Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

A ja znowu po prośbie. Szukam piasku kwarcowego do tynków, byłem już na Kutrzeby w Starych Babicach ale właściciel wziął sobie urlop i zamknął interes do 03.08. Macie może jakieś namiary na dobry piasek w okolicy?

 

A i może ktoś ma namiar na firmę gdzie jest duży wybór parapetów wewnętrznych, głównie z konglomeratu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Grupo budujaca!

... zastanawiamy sie tez nad klimatyzacja, choc o dziwo doradca z rekuperatory.pl szczerze nam odradzal, choc sami tez robia klimatyzacje. Dziwne... :roll:

 

Wprawdzie (zastrzegam) nie mam doświadczenia w tej materii ale zdaje się że GWC nie tylko ociepla zimą ale też wychładza latem. W takim wypadku chyba "klimę" masz w GWC :D

 

A ja znowu po prośbie. Szukam piasku kwarcowego do tynków

 

Zadzwoń do hurtowni "Skład" z Izabelina 7226334. Kupowałem u nich (z magazynu w Hornówku) w workach.

Jeśli natomiast potrzebujesz większej ilości to piasek kwarcowy wywrotką przywoził mi p Śmieciński z Babic. tel. 604570819.

 

Tak na marginesie to jeśli robisz tynki kwarcowe to pilnuj wykonawców bo niestety papraki robią byle jak a potem za chiny nie da się tego wyrównać bez naciągania gładzi gipsowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? I zastanawiamy sie tez nad klimatyzacja, choc o dziwo doradca z rekuperatory.pl szczerze nam odradzal, choc sami tez robia klimatyzacje. Dziwne... :roll:

,

 

A z jakich to powodów odradzał ci klimatyzację, jaka była ich argumentacja?

 

 

A ja mam już dachóweczkę ceramiczną czarną Robena, właśnie dziś rano zawitała do mnie na plac. Miał być Euronit ale wiecie jak jest z tym Euronitem. Ale chyba to lepiej że tak się ułożyło - Roben będzie lepiej wyglądał i zawsze to ceramika.

Ex67 dzięki za namiary na klimę - umówiłem się na poniedziałek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakich to powodów odradzał ci klimatyzację, jaka była ich argumentacja?

bo GWC taniej wychodzi? bo prądu tyle nie marnuje? bo jest zdrowsze GWC? bo nie psuje elewacji budynku?

jest wiele powodów, dlaczego GWC jest lepsze niż droga w użytkowaniu, klima.

rekuperacja + GWC + centralne odkurzanie i nie masz w domu grama kurzu. niestety nie zdecydowałem się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do hurtowni "Skład" z Izabelina 7226334. Kupowałem u nich (z magazynu w Hornówku) w workach.

Jeśli natomiast potrzebujesz większej ilości to piasek kwarcowy wywrotką przywoził mi p Śmieciński z Babic. tel. 604570819.

 

Tak na marginesie to jeśli robisz tynki kwarcowe to pilnuj wykonawców bo niestety papraki robią byle jak a potem za chiny nie da się tego wyrównać bez naciągania gładzi gipsowej.

 

Pan od pisku nazywa się Śmiechowski i też polecam jego usługi we wszelkich kwestiach materiałów sypkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie.

 

Czy ktoś z was zastanawiał sie nad zrobieniem klimatyzacji w domu ( panujące upały skłoniły mnie do pochylenia sie nad tym tematem ) , może wiecie jakie moga być orientacyjne koszty takiej operacji, jak i jakie przewody trzeba rozprowadzić żeby wszystko było jak trzeba.

 

I jeszcze odkurzacz centralny - czy wogóle polecacie i ewentualne kontakty do wykonawców jeśli można.

 

 

my robimy rekuperator i odkurzacz centralny, do rekuperatora mamy wycenę z http://www.rekuperatory.pl a za poszukiwanie firm do instalacji odkurzacza bierzemy się w przyszłym tygodniu, jak byś miał juz jakies sprawdzone firmy to daj znać, ja tez dam opinię jak juz będę coś miała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo budujaca!

 

Krotkie pytanie - czy 23.000 (za Comfo Control pelna automatyka lub 21.000 za standard) za system wentylacji mechanicznej z reku + dodatkowo 10.000 za GWC to duzo? To wycena z rekuperatory.pl.

Jesli Wasze oferty byly lepsze, kto bedzie Wam robil instalacje? I zastanawiamy sie tez nad klimatyzacja, choc o dziwo doradca z rekuperatory.pl szczerze nam odradzal, choc sami tez robia klimatyzacje. Dziwne... :roll:

 

Pozdrawiam,

 

ha, ha my mamy właśnie taką samą wycenę :) zastanawiam się, czy oni to robią czy mają jeden plik dla wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakich to powodów odradzał ci klimatyzację, jaka była ich argumentacja?

bo GWC taniej wychodzi? bo prądu tyle nie marnuje? bo jest zdrowsze GWC? bo nie psuje elewacji budynku?

jest wiele powodów, dlaczego GWC jest lepsze niż droga w użytkowaniu, klima.

rekuperacja + GWC + centralne odkurzanie i nie masz w domu grama kurzu. niestety nie zdecydowałem się...

