Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

stach_past, możesz podać namiary jakie masz na tę ziemię? Muszę sobie trochę działkę podwyższyć po całości albo co najmniej przy drodze...

unison, tel do Bojanowskiego: 696 292 603. Rozmawiałam w zeszłym tygodniu i powiedział, że nie będzie wiercił u mnie bez badań retroporowych (500zł) gruntu, tzn ktoś mu nie powie, że mam wodę i to gdzie. Czy on nie przesadza???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przeleciałem się po gminie w sobotę, z czterech miejsc najlepiej tatra 10 metrów szesc. za 350 zł. - ale to jest humus z pola, a nie ziemia na wyrównanie. tamta może być taniej

dostawca jest z lipkowa

350 zl za 10 m3 humusu (jesli to faktycznie humus, a nie ziemia z piachem) to moim zdaniem dobra cena.

W zeszlym roku Kamaza humusu (ok. 7-8 m3) cenili sobie nawet na 600 zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc forum

 

W temacie ekipy budowlanej - sprawa musi być wyjątkowo ciężka, jeżeli na na moj poprzedni post odzew był zerowy.

 

Sam sobie nie wybuduje więc zapytam inaczej:

Czy widzieliście w swojej okolicy budowę, na której pracuje ekipa budująca z YTONG'a i sprawiająca wrażenie sporej fachowości? Dajcie prosze znać, gdzie mogę podjechać?

 

Pozdrawiam

K3 :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc forum

 

W temacie ekipy budowlanej - sprawa musi być wyjątkowo ciężka, jeżeli na na moj poprzedni post odzew był zerowy.

 

Sam sobie nie wybuduje więc zapytam inaczej:

Czy widzieliście w swojej okolicy budowę, na której pracuje ekipa budująca z YTONG'a i sprawiająca wrażenie sporej fachowości? Dajcie prosze znać, gdzie mogę podjechać?

 

Pozdrawiam

K3 :p

 

Są co najmniej 2 budowy w Kwirynowie z betonu komórkowego - na ul Jaśminowej i równoległej do niej. Mury wyglądają porządnie.

Mogę polecić jeszcze moja ekipę - dam namiary na priva.

 

Pozdro,

 

Radik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Pytel nie jest zły. Słusznie mówili ci którzy Go polecali. Jest trochę droższy niż inni wykonawcy, ale solidny. RenataS może opiszesz nam swoją historię bo nie mogę uwierzyć w zło tego pana

 

moja historia jest trochę skomplikowana i długa (zna ją kilka osób z forum) i dlatego napisałam tylko, aby podpisywac umowę z tym panem i liczyć kasę, a co do tego czy drogi czy nie, to na początku nie był drogi, bo wygrał przetarg na zrobienie 1050m wodociągu, ale jak za podłączenie 10m rury i załorzenie wodomierza (bez wykopów, bo wszystko wykopał mąż) policzył sobie 800zł to chyba trochę bardzo przesadził :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Był u mnie jeden fachowiec od odkurzaczy centralnych i zarzyczył sobie za odkurzacz z jedną szufelką i pięcioma gniazdami 5800zł. Szczegóły prześlę ci na priv

 

rozmawiałam dzisiaj z jednym z autoryzowanych dealerów Beama i dostałam orientacyjną wycenę 5 gniazd w tym 2 dwustronne i jedna szufla, I etap 1650zł drugi ok 3150zł, piszę około, bo 100zł za montaż II etapu, a można to zrobić samemu, ceny gniazd są też różne ja mam policzone średnio po 50zł,

pan się nazywa Andrzej Zagudka i stoisko ma na Bartyckiej, na stronie beama to firma EUROPOL, ma też swoją stronę www

 

zastanawia mnie też, dlaczego dostałeś wycenę jednostki ssącej o akcesorii osobno, ja dzisiaj dostałam ofertę, która jest też na stronie www jednostaka ssąca + wąż + 4 szczotki + wieszak i coś tam jeszcze za 2700, a Ty tą samą jednostkę ssącą i to samą masz wycenioną na 3 z kawałkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEMAT KOMPLEKSOWY: hydraulika i elektryka

 

 

Szanowni,

 

to forum spadlo mi jakby z nieba. Tak jak o gotowaniu, tak o budowaniu nie wiem nic. A musze sie czegos dowiedziec. Dlatego zwracam sie do was, oswiecona goro forum. Wielu z Was robilo juz elektryke, hydraulike, CO i jakos sie rozliczalo z Panami. Panow juz mam, kolejnosc nastepowania ich po sobie znam, ale zupelnie nie wiem jak sie z nimi rozliczac.

 

 

Co jest miara cen elektryka i hydraulika? Jakie sa ceny? Czym sa te slynne stawki "za punkt"? Jaki punkt? Prosze o - tak - o pomoc prosze!

 

Z ozarowa gosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEMAT KOMPLEKSOWY: hydraulika i elektryka

 

 

Szanowni,

 

to forum spadlo mi jakby z nieba. Tak jak o gotowaniu, tak o budowaniu nie wiem nic. A musze sie czegos dowiedziec. Dlatego zwracam sie do was, oswiecona goro forum. Wielu z Was robilo juz elektryke, hydraulike, CO i jakos sie rozliczalo z Panami. Panow juz mam, kolejnosc nastepowania ich po sobie znam, ale zupelnie nie wiem jak sie z nimi rozliczac.

