Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

1. moja działeczka ma jakieś 1000 m2 z czego kilkanaście procent jest poza strefą budowlaną - czyli chyba trzebaby to odrolnić? Dobrze rozumuję - nieprawdaż?

 

witaj

to bedziemy sasiadami, a w ktorym miejscu na Akacjowej jestescie?

 

my tez mamy dzialke 1000, z tego ok 200 m rolnej, ale nic nie musielismy odralniac, jedynie nie mozemy budowac na tym kawalku

 

pozdrawiam :D

karorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzień dobry Państwu!

 

1. moja działeczka ma jakieś 1000 m2 z czego kilkanaście procent jest poza strefą budowlaną - czyli chyba trzebaby to odrolnić? Dobrze rozumuję - nieprawdaż?

 

Cześć!

Tak, jak u mnie, trochę o to walczyłem - jeszcze z Gminą, ale się udało, generalnie trzeba będzie się budować w tej części budowlanej. Jednak wiele Ci nie podpowiem, bo teraz w powiecie może być inaczej - proponowałbym Ci przejechać się do Powiatu i porozmawiać - nie taki diabeł straszny jak go malują.

W którym miejscu ta Twoja działeczka?

 

zrobilismy sobie wczoraj objazd okolicy i zajrzelismy na niektore budowy naszej grupki, ..............u KrzyskaSw to inspekcje robimy regularnie wiec wczoraj opuscilismy

A żałuj - postępy imponujące, wczoraj nawet powiesili wiechę (choć jeszcze nie skończyli :wink: ), dzisiaj muszę chyba zakupić napoje - niekoniecznie chłodzące 8)

 

Witam, tak znam p.Małgosię jest w naszej "7".

Jerzysio - a co to jest ta "7" ? Nawiasem - ja też znam p. Małgosię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim.

 

Dziękuję za podpowiedzi i miłe wsparcie, pocieszyliście mnie trochę, bo bałam się, że będzie więcej trudności - jakieś procedury odralniania albo coś...

 

Jeśli chodzi o lokalizację, to najbliżej chyba będę miała do Karorki - jeśli twoja budowa, to ta z wojskowym tunelowym namiotem. Moja działeczka jest mniej więcej na drugim zakręcie ulicy Akacjowej, patrząc z południa na północ. Vis a vis jest tablica - 1000 m-sprzedam.

 

Trzymam kciuki za Wasze budowy, troszkę po cichutku Wam zazdroszczę... ale na mnie też przyjdzie pora.

 

Pozdrawiam,

Didi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

2 posty nad Twoim opisalem dosc szczegolowo WLASNIE TE DWIE nurtujace Cie Kwestie,

powodzenia ..i mam nadzieje, ze moje rady skroca czas oczekiwania do 1799 dni.

A na pewno powinnas zaczac od mapy do celow projektowych - okolo 700 zl

 

Yoric, dziękuję za odpowiedź, wydrukowałam sobie Twoje cytaty i włączyłam do kolekcji (jako pierwszą stronę;-)

 

Troszkę się zastanawiam: czy jeśli planuję rozpocząć budowę w raczej dość odległej przyszłości - czy jest sens zbierać już teraz wszystkie uzgodnienia itp, czy poczekać i zrobić to hurtowo np. rok przed rozpoczęciem budowy? W końcu wszystko się może pozmieniać... Ale z drugiej strony może lepiej załatwiać wszystkie papierki na spokojnie? Co radzicie?

 

Pozdrowionka od Didi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zrobilismy sobie wczoraj objazd okolicy i zajrzelismy na niektore budowy naszej grupki, ..............u KrzyskaSw to inspekcje robimy regularnie wiec wczoraj opuscilismy

A żałuj - postępy imponujące, wczoraj nawet powiesili wiechę (choć jeszcze nie skończyli :wink: ), dzisiaj muszę chyba zakupić napoje - niekoniecznie chłodzące 8)

 

 

to chyba dzisiaj sie wybierzemy, tylko uwazaj z tymi napojami, zeby nie zrobili tygodniowej przerwy,

nasi powiedzieli, ze oni te napoje to wypija dopiero po skonczeniu wszystkiego, bo zamierzaja pic caly tydzien :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chodzi o lokalizację, to najbliżej chyba będę miała do Karorki - jeśli twoja budowa, to ta z wojskowym tunelowym namiotem. Moja działeczka jest mniej więcej na drugim zakręcie ulicy Akacjowej, patrząc z południa na północ. Vis a vis jest tablica - 1000 m-sprzedam.

 

Trzymam kciuki za Wasze budowy, troszkę po cichutku Wam zazdroszczę... ale na mnie też przyjdzie pora.

 

Pozdrawiam,

Didi

 

tak ta z namiotem to moja,

sprobuje zlokalizowac dzis Twoja dzialke

potem my bedziemy Ci zazdroscic jak juz nie bedziemy mieli o czym pisac na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się zastanawiam: czy jeśli planuję rozpocząć budowę w raczej dość odległej przyszłości - czy jest sens zbierać już teraz wszystkie uzgodnienia itp, czy poczekać i zrobić to hurtowo np. rok przed rozpoczęciem budowy? W końcu wszystko się może pozmieniać... Ale z drugiej strony może lepiej załatwiać wszystkie papierki na spokojnie? Co radzicie?

