Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Mam pytanko o poroterm. W projekcie użyty jest poroterm 30, ale już druga ekipa budowlana sugruje budowę z 25, bo tej 30 w ogóle nie można dostać. Czy ktoś może mnie oświecić jakie to niesie za sobą konsekwencje w kwestii ocieplenia. Tzn zgodzić się czy nie, a jeśli tak to czy coś zrobić w zamian.

Dzięki

jania22

 

Rożnica jest w izolacyjności termicznej ściany i w jej nośności. Jednak jeśli odpowiednio zwiększysz grubość ocieplenia zewnętrznego (o ile będziesz budować ścianę 2 warstwową) to nie ma to większego znaczenia.

 

W ubiegłym roku PTH30 był o dziwo tańszy niż 25, ale od tego czasu dużoooooo sie pozmieniało.

 

Najlepiej zapytaj kierownika budowy w tym temacie ponieważ i tak musi Ci to wpisać w dziennik budowy. Pamiętaj tez iż nie można dowolnie zmieniać wymiarów zewnętrznych budynku.

 

W/g mnie 80% budynków jednorodzinnych jest robionych z 25-ki (PTH, czy innych producentów) + odpowiedni styropian (10-15 cm). Tak więc niczego nadzwyczajnego nie zrobisz ta zamianą

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Różnica jest zasadnicza. Jeden transport cementu może pokryć zapotrzebowanie kilku inwestorów. Jeden transport bloczków już nie.

 

:o A jakie to ma znaczenie? Może sobie pokryć zapotrzebowanie jednego tylko w połowie, ale ma się najzwyczajniej opłacać

 

Z innej beczki. Szukam sensownego cenowo i jakościowo dostawcy internetu radiowego - możecie coś polecić?

Jak narazie Radionet jest za daleko (byli i mierzyli), a Skynet też coś nie może złapać sygnału. Słyszałem, że Sferia jest do bani (a może jednak ktoś ma i jest zadowolony?).

A może ktoś ma BlueConnect z Ery? Ciekaw jestem, jak to chodzi w Babicach. A może ma ktoś używany modem do odsprzedania...

Próbowałem już Orange - chodzi dobrze, ale sporo droższy od Ery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest zasadnicza. Jeden transport cementu może pokryć zapotrzebowanie kilku inwestorów. Jeden transport bloczków już nie.

 

:o A jakie to ma znaczenie? Może sobie pokryć zapotrzebowanie jednego tylko w połowie, ale ma się najzwyczajniej opłacać

A próbowałes cos sprowadzić z "tańszej" części Polski? Jakoś nie widzę aby inwestorzy prywatni transportowali np. cement z innej części kraju. Więc albo mało kto liczy wydawane pieniądze albo jest to coś innego. Sam osobiście poszukiwałem w róznych miejscach tańszego materiału ale doliczając koszty transportu wychodziło mi albo równo albo troche drożej. Do tego koszt czasu i całej logistyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie rozumiem co mi chcesz przekazać, bo dyskusja zaczyna schodzić na temat wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia.

Nie próbowałem nic ściągać z dalszych odległości bo 2-3 lata temu nie było takiej potrzeby. A nie -sorki, ściągałem kantowiznę i deski na dach i zaoszczędziłem chyba z 500-600 PLN (nie pamiętam dokładnie), każdy mógł tak sobie ściągnąć, ale nie każdy ściągał - może nie każdy miał czas albo ochotę się w to bawić. Ja liczyłem pieniądze i mi się opłaciło. A - i drzwi drewniane ściągałem z Łomży, też się opłaciło z transportem.

Tak sobie rzuciłem pomysł - może głupi, ale jeśli ceny HDS-a są takie jak podajesz, to być może przejazd choćby do Łowicza i z powrotem się opłaca - może choćby dla niektórych towarów.

Tylko trzeba się gdzieś tam wybrać, wynegocjować ceny (może wycieczka wyjść faktycznie na próżno bo jednak to będzie sprawa nieopłacalna). Mam taki przekorny charakterek :) że już mi niejeden w pracy wmawiał, że się tak nie da, tak się nie robi, a ja sprawdzałem i okazywało się, że się da, tylko trzeba chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie rozumiem co mi chcesz przekazać, bo dyskusja zaczyna schodzić na temat wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia.

Chce przekazać swoje doświadczenia w tym temacie. I nie traktuje ich z ostatecznością. Każdy ma szanse sam sprawdzić osobiście swoje pomysły ;-)

Kończe tą dygresje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma BlueConnect z Ery? Ciekaw jestem, jak to chodzi w Babicach.

