Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ponownie nieocenionych doradców osobistych.

 

Dzisiaj pytanko o prąd sąsiedzki. Otrzymałam warunki przyłączenia do sieci i informacje że prąd będzie w CZERWCU 2008! A ja planuje zacząć koło września budowę. Mam sąsiada jakieś 150 metrów dalej, który powiedział że użyczy, ale żeby było jakoś legalnie. No i moje pytanie: czy ktoś wie jak to "legalnie" się załatwia, bo zakład energetyczny póki co nie wie.

Dziękuję i czekam z niecierpliwością,

Ania

 

Tak jak wspomniał gildor legalnie pradu się od sąsiada nie pożyczy.

 

Pierwsza możliwość najczesciej stosowana lecz mało legalna - to kup soboie licznik (w Castoramie licznik prądu 3 fazy kosztuje 70zł) włóż to w jakąs puszkę, popros aby elektryk to zmontował (gniazda, bezpieczniki) i pociągnij prad od sasiada. No ale nielegalne to jest :wink: .

 

Inna możliwość to prąd na czas budowy - legalna....wiem, że się teoretycznie nie da (tak twierdzą w Pruszkowie) przed 2008 ale uwierz, że na czas budowy możesz mieć za kilka tygodni. Jak chcesz to zapraszam na priv po telefon. Z tym, że będzie to dużo droższe (koszt skrzynek z bezpiecznikami, krancówką, licznikiem + jeden słup to około 3 tysięcy ale do linii było jakies 10m) niż pożyczka od sąsiada...no ale legelne :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Inna możliwość to prąd na czas budowy - legalna....wiem, że się teoretycznie nie da (tak twierdzą w Pruszkowie) przed 2008 ale uwierz, że na czas budowy możesz mieć za kilka tygodni. Jak chcesz to zapraszam na priv po telefon. Z tym, że będzie to dużo droższe (koszt skrzynek z bezpiecznikami, krancówką, licznikiem + jeden słup to około 3 tysięcy ale do linii było jakies 10m) niż pożyczka od sąsiada...no ale legelne :wink: .

słup i trochę już zmęczoną erbetkę, to będę mógł pewnie troche promocyjnie odsprzedać :)

ale, jeśli słup energetyczny najbliższy stoi po stronie domu na wysokości działki, to zakup własnego słupa może nie być potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleście nasmarowali postów przez ostatnie dwa dni! To na razie pytanko a potem poczytam:

 

macie sprawdzoną ekipę co by chciala zrobić mi ogrodzenie (+wstawić słupki i naciągnąć siatkę) - jestem na szczerym polu właściwie no to wymyśliłam sobie, że może przed budową z 3 stron bym się ogrodziła... Chodzi o mnw.140m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysztof54, masz super avatarek :lol: Muszę i ja sobie coś wstawić...

Maroko, no to szybciorem Ci to pozwolenie załatwili!!! Mam nadzieję, że na swoje też nie będę długo czekać... Po długim weekendzie kobita wraca z urlopu, to ją zaczniemy męczyć :lol:

Mario1976, czyżbyś wypoczywał nad naszym pięknym polskim morzem :lol: Z reszta niestety na razie nie bardzo pomogę, bo jeszcze czekam na pozwolenie na budowę...

stach_past - wastwy podłogi wypisałeś super :lol:

jania22, a daleko masz do linii? Skoro Lipków to chyba nie... I to, co dostałaś na czerwiec 2008 to pewnie przyłącze docelowe, tak? Musisz wystąpić z wnioskiem o prąd na zagospodarowanie działki (a nie o prowizorkę budowlaną czy prąd na czas budowy, bo wtedy dają licznik dopiero po pozwoleniu na budowę), jak dostaniesz, to umawiasz się z elektrykiem (namiary wiszą w Pruszkowie przy znanym chyba każdemu pokoju 112), który stawia potrzebne słupy i doprowadza kabel. Potem przyjeżdżają z Pruszkowa i zakładają licznik. Cała procedura trwa parę tygodni. Ja właśnie we wtorek gadałam z elektrykiem, ma nam dziś stawiać słup a licznik obiecał na jutro. Stawia u mnie jeden słup (prąd ciągnięty jest z drugiej strony drogi). Koszt - 1800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżbyś wypoczywał nad naszym pięknym polskim morzem :lol:

 

Morze + Mazury.

 

Mokro :evil: , zimno :evil: , drogo jak pies :evil: (w porównaniu do miejsc gdzie jest ciepełko) i do tego korki korki korki przebudowy dróg, traktory kombajny zero obwodnic. Zdegustowało mnie :cry: Za rok jak synek będzie już wiekszy to lecimy w jakieś ciepłe miejsce. Gwarancja pogody z cenami jak na Mazurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morze + Mazury.

