Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ozzie,

Dołączam się do ogólnych głosów sympatii i poparcia.

Czy mogłabyś ujawnić dane nieuczciwego wykonawcy tak aby inni omijali go z daleka? Nie tytułem porachunków ale w trosce o tych, którzy jeszcze się natną.

Tak sobie myślę, że przydałaby się czarna lista fachowców, którzy są nieuczciwi, nierzetelni i po prostu partaczą. Czy ktoś widział coś takiego na forum muratora?

Wymieniamy się adresami sprawdzonymi "na tak", proponuję ujawniać też takich wykonawców, którzy po prostu są kiepscy.

Pozdrawiam,

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich,

wszyscy się chwalą postępami na budowie więc i ja to zrobię. Otóż właśnie mija 3 miesiące jak rozpoczęły się prace na mojej działce i właśnie mam robioną więźbę :D Aż dziw że to tak szybko.

 

Mam przy okazji prośbę o namiar na gazownika - potrzebuję dociągnąć gaz od przyłącza do domu i zrocić instalację.

 

dzięki

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

wszyscy się chwalą postępami na budowie więc i ja to zrobię. Otóż właśnie mija 3 miesiące jak rozpoczęły się prace na mojej działce i właśnie mam robioną więźbę :D Aż dziw że to tak szybko.

 

Mam przy okazji prośbę o namiar na gazownika - potrzebuję dociągnąć gaz od przyłącza do domu i zrocić instalację.

 

dzięki

Aga

 

Jezeli chodzi o gazownika, to proponuje Gaz serwis, nie baw sie z zadnymi domoroslymi gazownikami, pamietaj ze w tym przypadku wyjatkowo to wykonawca wystepuje odbior instalacji, a nie inwestor i jezeli wykonawca nie jest zbratany z gazownia, to nikt Ci nie odbierze instalacji.

 

Kontakt Gaz Serwis – Pion Instalacji -Dyrektor

Krzysztof Masłowski – 314 40 31

 

Mozesz pojechac do nich, na miejscu Ci oszacuja koszty projektu i wykonawstwa.

 

Powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja załatwialam wyłączenie z produkcji. Trzeba poprosić architekta aby na mapce zagospodarowania terenu narysował obszar który ma być wylączony (musi to być prostokąt lub kwadrat - przynajmniej w gminie Babice) i ma obejmować dom i wszystkie drogi, ścieżki, smietnik itp. Architekt musi też wyliczyć tą powierzchnię. Później trzeba jechać do pana Marka Kłoska z Bronisz (urząd kartografii czy cos takiego) ul Kwiatowa 11, tel 721 1886 (nie pamiętam czy to do tego pana czy na centralę). Na miejscu trzeba wziąc wyspis z rejestru gruntów - pokój 109(ważne żebyś był wpisany jako właściciel - jeśli kupiłeś działkę później niż pół roku temu to jeszcze mogli nie zdążyć tego zmienić, ale to też można zrobić od ręki). I to razem składa sie do pana Marka na parterze. Generalnie to radzę najpierw tam zadzwonić bo odkąd mamy powiat zamiast gminy to się mogło coś zmienić. Acha i jak masz obszar zwolniony mniejszy niż 549m2 to nic nie płacisz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy budujący!

Jestem tutaj nowa :oops:

Gratuluję wszystkim samnozaparcia w budowaniu. My kupiliśmy gotowy dom i troche go będziemy udoskonalać w lipcu.

Piszę na tym forum ponieważ chciałabym podziękować jednemu z Was za gruz, który zabrałam do bagażnika focusa. Potrzebowałam na "fundamenty" huśtawki i domku dla dzieci. Jeszcze raz wielkie dzięki! :D

Najpierw sama potrzebowałam gruz a niedługo będę mieć do oddania. W związku z remontem łazienki będę miec trochę takiego łazienkowego gruzu (z kawałkami płytek). Jeżeli ktoś potrzebuje w lipcu to chętnie oddam.

Pozdrawiam! :wink:

:D Cześć Ahonia!

Nie ma za co - polecam się na przyszłość.

A na forum Babickie możesz zaglądać ot tak, a nie po to, żeby zaraz dziękować, puki co nie ma grupy Izabelin 8). Poza tym jako ciekawostka - Izabelin dopiero od kilku lat jest samodzielną gminą, wcześniej należał do gminy Stare Babice.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć!

mam kolejną zagwozdkę: przypuśćmy że mam już mapę do celów projektowych z naniesionym budynkiem. i co? jadę z tym do stoenu, gazowni i innych oczyszczalni żeby złożyć stosowne wnioski o warunki techniczne przyłączenia a później jak już je hipotetycznie uzyskam daję geodecie żeby zrobił projekt przyłączy i udał się do tajemniczego ZUDu? czy coś pokręciłam?

pozdrawiam,

Anka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Acha i jak masz obszar zwolniony mniejszy niż 549m2 to nic nie płacisz.

pozdrawiam

 

aga, ozzie, marcin

 

dziekuje za info ...

ostatnie pytanie

D L A C Z E G O ?? musieliscie wylaczac grunty z produkcji rolnej.

