Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

......kiedys wogóle sie nie moczyło i też było dobrze."

 

według producenta więźby, dobrze naciąga drewno nie heblowane (nie jest to pozbawione logiki) hebluje tylko z dwóch stron styku z dachem i podbitką. Też obawiałem się tego ich "zabezpieczania" drewna i mam poddasze nieużytkowe, więc drewno może być od biedy mokre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi 4room

 

Kierownik Budowy poszukiwany - najlepiej taki który pilnował budowy z Ytonga/Silki. Jeżeli słyszeliście o taki z okolic Lipkow najlepiej albo mieliście z nim do czynienia prosze o info.

 

I jak wygląda wynagrodzenie takiego kierownika budowy - nadzorce? Za kontrakt za wizyte za dzien za godzine???

 

 

K III

 

 

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi 4room

 

I jak wygląda wynagrodzenie takiego kierownika budowy - nadzorce? Za kontrakt za wizyte za dzien za godzine???

 

 

K III

 

 

:p

 

To zalezy jak sie umowisz. Najczesciej placi sie za wizyte, z moich poszukiwan za nadzor bylo to od 150 do 400 zl. Srednio wychodzi 1-2 wizyty tygodniowo.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi 4room

 

Kierownik Budowy poszukiwany - najlepiej taki który pilnował budowy z Ytonga/Silki. Jeżeli słyszeliście o taki z okolic Lipkow najlepiej albo mieliście z nim do czynienia prosze o info.

 

I jak wygląda wynagrodzenie takiego kierownika budowy - nadzorce? Za kontrakt za wizyte za dzien za godzine???

 

 

K III

 

 

:p

 

jeżeli chodzi o silke to może 604719458 - Janusz Szpadzik, ma sporo budów w tym rejonie + osiedle domów jednorodzinnych budowane silką.

Poziom zaangazowania zależy od życzenia i kasy oczywista.

Koszt wizyty w naszym przypadku wynosił 150 zl, oferował się też w przypadku takie potrzeby z wizytami codziennymi

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znacie jakies dzialki do kupienia w gminie babice St.?

Cen jestem oczywiście świadoma :-(

 

Bettka, to uświadom nas - poprawisz samopoczucie tym, ktorzy wczesniej kupili ;)

 

 

mój sąsiad ma do sprzedania działkę 1050m2 w Janowie w okolicach Kwirynowa i ceni 500 zł metr, jeżeli jesteś zainteresowana napisz na priw i podaj swój telefon kontaktowy, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.e.t.e., gildor

Pamietam że kupowaliście bramy garażowe Normstahl'a. Możecie polecić konkretną firmę montującą te bramy?

 

Będę wdzięczny jeśli ktoś mi poleci dobrego/taniego przedstawiciela Gerdy, bo takie drzwi planuję wstawić od ogrodu.

 

Szukam też ekipy do zrobienia elewacji.

 

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.e.t.e., gildor

Pamietam że kupowaliście bramy garażowe Normstahl'a. Możecie polecić konkretną firmę montującą te bramy?

 

Będę wdzięczny jeśli ktoś mi poleci dobrego/taniego przedstawiciela Gerdy, bo takie drzwi planuję wstawić od ogrodu.

Normstahl'a kupowalem w firmie Amper w Oltarzewie, tel. 609 666-105. Jestem zadowolny z ceny, jak i z poziomu obslugi, a zwlaszcza z jakosci montazu.

Podobno mozna gdzies kupic jeszcze taniej, ale jak ja porownywalem - to ww. firma byla najtansza (m.in. Transimpex przy Prymasa wychodzil drozej).

 

Co do Gerdy. Zamowilem drzwi Gerdy, model TT, do pomieszczenia z tylu za garazem. Mialo byc 3 tygodnie, a zeszlo prawie 1.5 miesiaca. Podobno Gerda nie nadaza z produkcja.

Rownolegle zamowilem takze drugie drzwi pomiedzy garazem a domem - model AP-30. Minelo juz ponad 2 miesiace, ale do tej pory Gerda nie wyprodukowala moich drzwi. Niezly poslizg... :-?

Na razie mojego dostawcy Gerdy nie moge Ci polecic, bo nie wiem jaka jest jego jakosc montazu. Drzwi TT stoja u dostawcy i czekaja na przyjazd AP-30 - drzwi maja byc bowiem montowane za jednym zamachem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znacie jakies dzialki do kupienia w gminie babice St.?

Cen jestem oczywiście świadoma :-(

 

Bettka, to uświadom nas - poprawisz samopoczucie tym, ktorzy wczesniej kupili ;)

 

 

mój sąsiad ma do sprzedania działkę 1050m2 w Janowie w okolicach Kwirynowa i ceni 500 zł metr, jeżeli jesteś zainteresowana napisz na priw i podaj swój telefon kontaktowy, pozdrawiam!

