Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

gdzie kupić Dziennik Budowy?

 

Dziennik Budowy dostajesz z pozwoleniem na budowę.

 

Aga75 - tej firmy od styropianu nie znalazłem, zadzwonię może dziś do kolegi, jak tylko będę miał, to Ci puszczę.

Sezon na wiechy - widzę, że w pełni. U mnie,jako że wszyscy byliśmy zapracowani, to robiąc mniej inteligentne prace pod koniec dnia (ja - przy ogrodzeniu, murarze - przy kopaniu tarasu) - sączyliśmy w międzyczasie "soki", zagryzając zakupionymi w tym celu chlebkiem i wędlinką.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie, od wczoraj mam studnie - 18,5 m gleboka, koszt - 1100zl.

Mam nadzieje, ze nie przeplacilam? :-?

 

Aha, jesli ktos ma, to bardzo poprosze o namiary na architekta, ktory dokonuje adaptacji projektu z projektem zagospodarowania dzialki z opcja ewentualnego zalatweinia pozwolenia na budowe. Moze byc tutaj lub na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kochani,

 

Juz dawno nie siedzialam na forum, ale po tym jak Karorka mnie zawstydzila, pisze!

Rzeczywiscie u nas dramat! Dalam sie wplatac w konflikt miedzy wykonawcami a kierownikiem, panowie podlapali jakas inna fuche i zamiast 5, pracuje 1 w porywach do 2! Mijaja dni, tygodnie, nic sie nie dzieje. Albo szef firmy nie uchwytny, albo kierownik! Zwodza mnie jak dziewczynke! Troche tez moje winy, bo ostatnio w pracy goraco i nie mialam kiedy sie za to porzadnie wziac!

 

Dzis maja ostatnia szanse, o 5 spotykam sie z nimi i ustalam ostateczne zasady gry. Sporo maja jeszcze do zrobienia, ale zalezy mi, aby to dokonczyli, bo cena poprawek zawsze jest wieksza niz pierwotna (sprawdzalam ewentualnych zastepcow). Dodatkowo wrzucilam im spora zaliczke na materialy, ktorej pewnie nigdy by mi nie rozliczyli!

 

Dach robia juz inni, wiec Ci musza zalac strop i scianki na poddaszu.

 

Karorka, gratuluje dobrej decyzji z ekipa! Ja oczywiscie musialam sie dac nabrac!

 

Pozdrawiam wszystkich i zycze powodzenia wiekszego niz moje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AniaK1,

wspolczuje problemow zwiazanych z niesolidnymi wykonawcami. Jak pisalam wczesniej u nas juz 3 dnia wyszlo na jaw, ze zatrudnilismy kretaczy, ale w pore zorientowalismy sie, ze musimy ich zwolnic, bo inaczej bedziemy mieli nie lada problemy. Musisz z nimi rozmawiac rzeczowo, aczkolwiek stanowczo, nie dac sie "zagadac". Nie wiem czy straszenie karami za spoznienia/braki cos pomoze. Nasza pierwsza ekipa duzo nam naobiecywala, a my na poczatku w to wierzylismy (np. ze na budowie ma pracowac 5-7 ludzi, a faktycznie bylo 2-3, ze nie bedzie alkoholu na placu budowy, itp, itd). Poniewaz maz pracuje dlugie godziny, gadanie z wykonawcami to moja "domena". Mam teraz dobrego wykonawce, ktory nie uwaza (a przynajmniej nie pokazuje tego :wink: ), ze z kobieta nie mozna sie dogadac, ze kobieta to nic nie wie i latwo ja naciagnac.

Zycze pomyslnego rozwiazania i duzo stanowczosci.

ozzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anka,

Dajac duza zaliczke doprowadzilas do takiej sytuacji.

ZADNYCH ZALICZEK! Z A D N Y C H !!! - jakies 1000 zl, zeby Ci byle czym glowy nie zawracali ....chociaz po czyms takim to bym im nawet zlotowki nie dal.

Nie plac im juz wiecej a po skonczonej budowie .....Ty stan sie nieuchwytna .... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj forum!

