Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

czy ktoś z Państwa ma na zbyciu barak lub inne lokum dla budowlanych. Prosze o info na: [email protected]

Pozdrawiam

 

Zapytaj ekipę czy nie zechcieliby zbić sobie domku z desek i pokryć papą, moi się zgodzili, wystarczy około 1,5m3 calówki + 2 rolki papy + używane łóżka/materace.

 

Mam pytanie do forumowiczów czy wiecie gdzie można kupić bloczek z keramzytobetonu o gr 24 cm do scian fundamentowych. Parę miesięcy temu był dostępny w psb ale teraz go nie mają. Chyba niestety jest tylko produkowany przez Maxit (Optiroc). Zamierzamy zbudować domek niskoenergetyczny w kierunku pasywnego i dlatego potrzebujemy właśnie takie materiału.

 

Drugie pytanie dotyczy styropianu z Termoorganiki, poszukujemy sporych ilości w klasie silver-fundament, gold dach i platium na sciany w dalszej kolejności. Czy znacie hurtownie w naszej okolicy która takim styropianem handluje?

 

pozdrawiam,

 

 

Jeszcze jedno pytanie techniczne. Czy kładzicie chudy beton gr. ok. 10cm pod ławy fundamentowe. Czy ma to sens? Moi od fundamentów twierdzą że jest to niepotrzebny dodatkowy koszt.

 

Z góry dzięki za pomoc i odpowiedzi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drugie pytanie dotyczy styropianu z Termoorganiki, poszukujemy sporych ilości w klasie silver-fundament, gold dach i platium na sciany w dalszej kolejności. Czy znacie hurtownie w naszej okolicy która takim styropianem handluje?

 

pozdrawiam,

 

Termoorganikę na zamówienie, mogą sprowadzić GirlsBud i handluje nim skład w Izabelinie 022 7226334, albo 502239885.

Zadzwoń do przedstawiciela regionalnego http://www.termoorganika.pl/siec/ i on Ci powie gdzie możesz kupić ich produkty najbliżej swojej budowy. Ja tak zrobiłam i dostałam właśnie numer do Izabelina, ale mają tam zaporowe ceny jak dla mnie.

Zastanawiamy się czy nie ściągnąć styropianu z Bydgoszczy ze sklepu internetowego, jest dużo taniej, ale problem jest taki, że transport jest gratis powyżej 30m3, a taka ilość to zawali mi całą działkę :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie pytanie dotyczy styropianu z Termoorganiki, poszukujemy sporych ilości w klasie silver-fundament, gold dach i platium na sciany w dalszej kolejności. Czy znacie hurtownie w naszej okolicy która takim styropianem handluje?

 

pozdrawiam,

 

Termoorganikę na zamówienie, mogą sprowadzić GirlsBud i handluje nim skład w Izabelinie 022 7226334, albo 502239885.

Zadzwoń do przedstawiciela regionalnego http://www.termoorganika.pl/siec/ i on Ci powie gdzie możesz kupić ich produkty najbliżej swojej budowy. Ja tak zrobiłam i dostałam właśnie numer do Izabelina, ale mają tam zaporowe ceny jak dla mnie.

Zastanawiamy się czy nie ściągnąć styropianu z Bydgoszczy ze sklepu internetowego, jest dużo taniej, ale problem jest taki, że transport jest gratis powyżej 30m3, a taka ilość to zawali mi całą działkę :-?

 

Dzięki za informację. Rozumiem, ze Bydgoszcz to icmarket. Czy masz jakąś opinię o tym sklepie? 30m3 nie jest dla mnie problemem, bo na samą podłogę potrzebuję ponad 40m3..

 

Chciałbym ponowic pytanie o fundamenty. Wg projektu powinien byc wylany najpierw chudy beton o gr.ok.10cm a na nim nastepnie wylane ławy. Czy ktoś tak właśnie wylewał ławy? Czy szalujecie ławy lub kładziecie folię zabezpieczającą beton przed osuwającą się ziemią? Czy też wylewacie bezpośrednio w ziemi? Nie chciałbym przez pozorną oszczędność schrzanić

ławy poprzez domieszkę ziemi z betonem. Chyba jest takie niebezpieczeństwo przy laniu betonu z gruszki?

 

pozdrawiam, U

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, jestem zainteresowany zakupem gotowego szamba,realizacja koniec września, może jeszcze ktoś z szanownych forumowiczów byłby chętny wspólnym zakupem, można byłoby wtedy liczyć na niższy koszt transportu oraz lekko ponegocjować cenę u producenta.

Pozdrwiam

Marek

 

w razie zainteresowania proszę o przesłanie wiadomości na maila :

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do termo organiki to nie mam dobrego zdania na temat ich styropianu.

Właśnie skończyłem ocieplać dom tym „krzywym dziadostwem" a dokładnie PLATINUM PLUS (cały grafitowy) frezowany, ich flagowy produkt i straszna kaszana krzywy taki, że hej: 50% płyt było w kształcie łódki a następne 50% na frezie maiło różnicę 6 milimetrów. Duża część płyt miała skurczone brzegi przez co płyty nie stykały się na złączeniach w rogach. DRAMAT!!!

