Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ach ... jeszcze studnia chłonna ( okoloce Borzęcina ) czy ktoś z forumowiczów wykonał na swojej posesji podobne "dzieło " do odbioru wody z odwodnień?

Jeżeli tak to bardzo chętnie skonsultuję ten temat , zarówno wykonawczo , jak i funkcjionalnie.

Po tegorocznej zinie widze taką potrzebę - na pozionie fundamentów to najlepszy czs na zaplanowanie takij inwestyczji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na dzialce wsród traw natknałem sie na pajeczne, w środku której znajdował sie piękny okaz pajaka .Jego odwłok przypominał ose. Był jaskrawo zółty w czarne pasy. Tez macie takie u siebie ? Ciekawe czy nie jest to jakiś "mutant ptasznik" :wink: czy coś i czy moze być niebezpieczny ?

A u mnie pod podbitką, której przejściowo brak uwił sobie gniazdo jakiś ptaszek nijak do wróbla nie podobny. To już drugie gniazdo w naszym domu. Pierwsze było w więźbie jak o oknach można było tylko pomarzyć. A! i mam przyjaciela kosa. Strasznie ciekawska i towarzyska bestia. Włóczy się za człowiekiem po ogródku. Faaajnie.

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maroko, gratki! Ile czekałeś? I gdzie i kiedy zaczynasz?

link1, nic nie słyszałam, ale jakby co to i tak już będzie za późno dla nas :)

wlodzimierzk, a co to takiego ta studnia chłonna?

jj, gildorowi pewnie chodzi o to, co na ten beton... Przynajmniej ja np. zastanawiam się nad tym... Bo beton fajnie wchłania wodę/śnieg, ale jest straszny kurz... Z kolei na kafelkach boję się, że ta woda będzie stała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maroko, gratki! Ile czekałeś? I gdzie i kiedy zaczynasz?

link1, nic nie słyszałam, ale jakby co to i tak już będzie za późno dla nas :)

wlodzimierzk, a co to takiego ta studnia chłonna?

jj, gildorowi pewnie chodzi o to, co na ten beton... Przynajmniej ja np. zastanawiam się nad tym... Bo beton fajnie wchłania wodę/śnieg, ale jest straszny kurz... Z kolei na kafelkach boję się, że ta woda będzie stała...

 

Dzięki.

Wniosek składałem 04 czerwca, na pozwoleniu jest data 13 lipiec a fizycznie odebrałem papierek 30 lipca. Nawet się nie czepiali, chociaż w okienku przyjęto projekt warunkowo (brakowało jej chyba czterech dokumentów). Ostatecznie, po "wnikliwej" analizie, 12 lipca zostałem poproszony o .... określenie jakim paliwem stałym będe palił w domu. Kiedy powiedziałem czym, musiałem dostarczyć im certyfikat ekologiczny. Ot i cały kontakt ze Starostwem.

Zaczynam (przynajmniej chcę zacząć :D ) 15 września w Borzęcinie Dużym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo pozwolenia na budowę, słyszeliście o planowanych zmianach w prawie budowlanym?

już bez ubiegania się o pozwolenie na budowę itp. Moze ktoś wie więcej.

 

pozdro

K

 

Jest to propozycja Ministerstwa Budownictwa, które chce, by domy były budowane na zgłoszenie. Uproszczona procedura ma być dostepna tylko dla terenów objętych planem zagospodarowania przestrzennego.

Szczegóły znajdziesz tu: http://biznes.onet.pl/5,1383004,prasa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy wiecie drodzy forumowicze ja skontakotwać się z administratorem forum?

Nie mam mozliwości wysyłania prywatnych wiadomości do innych uczestników forum, zalegają one w folderze "do wysłania"

Przepraszam zatem wszystkich, którzy zwrócili sie do mnie w sprawie ziemi z wykopu oraz gruzu betonowego gratis za brak odpowiedzi i proszę ewentualnie o ponowny kontakt na [email protected] lub 605290084

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jj, gildorowi pewnie chodzi o to, co na ten beton...

no wuaśnie

 

hmm... jakoś powoli przemawia do mnie żywica epoksydowa... 50m2 to sporo jak na ceramikę...

 

w bloku miałem parking podziemny, samochody na betonie pomalowanym czymś jakby grunt. są jakieś farby impregnujące do betonu i ja tak u siebie zamierzam. a za jakiś czas pomału jakieś kafelki z promocji.

natomiast interesowałem się na forum i żywica też pierońsko droga i trzeba umiejętnie ją położyć.

poniżej jeden z wątków

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=99883&highlight=pod%B3oga+gara%BFu+%BFywica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji. z czego robiliście podłoge w garażu?

 

U nas do podlogi w garazu jeszcze daleko, ale bedzie to albo zywica epoksydowa albo specjalna farba. Maluje sie nia podloge i 15cm cokol. Super sprawa, nie peka, nie za drogo to wychodzi, moja siostra ma takie rozwiazanie zamiast plytek juz kilka lat i swietnie sie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pomimo, ze jakis tam alarm mam (cicho sza ..zlodziej nie spi ;)) uwazam, ze najlepsze alarmy to:

 

Sasiad Securitate

Pogon Sasiad

Autochton Skorpion

 

Y

 

zgadzam sie

u nas bylo pare falszywych uruchomien alarmu i sasiad zawsze byl szybszy :D niz ekipa mimo ze oni tez sie nie ociagali

 

a tak jeszcze a propos kradziezy to zlodzieje przychodza nie tylko wtedy kiedy nas nie ma lub w nocy (patrz: alarm wlaczony), mojej kolezance ukradli samochod ok. 18 wchodzac do domu przez otwarte drzwi - zabrali z wieszaka kurtke, w ktorej byly kluczyki i spokojnie odjechali, w domu bylo kilka osob

i tu ciekawa jestem ile osob zamyka w dzien drzwi na klucz (w mieszkaniach to przeciez normalka)

 

z innej beczki - dla szukajacych dzialek

obok nas w Koczargach na Akacjowej jest (a przynajmniej jeszcze niedawno byla bo ciagle ktos przyjezdza ogladac) dzialka pewnie ok. 1000 m2 za 420 tys.

czekam az ktos ja wreszcie kupi i i szybko sie wybuduje to nas troche zasloni od Akacjowej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bloku miałem parking podziemny, samochody na betonie pomalowanym czymś jakby grunt. są jakieś farby impregnujące do betonu i ja tak u siebie zamierzam. a za jakiś czas pomału jakieś kafelki z promocji.

natomiast interesowałem się na forum i żywica też pierońsko droga i trzeba umiejętnie ją położyć.

poniżej jeden z wątków

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=99883&highlight=pod%B3oga+gara%BFu+%BFywica

czytałem już to. nawet popatrzyłem na cennik jakichś firm. generalnie uważam, że da się to zrobić w cenie ceramiki. a zaleta niewątpliwie jest taka, że

- bedę miał 1cm wyższe drzwi w garażu ;)

- zdecydowanie wole sprzątać jednolitą posadzkę, niż patrzeć na fatalnie zabrudzone fugi

- szybciej się wykona niż ceramikę i mniej pracochłonnie a na dodatek samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...