Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

albo te kropki to jakiś szyfr?

 

Nie rozszyfrujesz bo za nerwowy jesteś......

 

Brałem ze wszystkich źródeł (znam 3)

 

Znawca się znalazł............Trzy to nie wszystkie............

 

Ponieważ na szybko potrzebowałem coś dokupić to musiałem wziąć od nich. W tym wypadku mogłem porównać obydwa drewna (krokwie) i naprawdę różnica w jakości olbrzymia.

 

Szybko to można umrzeć albo się zesrać........

Jak zamawiasz na cały dach z wyprzedzeniem i ustalasz co ma być i za ile to przy odbiorze sprawdzasz towar i jak jest ok płacisz i nie marudzisz......

Co innego jak wpadasz na skład i od bramy krzyczysz że na już potrzebne Ci super jakościowe impregnowane drewno ....... najlepiej w promocyjnej cenie........

Bo pewnie na Ciebie czekali i mieli naszykowane..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko to można umrzeć albo się zesrać........

 

brawo

 

Podpis ze stopki Pajaca05:

Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.

 

brawo

 

Pajac05: Jesteś klasą sam dla siebie. Przebiłeś nawet Twoje wcześniejsze posty w stylu "opierane imprezy"

 

Takiego chama to w naszej grupie jeszcze nie było.

 

Fajnie ! Stałem sie twoim problemem. Widzę że czytasz moje posty w innych tematach i wstawiasz tam komentarze w stylu takim samym jak tu.

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1931262#1931262

Może założysz mój fanklub ? będziesz jego pierwszym "członkiem" !

 

ha ha ha Dawno się tak nie ubawiłem z takiego lamusa. :D

 

Najlepszym sposobem na takich tytanów kultury jest ich ignorować. To był ostatni mój komentarz w "Twoim" temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był ostatni mój komentarz w "Twoim" temacie.

 

I tak trzymać....

Odkąd bowiem pamiętam ubliżasz mi i grozisz [ pomimo zmiany Twoich postów wiem o tym ].....

Kreujesz się na super doświadczonego budowniczego a tak chyba, pomimo kilku inwestycji, nie jest........

Nie czepiaj się to i ja nie będę........

Odszczekaj pajaca, chama i lamusa a będzie ok........ :wink:

 

Ps. Mój podpis zapożyczyłem na potrzebę chwili z innego forum ale świetnie pasuje do sytuacji........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PaJak05, ex67:

 

Co prawda nie jestem tutaj (ostatnio) częstym bywalcem, ale IMHO byłoby lepiej dla tego wątku gdybyście założyli sobie nowy nowy temat np. w sekcji "Psycholog dyżurny..." albo "Dział porad życiowych", albo przeszli na prywatne wiadomości, bo mocno off-topikujecie...

 

Pax vobiscum 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie.

 

Czy ktoś z was zastanawiał sie nad zrobieniem klimatyzacji w domu ( panujące upały skłoniły mnie do pochylenia sie nad tym tematem ) , może wiecie jakie moga być orientacyjne koszty takiej operacji, jak i jakie przewody trzeba rozprowadzić żeby wszystko było jak trzeba.

 

I jeszcze odkurzacz centralny - czy wogóle polecacie i ewentualne kontakty do wykonawców jeśli można.

 

Ogłoszonko

Mam do sprzedania stemple 150szt - 2,5-2,6m oraz 120 szt 2,75-2,85m.

0501563744

Pozdrawiam wszystkich.

ps.

Powrót do pracy po dwutygodniowej przerwie to katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie.

 

Czy ktoś z was zastanawiał sie nad zrobieniem klimatyzacji w domu ( panujące upały skłoniły mnie do pochylenia sie nad tym tematem ) , może wiecie jakie moga być orientacyjne koszty takiej operacji, jak i jakie przewody trzeba rozprowadzić żeby wszystko było jak trzeba.

 

 

Temat jest obszerny i zależy od wielu czynników ale może w skrócie:

 

Jeśli masz wątpliwości co do klimy to po prostu pomyśl jak się jeździ samochodem z klimą a jak bez niej. Miałem klimę w nasłonecznionym mieszkaniu przez wiele lat i nie wyobrażam sobie komfortowego życia bez niej.

 

Jeśli dom jest nasłoneczniony to może (będzie) się mocno rozgrzewać latem.

 

Koszt klimatyzacji na cały dom to spory wydatek (kilkanaście a może nawet kilkadziesiąt tysięcy) ale można zastosować ją w tylko miejscu najbardziej "obleganym" czyli salon, może sypialnia !? :wink: W takim wypadku to koszt ok 5-6 tyś na przyzwoity klimatyzator wraz z instalacją.

 

Oczywiście przewody warto schować pod tynkami odpowiednio wcześniej a to wymaga wcześniejszej instalacji (chyba że masz gipsowe i można je połatać później). Koszt położenia instalacji to ok 800-1000 zł (zależne od odległości jednostki zewnętrznej, od wewnętrznej) ale później będzie to odliczone od całej usługi.

