Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mam pytanie dotyczące wylewek,

 

13zł/m2 z mixokreta, to chyba taka standardowa cena za robociznę?

 

ale pytanie moje dotyczy wyceny robocizna + materiały, ile wtedy za m2 płacilie? i pisząc materiały co macie na myśłi? bo ja zawsze myslałam tylko o wylewce betonowej, ale wczoraj mnie jeden pan zgasił :oops: mówiąc, że cena zależy od grubości wylewki (logiczne), ale od grubości styropianu :o (tu już się poczułam zaskoczona), od tego czy dajemy siatkę zbrojeniową itp.

czy to oznacza, że jak się umawiam na wylewki z robocizną, to wykonawca zapewnia cały ten materiał?

napewno zależy to od wykonawcy, ale napiszcie mi jak Wy robiliście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Klememi, jestem strasznie ciekawa, jak będzie wyglądał Wasz dom :lol: Coraz bardziej m isię podoba, bo będzie taki "inny" na tej ulicy :) Fajne będzie to "podejście" pod drzwi wejściowe!

 

No sama tez jestem ciekawa :lol:

Dobrze sie zapowiada z zewnatrz, z ukladu w srodku tez jestesmy zadowoleni. Wahamy sie tylko z wyborem elewacji - architekt proponuje drewno np modrzew syberyjski - jest boski ale niestety potwornie drogi (za pol elewacji prawie 100 tys !!!). Druga opcja to aluminium, ale nie wiem czy to nie bedzie lekka przesada tzn czy dom nie bedzie wygladal jak z kosmosu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczące wylewek,

 

13zł/m2 z mixokreta, to chyba taka standardowa cena za robociznę?

 

ale pytanie moje dotyczy wyceny robocizna + materiały, ile wtedy za m2 płacilie? i pisząc materiały co macie na myśłi? bo ja zawsze myslałam tylko o wylewce betonowej, ale wczoraj mnie jeden pan zgasił :oops: mówiąc, że cena zależy od grubości wylewki (logiczne), ale od grubości styropianu :o (tu już się poczułam zaskoczona), od tego czy dajemy siatkę zbrojeniową itp.

czy to oznacza, że jak się umawiam na wylewki z robocizną, to wykonawca zapewnia cały ten materiał?

napewno zależy to od wykonawcy, ale napiszcie mi jak Wy robiliście...

 

Wykonawca słusznie Ci powiedział, ze cena wylewki zależy też od grubosci warstwy styropianu. Przecież to też jest koszt.

Ja za robociznę wylewki płaciłem 12zł/m2 (wiosna07). Materiały kupiłem sam.

Ma wykonanie 360m2 wylewek miałem takie koszty materiału:

piasek 3x 20T 1 400,00 zł

uplastyczniacz 170,00 zł

cement 4 palety, folia, włókno, siatka, taśma dylat. 3 453,40 zł

styropian 5, 3 cm 3 465,00 zł

dysperbit+ szczotki 709,42 zł (izolacja na parterze)

Na parterze dałem 10 cm styropianu, a na pietrze i strychu po 3cm.

Betonu wszędzie jest 5-6cm, w garażu 10.

Do zbrojenia wylewki uzywa się siatki stalowej i/lub włókna szklanego.

Średnia cena (materiał+ robocizna) za za m2 wyszła mi ok. 37,50zł/m2.

Policz więc sama koszt materiałów+ robocizny dla swojego domu, bo np. niektórzy "fachowcy" proponowali mi cenę z ich materiałem 50-70zł. Kupując samemu wychodzi więc taniej.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renata,

wiekszasc osob ktora robi wylewki i mowi z materialem, to ma na misli bez styropianu: cement, wlukna lub siatka, folia, tasma dyletacjina, piasek. Ja nie dawno robylam wylewkii. Wyslo mi okolo 30zl/m^2 liczac grubosc wylewek sredno 6cm-6.5cm (wsedzie:wlokno i plastyfikator). Jesli chodzi o styropian, jest duza rozbeznost cenowa w zaleznosci ot jego parametry i producenta.Styropian ukladalismy sami.