 

Taaak, wymienil wlasnie to wszystko. I jeszcze jedno - twierdzi, ze jak w domu przewidujemy 20cm styropianu i rolety zew bedziemy opuszczac na najwieksze upaly np przed wyjsciem do pracy, to po poludniu bedzie chlod i klima nie bedzie potrzebna.

A propos kosztow, to na nasz dom 250 uzytkowej: GWC 10 tys. klima 20 tys. Jedyne, z czym sie nie zgadzam, to zuzycie pradu. Owszem, klima bierze znacznie wiecej, ale nie chodzi non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos kosztow, to na nasz dom 250 uzytkowej: GWC 10 tys. klima 20 tys. Jedyne, z czym sie nie zgadzam, to zuzycie pradu. Owszem, klima bierze znacznie wiecej, ale nie chodzi non stop.

no, nie chodzi. ale i tak ciągnie przez te gorące dni więcej niż całoroczny wentylator od GWC, dzięki któremu masz mniejsze zużycie na ogrzewanie, bo grzejesz cieplejsze powietrze + odzysk ciepła z rekuperatora.

poczytaj, jest sporo wątków na ten temat. jest taniej. przez ok roku zbierałem sie do instalacji, nawet kanal pod GWC zrobiłem w fundamencie, ale koszty tak czy inaczej przerosły mnie. nie stać mnie na reku, przez to co się stało z cenami materiałów bud. w stosunku do wielkości mojego kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - twierdzi, ze jak w domu przewidujemy 20cm styropianu i rolety zew bedziemy opuszczac na najwieksze upaly np przed wyjsciem do pracy, to po poludniu bedzie chlod i klima nie bedzie potrzebna.

 

Ja bym zapytał tego Pana czy mieszkał kiedyś w domu z klimatyzacją czy tylko teoretyzuje...

 

Mam 15 cm styropianu w ścianach. W ostatnie upały bez włączonej klimy na dole w salonie (5 okien południowych) było 26 stopni !. Owszem nie mam rolet (choć wcześniej planowałem). Pozostaje też pytanie czy miło będzie siedzieć w domu w zaciemnieniu z zamkniętymi oknami ?.

Obecnie (wprawdzie budowa jeszcze) włączam klimę i patrzę sobie przez wszystkie odsłonięte okna na ogród (tez w budowie :) ).

 

Być może GWC załatwi sprawę ale ja piszę o sytuacji gdy nie mam GWC.

 

Jeszcze jedno ... kobiety zazwyczaj lubią temperaturę w granicach 25 stopni a mężczyźni tego nie znoszą. Ja w temp powyżej 23 stopnie w domu zaczynam się rozpływać. Dla mnie tylko klima ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze jedno ... kobiety zazwyczaj lubią temperaturę w granicach 25 stopni a mężczyźni tego nie znoszą. Ja w temp powyżej 23 stopnie w domu zaczynam się rozpływać. Dla mnie tylko klima ! :D

 

jako kobieta protestuję :)

co prawda w aucie ja lubię 21 - 22 stopnie, a mój mąż 19 - 20, ale w domu, szczególnie w nocy, ja wolę około 5 stopni niższą niż mąż :)

i co można mieć dwa auta, a domy? :lol:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, potrzebuję zrobić w domu schody na piętro i balustrady (wewnętrzne), najchętniej ze stali nierdzewnej. Rozmawiałem z GROT-em, ale cena, którą zaproponowali jest delikatnie mówiąc kosmiczna.

 

Macie może namiary na jakieś firmy z tej branży? Ślusarsko-schodowo-balustradowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze jedno ... kobiety zazwyczaj lubią temperaturę w granicach 25 stopni a mężczyźni tego nie znoszą. Ja w temp powyżej 23 stopnie w domu zaczynam się rozpływać. Dla mnie tylko klima ! :D

 

Moj maz rozplywa sie w temp wyzszej niz 18 stopni! Kiedy odwiedzam go w pracy ma dla mnie dyzurny polar, a w jego aucie mam kocyk - przydaje sie na dluzsze trasy :)

 

A odnosnie spuszczonych rolet zew mialam na mysli czas, kiedy nie ma nas w domu. Teraz zreszta tez to praktykuje w mieszkaniu i jakos sie sprawdza, choc ocieplenie bloku to tylko 8 cm styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...