Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ja już mieszkam!!!!!!! NARESZCIE.

Trzecia noc i jeszcze nic sie nie zepsuło. Co prawda w dzien przeprowadzki marzylam o wannie pełnej ciepłej piany,ale niestety mój mąż zaprogramował piec na temp wody 23st.Cóż preferuje cieplejsze kapiele- mialam ochote go zabić,ale rozczulił mnie jak siedział przed piecem z instrukcją i nic... o 23 dzwonił do instalatora bo skapitulował.

juz jest ciepło-podłogi grzeja-najbardziej podoba sie to mojej raczkujacej Matysi-jest zachwycona-duża za to uwielbia swoja garderobę zamyka sie tam z lalkami i tworzy swoje królestwo.

 

Ale fajnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jj, DZIĘKI!!!!!!!!!!!!!!!!! Przynajmniej raz drogowcy od robót dotrzymali słowa - miało być 6 tygodni no i było :D Ta droga jest dla mnie często najszybszym połączeniem z Warszawą.

Mencel, nawet nie wiesz, jak Ci zazdroszczę :oops: :roll: My niestety jeszcze trochę poczekamy na rozpalanie w kominku i takie sprawy...

RenataS, jak Wasz strop? Kończą w tym tygodniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gildor i mario1976 dzięki za namiary, a powiedzcie mi czy macie kominki z zamkniętą komorą spalania? chyba tak to się nazywa :-? i rozprowadzenie macie po całym domu czy tylko do salonu gdzie jest kominek, bo z Twojego zdjęcia gildor tak wnioskuję, a swoją drogą to super kominek, bardzo mi się podoba i będę miała podobny tylko centralnie w rogu salonu :)

 

Ja nic jeszcze nie mam :wink: Wybrałem wkład i projekt. Ja mam zaprojektowane rozprowadzenie po całym poddaszu. Na parterze niestety mam mały pokoik gdzie z powodu jego usytuowania doprowadzenie DGP byłoby karkołomne. Tak więc ogrzewany będzie salon i poddasze (wymuszony obieg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i rozprowadzenie macie po całym domu czy tylko do salonu gdzie jest kominek, bo z Twojego zdjęcia gildor tak wnioskuję, a swoją drogą to super kominek, bardzo mi się podoba i będę miała podobny tylko centralnie w rogu salonu :)

no źle wnioskujesz :) mam rozprowadzenie na 4 pokoje: 3 na górze i 1 na półpiętrze.

nie wiem co to jest z tą otwartą komorą spalania, ale taki to ja mam piec gazowy ;) wkład kominkowy mam blazanka półokrągły - panorama.

Renacie chyba chodzi o to, czy wklad jest przystosowany do doprowadzenia powietrza do spalania rura z zewnatrz, czy pobiera powietrze do spalania z pomieszczenia.

Renata - kupuj tylko taki przystosowany do doprowadzania powietrza rura, bo kominek pobierajacy powietrze z pomieszczenia potrafi je niezle wychladzac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i rozprowadzenie macie po całym domu czy tylko do salonu gdzie jest kominek, bo z Twojego zdjęcia gildor tak wnioskuję, a swoją drogą to super kominek, bardzo mi się podoba i będę miała podobny tylko centralnie w rogu salonu :)

no źle wnioskujesz :) mam rozprowadzenie na 4 pokoje: 3 na górze i 1 na półpiętrze.

nie wiem co to jest z tą otwartą komorą spalania, ale taki to ja mam piec gazowy ;) wkład kominkowy mam blazanka półokrągły - panorama.

Renacie chyba chodzi o to, czy wklad jest przystosowany do doprowadzenia powietrza do spalania rura z zewnatrz, czy pobiera powietrze do spalania z pomieszczenia.

Renata - kupuj tylko taki przystosowany do doprowadzania powietrza rura, bo kominek pobierajacy powietrze z pomieszczenia potrafi je niezle wychladzac...