Wylewki robylam 3 tyg. temu

Facet chcial 35zl/m.. Samemu jesli kupis materialy wychodzi tanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sopelek, Muci dzięki za odpowiedzi, my też będziemy sami kupować materiał, raz że wychodzi taniej, a dwa, że wiem co kupuję, jutro mam spotkanie z panem od wylewek i chciałam "rozeznać się w rynku", a na kogóż można liczyć w takich sprawach, jak nie na forumowiczach muratora? :D

 

dzięki temu forum wybudowałam dom z pełną wiedzą na ten temat, a teraz zaczynamy wykończeniówkę

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia,

Myślę, że tynki powinny być przede wszystkim dobrze i równo położone. jeśli chodzi o funkcjonalność to na mój gust różnica minimalna. My mamy gipsowe i jest OK. Gipsowe sa kładzione w kazdym nowym bloku i nie ma z nimi problemu. Schną szybciej i nie potrzeba kłaść gładzi.

Tynki tradycyjne są niby trwalsze, ale i tak jest na nich slad jak ktoś mocno uderzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuję elektryka do zrobienia instalacji w domu (jakie teraz są ceny za punkt, może ktoś robił niedawno) i jeszcze szukam dobrego hydraulika do instalacji wodno-kanalizacyjnej i podłogówki (też jak wiecie to podajcie orientacyjne ceny)

z góry dzięki

 

Witam

W miom domku elektryk właśnie zakończył instalację i jestem z niego zadowolony. Miły i uprzejmy człowiek, który nie ma z niczym problemu, cena 20zł za punkt bez materiału, notomiast co do materiału to załatwiał kable w cenach z Allegro ( czyli tanio).Przez punkt rozumiem każdy odbiornik ( kontakt, lampa) a nie np. puszke elektryczną lub przełącznik. Hydraulik robił instalacje po 120 zł z punktu ale nie polecam ponieważ na wszystko się obraża - robi nieźle ale trudno sie z nim dogadać.

Elektryk - Andrzej Zieliński 604 720 856;

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20zł za punkt bez materiał. Przez punkt rozumiem każdy odbiornik ( kontakt, lampa).

Pozdrawiam

 

Jakoś strasznie tani ten elektryk...Standardem jest teraz 35 pln i w górę. Rozumiem, że u niego lampa i wyłącznik to jeden punkt ?

A jak liczy lampę i np dwa wyłączniki (przy schodach) ?

 

Zmieniając temat szukam namiarów na ociepleniowców zewnetrznych (styropian + elewacja). Bardzo proszę o sprawdzone namiary. Potrzebuje ich na wiosnę 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich z terenu Babic i okolic

 

piszę, gdyż chciałabym ostrzec wszytkich przed firmą budowlaną Radosława Gąsiorowskiego, która od maja 2007 buduje nam dom w Klaudynie. Wykonawca ten został polecony przez jeden ze składów budowlanych z naszego terenu. W lutym 2007 podpisaliśmy umowę na wykonawstwo całego domu z więźbą i dachem, termin realizacji określony był na 17.09.2007. We wrześniu podpisaliśmy aneks do umowy, gdyż wykonawca zarzekał się, że do 30.10.07 skończy wszystko. Jest 12.11.07 a my nie mamy więźby na budynku. Wykonawca ma trzech ludzi do pomocy - dwóch murarzy (alkoholików) i jednego pomocnika (dwie lewe ręce). Fatalna ekipa, uważajcie na tych ludzi. Jak twierdzi Pan wykonawca on ma swoje zasady cyt. " w soboty nie pracuje". Pan wykonawca jest z Rogowa przyjeżdza w poniedziałek po 11:00 i w piątek o jedenastej się zwija. Pracuje praktycznie 4 dni w tygodniu. Uwaga na tą ekipę, z tym Panem przygoda z budowaniem może się skończyć katastrofą i sprawą w sądzie. Co zamierzamy uczynić.

 

Pozdrawiam przyszłych budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich z terenu Babic i okolic

