Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wlasnie zaczyna mi opadać zapał jak po raz kolejny się dowiaduję że czegoś brakuje do pozwolenia na budowę :( Tzn jeszcze nie zlożyłam wniosku ale pilnie czytam forum i dzwonie do gminy z pytaniami - no i właśnie sie dowiedziałam że muszę mieć zwolnienie z produkcji rolnej (III klasa ziemi). Oj trzymajcie kciuki za to moje pozwolenie bo się boję ze nie dam rady tego załatwić w tym roku a w przyszlym przenoszą te kompetencje do powiatu i może być gorzej. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

skontaktowałam się z panem od przyłącza wodnego polecanym kilkanaście postów wyżej, i jeszcze z kilkoma innymi z listy otrzymanej w Ekobabicach. I okazalo się, że wszyscy oni oprócz ceny za metr doliczają też 1000 zł za wcinkę. A kto - jedyny - za wcinkę nic dodatkowo nie bierze? Ekobabice. Za to za metr liczą sobie 80 zl plus Vat (a inni - po 60, a nawet 40 zł). Ale ponieważ u mnie jest przyłącze 11-metrowe, to i tak Ekobabice kozaują się bezkonkiurencyjne. No i to właśnie oni w przyszłym tygodniu robią nam wodę.

 

Przy okazji - p. Kalinowski (guru z Ekobabic) poleca nam ichniego geodetę za ok. 400-500 zł za wytyczenie przyłącza. Czy to Waszym zdaniem dobra cena?

 

Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za geodetę - chyba niedrogo, prześlij mi na priva namiary na niego, będę jeszcze miał potrzebę skorzystać (czy to nie aby p. Dominik? - ma ciągle wyłączoną komórkę).

Sorki, nie napisałem o wcince (:oops: myślałem, że to standard również w EKO - a zawsze tak skrupulatnie starałem się sprawdzać - wszystko przez ten pośpiech), mimo wszystko przy troszkę dłuższych przyłączach - ponad 20 metrów ten co mi robił, idzie w takie upusty, że EKO odpada. Nie mam interesu w tym żeby go polecać, ale jeśli od razu ciągniesz kanalizację, tak jak ja, to pogadaj z nim i innymi o upustach, naprawdę można b. dużo stargować :wink:

 

Jprzedworski - co tam zima, śnieg nie pada, roboty idą :D - no tylko forumowiczom może troszkę komputery pozamarzały.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

No to mam wodę na działce. Za 1200 (okazało się, że jest 11 m plus jeszcze 3 m w samym przyszłym domu) + 500 geodeta. I wodomierz w kieszeni - do zamontowania wiosną, gdy budowa ruszy (coby nie zamarzł). Szzybko, sprawnie (od 9.00 do 10.30). Można ich (czyli Ekobabice) polecać.

 

Manieq, daj znać gdzie i kiedy to świętowanie.

A jak tam Twój kierownik budowy? Kontaktowałam się z nim, ale chce rozmawiać dopiero w lutym. Dobry jest? Jeśli można, ile bierze? I czyt za całość czy za wizytę czy za miesiąc?

 

Negocjujemy teraz ekpię budowlaną. No i jest taka jedna, bardzo ciepło o niej mówi wszystkich sześciu poprzednich inwestorów. Ale chcą płatności tygodniowo po 2 tys. Godzić się na to?

Pzdr.

Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rety, cofam pochwały dla geodety. Pojechałam dziś z Mężem na działkę. I zobaczyłam pierwszy raz ten przyłącz. Bo wcześniej byli tam: mój Tato - przy zasypywaniu (akurat tak mu się udało wyskoczyć z pracy) i mój Mąż (wczoraj, wieczorkiem, ale tylko z daleka - jak jechał zapłacić i podpisać protokół). A ja z zakatarzonym bobasem w domu.

 

No więc dojeżdżamy do działki - i WIDZĘ. Rura jest. Sterczy. Ale na pewno nie 6 m od granicy! Mówię Mężowi: za blisko. Wymierzyliśmy na buty. Wyszło jakieś 4 m. Wracamy do domu po miarkę (będę ją odtąd nosić w torebce obok szminki). Mierzymy: 4,86 (jakoś nam nogi zmalały czy jak?).

 

Telefon do p. Kalickiego: zaraz będzie. No i przyjechał.

Rzeczywiście - źle. Powiedział, że geodeta PRZYŁOŻYŁ SKALÓWKĘ DO PLANU i wyszło mu, że ma być od siatki 5,90.

Ludzieee, nie chciało mu się pododawać centymetrów z mapy - że to ma być 6,14 m.

 

No i w przyszłym tygodniu będą odkopywać i przesuwać. Pożyjemy, zobaczymy. Na szczęście budowa rusza na wiosnę - więc może zdążą.

 

Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...