Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co do odrolnienia to dotyczy ono gruntow organicznych, jezeli budujecie sie w okolicach kwirynowa to grunty sa nieorganiczne i takiego dokumentu nie trzeba dolaczac do wniosku o pozwolenie - wystarczy w opisie zaznaczyc ze mamy ziemie, na ktorej teoretycznie nic nie ma prawa rosna :D

 

Natomiast faktycznie bzdura jest, gdy ktos kupujacy ziemie organiczna klasy VI musi ja odralniac, teoretycznie chodowac na niej moze tylko pieski preriowe.

 

Jedno trzeba przyznac, Marek Kłosek i wogole Bronisze to w porownianiu z pozostalymi urzedami rewelka - no moze poza ZUD :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

cześć!

mam kolejną zagwozdkę: przypuśćmy że mam już mapę do celów projektowych z naniesionym budynkiem. i co? jadę z tym do stoenu, gazowni i innych oczyszczalni żeby złożyć stosowne wnioski o warunki techniczne przyłączenia a później jak już je hipotetycznie uzyskam daję geodecie żeby zrobił projekt przyłączy i udał się do tajemniczego ZUDu? czy coś pokręciłam?

pozdrawiam,

Anka.

 

W kazdej z tych instytucji starasz sie o warunki techniczne.

1. Jezeli chodzi o Stoen czy zaklad energetyczny to najlepiej znalezc pana Henia ktory szybko te sprawe przepchnie - zalatwi warunki umowe i podlaczy Ci prad, taki pan Henio najczesciej pracuje na 1/2 etatu w energetyce, a na 1/2 etatu swiadczy uslugi

Skladasz wniosek z mapa do celow projektowych + oplata 120PLN, czekasz w zaleznosci od mozliwosci pana Henia do 2 tygodni

2. Gazownia - wniosek na Kasprzaka 25, z mapa do celow projektowych, czekasz 1 miesiac, jedyne nieprzyspieszalne miejsce w calej ukladance. po miesiacu mozesz dostac informacje ze inwestycja jest nieoplacalna, pomimo ze pytasz tylko o warunki techniczne, wowczas dodatkowe 2 ygodnie opoznienia

3. Woda - w zasadzie od reki, zwroc uwage czy w warunkach technicznych wpisali numer Twojej dzialki, bo na wspomnianym ZUD'zie ostatnio wywalili projekty calego powiatu za zle wystawione warunki przez Eko-Babice

 

Projekty wykonania i przejscie przez ZUD to zupelnie inna sprawa.

Dla kazdego z projektow osobno geodeta przez ZUD przepycha wstepny projekt czy to gazociagu czy wodociagu, nastepnie odpowiedni projektant robi projekt, potem skladasz wniosek o pozwolenie na budowe do starostwa , badz zawiadamiasz starostwo (zalezy od skali problemu), a potem wykonujesz (zatrudniasz firme, ktora robi) proszac gmine o np. wejscie w droge gminna.

 

 

To tak tytulem wstepua, a poza tym to powodzenia ... :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odrolnienia to dotyczy ono gruntow organicznych, jezeli budujecie sie w okolicach kwirynowa to grunty sa nieorganiczne i takiego dokumentu nie trzeba dolaczac :p

No niestety nie masz racji. Bez decyzji o odrolnieniu nie dostaniesz pozwolenia na budowę. To taka formalność i myślę, że nie ma się co dalej rozpisywać na ten temat. A w Kwirynowie dalej niektórzy uprawiają swoje poletka.

Kateb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odrolnienia to dotyczy ono gruntow organicznych, jezeli budujecie sie w okolicach kwirynowa to grunty sa nieorganiczne i takiego dokumentu nie trzeba dolaczac :p

No niestety nie masz racji. Bez decyzji o odrolnieniu nie dostaniesz pozwolenia na budowę. To taka formalność i myślę, że nie ma się co dalej rozpisywać na ten temat. A w Kwirynowie dalej niektórzy uprawiają swoje poletka.

Kateb

 

Niestety mam, bo przez to przebrnalem. Przy wszelkich formalnosciach sa wyjatki - tak jak napisalem ziemia organiczna wymaga odrolnienia, nieorganiczna nie - wystarczy ustosunkowanie sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy budujący!

Jestem tutaj nowa :oops:

Gratuluję wszystkim samnozaparcia w budowaniu. My kupiliśmy gotowy dom i troche go będziemy udoskonalać w lipcu.

Piszę na tym forum ponieważ chciałabym podziękować jednemu z Was za gruz, który zabrałam do bagażnika focusa. Potrzebowałam na "fundamenty" huśtawki i domku dla dzieci. Jeszcze raz wielkie dzięki! :D

Najpierw sama potrzebowałam gruz a niedługo będę mieć do oddania. W związku z remontem łazienki będę miec trochę takiego łazienkowego gruzu (z kawałkami płytek). Jeżeli ktoś potrzebuje w lipcu to chętnie oddam.

Pozdrawiam! :wink:

:D Cześć Ahonia!

Nie ma za co - polecam się na przyszłość.

A na forum Babickie możesz zaglądać ot tak, a nie po to, żeby zaraz dziękować, puki co nie ma grupy Izabelin 8). Poza tym jako ciekawostka - Izabelin dopiero od kilku lat jest samodzielną gminą, wcześniej należał do gminy Stare Babice.

 

Pozdrawiam

 

Pragne poinformować zainteresowanych ze Grupa Izabeli własnie wczoraj powstała :). Zapraszam

Co prawda wyglada to na rozbicie dzielnicowe ale nic nie stoi na przeszkodzie by brać udzial nadal wymieniać sie informacjami miedzygrupowo :wink:

Pozdrawiam sasiadów zza miedzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...