 

Mokro :evil: , zimno :evil: , drogo jak pies :evil: (w porównaniu do miejsc gdzie jest ciepełko) i do tego korki korki korki przebudowy dróg, traktory kombajny zero obwodnic. Zdegustowało mnie :cry: Za rok jak synek będzie już wiekszy to lecimy w jakieś ciepłe miejsce. Gwarancja pogody z cenami jak na Mazurach.

mam te same odczucia. wyjazd z Karwii na Hel zakończył się spacerem po Jastrzębiej Górze, bo nie dało się jechać dalej (korek). nie mówiąc już o tłumach wszędzie, a w szczególności na plaży. nie da się tak wypocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam te same odczucia. wyjazd z Karwii na Hel zakończył się spacerem po Jastrzębiej Górze, bo nie dało się jechać dalej (korek). nie mówiąc już o tłumach wszędzie, a w szczególności na plaży. nie da się tak wypocząć.

 

Mazury i Morze zostawiam sobie na wypady majowe. Jak podliczyłem wydatki to myślałem, że fikne. Jak na świecie nie było jeszcze malca to odpoczywaliśmy w cepłych miejscach i w PL naprawde jest diabelnie drogo bez gwarancji pogody.

 

No i te drogi. Z Mikołajek do Gdyni jechaliśmy prawie 6h. Koszmar. Co chwile przebudowy, rolnicy w traktorach.... Z Gdyni wracaliśmy więc nocą i to jest jedyna możliwość podróżowania po PL chyba. Niestety nie tylko ja wpadłem na ten pomysł :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam te same odczucia. wyjazd z Karwii na Hel zakończył się spacerem po Jastrzębiej Górze, bo nie dało się jechać dalej (korek). nie mówiąc już o tłumach wszędzie, a w szczególności na plaży. nie da się tak wypocząć.

Aaaaa... nie zalamuj mnie, bo jade w sobote do Jastrzebiej Gory 8)

Ktoredy jechales? W Elblagu podobno nadal remont mostu...

 

Swoja droga to musialem wykonac z 50 telefonow, bo nigdzie - gdzie byly rozsadne warunki noclegowe - nie chcieli zgodzic sie na przyjazd z psem... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa... nie zalamuj mnie, bo jade w sobote do Jastrzebiej Gory 8)

Ktoredy jechales? W Elblagu podobno nadal remont mostu...

ja poleciałem przez Toruń... czy raczej prawie przez Toruń. jakoś lubię bardziej tą drogę. ale tam też remont mostu na wiśle i przejazd po dechach 30kmph i na moscie aparacik foto :)

 

Swoja droga to musialem wykonac z 50 telefonow, bo nigdzie - gdzie byly rozsadne warunki noclegowe - nie chcieli zgodzic sie na przyjazd z psem... :evil:

jak byłem, to mnóstwo ludzi biegało szukając w ogóle lokum i odchodzili z kwitkiem. ale w moim pensjonacie był ktoś z psem.

 

ps. mam za małe dzieci na pobyt na klifach Jastrzębiej :) znaczy też za leniwy jestem na włażenie pod te górki.

Kiedy jedziecie? musze odebrac swoje dzieciaki z żoną w sobote 18go :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. mam za małe dzieci na pobyt na klifach Jastrzębiej :) znaczy też za leniwy jestem na włażenie pod te górki.

Kiedy jedziecie? musze odebrac swoje dzieciaki z żoną w sobote 18go :)

Ja z reguly jezdze wlasnie do Karwii, ale w Karwii na najblizszy dlugi weekend komplet. Znalazlem co prawda wolne miejsca w dwoch pensjonatach, ale bez tolerancji psow :( Dlatego stanelo na Jastrzebiej Gorze.

Ale i tak na plaze bede jezdzil do Widowa (pomiedzy Karwia a Debkami) - to moje ulubione miejsce nad Baltykiem :) No, chyba ze korki, o ktorych pisales, unieruchomia mnie w Jastrzebiej na dobre :wink:

 

Jedziemy tylko na dlugi weekend, tj. 11-15... Po prostu wiecej urlopu nie mam - a wszystko oczywiscie przez budowe :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario1976 a czemuż to darowałeś sobie ciepłe miejsca??? Ja w tym roku balowałam z dwójką maluchów, wiek 2,5 oraz 24... miesiące :lol: W zeszłym roku ze starszą , wtedy 14tomiesięczną też było super!!! Niepotrzebnie rezygnowałeś...