 

Nie było mnie tu ponad miesiąc, (urlop + masa roboty) i widzę że bardzo dużo się dzieje! Na tyle dużo, że postanowiłem poświęcić odrobinę czasu na małą analizę naszego forum. Rozpisywał się nie będę, bo chyba wszystko widać z obrazków:

http://www.manieq.neostrada.pl/images/stats/2004-06-03/post_all.gifhttp://www.manieq.neostrada.pl/images/stats/2004-06-03/post_last.gif

http://www.manieq.neostrada.pl/images/stats/2004-06-03/akt_m.gifhttp://www.manieq.neostrada.pl/images/stats/2004-06-03/akt_g.gif

Z ciekawszych wniosków: liczba postów cięgle rośnie i to głównie za sprawą nowych twarzy (które pozdrawiam), a najwięcej czasu na pisanie mamy... w pracy (9-17).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manieq,

 

Jakie fajne wykresy ;-) torciki suuuper!

Bede pisal pisal spamowal do upadlego, zeby moj torcik byl jasnoniebieski ;-) tylko po co ? hihihih

 

jeszcze jedno spostrzezenie - postowa aktywnosc drastycznie spada w porze lunchu ;-) a pozniej znowu wszyscy biora sie "do roboty"

 

niepokoi mnie troche moja tylko ...forumowa aktywnosc ...

A PAPIERY WCIAZ LEZA U STAROSTY !!

a tu lato zaraz sie skonczy ...dni juz coraz krotsze zaczynaja sie robic ;-)

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ManieQ musze powiedzieć ze powaliły mnie statystyki, Musze powiedzieć ze znajomosc Excela w stopniu celujacym :D .

Z innych wrazeń to musze sie przyznac ze przejechalem dziś trasa z Mariewa ( wracalem od siebie przez las) przez Borzecin, Zalesie... i Koczargi o powiem szczerze ze powaliła mnie skala inwestycji w Koczargach, Wjechalem w te boczne "drzewiaste" uliczki ( no nie wszytkie bo wrzos to nie drzwo :wink: ) i powiem szczerze ze bardzo pozytywne wrazenia.

Didi gdzie te 1000 m z ogłoszeniem bo jakoś nie widzialem a przejechalem cała Akacjową? ( oczywiscie jesli mozna sie spytac)

Pozdrawiam Sasiadów zza lasu

rbit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ManieQ musze powiedzieć ze powaliły mnie statystyki, Musze powiedzieć ze znajomosc Excela w stopniu celujacym :D .

No bez przesady. A Excel to po prostu z lenistwa. Samo gęste (znaczy pobieranie i parsowanie forum) to raptem ca. 60 linijek w perl-u.... Ale gdyby ktoś chciał jeszcze inaczej to obrobić, to służę tabelką z pełną listą tutaj (a tutaj zgzipowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ello!

 

W dobie powszechnego rozwoju budownictwa w naszej [przyszłej] gminie, a w sytuacji gdy u mnie obecnie dzieje się... hmm... nic, chciałbym choć trochę przyłączyć się do dyskusji o problemach i sukcesach budowlanych za pomocą metody retrospektywnej. A rok i 2 dni temu (dokładnie 22 lipca 2003) zmącony został poraz pierwszy i trwały spokój pewnej działki w Kwirynowie (co można było śledzić tutaj).

 

A co do [nie]płacenia zaliczek wykonawcom: ja swojemu dałem 5% na starcie, a resztę podzieliliśmy na bodaj 8 etapów, + 15% na 'po robocie'. I nie miałem z tym najmniejszych problemów. Mało tego: o ile na początku bywałem na budowie nawet 2 razy dziennie, to po 2 miesiącach bywało, że widzieliśmy się tylko 2 razy w tygodniu: na początku i na koniec. Ale ja ze swoją ekipą negocjowałem szczegóły umowy od grudnia do czerwca, w międzyczasie oglądając efekty ich pracy nie tylko w regionie, ale i u nich (specjalnie tam na łikend pojechałem). A to co było w umowie to w 99% nam wyszło w rzeczywistości (i jakościowo, i czasowo, i finansowo) - jedyny extras to ogrodzenie, które zrobili. I to myślę też dobrze rokuje, jeśli wykonawca spokojnie i rzeczowo negocjuje, nawet długo. Z resztą Janek powinien też coś o nich powiedzieć, bo teraz jemu "czyszczą portfel".

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...