Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

gilgor no nie wiem. jednak gips nadaje gładkościi - szczególnie widać to pod farbą.

Jak możesz to wyślij mi namiary na twoja ekipę - zobacze co mi zaproponują.

 

ale oni robią tylko gipsowe z agregatu. ja nie mam nic przeciwko CW, przeciwnie, chciałem takie, tylko ekipy na czas nie znalazłem. mówie jedynie, że drogo jak 30pln za samą robociznę, bo za 600m2 zapłacisz samej robocizny 18kpln a do tego jeszcze materiał... po prostu znajdź tańszą ekipę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak tynki to wtrące swoje 3 grosze bo akurat u mnie tynkują :D

 

Moze najpierw trochę teorii, polecam:

 

http://www.kalejbud.pl/polecamy%20str/p_tynki2.html

 

A teraz co wiem praktycznie na dziś, pewnie najlepiej by było gdyby zrobić tak jak pisze Krzysiek, ręcznie zarzutka, potem wapienko, potem gładzie i jest super. Koszt tak jak wiecie ok 30 robocizna + ok 20 materiały to ok 50 dych za m2

 

U robią robią wszystko z agregatu, w garażu i łazienkach ze względu na zwiąkszoną wilgotnośc CW agregatem, reszta cała gipsowa agregatem.

 

Koszt 26/m2 (robocizna+materiał) bez względy jaki tynk.

 

Podsumowanie

W moim nie za dużym domku jest ok 750m2 ścian , w pierwszej wersji tynki wychodzą 37500 a w drugiej 19500. Dla mnie jest to spora różnica.

Dodatkowo ze świeczką teraz szukac tynkarzy do ręcznej roboty.

 

Proponuję nie podejmowac tematów oddychania tynków i innych tego typu na forum grupy Babickiej!

 

ps. Maximus jest jeszcze opcja nie robienia gładzi po CW tylko zatarcia piaskiem kwarcowym, wygląda to naprawdę niezle wiąc jeśli zdecydujesz sie robic reczne to wez to pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pytania:

 

- nie zostało komuś wełny mineralnej na elewację w płytach 12cm grubiści? potrzebuję ze 2 paczki. a może ktoś wie gdzie kupię żeby było?

 

- gdzie można kupić najtaniej parapety zewnętrzne takie na metry, ale nie koniecznie blaszane? jakieś PCV są? co Wy w ogóle za parapety montujecie u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- gdzie można kupić najtaniej parapety zewnętrzne takie na metry, ale nie koniecznie blaszane? jakieś PCV są? co Wy w ogóle za parapety montujecie u siebie?

 

Czemu nie blaszane? Ja kupiłem aluminiowe i póki co czyli 2 tygodnie po montażu jestem zadowolony :) Wszyscy fachowcy z którymi rozmawiałem polecali mi właśnie takie. Kupowałem w firmie Jachon przy warszawskiej . Mają też pcv ale nie wiem czy to dobry pomysł na zewnątrz.

Co do cen to nie gwarantuje że są najtańsi w okolicy ale najdrożsi też nie.

http://www.jachon.com.pl/

 

edit. P.e.t.e. był szybszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......................

No ale nikt mi nie odpowiedział czy 15zł za szpryce i potem 15 za gips to dużo (materiał mój oczywiście)??

 

............................................

 

Do mnie mają przyjść tynkarze od tynków zewnętrznych - robię tradycyjne cementowo-wapienne - zgodziłem za 15 PLN z m2 za tynk bez koloru, ale zewnętrzne zawsze liczą drożej bo dużo biegania po rusztowaniach.

Gładzie gipsowe - dla mnie mistrzem świata jest pan Tomek z Lipkowa - to co zrobił u moich rodziców.... no naprawdę chciałbym się przypiórkować :wink: do czegokolwiek, ale nie dało się - w zeszłym roku w grudniu liczył bodajże 12 PLN za gładź + 2 PLN za pomalowanie (o ile mnie pamięć nie myli) ale terminy ma już na przyszły rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stan zero od tygodnia. Poprzeliczaj sobie z projektu podstawiając moje ceny i będzie rząd wielkości.

 

Fundament około 14*8 (112m2).

 

Weszło:

- 14m3 B20 na ławę (14*264netto=3700)

- 1200 bloczków na poczatek (4700 brutto),

- Stali kupiełem za około 2200-2500 brutto (nie pamietam a faktury mam w domu) ale zostało mi jeszcze trochę -przydada się później.

- 7 wywrotek ziemi *220

-1400 rurki i robocizna hydraulika

- razem z humusem 600 koparka

 

i w tym momencie miał być chudziak ale przyszedł kiero i wszyscy stwierdzili, że jest za nisko w stosunku do drogi i mnie zaleje. Podnieslismy o 3 bloczki i doszło:

 

- 5 wywrotek *220 (1100)

- dwie godziny koparki (200)

- bloczki i mazidła 1100pln

- 9m3 chudziaka po 220 netto (2000).

