Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Dzięki wielkie za info. Czyli reasumując musze przed podpisaniem umowy uprzedzić, że chciałbym robić "sam" gazociąg i przedstwić im kosztorys. Czy kosztorys składam na jakimś "ichnim druku" ? A możesz może polecić jakiegos sprawdzonego lokalnego wykonawcę ?

 

Mario, jednym z lokalnych bossów od wody i gazu jest Krzysztof Dobrosielski 501206216. On robi kosztorys (kartka z ksero z trzema kwotami) i załatwia większość formalności. W kwestii terminów to ja złożyłem wniosek o zawarcie umowy w lipcu 2006 a podpisałem ją w lutym. Zatwierdzony projekt odebrałem w zeszłym tygodniu. Teraz tylko pozwolenie na budowę i będzie z górki :lol: Twoje plany podłączenia w tym roku oceniam jako dosyć ambitne ;)

 

.

 

dokładnie tak, nam robił Pan Krzysztof

 

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś z forumowiczów musiał podobnie jak ja szukać wody na głębokości powyżej 30 m? Podobno potrzebne są do tego specjalne uprawnienia górnicze. Czy znajdzie się dobra dusza, która podeśle mi kontakt na studniarza z takimi uprawnieniami?

Tak mi się kojarzy, że to nie studniarz musi mieć uprawnienia tylko inwestor pozwolenie na odwiert.

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej,ale sie porobilo w tej gazowni, tak sobie czytam i współczuje. uwinęłam sie w zeszłym roku z wszystkimi mediami w 6 msc. gaz zleciłam w gazowni i zrobili przyłacze szybko i sprawnie, wodociąg 56m i kanalizę 11m robil pan Krzysztof- super wszystko sam załatwił.Prąd też zleciłam w elektrowni i wszystko bylo ok- przyłacze w 3 tygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie w niedzielę z ranka ;) i znowu szaro buto i ponuro, dobrze, że jest to forum to przynajmniej się nie nudzę :)

 

podpowiedzcie mi czy rozpoczęcie robót budowlanych mogę zgłosić na miesiąc wcześniej? czy jest to jakiś problem i musi być zachowane te 7 dni?

i jeszcze, jakie dokumenty muszę dokładnie wtedy złożyć, wiem, że jakieś, (ale nie wiem jakie :-? ) które dostarczy mi kierownik budowy, ale czy ja od siebie dotyczące budowy też czy nie?

 

i jeszcze jedno pytanko, czy ktoś może korzystał z jakiejś firmy spedycyjnej z wawy lub okolic? potrzebuję przywieść więźbę z okolic stalowej woli (ok 300km od wawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o rozpoczęcie robót budowlanych to idziesz do starostwa wypełniasz wniosek który da ci pani w okienku inspektorat budowlany ( czy coś takiego) do tego dołanczasz xero pozwolenia na budowe i papiery od kierownika budowy. Te papiery to jedo deklaracja że podejmuje się nadzoru nad budową i ego uprawnienia budowlane. Zresztą twój kierownik budowy będzie wiedział jakie dokumenty ma ci dać. To wszystko składasz w okienku i po 7 dniach wolni ci spokojnie zacząć budowe. Jak masz prą oczywiście bo ja już 10 dni czekam na to aż zakład energetyczny założy mi licznik :))

 

 

quote="RenataS"]witajcie w niedzielę z ranka ;) i znowu szaro buto i ponuro, dobrze, że jest to forum to przynajmniej się nie nudzę :)

 

podpowiedzcie mi czy rozpoczęcie robót budowlanych mogę zgłosić na miesiąc wcześniej? czy jest to jakiś problem i musi być zachowane te 7 dni?

i jeszcze, jakie dokumenty muszę dokładnie wtedy złożyć, wiem, że jakieś, (ale nie wiem jakie :-? ) które dostarczy mi kierownik budowy, ale czy ja od siebie dotyczące budowy też czy nie?

 

i jeszcze jedno pytanko, czy ktoś może korzystał z jakiejś firmy spedycyjnej z wawy lub okolic? potrzebuję przywieść więźbę z okolic stalowej woli (ok 300km od wawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ERNEST SIEK - powoli zaczynam w niego wątpić, podłączał mi wodę i miał zrobić ofertę na całą hydraulikę - robi ją już trzy miesiące.

Jest "zawalony" robota.

Nic dziwnego, jak tyle osob na forum go poleca... Ostatnio wyladowal w Markach - robil mojemu koledze rozprowadzenie kanalizacji na parterze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz-s - pan z Netii powiedział, że w Babicach będzie możliwość podłączenia się do nich za kilka miesięcy - ale drogą radiową, bo robią rozbudowę nadajników.

Rozmawiałeś z Infolinią czy z handlowcem, ktorego tel podawałem? Zadzwoń do niego. Wiesza ulotki, więc chyba by tego nie robił jakby nie było zasięgu. Oczywiścei że mowa jest o drodze radiowej w technologii WiMax.

A infolinia to jest dobra jak chcesz się dowiedzieć o to co i tak w necie na stronie możesz znaleźć szybciej.

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie w niedzielę z ranka ;) i znowu szaro buto i ponuro, dobrze, że jest to forum to przynajmniej się nie nudzę :)

 

podpowiedzcie mi czy rozpoczęcie robót budowlanych mogę zgłosić na miesiąc wcześniej? czy jest to jakiś problem i musi być zachowane te 7 dni?

i jeszcze, jakie dokumenty muszę dokładnie wtedy złożyć, wiem, że jakieś, (ale nie wiem jakie :-? ) które dostarczy mi kierownik budowy, ale czy ja od siebie dotyczące budowy też czy nie?