 

Z tego co widziałem (rozmawiałem) większośc wkładów czerpie powietrze spod dolnej czesci wkładu gdzie doprowadzona jest rura. Jeśli rura jest - to powietrze pochodzi głównie z niej. Jeśli nie ma - zasysa je z pomieszczenia. Nie widziałem zbyt wielu wkładów, gdzie rura z doprowadzeniem wchodzi (jest na sztywno połączona) do wkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę Was ponownie poprosić o namiary na ekipę do tynków gipsowych z automatu ?

 

Ostatnio jak hurtowo prosiłem o kilka namiarów na różnych fachowców to dostałem jeden na tynki ale facet trafił do szpitala i jakoś utrudniony mam z nim kontakt.

 

Ekipa potrzebna mi na pierwsze wiosenne dni 2008 ale chce ją już zaklepać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renacie chyba chodzi o to, czy wklad jest przystosowany do doprowadzenia powietrza do spalania rura z zewnatrz, czy pobiera powietrze do spalania z pomieszczenia.

Renata - kupuj tylko taki przystosowany do doprowadzania powietrza rura, bo kominek pobierajacy powietrze z pomieszczenia potrafi je niezle wychladzac...

 

dzięki Piotrek :) właśnie o to mi chodziło, rurę już mamy wyprowadzoną na zewnątrz i myślimy tylko o takim wkładzie

 

a swoją drogą dzwoniłam w zeszłym tygodniu do Ciebie, ale miałes wyłączony telefon, moja ekipa nie mogła sobie dać rady z tym łukowatym podciągiem w salonie i dzwoniłam po radę, ale jak się potem okazało brakowało chęci, a nie pomysłu :D

i juz strop zalany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam gorącą PROŚBĘ o kontakt do ekipy kryjącej dachy, mój dekarz jest chyba niezrównoważony psychicznie. Czekam na niego prawie miesiąc a on dziś stwierdził, że nie będzie u mnie krył dachu i koniec. Dach mam już obfoliowany i obłacony także roboty nie jest już tak dużo. Może znacie jakąś ekipe która znajdzie wolny termin w listopadzie.

 

BEDZIE CIEZKo, ale pociesze ciebie ja mialem miec dachowke polozona w sierpniu, przyszedl dekarz i powiedzial ze dla niego jest za wysoko i nie zrobi. Ogolnie sytuacja jest taka, wczesniej nie bylo dachowek a teraz sa wiec dekarze maja duzo roboty wiec moga przebierac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Piotrek :) właśnie o to mi chodziło, rurę już mamy wyprowadzoną na zewnątrz i myślimy tylko o takim wkładzie

 

a swoją drogą dzwoniłam w zeszłym tygodniu do Ciebie, ale miałes wyłączony telefon :D

Bezposrednie podlaczenie do rury (czyli "prawdziwa zamknieta komore spalania") maja glownie drozsze wklady: Spartherm, Austroflamm, Brunner...

Z reguly mozna wtedy dokupic przepustnice z elektronicznym ukladem sterowania iloscia doplywajacego powietrza (np. Brunner ma taki uklad, ktory pozwala na wydluzenie spalania jednego wkladu az do 12-14 godzin).

 

Nie moglas sie do mnie dodzwonic, bo aktualnie przez 3 tygodnie siedze w... Chinach :D

Na szczescie w hotelu jest bezprzewodowy Internet, wiec chociaz wieczorami moge na muratora zagladac 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dachu polecam pana Witka Gronia, 607242688. Ma duzo roboty ale warto zadzwonić. U nas 300m2 dachu (dachówka standardowa) pokrył w 5 dni (licząc w to ołatowanie i położenie folii).

 

5 dni 300m ? :o .. razem z obróbkami blacharskimi ? Ilu robotników ?

To jakiś mistrz świata ...

 

Mi też robił Witek Groń 225m2, łaty, folia, 4 okna połaciowe, dwie lukarny, obróbki blacharskie i rynny 4 dni.

 

8 osób na dachu od rana do zmroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...