- 500 za pompę (ryczałt bez mierzenia czasu i kilometrów)

- 500 za cement,

- furmanka piachu koło 300 pln,

-ocieplenie fundamentu koło 1500.

 

Jeszcze rózne pierdy o których staram się zapomnieć :wink:

 

Do tego robocizna 6500 i wyszło prawie 30 000 za całość. Czeka mnie jeszcze docieplenie trzech wartst wyniesionych bloczków (są zamalowane visbitem). Ale to już za jakich czas bo są dużo ponad ziemią.

 

Wydaje mi się, że masz drogą robociznę i niedoszacowane materiały. Znaczy się ja bym poszukał tańszego wykonawcy ale liczył się z większa kasą na materiały. Mi wychodzi 58zł/m2 a moja ekipa nie jest z niżyn cenowych. Fakt, że umowa podpisana rok temu. Tak jak wspomina gildor trudno jest oszacować ile wyjdzie cena fundamentu do momentu jak nie wejdzie ekipa i nie zaczną kopać. Częśc materiałów można kupić czasem bez vat ale mi potrzeba trochę faktur.

 

U mnie dzisiaj tyczenie budynku, fundament za tydzień. Przyznam, że przeraziła mnie trochę suma, ale u mnie będzie niestety jeszcze wyższa, budynek 21x11, szerokość ławy 80cm. Możesz mi napisać gdzie kupowałeś stal, beton, piach, bloczki itd..? Ja najtańszą stal znalazłam w Łomiankach, beton w Czosnowie (mam jeszcze inną opcję, ale nie wiem czy wyjdzie), piachu jeszcze nie szukałam, bloczki i prawie wszystkie materiały ściągam z Minoru z Tarchomina, bo ceny w składach „Babice i okolice” powaliły mnie z nóg. Np. na tonę cementu „1” ja płacę 588,50zł brutto, a w składzie w Borzęcinie przy Kosmowskiej chcą 680, a w Babicach mają tylko „2”za 560, za bloczek płacę 4,17, a w Babicach chcą 5,30. O cenie robocizny nie mogę mówić, bo mam cenę za całość budynku.

 

Mam jeszcze pytanie, co do podniesienia fundamentów. My też się zastanawiamy czy nie podnieść jeszcze o jeden bloczek (a mamy już z 9), czy może być taki wysoki fundament i czy wystarczy tylko wpis w dzienniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie blaszane? Ja kupiłem aluminiowe i póki co czyli 2 tygodnie po montażu jestem zadowolony :) Wszyscy fachowcy z którymi rozmawiałem polecali mi właśnie takie. Kupowałem w firmie Jachon przy warszawskiej . Mają też pcv ale nie wiem czy to dobry pomysł na zewnątrz.

Co do cen to nie gwarantuje że są najtańsi w okolicy ale najdrożsi też nie.

http://www.jachon.com.pl/

byłem u nich akurat wczoraj zanim napisałem posta :)

nie mają PCV tylko aluminium i stal i jakiś kamień. ja nie zdecydowałem jeszcze jakie, pytałem co lepsze :) bo mi nikt nic nie polecał. poza tym, wychodzi, że musze brać białe, stąd mieszane uczucia mam. aluminiowe są 2 razy droższe od stalowych... cóż, będę musiał przeliczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie dzisiaj tyczenie budynku, fundament za tydzień. Przyznam, że przeraziła mnie trochę suma, ale u mnie będzie niestety jeszcze wyższa, budynek 21x11, szerokość ławy 80cm. Możesz mi napisać gdzie kupowałeś stal, beton, piach, bloczki itd..? Ja najtańszą stal znalazłam w Łomiankach, beton w Czosnowie (mam jeszcze inną opcję, ale nie wiem czy wyjdzie), piachu jeszcze nie szukałam, bloczki i prawie wszystkie materiały ściągam z Minoru z Tarchomina, bo ceny w składach „Babice i okolice” powaliły mnie z nóg. Np. na tonę cementu „1” ja płacę 588,50zł brutto, a w składzie w Borzęcinie przy Kosmowskiej chcą 680, a w Babicach mają tylko „2”za 560, za bloczek płacę 4,17, a w Babicach chcą 5,30. O cenie robocizny nie mogę mówić, bo mam cenę za całość budynku.

 

Mam jeszcze pytanie, co do podniesienia fundamentów. My też się zastanawiamy czy nie podnieść jeszcze o jeden bloczek (a mamy już z 9), czy może być taki wysoki fundament i czy wystarczy tylko wpis w dzienniku?