 

i jeszcze jedno pytanko, czy ktoś może korzystał z jakiejś firmy spedycyjnej z wawy lub okolic? potrzebuję przywieść więźbę z okolic stalowej woli (ok 300km od wawy)

 

Renato zgłoszenie rozpoczecia robót możesz zrobić nawet 2 m-ce przed. Jeżeli chodzi o transport to wszystko zależy od tego jakiej długości są najdłuższe elementy, oraz waga całego ładunku. proponuje popytać na składach najpewniej coś zaproponują. Druga sprawa uważaj żeby nie przywieżć jej za wcześnie aby brak właściwego ułożenia nie pokrzywił drewna.

 

Pozdrawiam

Czy masz już nową ekipę - z tego co piszesz wynika że tak. To co zrobiła poprzednia - o pomstę do nieba woła !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Mam do was starsi praktycy pytanie czy to się zdarza i jest w porządku że gdy ekipa ma już niewiele do skończenia (>1h) aby zasypac i zagęścić zasypkę fundamentów, jest sobota 19 - ta a koparkowy mówi ja muszę jechać do domu? Dodam że ekipa wyjeżdzała od niedzieli na tydzień do siebie w góry.

 

Co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałeś z Infolinią czy z handlowcem, ktorego tel podawałem? Zadzwoń do niego. Wiesza ulotki, więc chyba by tego nie robił jakby nie było zasięgu. Oczywiścei że mowa jest o drodze radiowej w technologii WiMax.

A infolinia to jest dobra jak chcesz się dowiedzieć o to co i tak w necie na stronie możesz znaleźć szybciej.

Pozdr

Łukasz

 

:oops: Nie mogę się doszukać tego numeru do handlowca - możesz podać jeszcze raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renato zgłoszenie rozpoczecia robót możesz zrobić nawet 2 m-ce przed. Jeżeli chodzi o transport to wszystko zależy od tego jakiej długości są najdłuższe elementy, oraz waga całego ładunku. proponuje popytać na składach najpewniej coś zaproponują. Druga sprawa uważaj żeby nie przywieżć jej za wcześnie aby brak właściwego ułożenia nie pokrzywił drewna.

 

Pozdrawiam

Czy masz już nową ekipę - z tego co piszesz wynika że tak. To co zrobiła poprzednia - o pomstę do nieba woła !!

 

Więźbę będę sprowadzała dopiero tydzień przed jej położeniem, ale już szukam transportu, bo ten tartak gdzie zamawiamy więźbę nie dysponuje transportem na taką odległość.

 

mam nową ekipę :D dzięki jednej z naszych forumowiczek :)

jedynie z tego powodu wszystko przesunie mi się na sierpień, ale to nie jest aż tak duży problem. dobrze, że wogóle kogoś znalazłam o tej porze :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko oby ta ekipa szczęsliwie zbudowała co ma zbudowac:)

Nam juz 2 zwiały od ocieplen aktualnie czekamy na 3 za tydzien ma wejsc oby do 3 razy sztuka;)

Ja czekam na tynkarzy zewnętrznych - nie przyszły mi 3 ekipy - oby było do 4 razy :D - całe szczęście, że u mnie to już końcóweczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do nieco bardziej zadomowionych w gminie. Jaką agencje ochrony polecacie? Z szybkiego rozeznania wynika że ceny są dosyć podobne wiec istotne jest jak to się sprawuje w praktyce.

I pytanie bonusowe - czy z paletami po wszelakich materiałach można zrobić cokolwiek bardziej sensownego niż ognisko? Czy ktoś to skupuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że z tą już będzie ok, umowa podpisana, zaliczka wpłacona i tylko czekamy na rozpoczecie i juz się cieszymy jak to będzie ;)

 

jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że jak już się rozpocznie to nam się wszystkiego odechce, ale chyba nie muszę Wam, którzy już budują przypominać jaki to na początku jest stan podniecenia :D

 

mam jeszcze pytanie do osób u których wodę i kanalizację robił Ernest Siek,

powiedział mi żebym nie zostawiała żadnych przepustów w fundamentach i zasypała je i dopiero potem dzień przed wylaniem chudziaka na podłogi on wchodzi i układa wszystkie rury. czy rzeczywiście on zrobi to wszystko w ciągu jednego dnia? a jak trzeba się będzie przebijać przez fundament? a napewno trzeba będzie?

wiem, że to on jest fachowiec i wie co mówi, ale jakoś nie daje mi to spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renata to teraz trzeba zaliczke wpłacac? Ale co oni sami materiały kupuja? czy po co ta zaliczka? Ja tam sie boje zaliczek właśnie przez to ,że ekipy z podpisanymi umowami właza popracuja 2 dni i tyle ich widziałam i tylko bym ryczała po zaliczkach hehe:) A jak sie potem w kwestii umowy upominam to tylko mi sad zostaje niestety.

juz jedno pismo przedprocesowe mam na swoim koncie i nawet podziałało:)

Czego Tobie nie zycze;)

 

A wogóle to witaj prawie sąsiadko my zza koscioła w Borzecinie wiec ewentualne latorosle moga sie w szkole /przedszkolu spotkac choc nasze do przedszkola w Wawce ruszaja od wrzesnia juz sie boje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...