tak woda wchodzi w ścianę i paruje na zewn. Ale twoja wola, pewnie się chałupa nie rozpadnie, tylko po co, jest jakiś racjonalny argument? A jeszcze inni fachowcy mogą uszkodzić/zabrudzić elewację.

 

 

Po pierwsze to zależy z czego ściana......... nie każda tak bardzo chłonie wilgoć....... a po drugie co za idiota leje wodę wężem po ścianach......... pewnie nie potrafią dorobić gęstości zaprawy żeby przyklejała się do ściany a to już świadczy o marnej znajomości tematu..........

Skonsultuj to z kierownikiem budowy.......... pozdro.........PJ05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy możecie dac mi jakies namiary na transport z HDSem od kogoś z naszej okolicy. Jakie sa koszty takiej przyjemności i ile palet wchodzi na samochód ? Samochód raczej krótki bez przyczepy bo się na droge wewnętrzną chyba nie złamie.

 

Palety mam do przewiezienia z Leszna do Babic (jakies 15-16 km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy możecie dac mi jakies namiary na transport z HDSem od kogoś z naszej okolicy. Jakie sa koszty takiej przyjemności i ile palet wchodzi na samochód ? Samochód raczej krótki bez przyczepy bo się na droge wewnętrzną chyba nie złamie.

 

Palety mam do przewiezienia z Leszna do Babic (jakies 15-16 km).

 

Chociażby skład budowlany w Izabelinie ( tel 722 63 34) świadczy usługi wynajmu HDS-ów. Zadzwoń i sie wypytaj o szczegóły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhmmm, nie no jasne ;) i jak obłożą sobie steropianem dom, a potem go wytynkuja w środku to też dobrze, nieprawdaż?

ja rozumiem, że zanim zaczęliście cokolwiek robic dalej, jak mury postawiliście, to rok odczekania w tym stanie być musiał?

ja nie widze nic złego w wykonaniu najpierw elewacji a potem tynków wewn. bo ja mam okna z PCV. odparuje, nic mu nie będzie.

 

mury mamy jeszcze nie skończone, na czekanie czasu nie ma. ale odrobinę rozsądku nalezy zachować. w kazdym razie z elewacja zewnętrzną napewno się nie będziemy spieszyć.

 

nie będe sie powtarzał, bo lukasz-s już napisał na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...