 

Niestety w czasie upałów najbardziej rozgrzewają się pokoje na poddaszu ale właśnie tam będzie najkosztowniej zrobić klimę(jest ich więcej niz na dole).

Pozostaje wtedy dylemat salon czy sypialnie ? Jeśli sypialnie to czyje ? Wszystkie ? :lol:

 

Wobec takich dylematów zrobiłem w salonie. W czasie tegorocznych upałów było bardzo miło (choć nie mieszkamy jeszcze). Najbardziej cieszył się glazurnik :lol:

 

I jeszcze odkurzacz centralny - czy wogóle polecacie i ewentualne kontakty do wykonawców jeśli można.

 

Instalacje chyba warto zrobić bo to koszt "zaledwie" 1000- 1500 zł. Natomiast sam odkurzacz może zainstalować w terminie późniejszym. Sam nie użytkowałem nigdy tego cuda ale z rozmów z użytkownikami wnioskuje że warto to mieć.

 

Jeśli będzie Cie to interesować dalej to podam Ci namiary zarówno na klimatyzację jak i na instalatora c.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, drodzy Babiczanie.

Chciałabym niniejszym bardzo podziękować KrzyśkowiSw - i polecić go Waszej życzliwej pamięci :D , gdy będziecie mieli kupować coś związanego z elektrycznoscią.

Właśnie nasz elektryk zakłada osprzęt elektryczny, który kupiliśmy u KrzyśkaSw.

Kupiliśmy - baaardzo miło, szybko, z wyjątkowo fachowym doradztwem - i z uczciwym rabatem.

BARDZO POLECAM. 8) 8) 8)

Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Kambis z Komorowa za Kampinosem. Mi robili ogrodzenie z kątownika "zimno-giętego", ale robią też śliczne balustrady. Nie chce mi się szukać wizytówki, ale jak wpiszesz w Googlach nazwę, to znajdziesz (już tak robiłem), 2-3 lata temu mieli naprawdę dobre ceny - nie wiem jak teraz.

hehe, ta balustrada, to najszybciej zamówiony element naszego domu jak do tej pory ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Kambis z Komorowa za Kampinosem. Mi robili ogrodzenie z kątownika "zimno-giętego", ale robią też śliczne balustrady. Nie chce mi się szukać wizytówki, ale jak wpiszesz w Googlach nazwę, to znajdziesz (już tak robiłem), 2-3 lata temu mieli naprawdę dobre ceny - nie wiem jak teraz.

 

u mnie robili orgodzenie z ceowika

jestem bardzo zadowolony z:

- terminowosci

- obslugi

- CENY :)

- jakosci wykonania

 

Zdecydowanie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Kambis z Komorowa za Kampinosem[...]

 

u mnie robili orgodzenie z ceowika

jestem bardzo zadowolony z:

- terminowosci

- obslugi

- CENY :)

- jakosci wykonania

 

Zdecydowanie polecam

zobaczymy, jak na razie bardzo sympatycznie i dość kompetentnie :) 2 m-ce czekania na balustrade, ale cena faktycznie sporo niższa niż gdzie indziej :) dlatego tak szybko podjęliśmy decyzję. a ze podobalo nam sie coś konkretnego na zdjęciu, to bylo naprawde szybkie zamowienie: to i koniec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

u nas jest tak: mamy do przedlużenia gazaociąg ( dzialki za gimnazjum w Koczargach) dostalismy warunki w listopadzie, w grudniu złozylismy podania o podpisanie umowy ( wspólna inwestycja- 4 dzialki)

.....................

Pozdawiam

Ania

 

Ania, czy Ty znasz przypadkiem Ryśka z Wiolką z Koczarg i Marka M. z Izabelina? :D

 

dopiero teraz zobaczylam to pytanie :oops: :oops: :oops: sorki, nie wiem jak moglam pominąć :oops: odpowiadając na pytanie, nie nie znam, nasza budowa (budowy - w sumie 4 domy) ruszyla w maju i tak naprwde oprócz najblizszych sąsiadow to nikogo nie znamy.

Jeszcze raz sorki za przoczenie

 

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EX67 dzięki za radę i poproszę o namiary na tą klimatyzację.

 

 

KrzysiekSw kable elektryczne i skrzynki bezpiecznikowe też sprzedajecie - bo będę zainteresowany.

 

Jak w reklamie :D

sprzedajecie? - sprzedajemy

a do klienta dojeżdżacie? - dojeżdżamy

 

Polecam się :D

 

anulas - nic nie szkodzi :D - a już myślałem, że się znamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo budujaca!

 

Krotkie pytanie - czy 23.000 (za Comfo Control pelna automatyka lub 21.000 za standard) za system wentylacji mechanicznej z reku + dodatkowo 10.000 za GWC to duzo? To wycena z rekuperatory.pl.

Jesli Wasze oferty byly lepsze, kto bedzie Wam robil instalacje? I zastanawiamy sie tez nad klimatyzacja, choc o dziwo doradca z rekuperatory.pl szczerze nam odradzal, choc sami tez robia klimatyzacje. Dziwne... :roll:

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...