 

ja mam Blue Connect, co prawda, nie w Babicach, ale troche na lewo od Borzecina, ale chodzi calkiem niezle, tylko cena troche wysoka i zwalniaja po przekroczeniu limitu :(

 

Powiedz mi, bardzo rygorystycznie pilnują tych limitów? Czy spowolnienie jest mocno odczuwalne (nie wiem, np. o połowę)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma BlueConnect z Ery? Ciekaw jestem, jak to chodzi w Babicach.

 

ja mam Blue Connect, co prawda, nie w Babicach, ale troche na lewo od Borzecina, ale chodzi calkiem niezle, tylko cena troche wysoka i zwalniaja po przekroczeniu limitu :(

 

Powiedz mi, bardzo rygorystycznie pilnują tych limitów? Czy spowolnienie jest mocno odczuwalne (nie wiem, np. o połowę)?

 

No niestety bardzo :evil: , spowolnili mi juz w pierwszym miesiacu, kiedy przekroczylam limit, odczuwalne jest mocno, na pewno duuuzo wiecej niz polowe :( W nastepnym miesiaculimit przekroczylam o dziwo juz po dwoch dniach, bo okazuje sie, ze oni wliczaja zarowno sciagane jak i wysylane. W umowie oczywiscie jest zapis, ze "moga" zwolnic, nie ze zwolnia :evil: :evil: :evil: Czekam az mi sie umowa skonczy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma BlueConnect z Ery? Ciekaw jestem, jak to chodzi w Babicach. A może ma ktoś używany modem do odsprzedania...

Próbowałem już Orange - chodzi dobrze, ale sporo droższy od Ery

To spróbuj z Plusem. Kup karte iPlus, polaczenie kosztuje 0,3 zl / 1 MB; nie ma abonamentu, jak jest zasieg i edge to chodzi bardzo ladnie. Internet radiowy odradzam, chyba że masz ochote zaprzestawać używania przy wahaniach pogody :) Bo w czasie deszczu/śnieżycy/burzy/whatever jakość połączenia (i szybkość) jest wyczuwalnie gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję założyć wodę na działce, tzn. mam w ziemi 3 metrową rurę zakorkowaną i podłączona do wodociągu i osobno mam licznik, potrzebuję kogoś kto mi podłączy licznik,

mam pytanie do kogoś, kto już wykonywała takie przyłącze, czy potrzebuję jakiś odbiór przyłącza czy coś z tym związane? czy zakładam licznik i już wszystko tylko co miesiąc płacę rachunki? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma BlueConnect z Ery? Ciekaw jestem, jak to chodzi w Babicach. A może ma ktoś używany modem do odsprzedania...

Próbowałem już Orange - chodzi dobrze, ale sporo droższy od Ery

To spróbuj z Plusem. Kup karte iPlus, polaczenie kosztuje 0,3 zl / 1 MB; nie ma abonamentu, jak jest zasieg i edge to chodzi bardzo ladnie. Internet radiowy odradzam, chyba że masz ochote zaprzestawać używania przy wahaniach pogody :) Bo w czasie deszczu/śnieżycy/burzy/whatever jakość połączenia (i szybkość) jest wyczuwalnie gorsza.

No nie, korzystanie z Internetu po EDGE to porazka...

Tylko i wylacznie UMTS wchodzi w rachube i to tylko pod warunkiem zakupu modemu z obsluga HSDPA.

 

Co do Ery w Starych Babicach i okolicach - zasieg 3G jest bardzo ladny (nadajnik 3G Ery znajduje sie w Babicach), oczywiscie z obsluga HSDPA 1.8 Mbit/s. Jest szansa, ze w ciagu kilku(nastu) miesiecy pojawi sie takze HSDPA 7.2 Mbit/s...

To od strony technicznej. Natomiast od strony marketingowej (limity, ograniczenia szybkosci, itp.) - to juz inna kwestia :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję założyć wodę na działce, tzn. mam w ziemi 3 metrową rurę zakorkowaną i podłączona do wodociągu i osobno mam licznik, potrzebuję kogoś kto mi podłączy licznik,

mam pytanie do kogoś, kto już wykonywała takie przyłącze, czy potrzebuję jakiś odbiór przyłącza czy coś z tym związane? czy zakładam licznik i już wszystko tylko co miesiąc płacę rachunki? ;)

Musisz zgłosić do Eko Babic zamiar montażu wodomierza, przyjadą na odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...