 

Pozdrowionka od Didi

zalezy co oznacza dla Ciebie - raczej dosc odlegla przyszlosc ?

jezeli jest to wiosna 2005 - zacznij zalatwiac juz teraz

jezeli bylaby to wiosna 2006 - tez juz zaczalbym szukac projektow - to zajmuje strasznie duzo czasu

jesli pozniej - z papierami jednak poczekalbym - z kilku powodow:

1) prawie kazdy papier ma swoj okres waznosci

2) nawet jezeli papier (np mapa do celow proj.) jest "bezterminowa" z definicji ..to przez lata moga zmienic sie wymogi, plan zagosp. przestrzennego, przepisy i okaze sie, ze bedziesz musiala placic jeszcze raz

3) albo z drugiej strony - moze sie okazac, ze to co dzisiaj niezbedne do pozwolenia na bud. za kilka lat zbednym sie stanie

4) wyjedziesz do Kanady i zapomnisz o kawalku ziemi pod puszcza

 

Na poczatek polecam Archipelag - pracownie projektowa z Wroclawia - uwazam, ze maja najciekawsze pomysly.

http://www.archipelag.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoric, dzięki za porady. Z tą budową to się tak nie wyrywam - tzn. już bym chciała, ale nie mam za co. Postawiliśmy sobie z mężem target: 5 lat, od teraz licząc. Ale raczej 4 lata oszczędzania + 1 rok budowania (to jest wersja optymistyczna!) Przez etap wybierania projektów już przeszłam. W zasadzie - to od tego się zaczęło. Na razie faworytką jest Paprotka z Horyzontu, wcześniej była Sosenka i Poziomka, ale już odpadły. Kołuje mi się w głowie projekt indywidualny, ale - mam chyba jeszcze chwilkę na wybór.

 

Karorka, na mojej działeczce rośnie kilka drzewek nad rowem w odległości jakieś 50 m od ulicy. I ja mam po drugiej stronie, od zachodu. Po lewej zboże, po prawej mały domek w jarzębinach. Na pewno znajdziesz.

 

A jeśli chodzi o to, że ja będe opisywać swoje przjścia na forum, a Wy nie będziecie już mieli o czym pisać - chyba wspomożecie sąsiadkę dobrą radą od czasu do czasu. Z moich obserwacji wynika, że Dolores nie odcięła pępowiny. Mam nadzieję, że Wy też się nie odłączycie.

 

Miłego dzionka i niech wiatry sprzyjają tym, co więźbę...

Didi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

Dla mnie ta "7" tez zabrzmiala dziwnie i tajemniczo.

Janek, Malgosia, jakas tajemnicza siodemka - niczym Stowarzyszenie Ordynacka.

Z kolei Ulica projektowana VII chyba zywcem zostala sciagnieta z filmow Barei - 4 alternatywy sie klaniaja. Mam nadzieje, ze nie bedziecie mieli tam swojego "aniola" ;-).

Dodajac do wszystkiego bzdurne przepisy o odralanianiu odrolnionej ziemii ....oj bedzie ciekawie. ;-)

milego weekendu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaś i Małgosia jak to w każdym porządnym przedszkolu musi być!

Niestety mamy już takiego "aniołka" co to zagrodził i opasał szarfą

w kolorach Samoobrony część drogi.

Co do ważności map do celów projektowych to niestety, ale ich ważność

nie przekracza pół roku, dlatego jeśli Di_Di planujesz start na wiosnę 200_

to wszystkie prace projektowe zacznij jesienią rok wcześniej. Jeśli chodzi o media to musisz mieć na podkładach wrysowany dom jako projektowany tj. przerywaną linią.

Pozdrawiam

J

 

PS

Yoric, a Ty nie znasz p. Małgosi !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Jerzysiem - u mnie mapa jest ważna 3 miesiące. Potem geodeta wydaje kwit, że nic się nie zmieniło ale zapewne też o określonej dacie ważności. Taki kwit uwzględniają w starostwie przy składaniu papierów na pozwolenie o budowę.

No i warunki techniczne przyłączenia do sieci są z reguły ważne 2 lata.

Pozdrawiam sobotnio-niedzielnie 8) ,

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Di Di,

Tak mnie jeszcze olśniło, że zawsze warto przyłączyć prąd, na który można i 2 lata sobie poczekać. A jak już prąd jest to w każdym momencie budowę można zacząć. Do energetyki wystarczy w miarę aktualna mapa archiwalna wydobyta za parę złotych z Bronisz jeśli taka jest, a pewnie jest skoro działeczkę żeście w określonych granicach nabyli.

Pozdrawiam tym razem już z pewnością sobotnio-niedzielnie, :lol:

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich :)

 

Zrobilismy sobie maly objazd w sobote i tak:

 

Ozzie - u ciebie to jeszcze niewiele widac, glownie przez drzewka i krzaki, ale pewnie jak juz wyjdziesz "z ziemi: to bedzie widac wiecej :wink: :lol: Za to u sasiada-geodety tempo wprost imponujace!

 

DiDi - zlokalizowalam twoja dzialke, tak jak pisal KrzysiekSw, tabliczka, drzewka, row - wszystko sie zgadza :) Bardzo tam ladnie :)

 

Karorka - u ciebie tez tempo niewiarygodne, troche sie zdziwilam, bo jak widzialam wczesniej to dopiero dom wychodzil z fundamentow, a teraz juz wiezba jest i calosc wyglada jakos tak okazale :D

 

Reszty Koczargowsko-lipkowsko-starobabickich niestety jeszcze nie zlokalizowalam, choc intensywnie sie rozgladam :lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...