Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Renata to teraz trzeba zaliczke wpłacac? Ale co oni sami materiały kupuja? czy po co ta zaliczka? Ja tam sie boje zaliczek właśnie przez to ,że ekipy z podpisanymi umowami właza popracuja 2 dni i tyle ich widziałam i tylko bym ryczała po zaliczkach hehe:) A jak sie potem w kwestii umowy upominam to tylko mi sad zostaje niestety.

juz jedno pismo przedprocesowe mam na swoim koncie i nawet podziałało:)

Czego Tobie nie zycze;)

 

A wogóle to witaj prawie sąsiadko my zza koscioła w Borzecinie wiec ewentualne latorosle moga sie w szkole /przedszkolu spotkac choc nasze do przedszkola w Wawce ruszaja od wrzesnia juz sie boje:)

 

witam, witam, ja co prawda jeszcze się nie dorobiłam latorośli, ale wszystko przede mną ;)

 

a co do zaliczki, to tylko 1000zł tak dla pewności naszej i ich, ale i tak nie mam tej pewności, a materiały kupujemy sami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam jeszcze pytanie do osób u których wodę i kanalizację robił Ernest Siek,

powiedział mi żebym nie zostawiała żadnych przepustów w fundamentach i zasypała je i dopiero potem dzień przed wylaniem chudziaka na podłogi on wchodzi i układa wszystkie rury. czy rzeczywiście on zrobi to wszystko w ciągu jednego dnia? a jak trzeba się będzie przebijać przez fundament? a napewno trzeba będzie?

wiem, że to on jest fachowiec i wie co mówi, ale jakoś nie daje mi to spokoju

Ernestowi zgłoś trzy dni przed - ma dużo roboty. U mnie robił ok. 5 godzin, przepustów nie zostawiałam sam sobie wszystko wykuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze polecic mi osobe, ktora projektuje i wykonuje przylacze gazowe?

I zalatwia wszystkie dokumenty z gazownia? Czekam na umowe, jak zreszta wielu z Was :-?

Polecam p. Józefa Pytla. Robił projekt i wykonanie przyłącza gazoego, instalację gazową wewnętrzną, przyłącze wody i kanalizacji. Ma układy gdzie trzeba. Szybko, sprawnie i chyba nie za drogo bo inni chcieli więcej.

Pozdrawiam, Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo skład zabiera my sie umówilismy z girlsbudem ,że zabiorą.

no, tak nie do konca. one placą zastaw za palety, o czym zapomniały mi powiedzieć i nie tyle się umówiłem, że im oddam, co im raczej zależy żeby odebrać. niestety wykonawca nieco ich poniszczył, bo chętnie oddałbym wszystkie.

 

apropos netu. dostałem do ręki od jednego pana oferte netową. nazywają się Netfala. mieliście z tym doczenienia? mówią że dają symetryczny necik i, co ważne u mnie, mają blisko mnie, w Borzęcinie, nadajnik.

http://www.netfala.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Szanownych Babiczan mógłby podzielić sie namiarami na dobrego dystrybutora bram garażowych, najchętniej HORMANNA.

ja znalazłem na alledrogo człowieka z sochaczewa, który suma sumarum wyszedł całkiem niedrogo. nie mam wprawdzie jeszcze tej bramy :) więc trudno go polecić, ale ceny ma przystępne. ja wprawdzie wziałem normstahla, ale hormanna też ma, i wiele innych.

Elmont, [email protected].

zapytać nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi, gdzie ja mogę kupić "zetkę"? taki kanał w kształcie litery Z o przekroju prostokątnym, do wentylacji (kotłowni i garażu, oraz być może do napowietrzenia kominka)

 

Najtaniej i najszybciej będzie w sklepie hydraulicznym - z rury kanalizacyjnej - no chyba że są jakieś przeciwskazania u Ciebie, w każdym bądź razie widziałem takie rozwiązanie u paru osób i też tak zrobiliśmy.

No i nie wiem jak z napowietrzaniem kominka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej i najszybciej będzie w sklepie hydraulicznym - z rury kanalizacyjnej - no chyba że są jakieś przeciwskazania u Ciebie, w każdym bądź razie widziałem takie rozwiązanie u paru osób i też tak zrobiliśmy.

No i nie wiem jak z napowietrzaniem kominka...

w sumie fakt. tyle, że ja chciałem zmieścić się z tym w ociepleniu, żeby widać nie było. jakiej średnicy rury wykorzystałeś?

 

a kominek... po prostu wlot wyszedł mi poniżej poziomu gruntu, jak dosypałem ziemi, i chcę to nieco do góry wynieść. wlot znaczy. tez miło by było zmieścić się w elewacji (15cm styropianu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Szanownych Babiczan mógłby podzielić sie namiarami na dobrego dystrybutora bram garażowych, najchętniej HORMANNA.

ja znalazłem na alledrogo człowieka z sochaczewa, który suma sumarum wyszedł całkiem niedrogo. nie mam wprawdzie jeszcze tej bramy :) więc trudno go polecić, ale ceny ma przystępne. ja wprawdzie wziałem normstahla, ale hormanna też ma, i wiele innych.

Elmont, [email protected].

zapytać nie zaszkodzi.

 

Ja tez u nich zamówiełem Wiśniowskiego. Wg mnie spoko ludzie i cenowo OK.

tel. 502381046

 

ps. w niezłych cenach maja okna na profilach VEKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

czy ktoś z Szanownych Babiczan mógłby podzielić sie namiarami na dobrego dystrybutora bram garażowych, najchętniej HORMANNA.

Dzięki i pozdrawiam

W Hormanie specjalizuje sie firma Amper z Oltarzewa, tel. 609 666-105.

Cenowo sa dosyc konkurencyjni.

 

Ja co prawda kupowalem Normstahla, bo bardziej mi odpowiada niz Hormann, ale jesli chodzi o Hormana to maja pelna oferte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jakie przepusty robiliście w fundamentach?

bo już wiem, że do wody i do kanalizacji pan Siek nie potrzebyje, planujemy też przepusty do prądu, GWC, czerpnie do kominka,

i zastanawiamy się nad odkurzaczem centralnym, przepustami do domofonu i oświetlenia do ogrodu

czy nie za dużo tych "dziur" w fundamentach?

napiszcie jakie Wy zostawialiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda wchodzi poda lawy, prezpust do kanalizacji robi hydraulik. U nas ludzi ot GWC, zrobili prezpust i otarzu zalozyli czes crury do GWC(u nas 2.5m), ktora jest w budynka. Rura doprawadzaca powietrza do kominku sa dwie szkoly, ale u nas jest pod chudziakem i stercy narazie 50cm z scian fundamentowej. Mozna ja zrobic w steropianem, pod wylewkami. Przepust na prad nie zostawialismy..elektrik powiedzial ze nie trzeba, potem on sam sobie poradi, to jest tylko kabel..Jesli planuje bernarka (ozimienie) najlepej zrobic do uzbrojenie law fundamentowej.. my neistety o tym zapomnielismy..;-(( Prepusty do otkurzca centralnego sie robi, juz jak sa sciany. stan surowy otwarty. Ekipa wchodzi razem s elektykami, hydraulikami, DGP i rekuperacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...