Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Zeljka: Czy możesz zapodać jakąś fotkę tego dzieła ? :-)

Interesuje mnie takie obłożenie schodów.

O, sa i fotki, wiec pokazuje

http://www.mojastrona.photosite.com/~photos/tn/9288_348.ts1179405994000.jpg

http://www.mojastrona.photosite.com/~photos/tn/9287_348.ts1179405774000.jpg

http://www.mojastrona.photosite.com/~photos/tn/9286_348.ts1179405734000.jpg

po jakims czasie usune fotki aby watku nie zasmiecac... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, korzystanie z Internetu po EDGE to porazka...

Tylko i wylacznie UMTS wchodzi w rachube i to tylko pod warunkiem zakupu modemu z obsluga HSDPA.

No tak, zgoda, ale nie wszędzie jest zasięg 3G :)

 

Pożyczałem od znajomych w zeszłym tygodniu kartę Orange (z modemem Huawei E620) - 3G - oczywiście w mieszkaniu a nie na działce chodzi dobrze, chociaż pokazuje tylko 2 kreseczki zasięgu.

Jeżeli brać pod uwagę internet od operatorów komórkowych - to wydaje się, że najkorzystniej na chwilę obecną wychodzi Era - jak się kupi własną kartę to przy opcji 39 netto żadnych zobowiązań czasowych, a przy opcji 79 netto - umowa na rok.

Plus niby zniósł limity, ale deklaruje, że powyżej 1 GB może nastąpić spowolnienie - czyli zniósł, ale nie zniósł...

 

Lukasz - co do Netii, to dzięki sprawdzę troszkę później na infolinii ( :D bo teraz to jeszcze chyba za młoda godzina), ale jeśli się dobrze doczytałem, to raczej niezbędna będzie linia Tepsy, a oni mają mnie w nosie - no chyba że się mylę... :) :wink: oby tak było

 

Zeljka - piękne schody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na czas budowy musze utwardzić moją drogę dojazdową. Jak jest sucho to ciężarówka wjedzie ale jak popada to bedzie kaplica.

 

Czy możecie poratować mnie namiarami na jakiś materiał w naszej okolicy (kruszywo jakieś, gruz betonowy...). Chodzi mi o coś w miarę taniego na czas budowy bo droga po zakończeniu prac będzie utwardzona już na "poważnie" (tzn. także ładnie dla oka :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz - co do Netii, to dzięki sprawdzę troszkę później na infolinii ( :D bo teraz to jeszcze chyba za młoda godzina), ale jeśli się dobrze doczytałem, to raczej niezbędna będzie linia Tepsy, a oni mają mnie w nosie - no chyba że się mylę... :) :wink: oby tak było

Wzdluz drogi obok mojej dzialki idzie sobie linia TePsy.

Zadzwonilem wiec do monopolisty z prosba o "zbadanie" mozliwosci podlaczenia mnie do sieci TP S.A. pod katem DSL - czyli Neostrady.

Wiem, ze jesli chodzi o pojemnosc centrali - to maja spore zasoby, bo w Borzecinie jest w miare nowa centrala TP S.A. i z Neo nie ma tam problemow.

 

Po dwoch dniach zadzwonil do mnie czlowiek z informacja:

- "udalo sie nam ustalic, ze nie ma technicznych mozliwosci podlaczenia pana do naszej sieci, bo do budynku, o ktory panu chodzi, nie mamy podlaczonej naszej linii"... :o

Na co ja, nieco zaskoczony, odpowiadam:

- "gratuluje trafnej diagnozy, ale to, ze moj budynek nie jest okablowany przez TP S.A. nie jest specjalnie dziwnie, bo w jego miejscu jeszcze rok temu rosly mlecze i kumkaly zaby. W rozmowie z konsultantem prosilem o oszacowanie kosztow i mozliwosci DOPROWADZENIA telefonicznego przylacza kablowego".

Na to pan-telekonsultant, jakby sie zacial:

"nasi technicy ustalili, ze do panskiego budynku nie ma doprowadzonej linii TP S.A."

 

Głuchy jakis czy co? :roll:

Po ponownej probie wytlumaczenia panu o co mi chodzi i uzyskaniu po raz trzeci identycznej odpowiedzi dalem sobie spokoj... Moze to automat byl :wink: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz-s - pan z Netii powiedział, że w Babicach będzie możliwość podłączenia się do nich za kilka miesięcy - ale drogą radiową, bo robią rozbudowę nadajników.

