Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Czy ktoś z Was ma może do odsprzedania używany licznik prądu trójfazowego ? Potrzebny mi jest na czas budowy, a ten który mam okazał się być licznikiem prądu biernego, zamiast czynnego (nie pokazywał kWh tylko chyba Ah :evil: )

 

Ewentualnie gdzie mogę takie uzywane cudo nabyć. Na allegro nie ma, w ogłoszeniach drobnych też brak, a w nowy licznik nie ma co inwestować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gildor,

dzięki za info. Ja mam ofertę na cały system, tzn okablowanie plus czujniki plus centralka. To chyba instalował Ci ktoś inny niż elektryk?

pisałem, że okablowanie robił mi elektryk. wyprowadził mi wszystkie kable pod czujki i pod centralkę. zostało zamontować czujki, co nie jest jakimś wielkim elementem wykonawczym, żebym sam tego zrobić nie mógł, oraz zainstalowanie centralki, co pewnie wykona mi ktoś, od kogo czy też przez kogo kupie daną centralkę. a do tego dobiorę sobie później monitoring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alarm story ....

 

u mnie okablowanie zrobil elektryk, natomiast czujki i cala instalacje + monitoring zalozyla juz firma XXX.

Moze samemu jest taniej, ale wtedy trzeba dobrze przestudiowac umowe ... bo pozniej okaze sie ze czujka byla zle zamontowana ...albo bez atestu ...albo jeszcze co innego ...

oczywiscie lelktryk nie przewidzial wszystkiego i nie obylo sie bez bezprzewodowych czujnikow

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie odbioru instalacji wodno-kanalizacyjnej, w dzienniku budowy jest protokół odbioru i zastanawiam się, czy ktoś z ekobabic będzie odbierał te instalacje? czy wykonawca musi podpisywać jakieś dokumenty?

 

mam okazję skorzystać z tańszego wykonania przez szwagra, ale on jest hydraulik amator i nie ma na to papierów. zastanawiam się, czy może mi to zrobić czy będę miała przez to tylko problemy. taki sam problem mam z instalacją elektryczną, bo mąż sam chce ją wykonać

 

poradźcie, czy można takie instalacje wykonać systemem "gospodarczym" czy nie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam właśnie wycenę na okablowanie z Solid Security i nie wiem, jak to ma się do ofert innych firm.

Prosze o informacje, czy zakładaliście instalację alarmową przez Solid (lub innych "ochroniarzy"), czy też to robiła jakaś niezależna ekipa?

Którą firmę polecacie (do ochrony i do instalacji)?

Pozdr.

 

 

Nie polecam rozwiązania w którym wykonawca alarmu i ochrona to ta sama firma. Moim zdaniem dużo lepszym rozwiązaniem jest gdy kto inny robi alarm a kto inny chroni - wtedy jedni kontrolują drugich. Poza tym firmy ochroniarskie robią systemy alarmowe schematycznie praktycznie każdy jest taki sam i na takich samych podzespołach (co bardzo ułatwia pracę złodzieją).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do odsprzedania (tanio)troche materialow: styropian pod wylewki 5 cm okolo 3m3 + jakies pojedyncze arkusze i scinki 1 cm, 2 cm, 4 cm, styropian do ocieplen (12 cm - cos kolo 2m3), jakies narozniki oraz inne bzdury kanalizacyjne + 100 m rury alu-pex do podlogówki. Zainteresowanych zapraszam na priv.

Kochani, szukam przy okazji jakiegos w miare dobrego i niedrogiego parkieciarza i ewentualnie kogos od sufitow podwieszanych pod halogeny (tak na marginesie czy sa jakies zasady rozliczania robocizny -za metr kwadratowy czy inaczej - chcialbym miec ogolna orientacje ile takie cos kosztuje)

Pozdrawiam

Pawel N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Mam pytanie dotyczące kominów palnych. Był u mnie dziś hydraulik i romawialismy o piecach kondensacyjnych. z tego co mówił to w komin wkłada się rure tzw. kwasówkę i w ten sposób tworzy się komin dwupłaszczowy który jest wystarczający dla takiego pieca. Taka rura ( 7 metrów) kosztuje chyba około 2000zł, i wreszcie pytanie - znacie może jakieś inne tańsze rozwiąznia?

 

Coś mi sie wydaje że niezbyt jasno się wyraziłem ale bardziej doświadczeni pewnie wiedza o co chodzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Mam pytanie dotyczące kominów palnych. Był u mnie dziś hydraulik i romawialismy o piecach kondensacyjnych. z tego co mówił to w komin wkłada się rure tzw. kwasówkę i w ten sposób tworzy się komin dwupłaszczowy który jest wystarczający dla takiego pieca. Taka rura ( 7 metrów) kosztuje chyba około 2000zł, i wreszcie pytanie - znacie może jakieś inne tańsze rozwiąznia?

 

Coś mi sie wydaje że niezbyt jasno się wyraziłem ale bardziej doświadczeni pewnie wiedza o co chodzi.

 

Pozdrawiam

 

Jeśli masz komin normalnych rozmiarów (24x24) to nie trzeba dawać rury dwu płaszczowej tylko rurę jedno płaszczową (spaliny są wyrzucane przez rurę pojedynczą a powietrze jest zasysane z samego szachtu kominowego). Jedynie na odcinku od pieca do komina potrzeby jest odcinek dwupłaszczowy.

Koszt komina w takiej konfiguracji to ok. 1000 zł (Vaillant).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie....wiem, że temat był pewnie wałkowany ale nie mam dzisiaj stałego dostępu do netu i nie mogę dłużej poszperać.

 

Wiem, że do kominka musi być doprowadzone powietrze z zewnątrz. Czytałem na forum, że dużo osób stosuje rurę fi 160. Temat kominka jako tako pojąłem.

 

Czy do pomieszczenia gdzie będzie piec gazowy (prawdopodobnie jedno funkcyjny z zasobnikiem) też musi być prowadzona jakaś rura z dostarczająca powietrze z zewnątrz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...