Pete, gildor, powodzenia życzę... z pogodą... A w Karwii jest super! Ja to chyba nie wytrzymam i gdzieś za tydzień zabieram dzieciaki do Zakopanego. To mój drugi dom :D Jak wyjdziemy z dlugów po wybudowaniu tego, co jeszcze go nie ma ani kawałka, to mam nadzieję drugi dom wlasnie tam stawiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ale się tematy wakacyjno-wyjazdowe zaczęły :-)).

Potrzebuję namiarów na sprawdzonych parkieciarzy. Wiem, wiem trochę za wcześnie, ale wolę się umówić z wyprzedzeniem, bo teraz każdy ma terminy "na przyszły rok". A wykonawców elewacji i balustrad balkonowych - cały czas szukam.

 

:-)) Zamówiłem dziś drzwi Gerda i bramę Normstahl'a - montaż póżno, bo dopiero za 4/6 tygodni, ale na to nie ma rady, fabryki nie wyrabiają.

 

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

co do wylewek to właśnie skończył mi robić EDMUND z forum, polecam szybko i profesjonalnie trzeba wcześniej ustalić termin (min 1 miesiąc) ale

270 m2 położyli jednego dnia.

Poszło

- 4 tony cementu "1"

- 80 szt siatki

- plastryfikator do ogrzewania podłogowego

- 38 ton piachu przesiewanego / 440 zł za 12 ton

- folia na podłogę

- taśma dyletacyjna (tam gdzie jest ogrzewanie podłogowe taśma musi być podwójnie położona)

 

Jeżeli ktoś ma jakiś namiar na sprawdzonego i zaufanego glazurnika który ma czas lub kończy u kogoś :lol: to bardzo poproszę namiar bo mój którego miałem zarezerwowanego pije już 4 tydzień i niewiadomo kiedy skończy :x :x :x LUDZIE TO MAJĄ ZDROWIE!!!!

 

Dzięki Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa... nie zalamuj mnie, bo jade w sobote do Jastrzebiej Gory 8)

Ktoredy jechales? W Elblagu podobno nadal remont mostu...

ja poleciałem przez Toruń... czy raczej prawie przez Toruń. jakoś lubię bardziej tą drogę. ale tam też remont mostu na wiśle i przejazd po dechach 30kmph i na moscie aparacik foto :)

 

 

jak jechaliśmy do Ustki staliśmy na tym remontowanym moście w Świecu 40 minut, wracaliśmy już przez Bydgoszcz i było o wiele szybciej,

a w Karwii wyleguje się teraz mój kolega i mówi, że tam już prawie nie ma plaży...

 

Piotrek w każdym bądź razie życzę ładnej pogody, bo ja przez cały tydzień miałam w granicach między 14, a 17 stopni :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario1976 a czemuż to darowałeś sobie ciepłe miejsca??? Ja w tym roku balowałam z dwójką maluchów, wiek 2,5 oraz 24... miesiące :lol: W zeszłym roku ze starszą , wtedy 14tomiesięczną też było super!!! Niepotrzebnie rezygnowałeś...

 

Tak jakoś chciałem na pierwsze wakacje malca (11mc) jechać w Polskę. Po drugie w czasie naszego urlopu wyjechali rodzice i teściowie. Jakby było jakieś trzesienie ziemi na budowie to chciałem mieć mozliwość szybkiego powrotu do Wawy. Ale za rok prazymy się już w słońcu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:-)) Zamówiłem dziś drzwi Gerda i bramę Normstahl'a - montaż póżno, bo dopiero za 4/6 tygodni, ale na to nie ma rady, fabryki nie wyrabiają.

 

Pozdr

Łukasz

 

A możesz podac namiar gdzie zamawiałeś.

 

Co powiecie na cenę robocizny: ocieplenie poddasza (dwie warstwy wełny), wieszaki i inne cuda pod karton - gips, szpachlowanie. Czyli poddasze przygotowane pod malowanie 35zł/m2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też już po wylewkach, okazało się ze nie doszacowałem piachu i cementu, do mojeje kalkulacji doszło więc 400 za piach i 100 za cement.

też wyszło 270 m ale robili 2 dni. Ogólnie ekipe mogę polecić.

 

co do drogi nad nasze morze to niedawno wracałem i na odcinku kiezmark do małdytów jeden wielki remont (poprostu masakra :D )

 

jedyne wyjscie to uciec z trasy gdanskiej przed małdytami na dzierzgon

potem malbork i tczew do obwodnicy trojmiasta.

 

drzwi Gerdy zamawiałem u ich oficjalnego dystrubutora firma Dudek z Puławskiej.

 

Polecam najpierw sprawdzić ceny na Allegro i z gotową propozycja jechac do nich.

 

Oficjalni dają 24 msc gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...