Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Robię rozeznanie w kwestii tynków gipsowych.

Mam oferty za 15 zł/m2 - robocizna oraz 30 zł/m2 całość (robocizna+materiał Knaufa). Czy to rzeczywiście tyle kosztuje (chodzi mi głównie o koszt materiału)??

właśnie skończyliśmy tynki, gipsowe. zapłaciliśmy 26pln/m2 (cena z materiałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to przykro mi ;(

 

podpowiedzcie mi jeszcze taką rzecz, zabieram się do dzwonienia za piachem i nie za bardzo się orientuję o jaki powinnam pytać, potrzebuję piach do zaprawy i do zasypywania fundamentów. wiem, że chodzi o różna grubość ziarna, ale nie wiem o jaki powinnam pytać, czy wystarczy o piach do fundamentów? pewnie tak :-?

 

Raczej nie musisz mierzyć ziarenek :wink: Powiedz, że chesz cięzarówkę do zaprawy i około ileś tam do zasypania. Gośc będzie wiedział co dowieźć.

Acha...facet od którego brałem ma też sprzet do zasypywania i robi to bardzo sprawnie. Brałem od niego kompleksową usługę. 100 zł/h pracy koparki ale zaiwania aż miło patrzeć.

 

a po ile ( i za jaką ilość) gość miał ten piasek ? jeśli można wiedzieć..... :wink:

 

mario1976: to można kilka słów o tym piasku?

 

No za wiele to o nim nie powiem. Kosztuje 220 za ciężarówkę. Nie wiem czy to dobra cena ale jak dzwoniłem to taką cenę (210-220) gdzie indziej chcieli jak wezme np. ponad 25 wywrotek. Tutaj cena była stała a przy większej ilości można pewnie się potargować. Facet mieszka na Pohulance. Najlepiej zadzownić (podjechać) i pogadać (obejrzeć). Podawałem chyba gdzies namiary na niego. niestety w telefonie nie mam bo telefon mi wczoraj utonął :evil: w zlewie a koles był zapisany w jego pamięci.

Jadąc od strony Janowa skręcasz w Pohulankę w prawo (w lewo jest pierszeństwo) i to jest ostatni domek po lewej stronie. Stoją tam cięzarówki i są sterty piachu.

 

Jesli telefonu nie podałem to poszukam w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. przyłączam sie do prośby Snoopego i prosze o namiary na ekipy do ocieplenia poddasza i KG z wolnymi terminami na wrzesien.

Ja również przyłączam się do tej prośby, tylko nie na wrzesień, a jak najwcześniej.

Właśnie ,,wystawił" nas ANTONI WÓJCIK. Miał właśnie ocieplać u nas poddasze. Czekaliśmy 3 miesiące. Od tygodnia nie odbiera telefonów, nie oddzwania. W zeszłym roku ocieplał nam dom, byliśmy bardzo zadowoleni, widocznie w tym roku juz wszystkim wykonawcom odbiło. Nie rozumiem tylko takiego zachowania - jak tchórz unika kontaktu.

zostawił nas na lodzie w środku sezonu, prosiłam, żeby się określił dokładnie, kiedy przyjdą. Miał oddzwonić na drugi dzień. Od tej pory ,,zapadł się pod ziemię".

Wiem, że buduje u niektórych z Was. Uważajcie, bo Was też może wystawić. Ciekawe, jak dobiera tych, u których robi i tych, których ,,olewa".

justa

ps jestem strasznie rozgoryczona i wściekła :evil: Cały czas mam nadzieję, że to jakoś się wyjaśni, że to nieprawda, bo inaczej to cały sezon mamy w plecy. Czy juz nikomu nie można ufać? Gdzie się podziała uczciwość zawodowa? Czy to znaczy, że teraz przyjdzie ktoś następny, zaproponuje większą kasę, to taki np. pan Antek pójdzie do tego drugiego a od pierwszego po prostu nie będzie odbierał telefonów? :evil:

 

Kurcze nie dziwie się, że jestes wkurzona. U mnie buduje i mam o nim taką opinię jak Ty jeszcze rok temu. Wzbudził moje zaufanie i rok temu jak podpisaliśmy umowe (całe szczęśćie, że mam zasadę podkładania wykonawcy papiery do podpisu) to był do zniesienia cenowo.

