Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mam kolejne pytanie :)

chodzi o ocieplenie lukarn, bo chyba mi psują fachowcy.

 

jak się ociepla boki lukarn? pod dachówke i tą się później docina do styropianu, a potem robi się obróbki blacharskie do styropianu, czy najpierw kładzie się dachówkę i obróbki blacharskie do sciany, a styropian kończy się pare cm nad dachówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witamy wszystkich stałych bywalców forum.

W sierpniu rozpoczynamy budowę w Starych Babicach i bardzo liczymy na Wasze doświadczenie i pomoc w tej kwestii.

 

Poszukujemy solidnego hydraulika i elektryka z okolic, który warty jest polecenia.

 

 

Witam, polecam swoje usługi.

Sławomir Koll

602 645 876

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

my będziemy się starali jak najwięcej zrobić sami. fundament wykopie koparka, dokończymy ręcznie, ściany (tutaj pięta achillesa, potrzebny fachowiec) ale już okna,tynkowanie pestka.

Przecież teraz nawet więźbę robią na gotowo, przywożą i lekko zaawansowany z naszą i rodziny pomocą to zmontuje.

 

Co do więźby to gratuluje odwagi :D

 

Zrobią gotowe wiązary, przywiozą i... tylko liczę, że zrobią dokładnie jak na rysunku. Przyjęliśmy zasadę, że najpierw sami, czytamy, radzimy się, podglądamy i potem próbujemy. Tak kiedyś zbudowaliśmy domek działkowy, instalację wod i kan i elektrykę (tylko licznik podłączył magik). Ja się nie chwalę, tylko ciągle było za mało kaski. I przynajmniej to mamy w życiu niezmienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porusza ten temat poniewaz chcę się zorientowac jak ten rynek wygląda - czy jest dyza konkurencja , a zatem czy istnieją różnice w cenach.

Prosze wszystkich którzy mogą pochwalic się jakie ceny i z kim uzgodnili ( okolice Babic). Może pozwili to wybrać najbardziej sensowna ofertę?

Pozdrawiam

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kolejne pytanie :)

chodzi o ocieplenie lukarn, bo chyba mi psują fachowcy.

 

jak się ociepla boki lukarn? pod dachówke i tą się później docina do styropianu, a potem robi się obróbki blacharskie do styropianu, czy najpierw kładzie się dachówkę i obróbki blacharskie do sciany, a styropian kończy się pare cm nad dachówką?

 

Lukarny ociepla się przed połozeniem dachu (można po ale wtedy trzeba odpowienio zostawic miejsce na ocieplenie). Styropian lub wełna powinny być położone na całej powierzchni bocznej. Jeśli ocieplenie dasz do dachówki to powstanie Ci spory mostek termiczny na wysokości dachówki.

 

Dodatkowo polecam Ci odpowiednio zwiększyć grubość ocieplenia na lukarnie jeśli jest ona deskowana z boku (a nie murowana). Ma to znaczenie ponieważ nie będziesz juz musiał ocieplać dodatkowo od środka i w ten sposób nie zmniejszysz pomieszczenia. Pamiętaj że lukarna deskowana (zamiast murowanej) ma mniejsze właściwości izolacyjne (właściwie tylko 2,5 cm deska) i dlatego ocieplenie musi mieć np: 10cm na zewnątrz + 10 cm wewnątrz lub 20 cm na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukarny ociepla się przed połozeniem dachu (można po ale wtedy trzeba odpowienio zostawic miejsce na ocieplenie). Styropian lub wełna powinny być położone na całej powierzchni bocznej. Jeśli ocieplenie dasz do dachówki to powstanie Ci spory mostek termiczny na wysokości dachówki.

no tak myślałem, ale niestety, mój niemądry wykonawca nie wcisnął styropianu a miejsce zostawił "tu i ówdzie". do tego ociepleniowcy teraz mi zrobili już do dachówki, o czym uprzejmie zawiadomiłem szefa, że mi materiał marnuje

http://gildor.riders.pl/displayimage.php?album=36&pos=22

http://gildor.riders.pl/displayimage.php?album=36&pos=24

 

Dodatkowo polecam Ci odpowiednio zwiększyć grubość ocieplenia na lukarnie jeśli jest ona deskowana z boku (a nie murowana). Ma to znaczenie ponieważ nie będziesz juz musiał ocieplać dodatkowo od środka i w ten sposób nie zmniejszysz pomieszczenia. Pamiętaj że lukarna deskowana (zamiast murowanej) ma mniejsze właściwości izolacyjne (właściwie tylko 2,5 cm deska) i dlatego ocieplenie musi mieć np: 10cm na zewnątrz + 10 cm wewnątrz lub 20 cm na zewnątrz.

ja ocieplam 15cm cały dom. szukałem wełny mineralnej, ale się zawiodłem jak kazano mi na 10m2 czekać min. 3 m-ce. więce niestety, deski też ostyropianować jestem zmuszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gildor:

 

Nic straconego aby dachówkę skrócić. Niestety będziesz musiał dopłacić za robotę :-?