 

piszę, gdyż chciałabym ostrzec wszytkich przed firmą budowlaną Radosława Gąsiorowskiego, która od maja 2007 buduje nam dom w Klaudynie. Wykonawca ten został polecony przez jeden ze składów budowlanych z naszego terenu. W lutym 2007 podpisaliśmy umowę na wykonawstwo całego domu z więźbą i dachem, termin realizacji określony był na 17.09.2007. We wrześniu podpisaliśmy aneks do umowy, gdyż wykonawca zarzekał się, że do 30.10.07 skończy wszystko. Jest 12.11.07 a my nie mamy więźby na budynku. Wykonawca ma trzech ludzi do pomocy - dwóch murarzy (alkoholików) i jednego pomocnika (dwie lewe ręce). Fatalna ekipa, uważajcie na tych ludzi. Jak twierdzi Pan wykonawca on ma swoje zasady cyt. " w soboty nie pracuje". Pan wykonawca jest z Rogowa przyjeżdza w poniedziałek po 11:00 i w piątek o jedenastej się zwija. Pracuje praktycznie 4 dni w tygodniu. Uwaga na tą ekipę, z tym Panem przygoda z budowaniem może się skończyć katastrofą i sprawą w sądzie. Co zamierzamy uczynić.

 

Pozdrawiam przyszłych budujących

 

 

U nas tez rozpoczal budowe, spapral i uciekl zanim skonczyl zrobic fundament do konca. Potem okazalo sie ze roznica miedzy najnizszym a najwyszym punktem na fundamencie to 13,5 cm. Niezly fachman. Z perspektywy czasu ciesze sie ze uciekl od nas. Ale tak to jest , byl tani i jak to zwykle bywa paprak, a uwaza sie za doswiadczonego budowlanca. Nasz oszukal jeszcze na kase. Zaplacilismy mu awansem co prawda tylko tysiac zlotych wiecej, ale zawsze to jednak cos. Natomiast na poprawienie tego co napsul wydalismy o wiele wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was mógłby powiedzieć czy wybudowanie domu w stanie surowym otwartym o powierzcni użytkowej ok. 200 m2 za 70 tys. jest OK

Jak oceniacie tą cenę.

Zastanawiam się nad zrobieniem całości korzystając z kilku ekip, tj. mury jedna, więźba druga i pokrycie trzecia ekipa, bo to chyba wyjdzie taniej.

Może ktoś z was orientuje się ile biorą fachowcy za ustawienie więźby dachowej oraz za położenie dachówki.

:roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was mógłby powiedzieć czy wybudowanie domu w stanie surowym otwartym o powierzcni użytkowej ok. 200 m2 za 70 tys. jest OK

Jak oceniacie tą cenę.

Zastanawiam się nad zrobieniem całości korzystając z kilku ekip, tj. mury jedna, więźba druga i pokrycie trzecia ekipa, bo to chyba wyjdzie taniej.

Może ktoś z was orientuje się ile biorą fachowcy za ustawienie więźby dachowej oraz za położenie dachówki.

:roll: :roll:

 

Rok temu powiedziałbym, że ktoś przesadził o jakieś 20 000 (rozumiem, że piszesz o cenie za mury, więźbę i krycie). Teraz nie wiem jakie są ceny ale jakoś drogo mi to wygląda :-? Ekipy powariowały. Co do cen to wszystko uzależnione jest także od projektu. Nie wiemy czy masz prosty, nieskomplikowany dom typu stodoła czy jakieś większe komplikacje i dach typu "gargamel" :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest to dość skomplikowany projekt. Dom bez podpiwniczenia, dach kopertowy z dwoma lukarnami i kilkoma oknami dachowymi, garaż dwustanowiskowy w bryle budynku.

Też jakoś drogo mi się wydało. Mam wycenę za stan surowy (same mury) za jakieś 40 tys. więc więźbę i pokrycie dachu zrobią z całą pewnością taniej niż za 30 tys.

Trochę przesadzają te ekipy z canami :cry: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest to dość skomplikowany projekt. Dom bez podpiwniczenia, dach kopertowy z dwoma lukarnami i kilkoma oknami dachowymi, garaż dwustanowiskowy w bryle budynku.

Też jakoś drogo mi się wydało. Mam wycenę za stan surowy (same mury) za jakieś 40 tys. więc więźbę i pokrycie dachu zrobią z całą pewnością taniej niż za 30 tys.

Trochę przesadzają te ekipy z canami :cry: :roll:

 

my za same pokrycie w sierpniu płaciliśmy 15tyś , dach 4spadowy, 4 okna połaciowe, 4 lukarny , 320m, (tylko, że umawialiśmy się z wykonawcą w marcu)

teraz ten sam wykonawca za dach4 spadowy, trochę mniejszy krzyczy 20 tyś.

Lepiej spytaj się ile będzie kosztował dach u innych wykonawców, bo może się okazać , że trochę się zmieniło :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...