 

Licze tylko, że będe w grupie tych których nie wystawił. Z tego co wiem ma mase poumawianych budów i pewnie niestey zaczyna robić to co wiekszośc wykonawców. Tak czy inaczej wiesz gdzie jest moja budowa więc jak się nie odezwie to za jakiś tydzień możesz przyjechac i wymienić przynajmniej uprzejmości...chyba, że (ODPUKAĆ) u mnie tez go nie zastaniesz...tfu nawet o tym nie myśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliście pustaki i belki stropowe ? Mam wycenę z betoniarni w Janowie. Pustak jest po bodajrze 4,4, a za całość wycenili na 7 100. W Czosnowie nie robią pustaków i belek....nie licząc składów okolicznych możecie mnie wspomóc jeszcze jakimś namiarem ?

 

Możecie jakoś ocenić tą wycenę ?

540 cm – 12 szt.

265 cm – 2 szt.

165 cm – 2 szt.

350 cm – 1 szt.

290 cm – 5 szt.

450 cm – 9 szt.

255 cm – 1 szt.

430 cm – 12 szt.

 

Pustaki stropowe 545 sztuk. - calość 7 100 brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario,

Spróbuj w Normie. My płaciliśmy za pustaki jakieś 4,2 zł, co prawda w maju. I można było wziąć wszystko na strop bez faktury. Czekaliśmy tydzień na towar i w końcu wyszła niezła cena.

Pozdr.

 

Mają tylko keramzytowe po 6,15 (w Budokruszu były keramzytowe po 5,9). I trzeba czekać miesiąc a mi potrzebne za dwa tygodnie :( Tak czy inaczej dzięki za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliście pustaki i belki stropowe ? Mam wycenę z betoniarni w Janowie. Pustak jest po bodajrze 4,4, a za całość wycenili na 7 100. W Czosnowie nie robią pustaków i belek....nie licząc składów okolicznych możecie mnie wspomóc jeszcze jakimś namiarem ?

 

Pustaki stropowe 545 sztuk. - calość 7 100 brutto.

 

Witam

 

Spróbuj w klaudynie, ja u nich zamawiałem i jestem zadowolony. Byłem tam ostatnio i mają masę towaru ( belki bloczki )

Grzegorz Piszczako 0501-030-384 Ciećwierza 2

 

Pozdrawiam

 

[/b]MARGARET w sobote był u mnie fachowiec od tynków i powiedział 30zł za metr z materiałem ( tynk, narozniki). Orientowałem się trochę i 28zł za metr z materiałem to jest taka realna cena do zapłacenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc od strony Janowa skręcasz w Pohulankę w prawo (w lewo jest pierszeństwo) i to jest ostatni domek po lewej stronie. Stoją tam cięzarówki i są sterty piachu.

 

 

To jest Witold Łuczak tel 602196021. Jeden z nielicznych podwykonawców/dostawców który do tej pory mi nie podpadł :)

 

W kwestii karton-gipsów oświadczam że zabieram się za nie własnoręcznie, jak się uda to zaoferuję swoje usługi innym potrzebującym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc od strony Janowa skręcasz w Pohulankę w prawo (w lewo jest pierszeństwo) i to jest ostatni domek po lewej stronie. Stoją tam cięzarówki i są sterty piachu.