CO jest powodem takiego wylaczenia ??

Jesli mam dzialke budowlana (MN) na wypisie z planu zag. przestrzennego, klasa gruntu u mnie to 9DZ RIV B, mineralne gleby - to czy w ogole musze zajmowac sie "wylaczeniem"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoric - odpowiedz brzmi tak. Nawet dzialki budowlane (czyli oznaczone jako przeznaczone pod zabudowe mieszkalna) musza miec powierzchnie wylaczona z produkcji rolnej. Najczesciej z tym wylaczeniem kojarzone jest "odrolnienie" dzialki, a tu po prostu nastepuje mieszanie pojec.

Na odrolnienie skladaja sie dwie oddzielne rzeczy:

1. zmiana przeznaczenia dzialki w planie zagospodarowania

2. wylaczenie powierzchni z produkcji rolnej

 

Cholerka, nie wiem, czy nie zagmatwalam jeszcze bardziej :roll: :-? , ale np. teraz tam, gdzie nie ma planu, nawet w duzych miastach sa dzialki "rolne" i trzeba je wylaczac z produkcji rolnej, mimo iz leza np. w centrum Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoric - odpowiedz brzmi tak. Nawet dzialki budowlane (czyli oznaczone jako przeznaczone pod zabudowe mieszkalna) musza miec powierzchnie wylaczona z produkcji rolnej. Najczesciej z tym wylaczeniem kojarzone jest "odrolnienie" dzialki, a tu po prostu nastepuje mieszanie pojec.

Na odrolnienie skladaja sie dwie oddzielne rzeczy:

1. zmiana przeznaczenia dzialki w planie zagospodarowania

2. wylaczenie powierzchni z produkcji rolnej

 

Cholerka, nie wiem, czy nie zagmatwalam jeszcze bardziej :roll: :-? , ale np. teraz tam, gdzie nie ma planu, nawet w duzych miastach sa dzialki "rolne" i trzeba je wylaczac z produkcji rolnej, mimo iz leza np. w centrum Poznania.

 

hihihihi,

prawde mowiac ...to zagmatwalas jeszcze bardziej ;-)

Rozumiem ze:

odrolnienie ziemi to spelnienie od razu obu (1 i 2) wymienionych przez Ciebie punktow ..tak ?

Jezeli moja ziemia kiedys zostala odrolniona - to nie musze jej teraz wylaczac z produkcji rolnej ....T/N ?

hilfe,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mogłem się nadziwić :o ale tak jest rzeczywiście - to , że działka jest budowlana (czyli odrolniona), nie oznacza, że nie jest potrzebny wniosek o wyłączenie z produkcji rolnej.

To rzeczywiście godne filmów Barei i lepiej przyjąć to do wiadomości w całości, bo jakakolwiek próba zrozumienia tego przepisu z góry skazana jest na niepowodzenie. :lol:

Żeby było śmieszniej z urzędu w Broniszach dostaniesz zaświadczenie, że Twój wniosek był bezzasadny czy coś równie komicznego. Ale kwitek musi być :D

 

W sprawie drogi związanej z mediami i pozwoleniami często użyteczni są bezpośredni sąsiedzi - często dany rejon jest zdominowany przez jakie4goś pana Józia elektryka czy Henia - hydraulika. Oni w cenie zrobienia przyłączy (jeśli naturalnie masz gdzieś koło siebie linię czy wodociąg - a tego nie wiem), załatwiają sprawy urzędowe.

 

Pozdrowienia

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć!

mam kolejną zagwozdkę: przypuśćmy że mam już mapę do celów projektowych z naniesionym budynkiem. i co? jadę z tym do stoenu, gazowni i innych oczyszczalni żeby złożyć stosowne wnioski o warunki techniczne przyłączenia a później jak już je hipotetycznie uzyskam daję geodecie żeby zrobił projekt przyłączy i udał się do tajemniczego ZUDu? czy coś pokręciłam?

pozdrawiam,

Anka.

 

Ja nie jezdziłam z mapką. Oddałam tylko zapewnienia o mediach i wyłączenie z produkcji rolnej.

A ten "projekt" przyłączy to kilka kresek. Starostwo jest w porządku i się zbytnio nie czepiają.

 

Dla pocieszenia dodam, że w Jeleniej Górze kolega dostał listę do doniesienia na 12 pkt. np. szczegółowy projekt elektryczności w domu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...