 

Pani Anetqo proszę mi nie sprzedawać działek za moimi plecami :)

 

Koniecznie Pani potrzebuje sąsiada na tych polach ? :)

 

Pozdrawiam I.M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znacie jakies dzialki do kupienia w gminie babice St.?

Cen jestem oczywiście świadoma :-(

 

Bettka, to uświadom nas - poprawisz samopoczucie tym, ktorzy wczesniej kupili ;)

 

 

mój sąsiad ma do sprzedania działkę 1050m2 w Janowie w okolicach Kwirynowa i ceni 500 zł metr, jeżeli jesteś zainteresowana napisz na priw i podaj swój telefon kontaktowy, pozdrawiam!

 

Pani Anetqo proszę mi nie sprzedawać działek za moimi plecami :)

 

Koniecznie Pani potrzebuje sąsiada na tych polach ? :)

 

Pozdrawiam I.M.

 

Panie Jarku! miły sąsiad jest mi potrzebny do partycypowania w kosztach mediów, a tak prywatnie nie stresuj mnie bo się poskarżę Twojej żonie!:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jodla slabsza od sosny; sosna zas od swierka .... dla rodzimych perfekcjonistow kawalek posta o ddrewnie odpowiednim na wiezbe :)

 

(..)

w gorach przewaznie spotykamy lasy swierkowe lub jodlowe - sosny wystepuja znacznie radziej, a jak wystepuja to czesto jakies karlowate albo poskrecane

 

wytrzymalosc belki drewnianej jest wyliczana przy zalozeniu, ze sloje biegna wzdluz belki; jesli sloje biegna w poprzek - wytrzymalosc drewna spada nawet dwukrotnie

 

okazuje sie, ze przy poskrecanej gorskiej sosnie nie ma ciaglosci slojow i w tych miejscach wytrzymalosc drastycznie spada .... dlatego goral poskrecana gorska sosne wywozi do Krakowa a jakie swierki prosciutkie w gorach rosna widzial kazdy cepr co na Kasprowy kolejka jechal.

 

podsumowujac:

 

na wiezbe to tylko swierki z Podchala i prosciutkie sosny z okolic Suprasla

 

(...)

Sosny nie są tak sprężyste i wytrzymałe jak świerki. Jednak rośnie w Polsce gatunek smukłej sosny odpowiedni do budowy masztów dużych żaglowców. Najbardziej okazałe egzemplarze pochodzą z Puszczy Knyszyńskiej nieopodal Supraśla. Już w XVI wieku zauważono szczególne walory sosen z tej okolicy i przeznaczano na maszty okrętowe. Gdy mówi się o "sośnie masztowej" właśnie chodzi o tę odmianę sosny, a nie inną. (...)

 

chcesz spac spokojnie ..na Knyszyn po sosne smaruj albo w TPNie grasuj z siekiero sfjerka tnij

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znacie jakies dzialki do kupienia w gminie babice St.?

Cen jestem oczywiście świadoma :-(

 

Bettka, to uświadom nas - poprawisz samopoczucie tym, ktorzy wczesniej kupili ;)

 

 

mój sąsiad ma do sprzedania działkę 1050m2 w Janowie w okolicach Kwirynowa i ceni 500 zł metr, jeżeli jesteś zainteresowana napisz na priw i podaj swój telefon kontaktowy, pozdrawiam!

 

Pani Anetqo proszę mi nie sprzedawać działek za moimi plecami :)

 

Koniecznie Pani potrzebuje sąsiada na tych polach ? :)

 

Pozdrawiam I.M.

 

Ale za to jakiego sąsiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Czy ktoś mógłby polecić murarzy do ogrodzenia - podmurówka, klinkier, sztachety drewniane. Ślusarza zaposiadowuję.

Jak kogoś sensownego nie znajdę będę skazana na ekipę, którą nie jestem zachwycona. Trzeba będzie stać nad głową i mocno uważać, a na koniec się okaże, że i tak schrzanili.

Pozdrawiam wszystkich

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jarku! miły sąsiad jest mi potrzebny do partycypowania w kosztach mediów, a tak prywatnie nie stresuj mnie bo się poskarżę Twojej żonie!:-)

 

To żona mnie podpuściła żeby Ci odpowiedzieć, śmiało możesz ją objechać za to :wink:

 

Media, media... media nie są najważniejsze, teraz masz ciszę, spokój z dala od sąsiadów, a tak zaraz jakiś będzie Ci hurgotał kosiarką pod nosem :lol: :wink:

 

Co do ceny to fakt na Kwirynowie 600,- PLN/m to cena transakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...