Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wielkie dzieki za odpowiedz!

Watpliwosci zostaly rozwiane - inwestycja w zabezpieczenia przeciw-wawazeniowe okien balkonowych to bylby majatek, bo w domu sa prawie tylko takie, do tego tarasy - raj dla zlodziei :-?

Zabezpiecze chyba ogrod i okna alarmem na wszystkie mozliwe sposoby i nie bede sie bawic w doplaty do super-hiper okien.

 

Pozdrawiam,

 

Zaraz, zaraz ... nie powiedziałem, żeby nie inwestować w okucia min. WK2, choć już z WK1 90% złodziei sobie nie poradzi. Jeżeli masz dużo okien balkonowych to masz praktycznie 100% szans, że (oby nie !) jeżeli przyjdą to najpierw zabiorą się za drzwi balkonowe, zwłaszcza jeżeli są w plastiku i nie usztywnione poprzeczką !

 

Drzwi balkonowe ZAWSZE powinny mieć jakąś klasę antywłamu ! Może się zdażyć, że nie włączysz alarmu Ty, albo rodzina.

 

Natomiast (moim zdaniem) jeżeli masz ograniczone środki na okna to najmniej opłacają się szyby. Procent włamań przez wybicie szyb według różnych szacunków oscyluje wokół 1-3 % natomiast wyważenie skrzydła drzwi balkonowych to ok 60-70 % włamań.

 

Może się zdarzyć, że akurat zabezpieczenie którego niekupiłeś byłoby skuteczne w przypadku niesczęścia.

 

Jeżeli, masz kasę to inwestuj w okucia, szyby i alarmy, jeżeli nie, zostaje statystyka, prawdopodobieństwo i modlitwa :)

 

I zgadzam się najlepsze security to Sąsiad Security.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna beda drewniane i jakies wzmacniane ramy, bo sa wyzsze niz standardowe i tez gdzies czytalam, ze najczestszy wlam to wywazenie. Ale bede miec czujniki inercyjne, kontraktony i zbicia szyby. I dlaczego mam nie wlaczac alarmu? Po to przeciez bedzie! Caly czas moze byc uzbrojony, wentylacja mech to sie nie udusze przy zamknietych oknach :lol:

 

A odnosnie alarmu zew to bede miec taki nieczuly na koty ( bo sama posiadam sztuk 2) lub w ogole tory podczerwieni.

 

Ale faktycznie, najlepiej liczyc na sasiadow, a raczej na ich bezsennosc :wink:

Szkoda ze nie mam w okolicy babć-poduszkowcow :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.e.t.e., gildor

Pamietam że kupowaliście bramy garażowe Normstahl'a. Możecie polecić konkretną firmę montującą te bramy?

 

Będę wdzięczny jeśli ktoś mi poleci dobrego/taniego przedstawiciela Gerdy, bo takie drzwi planuję wstawić od ogrodu.

Normstahl'a kupowalem w firmie Amper w Oltarzewie, tel. 609 666-105. Jestem zadowolny z ceny, jak i z poziomu obslugi, a zwlaszcza z jakosci montazu.

ja kupowałem w firmie Elmont z Sochaczewa, znalazłem ich na allegro i wyszli taniej o ok 600pln niż oferta Ampera, na drzwiach 212x450 Euro w panelu.

ale jeśli chodzi o Normstahla, to sierpień jest miesiącem urlopowym w tej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeljka,

Dziękuję bardzo. Nie miałam czasu podziękować wcześniej bo wciągnęło mnie malowanie, hydraulik, wykańczanie balkonów i parę innych tematów.

:D :D :D

jj

Nie ma sprawy. Zrozumiale. :p

Wszystkiego dobrego i zdrowka dla dziecka. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos potzrebuje desek szalunkowych? Kibelek polny tez jest do wziecia. :roll:

 

 

Jestem zainteresowana deskami szalunkowymi!!

mój telefon 601337917

Wczoraj byl Pan i juz wszystko nieaktualne. No chyba, ze zmieni zdanie to dam znac, na pewno.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

jeżeli ktoś potrzebuje ziemię z wykopu na podniesienie terenu lub gruz betonowy w dowolnej ilości to zapraszam do kontaktu. Materiał za darmo, transport we własnym zakresie.[/quote

 

 

 

Czy jeszcze aktualne? Jeśli tak- to ile mniej więcej tej ziemi i jakiego rodzaju? Jestem mocno zainteresowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Buduję dom w Kwirynowie. Poszukuję pilnie cieśli do dokończenia więźby dachowej. Pracy jest na jeden dzień. Czy ktoś zna ekipę której by się opłaciło przyjść do mnie, bo na przykład kończy pracę w pobliżu?

Szukam również namiarów na ekipy od tynków wewnętrznych oraz elewacji (ocieplenie, tynki). Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncze stan surowy domu i wypadaloby porzadnie posprzatac. Szukam kontenera do wywozu gruzu i innych smieci zna ktos namiar. ?

Zadzwon tutaj:

601 314-177

 

Ostatnio jak porownywalem ceny byli najtansi.

Kontenery z reguly podstawiaja na nastepny dzien od zamowienia.

ma ktoś może jeszcze jakiś dobry namiar na kontener na gruz? :) bo tentu nie ma "mocy przerobowych" na razie, a mi odpady styropianowe już zaczynają latać po okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...