 

Ja tez ocieplałem 15 al od środka dodatkowo dałem 5 cm styropianu pod płytą g-k.

 

Jeśli ocieplasz ścianę 25 cm pustaka styropianem 15 masz jakiś tam współczynnik ale jeśli dasz tylko 15 cm styropianu na deskę ten współczynnik jest o prawie połowę mniejszy. Pustak ma dosyć dużą izolacyjność ... a na boku lukarny go nie masz. Słyszałem (tylko słyszałem) że niektórzy musieli docieplać od środka juz w trakcie mieszkania bo im boki lukarn nieźle chłodziły pomieszczenia.

 

W Twoim wypadku jeśli byś się zdecydował skrócić dachówkę to możesz bez przeszkód dołożyć te 5 cm na zewnątrz.

 

Oczywiście nie jest to jakaś wielka strata cieplna (małe lukarny) ale zawsze dodatkowy niepotrzebny słaby punkt, a uwierz mi że taki słabych punktów robotnicy jeszcze wiele narobią... innym razem napisze na temat mostków w innym miejscach ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich szukających pomocy i pomocy udzielających

 

Szukam ekipy, która specjalizuje sie w budowie z YTONG / SILKA. Czy spotkaliscie taką w okolicach Lipkowa lub w promieniu 400 km, która moglibyście polecić???

 

Szukam również ludzii, którzy zakonczyli budowę w tym systemie i podzieliliby sie doświadczeniami z budowy i powiedzieli jak sie w takim domu mieszka.

 

Potrzebuję wylać fundamenty w pażdzierniku listopadzie 2007. Jeżeli macie sprawdzonego speca - pod 2 fundamenty 150 + 250 m2 - ślijcie tu lub na priva

 

Pozdrawiam

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!!! UWAGA bardzo ważna informacja

dla tych co potrzebują ziemi na działkę

a przede wszystkim HUMUSU !!!!! 8)

 

W Ołtarzewie za przejazdem w stronę Pruszkowa ruszyła budowa jakichś magazynów i sprzedaja humus po super niskich cenach.

Ja kupiłem już 6 wywrotek po resztę zapraszam bo towar jest super.

Nie powiem w jakiej cenie bo aż wstyd się chwalić.

 

Czy ktoś z Was może mi polecić godną zaufania firmę która sprzedaje szamba, będę bardzo wdzięczny.

Pozdrowienia dla przeszkadzajki bo już dawno się nie odzywał. :wink:

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!!! UWAGA bardzo ważna informacja

dla tych co potrzebują ziemi na działkę

a przede wszystkim HUMUSU !!!!! 8)

 

W Ołtarzewie za przejazdem w stronę Pruszkowa ruszyła budowa jakichś magazynów i sprzedaja humus po super niskich cenach.

Ja kupiłem już 6 wywrotek po resztę zapraszam bo towar jest super.

Nie powiem w jakiej cenie bo aż wstyd się chwalić.

 

Czy ktoś z Was może mi polecić godną zaufania firmę która sprzedaje szamba, będę bardzo wdzięczny.

Pozdrowienia dla przeszkadzajki bo już dawno się nie odzywał. :wink:

 

Pozdrawiam

Łukasz

 

może masz jakiś telefon kontaktowy do tej ziemi ?

a uściślając - masz na myśli przejazd kolejowy? i daleko za tym przejazdem? poprawej, czy lewej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich stałych bywalców forum.

W sierpniu rozpoczynamy budowę w Starych Babicach i bardzo liczymy na Wasze doświadczenie i pomoc w tej kwestii.

 

Poszukujemy solidnego hydraulika i elektryka z okolic, który warty jest polecenia.

 

Polecam elektryka 696 899 413. Bardzo sprawnie dzialaja.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...