Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Zarząd Spółki Wodnej nałożył na mnie opłatę na konserwację urządzeń odwadniająco melioracyjnych. Niby kwota 50 zł nie jest wysoka, ale jakoś z uzasadnienia nie mogę wywnioskować, że jestem zobowiązany do jej uiszczenia.

Czy jeszcze ktoś dostał takie wezwanie?

 

pozdrawiam

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dachu polecam pana Witka Gronia, 607242688. Ma duzo roboty ale warto zadzwonić. U nas 300m2 dachu (dachówka standardowa) pokrył w 5 dni (licząc w to ołatowanie i położenie folii).

 

5 dni 300m ? :o .. razem z obróbkami blacharskimi ? Ilu robotników ?

To jakiś mistrz świata ...

 

Mi też robił Witek Groń 225m2, łaty, folia, 4 okna połaciowe, dwie lukarny, obróbki blacharskie i rynny 4 dni.

 

8 osób na dachu od rana do zmroku.

 

Ja rowniez jestem zadowolona klientka pana Witka Gronia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renata, no nareszcie :lol: Aż pojechałam dziś zobaczyć, bo chciałam się osobiście majstra wypytać, kiedy do nas trafią. Super to wygląda! Byłam na piętrze, widok jest piękny :D

Margaret, Page, toż to jakaś super szybkość, nie? :o :o :o Nam powiedzieli, że dach układa się 2-3 tygodnie taki jak nasz. Może jednak do niego zadzwonię? W zimie taki speedman by mi się przydał :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

właśnie dostałem pozwolenie ze starostwa na podłączenie wodociągu do domu ale wykonawca z wodociągów (Ożarów) który opiekuje się naszym rejonem ma dopiero czas za miesiąc a tu zaczyna już śnieg padać,

nie macie może namiarów na kogoś kto mógł by wykonać wcinkę do wodociągu i podciągnąć go do domu.

 

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dachu polecam pana Witka Gronia, 607242688. Ma duzo roboty ale warto zadzwonić. U nas 300m2 dachu (dachówka standardowa) pokrył w 5 dni (licząc w to ołatowanie i położenie folii).

 

Witek jest zarobiony, a mój dekarz to poprostu podłe bydle ( przepraszam za słownictwo) . Znalazł inną robotę za lepsze pieniądze i mnie olał, najgorsze jest to że zwodził prawie miesiąc a na koniec bał ze mną spotkać żeby przekazać tą radosną wiadomość - mięczak jeden. Na szczeście znalazłem już ekipę niestety na dużo większe pieniądze.

 

Gdyby ktoś wiedział gdzie pracuje w tej chwili Czesław Majdan to byłbym bardzo wdzięczny za informację. Nie zamierzam mu odpuścić.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem,

mam pytanie do mieszkających już w okolicy :)) czy korzystacie może z ofert internetu bezprzewodowego?

ktoś może coś polecić?

nie chce mi się z TP SA użerać ...

pozdrawiam

qki

 

ja nie mam dużych wymagań i nawet sobie chwalę od czerwca działa i nie nawala - wysyłam adres na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ie chce mi się z TP SA użerać ...

pozdrawiam

qki

 

Ja korzystam z bezprzewodowego Blue Connect - generalnie jestem zadowolona.

 

Mi rowniez, ale nie da sie go rozporwadzic czyyba na caly dom. TPSA odpad rowniez dla mnie (zasada). Ale mysle ze przyszlosciowo to przez GSM bedzie coraz lepiej. Ale jeszcze jest np. Sferia (ale nie wiem jak ona dziala w naszych okolicach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GSM sa coraz lepsze, ale troche male limity maja - w Iplusie po 1 lub 4 gb predkosc spada, a nawet 4 gb przy pracy w domu i dzisiejszych naladowanych stronach to nie jest tak duzo :)

jestem umowiony ze Stansatem (choc to raczej okolice Ozarowa a nie Starych Babic) i czekam na kontakt z quicknetu (na zachod i polnoc od ozarowa)

pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam olbrzymi problem z sąsiadem, ponieważ nie chce mi dać zgody na przeprowadzenie mediów w naszej ulicy. Niedość, że grosza nie dołoży a media miałby wzdłuż posesji to jeszcze robi problemy! Dlatego muszę sprawę zalatwić w sądzie, nie pozostaje mi nic innego "chyba":)

Proszę Was o info, może znacie prawnika, który na codzień walczy z podobnymi przypadkami, ewentualnie może macie inny pomysł. Dodam, że droga jest własnością trzech osób, i dwie się zgadzają a jedna nie, oraz w planach zagospodarowania jest przewidziana jako droga gminna. Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam olbrzymi problem z sąsiadem, ponieważ nie chce mi dać zgody na przeprowadzenie mediów w naszej ulicy. Niedość, że grosza nie dołoży a media miałby wzdłuż posesji to jeszcze robi problemy! Dlatego muszę sprawę zalatwić w sądzie, nie pozostaje mi nic innego "chyba":)

Proszę Was o info, może znacie prawnika, który na codzień walczy z podobnymi przypadkami, ewentualnie może macie inny pomysł. Dodam, że droga jest własnością trzech osób, i dwie się zgadzają a jedna nie, oraz w planach zagospodarowania jest przewidziana jako droga gminna. Pzdr!

walka na drodze sądowej to CZAS, pamiętaj o tym

może pomyśl o jakiejś innej alternatywie

chyba, że nie zależy Ci na dość szybkim wybudowaniu domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam, może ma drugi współwłaścicel, muszę to sprawdzić...

ale wszyscy mi mówią, że musi być odrębnym aktem ustanowione prawo użytkowania osobno dla gazowni, energi itd, nie wystarczy zapis o ustanowieniu służebności "polegającej na prawie przechodu, przejazdu i przeprowadzeniu mediów"

 

 

niestety nie widzę innej alternatywy, może ktoś z Was mi podpowie i oczywiście, że zależy mi na czasie tym bardziej, że dom już stoi a w połowie przyszłego roku planowaliśmy się wprowadzić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ja mam w akcie ustanowione dla wszystkich którzy mi przyszli do głowy czyli: Gazownia Mazowiecka, Wodociagi i kanalizacja (czyli spólki gminne), TPSA, Energetyka. Dzwoniłem do tych urzedów i mówili jakie formułki sa wymagane (jedni chcieli pas drogi o szerokości metra, inni zapisy bardziej ogólne).

 

Czy sąsiad nie zadowoli sie jakąs większą daniną. Wolałbym chyba łobuzowi zapłacić kilka tysięcy niż walczyć w sądach.

 

ps

 

Zmieniając temat ogladaliście może wczoraj na TVN Turbo reportaż o nielegalnej lakierni-blacharni Renault Kutyna w Marianowie ? Całkiem nieźle. Teren otuliny z zakazem działalności gospodarczej tego typu, zasmrodzeni sasiedzi i nielegalna lakiernia, o której głośno i do kamery wypowiadają się pracownicy Renault Kutyna. Wypowiadał się nasz (mój przyszły) Burmistrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...