Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakie są aktualne stawki za kierownika budowy?

 

Zmieniam kierownika i ten drugi będzie nadzorował: dach i stan deweloperski. Budowa trochę potrwa, wiadomo. Więc nie wiem, jak się z kierownikiem umówić - stawka za miesiąc czy za wizytę czy za cała robotę?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

My mamy umowione za całą budowę, bez wzgledu na ilośc wizyt.

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do pomieszczenia gdzie będzie piec gazowy (prawdopodobnie jedno funkcyjny z zasobnikiem) też musi być prowadzona jakaś rura z dostarczająca powietrze z zewnątrz ?

jak piec gazowy z otwartą komorą spalania, to radzę jednak zastosować jakąś zetkę. komin to wywiew, a piec musi dostać powietrze do spalania i bierze je z pomieszczenia. jak je szczelnie zamkniesz, to może się "zadusić". poza tym, kominiarz może Ci nie odebrać budynku jak nie zrobisz nawiewu takowego.

właśnie byłem w lerułamerlę zanabyć zestawik takiej "Zetki". tylko nie wiem czy nie za mały przekrój to ma... bo to tylko 15x5cm, a w projekcie mam 20x20 i ktoś mi tu proponował wykonanie tego z rur kanalizacyjnych fi 160, ale to za grube wychodzi zeby ladnie schować...

 

a co do kominka, to aż fi 160? ja mam fi 110.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gildor,

 

Z-tka jest niezbedna, zarowno ze wzgledow :

- papierowych (nie odbiora budynku)

- higienicznych (nie bedzie ciagu wstecznego w kanalach wywiewnych)

jak i ze wzgledow bezpieczenstwa.

 

Twoje "radze jednak zastosowac" jest stanowczo zbyt slabe ;-))

 

LUDZIE ROBTA ZETKI BO POZNIEJ NERWY KUCIE SCIAN, NIEPOTRZEBNE WYDATKI, strata czasu, ponowne szukanie fachowcow !!

 

FI 110 do kominka to jakies nieporozumienie! chyba ze masz wysoki komin i planujesz jakas kózkę malutką.

 

Np. tarnawa wymaga przekrojów minimum FI160, a Tarnawy 18 kW musza miec FI200.

 

Zmieniaj poki mozesz!!!

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE ROBTA ZETKI BO POZNIEJ NERWY KUCIE SCIAN, NIEPOTRZEBNE WYDATKI, strata czasu, ponowne szukanie fachowcow !!

ok :)

ale o jakim przekroju się stosuje? to moje nabyte w leruła, 15x5cm jest wystarczające? taki wlot i przelot, a wejście na zewnątrz na kratke 20x20cm.

 

FI 110 do kominka to jakies nieporozumienie! chyba ze masz wysoki komin i planujesz jakas kózkę malutką.

jaki to jest wysoki komin? mam chyba 8m. kominek będzie zamknięty.

 

Zmieniaj poki mozesz!!!

ja nie mogę :) moja rura jest już zamurowana.

 

btw. mówimy tu ciągle o rurze do dopowietrzania kominka, a nie kominowej. tą mam... fi 200 (już nie pamiętam czy nie 250), choć chciałem 300, ale bolesławiec nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawo mowi, ze Ztka musi miec 200 cm2, czyli ze swoimi 15 x15 lapiesz sie spokojnie ....

15x5cm. to jest 75cm2. więc za mało. wstawie se ją w takim razie do garażu :) w do kotłowni dam PCV fi160

a ..doprowadzenie Fi110 jest ok - szczegolnie jesli rura nie jest zbyt dluga i mocno pokrecona

jest w zasadzie prosta. tylko wlot będę musiał podnieść jakąś kolejną zetka, bo wychodzi mi poniżej poziomu gruntu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie u nas można kupić zetkę 20x10cm? taka była by najlepsza, bo schow mi się lepiej pod styropianem niż rura fi160. w supermarketach budowlanych widziałem tylko te 15x5

 

i jeszcze o jedno zapytać muszę. balkon. przed zrobieniem wylewki wypadałoby zamontować kotwy, do których będzie mocowana balustrada. balustrada będzie kuta, a balkon jest nad wykuszem, więc dość istotne jest jak zostaną te kotwy zamontowane.

gdzie można w okolicy kupić same kotwy? nie chce na razie decydować się na balustradę, zanim nie zobaczę jak wygląda elewacja. więc na razie bym chciał nabyć już te kotwy i je zamontować jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Odnosnie drewna zobacz w Czosnowie, tel. 794 13 97, 502 953 174

ew. w Antoninowie 797 30 16 (http://www.impregnacja-drewna.pl), ew sklad drewna w Zielonkach

 

Apropos - moglibyscie polecic kogos od alarmów w rejonie Babice-okolice? - nasz instalator sie rozchorowal na dobre :-( i robota stanela...

 

pozdrawiam,

Henio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info w sprawie kierownika, ale podajcie orientacyjne kwoty.

czy 3,5 tyś za taką nieregularną robotę (całość ) to OK? A ile za wizytę - 100zł?

Pozdr.

 

my mamy polecanego na tym forum, 1500zł za 10 wizyt i to tylko stan surowy

 

każda kolejna wizyta na nasze żądanie 150zł, ale tak naprawdę to powiedział, że wystarczy tylko raz na sam koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są aktualne stawki za kierownika budowy?

 

Zmieniam kierownika i ten drugi będzie nadzorował: dach i stan deweloperski. Budowa trochę potrwa, wiadomo. Więc nie wiem, jak się z kierownikiem umówić - stawka za miesiąc czy za wizytę czy za cała robotę?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

150 zł za wizyte zażyczył sobie nasz inspektor nadzoru, tyle samo bierze kiedy jest kierownikiem. Proponował wizyte około raz w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dziś dowiedziłałem się od Pani w Gminie , że moja dziłka w Borzecinie Dużym nie jest w juryzdykcji Spółki Wodnej a melioracja na mojej dziłce to moja sprwa - ja chcę mieć "sucho" to musze się o to zatroszczyć sam...

 

Przyznam sie że moja argumentacja dotycząca opieki na d terenami zmelioryzowanymi przez Gmine wogóle do niej ( tej Pani) nie trafiała...

Tym samym planujemy dla konfortowego przygotowania dziłki po pierwszy podnieśc ją do wysokości ul Kosmowskiej , a po drógie zatrudnić fachowców do wykonania odwodnienia ( drenażu ) tak aby po wybudowaniu domu nie mieć kłopotu na wisnę z podmokłym terenem ogrodu.

 

Prosze zatem pięknie , o kontakty do ludzi zajmujących się takii oto usługami.

 

Pozdrawiam i z góry dziekuję.

 

 

A propos melioracji w tym rejonie - mam działkę w Borzęcinie Małym - czy uważacie, że warto zrobić badanie geologiczne gruntu ? Jeżeli ktoś z Państwa robił - proszę o wszelkie informacje.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...