 

 

Co jest miara cen elektryka i hydraulika? Jakie sa ceny? Czym sa te slynne stawki "za punkt"? Jaki punkt? Prosze o - tak - o pomoc prosze!

 

Z ozarowa gosc.

 

Często już wcześniej dyskutowany temat - co do tego czy liczenie za punkt jest czy nie jest sprawiedliwe, czy lepiej całościowo, moim zdaniem jest to mimo wszystko najsprawiedliwszy sposób rozliczania prac (dla obydwu stron).

 

Hydraulika: mnie liczyli w ten sposób, że punkt to podejście wody i odejście kanalizacji razem liczone (czyli np. wyjście pod kranik + rura odpływowa) - bez montażu kranów, syfonów. W instalacji CO to zasilenie grzejnika + jego montaż (nie wiem jak z podłogówką, bo nie mam). Dodatkowo rozdzielacz do CO to był punkt, kran na zewnątrz to 0,5 punktu (bo bez kanalizy), odpowietrzenie kanalizacji to chyba 0,5 punktu. Ja 3 lata temu płaciłem 100 PLN/p-kt, teraz ponoć niektórzy krzyczą 180, ale wiem, że mozna i za 120

 

Elektryka: gniazdko - punkt, włącznik z żarówką - punkt - wszystko oczywiście bez montażu osprzętu. Zasilenia obwodów niektórzy liczą jako pukt - ale to, moim zdaniem naciągactwo. Puszka łączeniowa w ścianie to też zdecydowanie nie jest punkt. Dodatkowy koszt to montaż rozdzielnicy - i tu ceny wahają się od 150 do 1500, dobrze zmontowana rozdzielnica to min 2 (czasem 3) dni roboty - to nie może kosztować 150 PLN.

Cena za p-kt waha się chyba już od 15 PLN do jakichś 40 (mówię o cenach bez materiału).

 

Reguły nie ma, ale cena niestety z reguły przekłada się na jakość - można domek zrobić na 10 bezpiecznikach, mniej obwodów, mniej roboty, mniejsza materiałochłonność (elektrycy często podają ceny za punkt z materiałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy

mamy pytanie jakie drewno jest najlepsze na więźbę dachową sosna, świerk czy może jodła i na czym polega różnica? Kto wie niech podpowie :lol:

 

Moim zdaniem jodła. Zdanie to też potwierdzają wszyscy ciesle z którymi rozmawiam. Materiał dla nich trochę trudniejszy do obróbki ale ma w sobie mniej potencjalnych szkodników. Więźbę robisz na lata warto pomyśleć.

 

W jeśli chodzi o długość impregnacji to materiał na więźbę musi leżeć w wannie z impregnatem co najmniej 3 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy

mamy pytanie jakie drewno jest najlepsze na więźbę dachową sosna, świerk czy może jodła i na czym polega różnica? Kto wie niech podpowie :lol:

 

Moim zdaniem jodła. Zdanie to też potwierdzają wszyscy ciesle z którymi rozmawiam. Materiał dla nich trochę trudniejszy do obróbki ale ma w sobie mniej potencjalnych szkodników. Więźbę robisz na lata warto pomyśleć.

 

W jeśli chodzi o długość impregnacji to materiał na więźbę musi leżeć w wannie z impregnatem co najmniej 3 godziny.

Sosna vs jodla - jest tyle opinii co forumowiczow :D Podobnie jak z tematem deskowac dach czy nie. Do tego w watkach przewijaja sie jeszcze modrzew i swierk - to tak aby ulatwic wybor :wink:

 

Kazde z drzew ma swoje wady i zalety jesli chodzi o zastosowanie na wiezbe - na forum jest mnostwo dedykowanych watkow...

Moim zdaniem wieksze znaczenie ma pochodzenie drzewa, w jakim regionie roslo - chodzi o wielkosc rocznych przyrostow (im mniejsze przyrosty czyli "gesciejsze" drzewo - tym mocniejsze). Rownie istotny jest czas scinki drzewa - najlepsze drzewo na wiezbe jest ze scinki zimowej... Najgorsze drzewo - to sciete juz po rozpoczeciu wegetecji (zawiera duzo "sokow" - a takie pozniej uwielbiaja robale).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obie mniej potencjalnych szkodników. Więźbę robisz na lata warto pomyśleć.

 

W jeśli chodzi o długość impregnacji to materiał na więźbę musi leżeć w wannie z impregnatem co najmniej 3 godziny.

 

 

Tak byłem w tartaku i widziałem tą ich niby impregnacje. Stoi sobie wielka wanna w której znajduję się roztwór impregnatu pomieszamy z deszczówką ( stosunek zapewne 1:15). Wrzucają tam drewienko na 10 minut dla koloru i następne. Jak zapytałem pracownika dlaczego tak króko to stwierdził " Panie kto by się z tym bawił, kiedys wogóle sie nie moczyło i też było dobrze."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...