Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Di_Di, chyba Cię namierzyłem.

Czy to czasami nie Ty w niedzielę około południa chodziłaś po działce ze swoim ( :wink: mam nadzieję, że nie cudzym) facetem? Drzewka są, tabliczka "sprzedam 1000" też - wszystko pasuje.

To pewnie MY. :D Zazwyczaj jeździmy w niedzielę sprawdzić, czy nasza działeczka jeszcze się nie zwinęła. Co prawda często parkują na niej goście do tego małego domku obok, ale na razie nam to nie przeszkadza. Generalnie, jeśli stoi granatowy renult - to my. Muszę się wziąć do roboty i namierzyć moich przyszłych sąsiadów- na razie tylko Karorka się nie ukryje przede mną - za często koło niej przejeżdzam (choć nie w tym tygodniu). W następnym tygodniu spróbuję rozgryźć Krzyśka Sw - może mi się uda.

A jeśli chodzi o prąd: jest sens ciągnąć samiutki prąd? Może lepiej np. dwa sezony przed rozpoczęciem budowy postarać się o wszystkie media i pozałatwiać to przez dwa latka bez pośpiechu? (czy może grozi to wydaniem fortuny na mapki?) A może im wcześniej, tym lepiej? Co sądzicie? Karorko: robili Ci jakieś wstręty z prądem?

 

Pozdrawiam, Didi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Szykuje się do budowy (pozwolenie w trakcie) i chcę sobie studnię wywiercić.

Poszukuję zatem jakiegoś solidnego człowieka.

 

Będe wdzięczny za wszelkie namiary.

 

Krzysztof

zaczalbym od wywiadu, czy w ogole warto wiercic studnie - popytal sasiadow ....

 

u mnie (klaudyn) wody nie ma -- tzn woda stoi na polach ;-) ale jak zaczalem studnie kopac, to sie okazalo, ze nie ma ;-)

a chlop mnie ostrzegal, ze wody nie ma ...

ciemny chlop sie tam duzo zna ..pomyslalem w duchu, zamawiajac studniarza ....

studniarz przyjechal ...wywiercil dziure 40 metrow gleboka ..po czym stwierdzil, ze wody nie ma ... hyhyhyhy

a nie lepiej z dobrodziejstwa wodociagu skorzystac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Szykuje się do budowy (pozwolenie w trakcie) i chcę sobie studnię wywiercić.

Poszukuję zatem jakiegoś solidnego człowieka.

 

Będe wdzięczny za wszelkie namiary.

 

Krzysztof

 

wysylam namiar na priva

rzeczywiscie z woda to roznie jest, u nas np. na 30 m nie bylo, a znalezli na 8, na czas budowy jest ok, ale jednak pozniej bedziemy ciagnac z wodociagu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karorko: robili Ci jakieś wstręty z prądem?

 

 

nie robili, chociaz zakladanie troche trwalo i w koncu na poczatku budowy musielismy pozyczac od sasiada

za to niezle zaplacilismy, zreszta jak popatrzysz ile jest od Akacjowej do naszej dzialki to bedziez wiedziec dlaczego - zaplacilismy kupe kasy, ale przynajmnej polozyli nam kabel w ziemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Szykuje się do budowy (pozwolenie w trakcie) i chcę sobie studnię wywiercić.

Poszukuję zatem jakiegoś solidnego człowieka.

 

Będe wdzięczny za wszelkie namiary.

 

Krzysztof

zaczalbym od wywiadu, czy w ogole warto wiercic studnie - popytal sasiadow ....

 

u mnie (klaudyn) wody nie ma -- tzn woda stoi na polach ;-) ale jak zaczalem studnie kopac, to sie okazalo, ze nie ma ;-)

a chlop mnie ostrzegal, ze wody nie ma ...

ciemny chlop sie tam duzo zna ..pomyslalem w duchu, zamawiajac studniarza ....

studniarz przyjechal ...wywiercil dziure 40 metrow gleboka ..po czym stwierdzil, ze wody nie ma ... hyhyhyhy

a nie lepiej z dobrodziejstwa wodociagu skorzystac ?

