Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam mały problem. Może jak zawsze pomożecie..

 

Murarz do ogrodzenia z klinkieru mi się zbiesił!

Miał dziś zacząć, ale ... może przyjedzie za miesiąc, albo...

Możecie kogoś polecić - bo temu już nie wierzę.

 

Przy okazji to mam taki pomysł: od umówionch wykonawców bedę żądał kaucji, że przyjdą do roboty na czas. Tylko czy którykolwiek na to się zgodzi?

Pozdrawiam, Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam mały problem. Może jak zawsze pomożecie..

 

Murarz do ogrodzenia z klinkieru mi się zbiesił!

Miał dziś zacząć, ale ... może przyjedzie za miesiąc, albo...

Możecie kogoś polecić - bo temu już nie wierzę.

 

Przy okazji to mam taki pomysł: od umówionch wykonawców bedę żądał kaucji, że przyjdą do roboty na czas. Tylko czy którykolwiek na to się zgodzi?

Pozdrawiam, Robert

 

założę się, że nikogo takiego nie znajdziesz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gildor,

 

prawo mowi, ze Ztka musi miec 200 cm2, czyli ze swoimi 15 x15 lapiesz sie spokojnie ....

 

a ..doprowadzenie Fi110 jest ok - szczegolnie jesli rura nie jest zbyt dluga i mocno pokrecona

 

Y

 

A powiedźcie mi jeszcze kiedy kładzie się rurę doprowadzającą powietrze do kominka. Mój sąsiad miał robioną na etapie stanu zero razem z hydrauliką, natomiast ekipa sugeruje mi, że robi się to na etapie wylewek. Nie wiem jeszcze jaką rurę wsadzić bo jak czytam forum to przekroje są od fi 70 do fi 160. Czy taka 160-siątka schowa mi się przy robieniu wylewek ?

 

Druga sprawa to tajemniczo brzmiąca ZETKA. Rozumiem, że nie robi się jej na etapie stanu zero tylko później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedźcie mi jeszcze kiedy kładzie się rurę doprowadzającą powietrze do kominka. Mój sąsiad miał robioną na etapie stanu zero razem z hydrauliką, natomiast ekipa sugeruje mi, że robi się to na etapie wylewek. Nie wiem jeszcze jaką rurę wsadzić bo jak czytam forum to przekroje są od fi 70 do fi 160. Czy taka 160-siątka schowa mi się przy robieniu wylewek ?

ja miałem robione na etapie wylewek. później zapłacisz za kucie. też Ci tak proponuje. dowiedz się jaka wystarczy Ci do Twojego kominka. ja mam fi110

 

Druga sprawa to tajemniczo brzmiąca ZETKA. Rozumiem, że nie robi się jej na etapie stanu zero tylko później.

tak, później. ale przed elewacją.

 

powtórze: wie ktoś gdzie kupię ZETKĘ 10x20? bo to już bardzo pilne jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do sasiadow z Bozecina Duzego i Malego albo okolic.... Jak u Was jest z pradem? Nasz wykonawca od parkietow twierdzi ze w naszych okolicach jest za slaby prad i maszyny nie chca mu pracowac, mocno sie rozgrzewaja.... Zaden wykonawca wczesniej nie zglaszal nam takich problemow. :roll: Czy tez macie takie problemy na budowie?

aha, przydzial mocy na nasz dom to 10kW, zabezpieczenie 25A :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeljka

No ja mam 16kW i to (według mojego elektryka) dużo jak na domek jednorodzinny. Nie jestem z Twoich okolic, ale pierwsze słyszę o mocnym/słabym prądzie. Jak podłączy sporo urządzeń o dużym poborze mocy to ci wywali korki, to oczywiste, ale związek z grzaniem się urządzeń :-))). Sprawdź czy on się czasem czegoś nie nawąchał ostatnio, może za często przebywa nad otwartą puszką lakieru. To podobno powoduje różne nietypowe reakcje :-))

Ciekaw jestem opinii innych.

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem bardzo ciekawa opinii innych i czekam na odpowiedzi z niecierpliwością.

Parkiet (130m2, jesion, jodełka) robi u nas od pocz. marca. Wtedy zaczął od szlifowania betonu, potem utwardzał, trochę odczekał i jakoś skończyć tej roboty nie może.... Żalił się ostatnio, przy szlifowaniu na prąd, dlatego pytam, bo po paru wymówkach, gdzie wiedziałam, ze nie mówił prawdy, już nie wiem w co mam wierzyć..., choć zawsze cierpliwie wysłuchuję wszystkiego....

Tylko, ze po 15 tygodniach.., mam już dosyć..., bo zawalił kolejny ostateczny termin, chyba już czwarty... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo proszę polećcie mi jakieś dobre namiary na geodetę

 

muszę dokonać inwentaryzacji geodezyjnej i chciałabym kogoś kto to sprawnie wykona (na mapy do celów projektowych czekałam miesiąc i nie chcę już korzystać z usług tego geodety)

Na mapę do celów projektowych czeka się zawsze min. miesiąc i nie jest to wina geodety. Jeżeli czekałaś miesiąc to geodeta jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mapę do celów projektowych czeka się zawsze min. miesiąc i nie jest to wina geodety. Jeżeli czekałaś miesiąc to geodeta jest dobry.

Osobiście mapkę do celów projektowych dostałem po 3 tygodniach. Duzo zalezy od składnicy i od samego uporu geodety. Dla uszczegółowienia pow. nowodworski gm.Czosnów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Była niedawno dyskusja o gazowni - rozpoczynam tę nierówną walkę.

Potrzebuję namiary na wykonawcę. Z naszego forum mam kontakt do p. Krzysztofa Dobrosielskiego. Sopelek polecał p. Józefa Pytla, ale nie mam kontaktu (wysłałem prosbę na priv). Byłbym wdzięczny za jakieś inne namiary.

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Była niedawno dyskusja o gazowni - rozpoczynam tę nierówną walkę.

Potrzebuję namiary na wykonawcę. Z naszego forum mam kontakt do p. Krzysztofa Dobrosielskiego. Sopelek polecał p. Józefa Pytla, ale nie mam kontaktu (wysłałem prosbę na priv). Byłbym wdzięczny za jakieś inne namiary.

Pozdr

Łukasz

 

Wiesław Bojanowski - jak wpiszesz w wyszukiwarkę na forum, to znajdziesz telefon - ja jego numer gdzieś już posiałem - po doświadczeniach z jednym z Panów wymienianych na forum - jak zrezygnowałem z tego kogoś i wziąłem Bojanowskiego, to sprawy nabrały przyspieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...