Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A mnie akurat interesuje namiar na wykonawcę kominków, jakby ktoś miał namiar. Cena i brak kultury w firmie Kozłowski z Michałowic mnie powaliły.

właśnie mi skończyła ekipa z ManuArt (biuro na piętrze w HMB). ja jestem zadowolony. ceny średnie, ale jestem zadowolony.

a kominek taki:

http://gildor.riders.pl/albums/dom/wykonczenie/pic038.jpg

tu jeszcze nie skończony, ale już dziś odebrałem i rozliczyłem go, po wstępnej nauce obsługiwania się z ogniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Została mi po budowie wełna:

4 rolki Isover Iso-mata 15cm

1 rolka Isover Iso-mata 8cm

Cena: co łaska (nie mniej niż zdrowy rozsądek)

 

Kibelek budowlany - 1szt :-)

cena piwo Warka strong (1 but.)

 

Koza do palenia + 5-6m rury

cena piwo Warka strong (1 but.)

 

 

Odbiór w Klaudynie

Zainteresowanych zapraszam. tel. 505 045 634

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcieli ukraść, tzn. jakie materiały miałaś na paletach ? Ja materiałów nie zabezpieczałem jakoś specjalnie. Ekipa sąsiada spała na budowie i jakos tak czesto padało w tym czasie, że HDS-y przyjeżdzały najczesciej parami i jeden drugiego wyciagał.

 

 

na paletach mam bloczki i poroterm 24 i 11,5, ale oni podjechali z hadesem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A teraz kilka komentarzy:

stach_past poszukaj może namiarów na małą koparkę, widuje się czasem takie, taczkami to syzyfowa praca, chyba, że tego naprawdę niewiele jest.

...

to jest humus, jakieś 30msześc, w przeliczeniu na taczki to jest tylko 300 taczek, cztery popołudnia i luzik.

ostatnio przywieźli mi ziemię 20msześc. przewieźliśmy w trzy dni.

 

Takie są Staśki,

p.s. ale dzięki za dobre słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed wejściem ekipy dekarzy, ale jakośc do nich zaufania nie czuję... Czy podpisywaliście umowę z dekarzem ? Jak długą gwarancję na robotę Wam dawał ? Może można gdzieś znaleść wzór takiej umowy ?

 

Mam jeszcze jedno pytanko przy okazji - proszę o pomoc przy ustaleniu poprawnej kolejności prac ;-):

po dekarzach:

elektryk - w trakcie elektryka (po wyjściach z kablami na zewn i do środka) - okna (PCV) - tynki zewn (zaraz po obrobieniu okien jeszcze kanaliza i system ogrzewania (to jedna ekipa)) Jest OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek to napisz mi na priv jaka firma, czy masz na myśli jedną z tych solid securitas, albo juwentus? :)

to oni się trudnią spaniem na działce? :)

Renata, to jest cena jaka wynegocjowalem za monitoring mojego systemu alarmowego (juz po jego zalozeniu).

Jednakze zanim zalozylem system alarmowy dogadalem sie z nimi, ze:

- powiesza swoje tablice ostrzegawcze na mojej budowie,

- systematycznie dwa razy na dobe przejezdzajac beda zwracac uwage na to, co dzieje sie wokol mojej budowy,

- przez cala dobe na wezwanie telefoniczne beda zjawiac sie na budowie (gdyby np. sasiad dal mi znac, ze dzieje sie cos podejrzanego - moglem ich wyslac na miejsca zamiast samemu jechac).

 

Taka umowe mialem przez ok. 4 miesiace, zanim zalozylem system alarmowy. I za powyzsze nie musialem nic placic, pod warunkiem, ze po zalozeniu systemu alarmowego podpisze z nimi juz normalna, platna umowe na monitoring. I w sumie w moim przypadku to sie sprawdzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj architekci licza sobie za metr kwadratowy. Cena zalezy od metrazu czyli jesli chcesz zlecic zrobienie projektu np tylko łazienki to cena za metr bedzie znacznie wyzsza niz jesli chcesz dostac rysunki dla calego domu (wtedy ok 100-200zl/m2 - choc mozna pewnie i drozej). Oczywiscie wszystko zalezy tez od tego, czy interesuje Cie tylko projekt ustawienia scian czy dalsze etapy - ustawienie sprzetow w pokojach, kuchni, wrysowanie sanitariatow w lazienke, dalej dobor kolorow i matarialow wykonczeniowych czy jeszcze dalej - sugestie odnosnie np konkretnej umywalki, lampy, tapety, kanapy lub nawet kupno wszystkiego przez architekta, wprowadzenie wlasnej ekipy wykonczeniowej, nadzor autorski, posprzatanie, wstawienie mebli i zawieszenie firan jesli sobie zyczysz.

A kiedy chcesz sie urzadzac? W lutym koncze asp i oficjalnie bede sie mogla tym wszystkim zajmowac. Na razie jestem "bez papierow" czyli amator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy chcesz sie urzadzac? W lutym koncze asp i oficjalnie bede sie mogla tym wszystkim zajmowac. Na razie jestem "bez papierow" czyli amator.

 

Wydaje mi się, że architekt powinien zacząć prace przed hydraulikiem i elektrykiem - czyli w mojej sytuacji natychmiast. Na papierach mi nie zależy, ważne żeby było ładnie i oczywiście w miarę rozsądnie cenowo. Jeśli jesteś amatorką ale z doświadczeniem to możemy się spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

....

trochę mnie nastraszyliście tymi nocnymi HDS-ami i przebieranymi nadzorami budowlanymi :evil: :evil:

 

więc profilaktycznie trzeba się zaszczepić od złodziejstwa, a nie myślałem że to tak niewiele, myślałem że z pięć setek na mies.

 

dzięki

 

p.s. tylko proszę nie wypisujcie tutaj na forum jakie czujki macie, Ludzieeee!!!!

no chyba, że zmyślacie, to wtedy OK. :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje pilnie dekarza, który zrobi poprawki. głównie obróbek blacharskich. sprawa jest dość pilna, bo jestem w trakcie wykończenia, a zaprosiłem fachowca, który mi po dachu pobiegał i przyprawił mnie o zawał serca, opowiadając jak spieprzony mam dach.

także sprawa być może na kilka dni, ale dekarz musi byc po pierwsze dobrym fachowcem, po drugie miec ochotę na poprawianie po kims roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może sie orientujecie jaki są obecnie ceny za malowanie wewnętrznych ścian (z ewentualnymi poprawkami) ?

 

Jeśli ktoś zna godnego polecenie malarza to bardzo proszę o telefon :wink:

Podobno ceny oscyluja w granicach:

gruntowanie: 2 zl/m2

malowanie na bialo: 4 zl/m2

malowanie na kolor: 6 zl/m2

 

Pisze podobno, bo to ze slyszenia...

Szczerze mowiac to 6 zl za m2 nie wydaje mi sie zbyt "atrakcyjna" oferta... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...