 

 

To jest Witold Łuczak tel 602196021. Jeden z nielicznych podwykonawców/dostawców który do tej pory mi nie podpadł :)

:wink:

 

chyba sie ten telefon nie przyda.....

dzisiaj dostałem rewelacyjny kontakt - żółty piasek za 80 zł, za ciężarówkę 24 tony! 8)

zobaczymy co z tego wyjdzie..... jeszcze nie dzwoniłem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario1976 napisał

Kurcze nie dziwie się, że jestes wkurzona. U mnie buduje i mam o nim taką opinię jak Ty jeszcze rok temu. Wzbudził moje zaufanie i rok temu jak podpisaliśmy umowe (całe szczęśćie, że mam zasadę podkładania wykonawcy papiery do podpisu) to był do zniesienia cenowo.

 

Licze tylko, że będe w grupie tych których nie wystawił. Z tego co wiem ma mase poumawianych budów i pewnie niestey zaczyna robić to co wiekszośc wykonawców. Tak czy inaczej wiesz gdzie jest moja budowa więc jak się nie odezwie to za jakiś tydzień możesz przyjechac i wymienić przynajmniej uprzejmości...chyba, że (ODPUKAĆ) u mnie tez go nie zastaniesz...tfu nawet o tym nie myśle.

_________________

misha napisał

Justa

A. Wójcik z ekipą mieszka na Pohulance zaraz na poczatku (naprzeciwko Raubo), widuje ich codziennie, tak ok 20 są na miejscu.

 

Wydaje mi sie że faceta sława przerosła, ponoć ostatnio na "odczepkę" strzelił wycene domu na klaudynie na 80 TPLN i lekko przeszło

Dzięki za wsparcie. Chyba się przejadę, żeby - jak pisze mario1976 - przynajmniej wymienić uprzejmości :wink: :evil: :cry: . Już nie mam wątpliwości, że z honorowego i porządnego górala zrobiła sie następna menda, która za pieniądze może się zeszmacić.

A swoją drogą - co to za chałupa, za którą płaci się 80 tys. :o

 

Snoopy napisał

W kwestii karton-gipsów oświadczam że zabieram się za nie własnoręcznie, jak się uda to zaoferuję swoje usługi innym potrzebującym

Jestem pierwsza w kolejce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........................

W kwestii karton-gipsów oświadczam że zabieram się za nie własnoręcznie, jak się uda to zaoferuję swoje usługi innym potrzebującym :wink:

 

Nie jest wcale tak trudno, ja właściwie poległem dopiero na zaciąganiu łączeń płyt, zawołałem pana Rysia Muchę z Lipkowa i dokończył...

Ale wełna, profile, płyty robiliśmy sami i przyznam skromnie :wink: , że jak oglądałem robotę majstrów w pewnym domu w sąsiednim powiecie - to zrobiłem to o niebo lepiej.

Największy problem był z mocowaniem całych płyt - robiliśmy to w trzech (jeden podtrzymywał od dołu takim własnej roboty stojaczkiem, a dwóch dokręcało), we dwóch z naszą techniką pracy chyba byśmy nie dali rady

 

Już nie mam wątpliwości, że z honorowego i porządnego górala zrobiła sie następna menda, która za pieniądze może się zeszmacić.

Co tu gadać, pewnie to marne dla Ciebie pocieszenie, ale nie on pierwszy. Niejaki pan Janek (przez wzgląd na dawne czasy nie wymienię nazwiska) któremu też daliśmy i nadaliśmy trochę roboty i który jeszcze rok temu twierdził, że u niego słowo droższe pieniędzy, na 2 dni przed przyjściem na robotę do mnie się rozmyślił.

:evil: Typowe ostatnio.

Rozpuścili się Ci majstrowie - trochę wina mediów, a trochę tych inwestorów, co to gotowi są zapłacić każde pieniądze. Mój kolega proponował glazurnikowi 100 PLN/m2, żeby tylko przyszedł do niego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekSw napisał:

Co tu gadać, pewnie to marne dla Ciebie pocieszenie, ale nie on pierwszy.

