Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Karorka!

Jak się sprawdził namiar na gazownika, dzwoniliście już?

Czuję, że będziemy razem opijać wiechę :wink: :D

 

Tak nawiasem, twoje prywatne wiadomości są w skrzynce "Do wysłania" doputy, dopuki ktoś ich nie odbierze.

 

gazownik chyba bedzie sensowny cenowo, ale musi jeszcze zrobic wizje lokalna co do przepychania pod jezdnia

 

rzeczywiscie chyba szykuje sie wpolne opijanie :wink:

wczoraj nasi narzekali ze strasznie wieje i prawie ich zwiewa z gory wiec nie wiem jak oni ten dach beda robic bo dzis jest nie lepiej

 

nie wiem jak to jest z tymi wiadomosciami bo przeciez niektorzy narzekaja ze do nich nie docieraja niektore wiadomosci wiec jak moga je odebrac skoro ich nie dostali, a informacja jest ze wiadomosc zostala wyslana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

 

moze sie komus przyda ....

 

bylem wczoraj w WZMiUW w Grodzisku celem potwierdzenia, ze na mojej dzialce nie nie ma drenow.

 

WZMiUW

Traugutta 4 a, tel 755 50 56

rachunek bankowy

BGZ SA I Filia W-wa

16 2030 0045 1110 0000 0029 4600 - i nie jest to moje prywatne konto !! ;-)

zabieramy ze soba:

- plan zagospodarowania dzialki (2 szt.)

- 60 zl

 

UWAGI:

- DOJAZD

jadac do Grodziska od strony Blonia, na rogatkach Grodziska na luku w lewo jedziemy prosto zjezdzajac z drogi glownej (przed stacja benzynowa) - to jest Traugutta - i po 800 m po lewej mamy WZMiUW

- OGOLNE

Panie sa mile i co najwazniejsze zalatwiaja sprawe na poczekaniu.

- WAZNE

Nie mozna zaplacic na miejscu.

Najlepiej zrobic przedplate (50 zl,- za uzgodnienie) i przyjechac z potwierdzeniem przelewu - uniknie sie wtedy jezdzenia na poczte w Grodzisku, czekania w kolejce i 3,50 zl oplaty za przekaz. Szczegolnie wazne przed 10-tym kazdego miesiaca, kiedy emeryci ciagna na poczte uregulowac rachunki.

- nalezy wziac 2 mapy; poniewaz ksero sie popsulo jedna musialem zostawic ;-)

Ale wszystko skladnie poszlo - OGOLNA OCENA 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRONISZE - centrum wylaczania gruntow z produkcji rolniczej

STAROSTWO POWIATU WZ

Bronisze, Kwiatowa 11

tel 722-22-79 (Marek Klosek)

 

ZABIERAMY ZE SOBA:- 50 zl

- wypis i wyrys z planu zagosp. przestrz.

- wypis z rejestru gruntow + mape 1:5000 (obie rzeczy do uzyskania od reki w pokoju 109)

 

- DOJAZD

wsiadasz w taryfe i Bronisze! Kwiatowa 11 !

z poznanskiej jadac do blonia skrecamy w lewo na Piastow, nastepnie pierwsza w lewo, po czym pierwsza w prawo i jestesmy na miejscu.

 

-UWAGI

- nie rozumiem, dlaczego takiego swistka nie zalatwia sie "Od reki" ...tylko wyznacza 2 tygodniowy termin niezbedny do stwierdzenia, ze trawa jest zielona a orne pole nie sluzy do produkcji rolniczej

- XERO 70cos groszy za strone

- kasa jest czynna tylko do 14:00, wiec po tej godzinie nie ma sensu jechac

 

uff,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoiric, jestem impressed :D , bardzo dokladnie to wszystko napisales.