Przyjechał nawet regionalny opiekun by obejrzeć reklamację. Część wymieniłem, ale ten który przyjechał był taki sam czyli krzywy :evil: :evil: :evil:

Nie miałem czasu się dalej z nimi kłócić, bo fachowcy mnie ponaglali by kończyć elewację.

Styropian był 12cm a po jego wyszlifowaniu zrobił się z niego 11cm.

Wszystko (styropian+siatka+kleje+tynk silikatowy) kupowałem w firmie KABEX w Nadarzynie, szybko dostarczyli towar.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do termo organiki to nie mam dobrego zdania na temat ich styropianu.

50% na frezie maiło różnicę 6 milimetrów. Duża część płyt miała skurczone brzegi przez co płyty nie stykały się na złączeniach w rogach.

No właśnie i zapytam, bo słyszałem, że to częstsza przypadłość. Co z tym zrobiłeś/co zrobiła ekipa? Jakoś piankowali te szczeliny, uzupełniali, przycinali....?

Może ktoś wie, czy jest jakaś specjalna pianka do ewentualnego uzupełniania? Czy zwykła montażowa ma podobne właściwości termiczne jak styropian?

Pozdr

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie, czy jest jakaś specjalna pianka do ewentualnego uzupełniania? Czy zwykła montażowa ma podobne właściwości termiczne jak styropian?

Pianka poliuretanowa ma lepsze wlasciwosci termiczne niz styropian.

Mozesz sobie zerknac, np. tutaj:

http://www.budujemydom.pl/abc/480_pianka_poliuretanowa/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ldeb napisał:

Co do termo organiki to nie mam dobrego zdania na temat ich styropianu.

50% na frezie maiło różnicę 6 milimetrów. Duża część płyt miała skurczone brzegi przez co płyty nie stykały się na złączeniach w rogach.

 

lukasz-s napisał:

No właśnie i zapytam, bo słyszałem, że to częstsza przypadłość. Co z tym zrobiłeś/co zrobiła ekipa? Jakoś piankowali te szczeliny, uzupełniali, przycinali....?

Może ktoś wie, czy jest jakaś specjalna pianka do ewentualnego uzupełniania? Czy zwykła montażowa ma podobne właściwości termiczne jak styropian?

Pozdr

Łukasz

 

 

Styropian był z felcem więc mocno nie trzeba było panikować szpar ale wszystkie wypukłości musieli przycierać tarką przed położeniem kleju i siatki bo potem tynk miał by górki i dołki.

 

Pozdrawiam

Łukasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do termo organiki to nie mam dobrego zdania na temat ich styropianu.

 

To mnie bardzo zmartwiliście. Jaka jest alternatywa dla termoorganiki, bo muszę mieć odpowiednie parametry lambda styropianu: dla fundamentów 0,036 dla ścian 0,033?

 

Witam

 

Mój wykonawca będzie używał styropianu STYRMAN - nie ma czarnych kropek, nie świeci w UV - ale podobno ma jedna zajebistą zaletę - jest b. dokładny wymiarowo. Jak będzie w rzeczywistości, zobaczymy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Wszystkich,

Budujemy dom w Borzęcinie Dużym (Kosmowska).

Czy macie może namiary na dobrą ekipę do budowy sieci (4 działki) gazociągu?

Pozdrawiamy,

 

Sprawdz stdnasilowski.pl

U mnie beda robic przylacze i zalatwiaja wszystkie formalnosci z gazownia.

 

 

MCB,

jasne ze mozna klasc 2 warstwy. To nawet wskazane, tylko robocizna drozsza i wiecej kleju potrzebujesz. Ja tez bede miec 20cm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jestem zainteresowany zakupem gotowego szamba,realizacja koniec września, może jeszcze ktoś z szanownych forumowiczów byłby chętny wspólnym zakupem, można byłoby wtedy liczyć na niższy koszt transportu oraz lekko ponegocjować cenę u producenta.

a masz jakiś namiar na kogoś wartego polecenia, kto to wykona?

ktoś inny kogoś może polecić?

koniec września to trochę późny termin, ale ja już teraz bym się mocno zainteresował namiarami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pij, gdzie się daje wodę do przebadania? Wykopałam właśnie studnię, jak trochę pochodzi, to chciałabym dać wodę do zbadania. Ciekawa jestem, co tam sobie w tej wodzie siedzi... I czy będzie dobra do picia.

 

Wprawdzie pytanie nie do mnie ale odpowiem :wink: : Badanie wody \można wykonać w SENEPIDZIE w Warszawie na Żelaznej (ok 300 PLN), znam tez prywatne laboratorium ul.Obozowa róg Dahlberga na Kole, ale chyba drożej- podobno 400PLN

Ps. Ja tez wykopałem studnię na 12 m woda przezroczysta przez kilkanascie minut od wydobycia, poźniej żelazo zaczyna sie utleniać - robi się mętna, żółta a następnie brunatna. "Pachnie" torfem . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...