Wiem, bo mnie drugi wykolegował, Wójcik właśnie go ,,zastąpił". Z pierwszym umawialiśmy się w listopadzie na marzec. W lubym przyjechał oznajmić, że najwcześniej może być w połowie lipca, w marcu zadzwonił, że nie przyjedzie w ogóle, nie chce nawet 300 zł, które miał jeszcze u nas ,,w zastaw" za poprawienie niedoróbek (tynkował u nas).

Wkurzyłam się oczywiście, ale to była wiosna, więc była szansa, że kogoś znajdziemy. Znaleźliśmy Wójcika :cry: który nawet nie raczy się odezwać, tylko jak tchórz się chowa.

Gdzie się podziała uczciwość, rzetelność, dane słowo? Teraz przez takich Wójcików trzeba każdego wykonawcę traktować jak ... no właśnie, jak? Jak oszustów, krętaczy, złodziei? Bo albo ktoś jest uczciwy, albo nie. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja czytam wasze posty to włos się na głowie jeży. U mnie od początku do końca ma robić jedna ekipa - ale to się okaże czy mnie nie wystawią. Sytuacja jest o tyle dobra, że płace im rozsądnie tzn. mają u mnie jeszcze sporo kasy także jest to dla nich motywacja. Jaką trzeba być gadziną, żeby się z kimś umówić a potem go tak poprostu olać i jeszcze na dodatek unikać kontaktu. :x JUSTA współczuję.

 

A teraz z innej beczki - może ktoś ma godnego polecenia mechanika samochodowego który działa w naszych okolicach ( wymiana oleju, klocków, filtrów i łożyska w kole) ? Muszę zrobić mojej maszynce mały przegląd przed sezonem urlopowym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki - może ktoś ma godnego polecenia mechanika samochodowego który działa w naszych okolicach ( wymiana oleju, klocków, filtrów i łożyska w kole) ? Muszę zrobić mojej maszynce mały przegląd przed sezonem urlopowym.

ja się stołuję w Auto Wróbel w Mościskach ul. Estrady 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam wasze posty to włos się na głowie jeży. U mnie od początku do końca ma robić jedna ekipa - ale to się okaże czy mnie nie wystawią. Sytuacja jest o tyle dobra, że płace im rozsądnie tzn. mają u mnie jeszcze sporo kasy także jest to dla nich motywacja. Jaką trzeba być gadziną, żeby się z kimś umówić a potem go tak poprostu olać i jeszcze na dodatek unikać kontaktu. :x JUSTA współczuję

a taj jeszcze bajdałejem. u nas tak po prostu po angielsku uciekła ekipa od elewacji. położyli tak z 1/3 styropianu na domu, a jak pojechałem następnego dnia, to zobaczyłem teleecho :) dobrze że towar został. też gość nie odbierał telefonów, a tani nie był. ba, drogi był.

oczywiście grosza nie dałem, żeby nie było, że zaliczkowali i spylili :)

taki lajf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ex67 i pjj takze i ja moge zdecydowanie polecic dekarzy-harnasi z okolic Limanowej, ktorzy wlasnie skonczyli u mnie krycie dachu :)

To chyba pierwsza ekipa na mojej budowie, co do ktorej nie mialem zbyt wielu uwag. I do tego bardzo przyzwoita cenowo.

 

Oprocz deskowania/papowania, krycia dachu, montazu okien dachowych, itd. dekarze robia tez inne rzeczy. U mnie np. zrobili dodatkowo instalacje piorunochronowa - co prawda wedlug mojego projektu i wytycznych, ale wyszlo im to naprawde niezle. Poza tym zrobili mi obrobki blacharskie i izolacje balkonow...

 

Terminy maja dosyc odlegle, obecnie moze wcisneliby jeszcze cos na koniec roku. W razie czego namiary moge podac na priv.

 

P.S.

Wskazane, aby inwestor zatrudniajacy ww. dekarzy posiadal laptopa z dostepem do internetu, gdyz dekarze chorobliwie zarazili sie zakupami na Allegro :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...