Ja juz zalatwilam te wszystkie papiery, ale potwierdze to co napisales, mialam podobne spostrzezenia. Dodam jeszcze, ze jezeli w Broniszach, ladnie sie poprosi, to mozna dostac ten dokument (o wylaczeniu z producji rolnej) w ciagu tygodnia (tak przynajmniej bylo w naszym przypadku)

Pozdrawiam

PS- nasza nowa ekipa jest, jak narazie, bardzo solidna, a z ich szefem dobrze sie wspolpracuje. uff...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Państwu!

Melduje się Di_Di, Koczargi, Akacjowa.

Strasznie chciałabym dołączyć do waszej grupy, ale na razie pozostanę jedynie obserwatorem. Budowę zamierzamy rozpocząć za jakieś 1800 dni w optymistycznym wariancie, ale już dziś miałabym do Was kilka pytań:

1. moja działeczka ma jakieś 1000 m2 z czego kilkanaście procent jest poza strefą budowlaną - czyli chyba trzebaby to odrolnić? Dobrze rozumuję - nieprawdaż?

2. Przez część działeczki przechodzi RÓW - prawdopodobnie jest to coś na kształt "zagadnienia melioracyjnego" opisywanego przez Ankalenkę.

Czy macie jakieś sugestie od czego powinnam zacząć?

 

Serdecznie pozdrawiam,

 

Didi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie jestem na etapie poszukiwania wykonawcy.

Mam ofertę wybudowania fundamentu(ławy,instalacja kanalizacyjna,mur z bloczków, płyta betonowa) za 12 tys (robocizna).

Dom jest parterowy w kształcie litery L ma 171 m2 (parterowy).

Czy ta cena jest dobra.

Będę wdzięczny za wszelkie przemyślenia.

 

Pozdrawiam wszystkich budowniczych

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoiric, jestem impressed :D , bardzo dokladnie to wszystko napisales.

Ja juz zalatwilam te wszystkie papiery, ale potwierdze to co napisales, mialam podobne spostrzezenia. Dodam jeszcze, ze jezeli w Broniszach, ladnie sie poprosi, to mozna dostac ten dokument (o wylaczeniu z producji rolnej) w ciagu tygodnia (tak przynajmniej bylo w naszym przypadku)

Pozdrawiam

PS- nasza nowa ekipa jest, jak narazie, bardzo solidna, a z ich szefem dobrze sie wspolpracuje. uff...

 

enytajm ;-)

 

no tak ..hahahaha o tym "zapomnialem" napisac ....ze:

lepiej kobite tam poslac, ktora osobistym urokiem mgr inz. omotana maslanym wzrokiem stopi urzedniczy lod i termin przyspieszy.

Wydaje mi sie, ze kobiety nawet nie beda zbytnio narzekaly, ze po papierek do pana M. jeszcze raz trzeba przyjechac ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie jestem na etapie poszukiwania wykonawcy.

Mam ofertę wybudowania fundamentu(ławy,instalacja kanalizacyjna,mur z bloczków, płyta betonowa) za 12 tys (robocizna).

Dom jest parterowy w kształcie litery L ma 171 m2 (parterowy).

Czy ta cena jest dobra.

Będę wdzięczny za wszelkie przemyślenia.

 

Pozdrawiam wszystkich budowniczych

Krzysztof

 

hej,

 

wydaje mi sie, ze to przyzwoita cena

- wlasciwie przy fundamentach bardziej miarodajny jest obwod budynku niz pole powierzchni

- zastanawia mnie ta plyta betonowa ? co to jest ? podloga na parterze ? w piwnicy ?

- bedzie piwnica czy nie ?

 

U mnie wyglada to tak:

dom niepodpiwniczony, 13 X 13 m - czyli +- 52 mb,

 

fundamenty + strop 0,00 - okolo 11 tysiecy zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia

 

Witam, Kontuszowa to jadąc od Starych Babic pierwsza w lewo, przy której stoi nowy trafo z odchodzącą w głąb ulicy linią napowietrzną

średniego napięcia. Przy ulicy jest ok. 10 domów na różnym etapie.

Pozdrawiam

J

 

Niestety, nadal nie wiem.