 

 

Z wodociągu może i lepiej ale na potrzeby budowy to chyba lepsza studnia. Mam co prawda wodę obok działki, ale trzeba by jakiś hydrant robić czy przyłącze tymczasowe. Lepsza chyba studnia potem się przyda do podlewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof S

 

Eko Babice wykonały na działkach mojego sąsiada na Kontuszowej w Lipkowie przyłącza do działek. Zasuwy są zakręcone, ale przyłącze gotowe

w kazdej chwili do użycia. W Eko powiedzą Ci jak będą rozliczać wodę,

jeśli chodzi o wodę do podlewania, to zrób drenaż na działce i głęboką studnie chłonną z kręgów. Masz potrójną korzyść : odprowadzasz wodę z rynien, osuszasz fundamenty, masz wodę do podlewania ogródka.

Zapewniam Cię że w naszych okolicach wody podskórnej nie zabraknie.

Pozdrawiam

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wodociągu może i lepiej ale na potrzeby budowy to chyba lepsza studnia. Mam co prawda wodę obok działki, ale trzeba by jakiś hydrant robić czy przyłącze tymczasowe. Lepsza chyba studnia potem się przyda do podlewania.

 

Jerzysio i Yoric mają rację - możesz podłączyć się do wodociągu i zrobić licznik w obrębie budynku - nie jest to żadne przyłącze tymczasowe, podpisujesz normalną umowę z EKO i korzystasz. Jak Ci później będzie pasowało przesunąć licznik, to kosztuje to coś - chyba mówili o 200PLN.

Ja mam prawie pobudowany dom, zrobioną większą część fundamentu pod ogrodzenie, a licznik pokazuje ok. 12m3 (jesienią pożyczałem troszkę od sąsiadów, ale niewiele). Nie wiem, czy na budowę opłaca się studnia.

 

KrzysiekSW,

gratuluje wiechy!

 

Ozzie, dzięki za gratulacje, ale i tak mam poważne opóźnienie w stosunku do wcześniejszych założeń. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów,

mam do Was dwa pytania:

1) W sobotę mam wiechę. Proszę o porady co przygotować i czy musze być do końca?

2) Jaki skład możecie polecić w naszej okolicy odnośnie styropianu lub ewentualnie na całość elewacji? Chciałabym porównać ceny....

 

pozdrawiam serdecznie

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów,

mam do Was dwa pytania:

1) W sobotę mam wiechę. Proszę o porady co przygotować i czy musze być do końca?

2) Jaki skład możecie polecić w naszej okolicy odnośnie styropianu lub ewentualnie na całość elewacji? Chciałabym porównać ceny....

 

pozdrawiam serdecznie

Aga

 

Czyżby jakieś aluzje z tą wiechą?....... :wink:

Co do styropianu, to chyba taniej nie znajdziesz jak w Karopolu - Koczargi Nowe - ale oni mają jakiejś firmy "krzak"

Ja kupowałem w Składzie w Izabelinie - tylko u nich w okolicy znalazłem Organikę - a taki właśnie chciałem.

Jeszcze konkurencyjni cenowo byli w Normie - St. Babice, Pohulanka, tyle, że oni mają Polmar (grupa Swissporr), a czasami Styropmin (który mi odradzano).

Miałem gdzieś jeszcze namiary na firmę z Nadarzyna - Organika FS15 była u nich najtańsza - jak mi się uda znaleźć, to Ci jutro napiszę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ozzie - zaraz zadzwonie i sprawdzę resztę cen do elewacji bo mój wykonawca chyba zwariował z tym co mi podał.

A propos cen - czy ktoś z forumowiczów już robił elewację albo ustalił cenę? Mój wykonawca za ocieplenie styropianem 15cm + sitka+klej +tynk silikatowy+malowanie chce 35 zł.m2. Czy to dużo?

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...