 

P.e.t.e. - to i tak potraktowali Cię lepiej, niż mnie, bo do mnie nikt nie dzwonił, po miesiącu sam się zainteresowałem i dzwoniłem na błękitną linię i miła pani powiedziała po sprawdzeniu w systemie, że brak możliwości technicznych i jak chcę to mogę się odwołać. Odwołałem się i po miesiącu przysłali mi, że im przykro ale brak możliwości technicznych... :D

Zaczynam podejrzewać, że Tepsa wydała wszystkie środki operacyjne na reklamy w TV i teraz nie mają za co podłączać nowych klientów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.e.t.e. - to i tak potraktowali Cię lepiej, niż mnie, bo do mnie nikt nie dzwonił, po miesiącu sam się zainteresowałem i dzwoniłem na błękitną linię i miła pani powiedziała po sprawdzeniu w systemie, że brak możliwości technicznych i jak chcę to mogę się odwołać. Odwołałem się i po miesiącu przysłali mi, że im przykro ale brak możliwości technicznych... :D

Zaczynam podejrzewać, że Tepsa wydała wszystkie środki operacyjne na reklamy w TV i teraz nie mają za co podłączać nowych klientów

:lol:

U nas tez tak bylo. Aaa, oni maja nas gdzies.... I tak dobrze zarabiaja, po co sie starac o wiecej... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej w temacie internetu, może komuś się przyda niebawem:

Jest jeszcze Netfala (ale to bardziej zachodnia część gminy), mieli wpaść pomierzyć sygnał w Babicach, ale nadziei dużych nie dawali - nie wpadli.

Dalej - Medialoop (dzięki jprzedworski za namiary) - głównie Kwirynów, ale mają wpaść w tym tym tygodniu i obmierzyć sygnał.

Są też coraz tańsze modemy/karty na Allegro- tanieją z tygodnia na tydzień - w Erze można już podpisać umowę na czas nieokreślony na blueconnect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.e.t.e.

niezle z ta Tpsa :D

a u nas tez jest brak mozliwosci technicznych

 

Krzysiek, my mamy blueconnect, jesli chodzi o jakosc to dziala bez zarzutu

 

a teraz z innej beczki

wydaje mi sie,ze ktos juz pisal ze skladal wniosek o zwrot Vat

interesuje mnie jak ma wygladac dokument okreslajacy stopien zaawansowania inwestycji bo nasza kierowniczka chyba ma z tym problem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wogóle ktos ma pojecie jak wyglada kwestia wynajecie rusztowan?

 

wynajmowalismy w zeszlym roku w Babicach w tej wypozyczalni sprzetu blisko cmentarza, tel. 606 384 100

 

a co do zwariowania z powodu budowy domu to Ty i tak chyba jestes do przodu z budowa, pomysl o tych co dopiero beda zaczynac, to dopiero jest masakra :roll: , nie mowiac juz o tych ktorzy dopiero szukaja dzialki - obok nas jest teraz do sprzedania dzialka - 420 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was walczył juz może z Gazownią ?

 

Dostałem jakiś czas temu warunki, i równo 3 mc temu złożyłem wniosek o zawarcie umowy przyłączenia.

 

Przy składaniu wniosku powiedzili, że odezwą się za 1 mc. Cisza. próbowałem dzwonić tam setki razy ale albo zajęty albo nie odbierają. W końcu zadzwoniłem do innego pokoju i ktoś łaskawie oddzwonił. Powiedzili mi, że zostałem wprowadzony w błąd bo od złożenia wniosku na podpisanie umowy mają 3 mc. Papiery sa ok, mapki także więc oddzwonią. No i jutro mija termin 3mc i znowu cisza.

 

Czy ktoś przerabiał już walkę z nimi. Czy oni mają jakies ustawowe terminy na podpisanie umowy...nie wiem jaką strategię zastosować :wink: czy dzwonić i nekać, czy po dobroci czy napisać jakąś skargę....

 

Jakby ktoś już przerabiał ten temat to prosze o pomoc. Od podpisania umowy mają na podłączenie 10 mc i boje się, że w tym roku sie nie wyrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...