Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to przykro mi ;(

 

podpowiedzcie mi jeszcze taką rzecz, zabieram się do dzwonienia za piachem i nie za bardzo się orientuję o jaki powinnam pytać, potrzebuję piach do zaprawy i do zasypywania fundamentów. wiem, że chodzi o różna grubość ziarna, ale nie wiem o jaki powinnam pytać, czy wystarczy o piach do fundamentów? pewnie tak :-?

 

Raczej nie musisz mierzyć ziarenek :wink: Powiedz, że chesz cięzarówkę do zaprawy i około ileś tam do zasypania. Gośc będzie wiedział co dowieźć.

Acha...facet od którego brałem ma też sprzet do zasypywania i robi to bardzo sprawnie. Brałem od niego kompleksową usługę. 100 zł/h pracy koparki ale zaiwania aż miło patrzeć.

 

a po ile ( i za jaką ilość) gość miał ten piasek ? jeśli można wiedzieć..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zdecydujesz to daj znać, ja potrzebuję 4,5 mb dwuteownika, to chętnie bym się dołączył do jakiegoś transportu jak by dało radę.

Pozdr

Łukasz

 

ja potrzebuję IN220 29 mb, a sprzedawany jest w sztangach po 12, czyli muszę kupić 36mb to akurat będzie i dla Ciebie :)

napisz jak szybko potrzebujesz, bo ja dopiero za jakieś 1,5 miesiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tynki to wtrące swoje 3 grosze bo akurat u mnie tynkują :D

 

Moze najpierw trochę teorii, polecam:

 

http://www.kalejbud.pl/polecamy%20str/p_tynki2.html

 

A teraz co wiem praktycznie na dziś, pewnie najlepiej by było gdyby zrobić tak jak pisze Krzysiek, ręcznie zarzutka, potem wapienko, potem gładzie i jest super. Koszt tak jak wiecie ok 30 robocizna + ok 20 materiały to ok 50 dych za m2

 

U robią robią wszystko z agregatu, w garażu i łazienkach ze względu na zwiąkszoną wilgotnośc CW agregatem, reszta cała gipsowa agregatem.

 

Koszt 26/m2 (robocizna+materiał) bez względy jaki tynk.

 

Podsumowanie

W moim nie za dużym domku jest ok 750m2 ścian , w pierwszej wersji tynki wychodzą 37500 a w drugiej 19500. Dla mnie jest to spora różnica.

Dodatkowo ze świeczką teraz szukac tynkarzy do ręcznej roboty.

 

Proponuję nie podejmowac tematów oddychania tynków i innych tego typu na forum grupy Babickiej!

 

ps. Maximus jest jeszcze opcja nie robienia gładzi po CW tylko zatarcia piaskiem kwarcowym, wygląda to naprawdę niezle wiąc jeśli zdecydujesz sie robic reczne to wez to pod uwagę.

 

Misha11, czy możesz podac namiar na swoich tynkarzy? będę wdzięczna

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedam (Blizna Jasińskiego - Babice Stare - 5min od skrzyzowania Górczewska -Lazurowa) pozostaly po budowie :

steple 2,7-3m -120szt - 4,50zl/szt

bloczki betonowe 38x24x12cm (budokrusz ! ) - 8palet po 63szt(504szt) - 3,40zl/szt

porotherm30 - 150 szt - 7zl/szt (czeski)

pustaki teriva 1 keramzyt -130szt - 3 zl/szt

 

tel. 607 460 986

 

transport wlasny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedam (Blizna Jasińskiego - Babice Stare - 5min od skrzyzowania Górczewska -Lazurowa) pozostaly po budowie :

steple 2,7-3m -120szt - 4,50zl/szt

bloczki betonowe 38x24x12cm (budokrusz ! ) - 8palet po 63szt(504szt) - 3,40zl/szt

porotherm30 - 150 szt - 7zl/szt (czeski)

pustaki teriva 1 keramzyt -130szt - 3 zl/szt

 

tel. 607 460 986

 

transport wlasny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to dwuteownik leży w tej Normie i ile mb?

 

Wydaje mi się że to 220 długości niestety nie pamiętam przypuszczam że jakieś 6-8m. Muszę ogólnie rozejrzeć się w tym temacie bo to strasznie kombinowana transakcja. Teoretycznie jest to własność pana Raubo ale praktycznie to ja mam dostać zwrot. Leży tam od grudnia więc może nawet się sprzedał.

 

Nikt nie da mi namiaru na ekipę od G-K? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos zna i podzielilby sie namiarem na dobrego i uczciwego fachowca od podlaczen wodno- kanalizacyjnych oraz gazowych w naszym rejonie , bo mam juz dosc nieuczciwych i kombinatorskich ekip ,

tak w pewnym momencie to juz ma sie dosyc budowania :(

 

Zadzwoń do p. Marcina. 513965542

Jego ekipa instalowała mi piec c.o. i robiła kilka poprawek po poprzednim partaczu.

