Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Muszę na dniach podjąć decyzję w sprawie bramy garażowej do garażu

na dwa samochody, no i teraz nie wiem jaką bramę. Jedną czy dwie.

Jeśli możecie poratować mnie jakimiś argumentamni za jedną lub drugą

opcją to będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam,

no w tym temacie to co kto lubi co sie komu podoba. ja mam 4,5m, czyli jedną, gdyż albowiem uważam, że tak mi się wygodnie bedzie wjezdzac i mam jeden tylko mechanizm zamiast dwóch. ja lubie szerokie drzwi. ladniej tez wygladają.

no ale zimą np przy dwóch bramach otwierajac jedną, mniej ciepla bedzie wylatywac. choc nie wiem czy to akurat takie istotne przy nieogrzewanych i tak garazach.

ja wybralem jedną brame głównie "bo tak" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę Was ponownie poprosić o namiary na ekipę do tynków gipsowych z automatu ?

U mnie robił Grzegorz Kwiatkowski 505 732 921. Wszystko OK, i w cenie 22,50/m2 (wiosna 07, z materiałem, faktury na mnie- mam zwrot VAT).

Namiary na innych, nie sprawdzonych przeze mnie (bo droższych):

p. Krzysztof 502 370 226

p. Marek 501 761 736

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jania22, ja też mam bramę 4,5 m - myslę, że tak będzie wygodniej wjeżdżać. Nie trzeba uważać na słupek po środku.

A jeśli chodzi o cenę to do dwóch bram potrzebne są dwa siłowniki (niezbyt tanie). W sumie pewnie koszt podobny: duża brama +jeden siłownik lub dwie bramy mniejsze + 2 siłowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

mam przykre doswiadczenia ze stolarka okienna PCV. Przed dziesiecioma laty zamowilem najlepsza wtedy na rynku firmy REHAU i dzis zaslony fruwaja od nieszczelnosci profili. Podobno wspolczesne profile PCV sa o wiele lepsze jak twierdza dostawcy, jednak sklaniam sie do wykonania okien drewnianych.

Czy ktoś z was jest podobnego zdania? Może podzielicie sie doświadczeniami a i kontaktami na producentów nowoczesnych okien z drewna?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem zdecydowanie za jedną szeroką bramą, łatwiej jest wyjeżdżać ;)

no ale co kto woli :)

niektórym wizualnie nie podoba się jedna ogromna brama

 

Przy wyborze bramy warto tez zastanowic sie nad funkcjonalnoscia przy odsniezaniu. Jezeli brama uchylna to koniecznie odpowiednio wysko zawieszona i bez dolnej ramy, poniewaz najmniejsze opady sniegu blokuja jej otwarcie (mam z autopsji przykre doswiadczenia :( ) Teraz mam zamiar zrobic brame przesuwana. Gdy rano zaspie wystarczy odsniezyc tylko prowadnice ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

mam przykre doswiadczenia ze stolarka okienna PCV. Przed dzieciecioma laty zamowilem najlepsza wtedy na rynku firmy REHAU i dzis zaslony fruwaja od nieszczelnosci profili. Podobno wspolczesne profile PCV sa o wiele lepsze jak twierdza dostawcy, jednak sklaniam sie do wykonania okien drewnianych.

Czy ktoś z was jest podobnego zdania? Może podzielicie sie doświadczeniami a i kontaktami na producentów nowoczesnych okien z drewna?

 

Pozdrawiam

Zbyszku, ja polecam firmę Oculux z Modlińskiej, sprzedają okna drewniane firmy Gebauer

produkt jest bardzo ładny, osobiście Urzędowski nie przypadł mi do gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze bramy warto tez zastanowic sie nad funkcjonalnoscia przy odsniezaniu. Jezeli brama uchylna to koniecznie odpowiednio wysko zawieszona i bez dolnej ramy, poniewaz najmniejsze opady sniegu blokuja jej otwarcie (mam z autopsji przykre doswiadczenia :( ) Teraz mam zamiar zrobic brame przesuwana. Gdy rano zaspie wystarczy odsniezyc tylko prowadnice ;)

ale zdaje sie, ze tu chodzilo o brame garażową, a nie brame wjazdową w płocie :)

u mnie niestety nie da się zamontować przesuwnej, bo miejsca na to nie mam. takze jesli chodzi o tą bramę, to bez względu na trudności będzie musiała być dwuskrzydłowa uchylna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam stronę oknonet.pl (forum) - portal stolarki budowlanej:) sama właśnie wybieram okna z PCV wprawdzie ale z tego co już od 2 tygodni wiem to tyle, że strasznie dużo zależy od montażu. Nawet najlepsze okna źle zamontowane nie dadzą satysfakcji. Z tego co napisałeś to wiało nie z okien a ze szczelin między oknami a ścianą. Pomyśleć, że ja specjalnie zakupuje nawiewniki w oknach a Ty już masz świetną wentylację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście Urzędowski nie przypadł mi do gustu

Urzedowski czy obsluga w salonie na Bartyckiej?

Ja mam Urzedowskiego od wiosny - jak na razie rowniez jestem zadowolony. Jakosc powloki lakierniczej, obrobki silikonowe - bardzo mi odpowiadaja :)

 

Sopelek - wyslalem Ci namiary na glazurnika na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...