 

Bloczki kupowałem w betoniarni w Janowie po 3,3+vat z transportem czyli 4,02 brutto chyba. Obdzwoniłem trochę miejsc i byli najtańsi. Mój wykonawca mówi, że są dobre jakościowo, a w babickich składach większośc bloczków jest tez od nich. Beton brałem w betoniarni koło Tesco na Górczewskiej (Zbigniew Krzemiński 501 10 88 53). Ceny mieli konkurencyjne, zamawiałem z dnia na dzień, nie ma problemów fakturowych i certyfikatów zgodności. Elastyczni są. Materiały kupuje w Budomixie na Izabelińskiej. Moim zdaniem sa najtańsi w okolicy, szefowa daje mi czasami rabacik, jak czegoś brakuje na budowie sa w przeciągu godziny. Zamawiam na telefon, wykonawca kupuje jakies pierdoły na zeszyt, rozliczam się raz na jakiś czas. To dla mnie dośc istotne.

 

Piach polecił mi mój wykonawca. Facet mieszka na Pohulance w Babicach. 602 19 60 21. Samochód 220 zł koparka 100/h.

 

Co do bloczków to kierownik powiedział aby podnieśc bo droga jest wysoko, w przyszłości mają poszerzać ul. Południową i mogą ją znowu wynieść wyżej. Co do formalności to prawdę mówiąc nie wyniosłem zbyt wysoko (miałem 5 mam osiem), a kierownik twierdzi, że problemów nie będzie. Taka jest prawda, że jakby mieli się czepaiać to zawsze coś znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrócę trochę do parapetów. jakiej one powinny być długości i szerokości? ile powinien wystawać poza tynk? 3cm - 5cm? to kwestia estetyki czy też są jakieś uwarunkowania? no i ile powinien być szerszy niż konko? jeśli okno ma 178cm to parapet też ma tyle mieć? elewacja w koncu troche na rame wejdzie chyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aluminiowe są 2 razy droższe od stalowych... cóż, będę musiał przeliczyć :)

 

Fakt że są droższe ale dużo lepsze. Prędzej czy później któregoś zarysujesz a wtedy przy stalowych wkrótce pojawią się wstawki w innym kolorze ;) Dziwne że nie mają pcv - sam brałem w zeszłym tygodniu ale do środka więc może to inny gatunek.

W kwestii długości to największym problemem jest właśnie to że nie wiadomo ile dokładnie zajmie docieplenie. Ja wziąłem ciut szersze niż okno i w efekcie wyszły minimalnie za szerokie ale nie na tyle żeby warto je było przycinać. To raczej kwestia gustu pod warunkiem oczywiście że nie będą węższe niż wnęka okienna :)

 

Czy ktoś ma już za sobą montaż kominka? Wykonawca który robił mi rozprowadzenie DGP trafił na forumową czarną listę więc chyba sensownie byłoby wziąć kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że nie mają pcv - sam brałem w zeszłym tygodniu ale do środka więc może to inny gatunek.

tak, wewnętrzne PCV mają.

 

W kwestii długości to największym problemem jest właśnie to że nie wiadomo ile dokładnie zajmie docieplenie.

teoretycznie, to ja mam juz styropian na ścianie :) tylko jeszcze nie obrobiony i nie przycięty ostatecznie. stąd pytanie. troche jednak zachodzić na framugę powinna elewacja, więc mam wrażenie, że dokładnie takiej długości jak szerokość okna, powinno być dobrze.

 

To raczej kwestia gustu pod warunkiem oczywiście że nie będą węższe niż wnęka okienna :)

z tym gustem to chodziło mi o ich szerokosć czyli wystawanie od ściany. wiesz, tam gdzie woda spływa :)

 

Czy ktoś ma już za sobą montaż kominka? Wykonawca który robił mi rozprowadzenie DGP trafił na forumową czarną listę więc chyba sensownie byłoby wziąć kogoś innego.

my jeszcze nie robiliśmy, ale udaliśmy się do pana, który ma biuro w budynku HMB na piętrze. adaneta z ich usług była bardzo zadowlolona. tzn. z wykonania i samej współpracy. ja na razie zleciłem im projekt. zobaczymy co wymyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym gustem to chodziło mi o ich szerokosć czyli wystawanie od ściany. wiesz, tam gdzie woda spływa :)

 

Jaaasne nie doczytałem. A cokolik na dole ściany masz "wklęsły" czy "wypukły"? Dałem 5 cm majster nie miał zastrzeżeń, cokolik mam wklęsły więc praktycznie odległość strumienia wody od ściany będzie nawet większa. Więcej niż 5cm mogłoby już dziwnie wyglądać.

 

Gdzie jest budynek HMB??

 

Przeszkadzajka, spoko wykonawca był z nowego dworu. Podobno dalej jest niezły pod warunkiem nie dawania żadnych zaliczek ale nie będę sprawdzał. A kto Tobie robi kominek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...