Wiem że wykonują też instalacje ale nie wiem co i jak.

W wypadku pieca to okazali się bardzo sumienni faceci. Wiem że sa zajęci jakąś dużą budową ale od czasu do czasu biorą małe robótki dla odetchnienia.

 

Do gazu miałem firmę STD Nasiłowski (chyba z Marek). 22 771-83-60

Solidna wykonawczo firma ale niestety bardzo nie terminowa (czekałem na dokumentacje i wykonanie kilka miesięcy). Wprawdzie mi sie nie śpieszyło i nie cisnąłem ich mocno.

Cenowo sa bardzo atrakcyjni. Za przyłącze ok. 50 mb i (dwa rozgałęzienia w budynku) zapłaciłem 3 tyś razem ze skrzynkami i podbudową pod skrzynkę licznikową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. przyłączam sie do prośby Snoopego i prosze o namiary na ekipy do ocieplenia poddasza i KG z wolnymi terminami na wrzesien.

Ja również przyłączam się do tej prośby, tylko nie na wrzesień, a jak najwcześniej.

Właśnie ,,wystawił" nas ANTONI WÓJCIK. Miał właśnie ocieplać u nas poddasze. Czekaliśmy 3 miesiące. Od tygodnia nie odbiera telefonów, nie oddzwania. W zeszłym roku ocieplał nam dom, byliśmy bardzo zadowoleni, widocznie w tym roku juz wszystkim wykonawcom odbiło. Nie rozumiem tylko takiego zachowania - jak tchórz unika kontaktu.

zostawił nas na lodzie w środku sezonu, prosiłam, żeby się określił dokładnie, kiedy przyjdą. Miał oddzwonić na drugi dzień. Od tej pory ,,zapadł się pod ziemię".

Wiem, że buduje u niektórych z Was. Uważajcie, bo Was też może wystawić. Ciekawe, jak dobiera tych, u których robi i tych, których ,,olewa".

justa

ps jestem strasznie rozgoryczona i wściekła :evil: Cały czas mam nadzieję, że to jakoś się wyjaśni, że to nieprawda, bo inaczej to cały sezon mamy w plecy. Czy juz nikomu nie można ufać? Gdzie się podziała uczciwość zawodowa? Czy to znaczy, że teraz przyjdzie ktoś następny, zaproponuje większą kasę, to taki np. pan Antek pójdzie do tego drugiego a od pierwszego po prostu nie będzie odbierał telefonów? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za namiary wod/kan jestem na etapie zalatwien projektow podlaczen takze w sumie powinienem sie juz do tego przymierzyc,

o ktos tu wspomnial o Antku Wojciku - ja z niego zrezygnowalem bo okazal sie bardzo drogi i bardzo cwaniakowal ! co nie znaczy ze trafilem na uczciwa ekipe :(

chyba za malo ich kontrolowalem , no i nie upilnowalem co wiazalo sie z przeplaceniem za pene etapy i nie wiem co z materialami bo mialo ich zostac a okazalo sie ze musze dokupic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przykro mi ;(

 

podpowiedzcie mi jeszcze taką rzecz, zabieram się do dzwonienia za piachem i nie za bardzo się orientuję o jaki powinnam pytać, potrzebuję piach do zaprawy i do zasypywania fundamentów. wiem, że chodzi o różna grubość ziarna, ale nie wiem o jaki powinnam pytać, czy wystarczy o piach do fundamentów? pewnie tak :-?

 

Raczej nie musisz mierzyć ziarenek :wink: Powiedz, że chesz cięzarówkę do zaprawy i około ileś tam do zasypania. Gośc będzie wiedział co dowieźć.

Acha...facet od którego brałem ma też sprzet do zasypywania i robi to bardzo sprawnie. Brałem od niego kompleksową usługę. 100 zł/h pracy koparki ale zaiwania aż miło patrzeć.

 

a po ile ( i za jaką ilość) gość miał ten piasek ? jeśli można wiedzieć..... :wink:

 

mario1976: to można kilka słów o tym piasku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś kupuje drewno na więźbę w Babicach (skład przy auto-gazie, po lewej stronie jak się jedzie do W-wy, 400 m przed światłami) to zwróćcie uwagę na stan drewna!!

U mnie kilka krokwii miało poważne skazy (wypadnięte, duże sęki, popękania), które tak naprawdę wykluczają użycie tych belek na konstrukcję. Skończyło się na dobijaniu (wzmacnianiu istniejących) dodatkowych krokwii przy tych wadliwych! :evil:

Nie wspomianm już o zasiniałych i zaplesniałych powierzchniach (podobno da się zaskrobać :-? ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...