Wiem gdzie jest kościół, skrzyżowanie Jakubowicza z Mościckiego i przedszkole Słoneczny Domek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Kasiu !

 

No właśnie przedszkole p. Małgosi choć ma adres Paschalisa 24A, to praktycznie znajduję się przy ul. Kontuszowej ( nazwę zaproponował komitet "7" ), która to nazwa została przyjęta przez Radę Gminy kilka miesięcy temu. I choć nazwa "ulica" to profanacja, to jednak latem będzie budowana kanalizacja ( gaz, prąd i wodociąg mamy - TPSA ma kłaść sieć też jakoś lada moment ). Po tym wszystkim będziemy walczyć z KT o utwardzenie drogi.

Pozdrawiam życząc miłego wieczoru

J

PS

Dla tych którzy walczą z Eko-Babicami służę konsultacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Kasiu !

 

No właśnie przedszkole p. Małgosi choć ma adres Paschalisa 24A, to praktycznie znajduję się przy ul. Kontuszowej ( nazwę zaproponował komitet "7" ), która to nazwa została przyjęta przez Radę Gminy kilka miesięcy temu. I choć nazwa "ulica" to profanacja, to jednak latem będzie budowana kanalizacja ( gaz, prąd i wodociąg mamy - TPSA ma kłaść sieć też jakoś lada moment ). Po tym wszystkim będziemy walczyć z KT o utwardzenie drogi.

Pozdrawiam życząc miłego wieczoru

J

PS

Dla tych którzy walczą z Eko-Babicami służę konsultacjami.

 

 

Czy znasz panią Małgosię?

No właśnie mam zamiar jechać do EKO-Babice, bo poprzedni właściciel nie zadbał o wpięcie do kanalizy dla naszej działki. Przeraża mnie ta suma jakiej chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia

 

Witam, tak znam p.Małgosię jest w naszej "7". Co do Eko-Babic to jeśli chodzi o sprawy techniczne to idź do Jasia Kalinowskiego (606 417 736).

On jest kierownikiem d/s eksploatacji, jeśli nie masz żadnych papierów po

poprzednim właścicielu, to procedura wygląda mniej wiecej tak :

1. sprawdzasz w Eko czy masz techniczne warunki do podłączenia, wydadzą Ci coś w rodzaju danych technicznych i zgodę na włączenie, oczywiście po tym jak wpłacisz haracz na rozwój gminnej sieci wod.-kan. ( coś ok. 2300,-).

2. łapiesz uprawnionego projektanta który zrobi projekt przykanalika

( on też powinien załatwić poprzez geodetę ZUD w Broniszach, tj. trasę,

czyli jak to niektórzy mówią kreskę na mapie ). Tak naprawdę to załatwianie ZUDu trwa najdłużej.

3. teraz z górki, projektant piorunem robi projekt budowlano-wykonawczy

który uzgadnia od strony merytorycznej Kalinowski, bijąc pieczęcie

( projekt i uzgodnienie to małe piwo w porównaniu z tym co dzieje się

w warszawskich wodociągach.

4. zgłaszasz chęć wykonania przykanalika ( nie musisz mieć pozwolenia

na budowę ) w urzędzie i jeśli nie zaprotestują to do ROBOTY !

5. łapiesz rozsądnego wykonawcę który powinien poza wybudowaniem

załatwić odbiór techniczny ( znowu Kalinowski ) tak żeby Eko nie czepiały się że coś zrobiono nie tak.

I to by było na tyle

Życzę wszystkim miłego dnia

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

zrobilismy sobie wczoraj objazd okolicy i zajrzelismy na niektore budowy naszej grupki, te co mamy dobrze zlokalizowane, bo mimo mapki to jednak ciezko znalezc jak nie wiadomo gdzie dokladnie

Marsjanka widze ze podniesliscie sie troche w gore ile w koncu piachu wyszlo?

