Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

U nas do podlogi w garazu jeszcze daleko, ale bedzie to albo zywica epoksydowa albo specjalna farba. Maluje sie nia podloge i 15cm cokol. Super sprawa, nie peka, nie za drogo to wychodzi, moja siostra ma takie rozwiazanie zamiast plytek juz kilka lat i swietnie sie sprawdza.

tak tak, tylko wszedzie piszą, że farba jest mniej trwała jednak niż żywica. nie mogę dostać się na strone betonduru, bo ciągle się przewijają w wątkach o posadzkach malowanych. żywica jest trwała, farba się jednak wyciera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

i tu ciekawa jestem ile osob zamyka w dzien drzwi na klucz (w mieszkaniach to przeciez normalka)

trzeba zamontować zamek samozatrzaskowy. tylko klucze najlepiej w postaci czipów, od razu pod skórę powszywać ;) inaczej można się zdziwić po wyjściu do ogrodu ;)

i pies, duży pies. kartka z napisem: jak on cie nie zagryzie to ja cię zastrzele nie działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po urlopie :wink: Niesamowicie zrelaksowany :evil: po dwóch tygodniach odpoczynku w deszczu w temparaturze 17 stopni, spacerach pod parasolem z 11 miesiącznym maluchem wracam do budowy :)

 

Nie bardzo mam możliwośc przeglądania forum więc wielka prośba...podzielcie się swoimi namiarami na:

 

-wylewkarzy

-tynkarzy wewnetrznych (maszyna)

-elektryków

-kogoś od gazu (instalacja wewnętzrna)

-ociepleniowców zewnetrznych (styropian+tynki)

-hydraulików

 

Najbardziej zalezy mi na kimś od wylewek i tynkarzy z maszyną.

 

W przyszłym tygodniu kończą mi stan surowy z więźbą, później włazi dekarz więc muszę zabrać się za szukanie wykończeniowców.

 

Za wszystkie namiary będe niezmiernie wdzięczny. Prosze ślijcie privy z telefonami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylewki z materiałem :o jak ja szukałem to nikt nie miał takiej opcji.

Znalazłem po 12 PLn/m robicizna i dziś konczą.

 

Moja kalkulacja materiału to

piach ok. 30 ton 800 PLN

cement 3 palety - 2100

folia, siatka, włókna, dylatacja, płyn do podłogówki 400

Razem 3300 na ok 270m to 12,2/m

Powinienem spoko zmieścic się w 25 pln/m plus styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatkę i włókna daję do garazu, kotłowni i na trochę bardziej narazone miejsca typu koło schodów,

 

włókna daję na cały dom bo kosztują groszę (na mój pójdzie z 5 paczek po 0,6 kg = koszt poniżej 100)

 

Płyn tam gdzie podłogówka (u mnie jest sporo)

napisz proszę, jakie warstwy standardowo u ciebie (standardowo bez podłogówki) bo u mnie np. radzą dać zbrojenie w szlichtę, a tu widzę i siatka (jaka?), i włókna i płyn jakiś.

O ludzie, przedwczoraj jeszcze myślałem, że już wszystko wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz proszę, jakie warstwy standardowo u ciebie (standardowo bez podłogówki) bo u mnie np. radzą dać zbrojenie w szlichtę, a tu widzę i siatka (jaka?), i włókna i płyn jakiś.

zbrojenie to właśnie ta siatka. taka z drutu o okach (na oko ;) ) 10x10cm.

mikrowłókna dodają mocy ;) a płyn to chyba np betonplast, plastyfikator - "dodany do mieszanki betonowej w trakcie wytworzenie, wysoce uelastycznia a szczególnie wzmacnia i uodparnia na pęknięcia wylewki, zwłaszcza przy ogrzewaniu podłogowym i tarasowym"

mikrowłókna - "zastosowanie w betonie włókna rozproszonego jest niekiedy najlepszym sposobem na uniknięcie rys i pęknięć skurczowych oraz na poprawianie właściwości mechanicznych."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylewki z materiałem :o jak ja szukałem to nikt nie miał takiej opcji.

Znalazłem po 12 PLn/m robicizna i dziś konczą.

 

Moja kalkulacja materiału to

piach ok. 30 ton 800 PLN

cement 3 palety - 2100

folia, siatka, włókna, dylatacja, płyn do podłogówki 400

Razem 3300 na ok 270m to 12,2/m

Powinienem spoko zmieścic się w 25 pln/m plus styropian.

 

Misha, proszę o namiar na prive na ekipę.

 

dzięki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy wiecie drodzy forumowicze ja skontakotwać się z administratorem forum?

[email protected]

jest na dole strony jako "Kontakt z redakcją". ktoś tam Ci podpowie.

 

 

Próbowałem wysłać pocztę na ten adres, ale serwer poczty zwraca wiadomość z adnotacją :adresat nieznany :-? ,

ale i tak dziekuję za podpowiedź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może jeszcze jakiś dobry namiar na kontener na gruz? :)
602 673 049

zdążyłem ten namiar wyszukać, ale drogi jest. 350pln + VAT

do tego wczoraj zapomniał mi przywieźć kontenera, dzisiaj też. dziękuję, wole współpracę z kimś kto robi jednak notatki. ja swój swój czas cenie tak samo jak cudzy i tego wymagam od ludzi, którym płacę. szczególnie, że nie mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie nieocenionych doradców osobistych.

 

Dzisiaj pytanko o prąd sąsiedzki. Otrzymałam warunki przyłączenia do sieci i informacje że prąd będzie w CZERWCU 2008! A ja planuje zacząć koło września budowę. Mam sąsiada jakieś 150 metrów dalej, który powiedział że użyczy, ale żeby było jakoś legalnie. No i moje pytanie: czy ktoś wie jak to "legalnie" się załatwia, bo zakład energetyczny póki co nie wie.

Dziękuję i czekam z niecierpliwością,

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie nieocenionych doradców osobistych.

 

Dzisiaj pytanko o prąd sąsiedzki. Otrzymałam warunki przyłączenia do sieci i informacje że prąd będzie w CZERWCU 2008! A ja planuje zacząć koło września budowę. Mam sąsiada jakieś 150 metrów dalej, który powiedział że użyczy, ale żeby było jakoś legalnie. No i moje pytanie: czy ktoś wie jak to "legalnie" się załatwia, bo zakład energetyczny póki co nie wie.

legalnie to niech zamontuje gdzieś drugi licznik i już. będzie Cie rozliczał z Twojego.

ale żeby popytać to zadzwon do elektryka, nie do zakładu elektrycznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...