AniaK pierwszy poziom juz jest, ale czy mi sie wydaje czy jakos tempo sie zwolnilo, bo przeciez zaczynalismy tak samo a u nas robia juz dach

 

u KrzyskaSw to inspekcje robimy regularnie :wink: wiec wczoraj opuscilismy

 

mam nadzieje ze wykroi sie jakies kolejne spotkanie to bedziemy mogli zlokalizowac wiecej budow i wybrac sie na objazd jak ostatnio

 

a co sie dzieje z ManQiem, juz b. dlugo nie dawal znaku zycia

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Państwu!

Melduje się Di_Di, Koczargi, Akacjowa.

Strasznie chciałabym dołączyć do waszej grupy, ale na razie pozostanę jedynie obserwatorem. Budowę zamierzamy rozpocząć za jakieś 1800 dni w optymistycznym wariancie, ale już dziś miałabym do Was kilka pytań:

1. moja działeczka ma jakieś 1000 m2 z czego kilkanaście procent jest poza strefą budowlaną - czyli chyba trzebaby to odrolnić? Dobrze rozumuję - nieprawdaż?

2. Przez część działeczki przechodzi RÓW - prawdopodobnie jest to coś na kształt "zagadnienia melioracyjnego" opisywanego przez Ankalenkę.

Czy macie jakieś sugestie od czego powinnam zacząć?

 

Serdecznie pozdrawiam,

 

Didi

hej,

2 posty nad Twoim opisalem dosc szczegolowo WLASNIE TE DWIE nurtujace Cie Kwestie,

powodzenia ..i mam nadzieje, ze moje rady skroca czas oczekiwania do 1799 dni.

A na pewno powinnas zaczac od mapy do celow projektowych - okolo 700 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie jestem na etapie poszukiwania wykonawcy.

Mam ofertę wybudowania fundamentu(ławy,instalacja kanalizacyjna,mur z bloczków, płyta betonowa) za 12 tys (robocizna).

Dom jest parterowy w kształcie litery L ma 171 m2 (parterowy).

Czy ta cena jest dobra.

Będę wdzięczny za wszelkie przemyślenia.

 

Pozdrawiam wszystkich budowniczych

Krzysztof

 

hej,

 

wydaje mi sie, ze to przyzwoita cena

- wlasciwie przy fundamentach bardziej miarodajny jest obwod budynku niz pole powierzchni

- zastanawia mnie ta plyta betonowa ? co to jest ? podloga na parterze ? w piwnicy ?

- bedzie piwnica czy nie ?

 

U mnie wyglada to tak:

dom niepodpiwniczony, 13 X 13 m - czyli +- 52 mb,

 

fundamenty + strop 0,00 - okolo 11 tysiecy zl.

 

 

Płyta betonowa to podłoga na parterze, czyli po prostu beton wylany na ubitym piasku. A piwnicy oczywiście nie będzie bo to droga zabawa.

Obwód budynku wynosi około 56 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

zrobilismy sobie wczoraj objazd okolicy i zajrzelismy na niektore budowy naszej grupki, te co mamy dobrze zlokalizowane, bo mimo mapki to jednak ciezko znalezc jak nie wiadomo gdzie dokladnie

 

pozdrawiam :)

 

karorka,

a moze do mnie zajrzycie ?

trafic bardzo latwo - szczere pole, nic sie nie dzieje, krzaki na 1,5 metra - zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

zrobilismy sobie wczoraj objazd okolicy i zajrzelismy na niektore budowy naszej grupki, te co mamy dobrze zlokalizowane, bo mimo mapki to jednak ciezko znalezc jak nie wiadomo gdzie dokladnie

 

pozdrawiam :)

 

karorka,

a moze do mnie zajrzycie ?

trafic bardzo latwo - szczere pole, nic sie nie dzieje, krzaki na 1,5 metra - zapraszam

 

rzeczywiscie, wskazowki ze trudno nie znalezc, poprosze o wielka tablice z napisem 'tu bedzie mieszkal Yoric'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...